تازه‌های خبر
فرهنگ
۸۰ فایل کلیدر در اینترنت غیرقانونی فروخته می‌شود

دولت‌آبادی: غارتم کرده‌اند/شرم‌آور است

دولت‌آبادی: غارتم کرده‌اند/شرم‌آور است محمود دولت‌آبادی از پیگیری حقوقی فروش غیرقانونی کتاب‌هایش در اینترنت توسط یک وکیل خبر داد.
رضا صادقی؛

اول انقلاب موسیقی حرام بود امروز هم مکروه/کرامت‌مان را می‌خواهیم نه دفن شدن در بهشت زهرا

اول انقلاب موسیقی حرام بود امروز هم مکروه/کرامت‌مان را می‌خواهیم نه دفن شدن در بهشت زهرا رضا صادقی و محسن شریفیان برای حل مشکل موسی کمالی؛ موزیسین هرمزگانی؛ که از پسِ هزینه ۳۰ میلیون تومانی جراحی‌اش برنیامده، پیش‌قدم شده و توانستند بخش عمده هزینه‌های درمانی او را تامین کنند. صادقی اما حل مسائل و مشکلات امثال موسی را در تغییر رفتار مسئولان نسبت به هنرمند و موسیقی می‌د...
محمود صادقی:

وزیر ارشاد دستور منتفی شدن انتقال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر برای نمایش به آلمان را صادر کرده است

وزیر ارشاد دستور منتفی شدن انتقال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر برای نمایش به آلمان را صادر کرده است نماینده مردم تهران از دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای منتفی شدن انتقال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر برای نمایش به آلمان خبرداد.
عبدالله کوثری

عده‌ای محصول فرهنگی خارج از دایره خودی را مشکوک می‌دانند/ما نویسندگان و مترجمان در قانون جایی نداریم

عده‌ای محصول فرهنگی خارج از دایره خودی را مشکوک می‌دانند/ما نویسندگان و مترجمان در قانون جایی نداریم وقتی سندیکا و اتحادیه‌ای به صورت قانونی نمی‌تواند فعالیت کند، یعنی ما نویسندگان و مترجمان در قانون جایی نداریم. به نظر می‌رسد هویت نویسندگان و مترجمان به صورت جمعی به رسمیت شناخته نمی‌شود، در صورتی که در حقیقت نویسندگان و مترجمان هم یک صنف هستند.

واکنش هنرمندان به حادثه تروریستی مجلس و حرم امام (ره)

واکنش هنرمندان به حادثه تروریستی مجلس و حرم امام (ره) هنرمندان به حادثه تروریستی مجلس و حرم امام (ره) واکنش نشان دادند.

گره کور پخش ربنای شجریان

گره کور پخش ربنای شجریان دعای ربنا اولین بار در تابستان سال 1358 توسط شجریان خوانده شد. به گفته شجریان انگیزه او برای خواندن این دعا آموزش به دو هنرجوی جوان بوده است. این اثر در یکی از استودیوهای رادیو ایران ضبط شده است و در 19 اردیبهشت سال 1396 این اثر در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید.
خداحافظي فراستي با تلويزيون

تمام آنچه كه از «هفت» بايد بدانيد

تمام آنچه كه از «هفت» بايد بدانيد در سری جدید برنامه سه بخش دارد و اجرای هر بخش هم بر عهده یک مجری خواهد بود و می‌توان گفت که در مجموع برنامه با ۳ مجری به روی آنتن خواهد رفت که هنوز مشخص نشده است.
عبدالجبار کاکایی:

۳۰ سال پیش گفتمان تحلیلی از عرصه ادبیات انقلاب اخراج شد/اولین تندروی‌های فرهنگی با حذف آثار شهید مطهری در دانشگاه آغاز شد

۳۰ سال پیش گفتمان تحلیلی از عرصه ادبیات انقلاب اخراج شد/اولین تندروی‌های فرهنگی با حذف آثار شهید مطهری در دانشگاه آغاز شد نشست بیان مطالبات اهالی فرهنگ و هنر با حضور رضا کیانیان، صدیق تعریف، عبدالجبار کاکایی و سلمان امین و پیام محمود دولت‌آبادی بعدازظهر امروز شنبه نهم خردادماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
واکنش مدیرعامل خانه موسیقی به نظر جوادلاریجانی درباره ربنای شجریان:

استاد قرائت هستید یا کارشناس قرآن؟ پس اذان موذن زاده اردبیلی را هم پخش نکنید

استاد قرائت هستید یا کارشناس قرآن؟ پس اذان موذن زاده اردبیلی را هم پخش نکنید حمیدرضا نوربخش با اشاره به موضع‌گیری محمدجواد لاریجانی درباره ربنای محمدرضا شجریان گفت: ایشان تشکیکاتی کرده‌اند که به ظاهر بیشتر از زاویه علم قرائت بوده است که البته مشخص نیست ایشان اساسا چقدر با مسئله قرائت آشنایی دارند؛ این یک مسئله است. اما مسئله اصلی من این است که نامه‌ای توس...

پاسخ محمدجواد لاریجانی به صالحی‌امیری درباره ربنای شجریان

پاسخ محمدجواد لاریجانی به صالحی‌امیری درباره ربنای شجریان یک عضو شورای نظارت صداوسیما به نامه سیدرضا صالحی امیری درباره پخش ربنای محمدرضا شجریان پاسخ داد.
دعای ربنا؛ با صدای دلنشین و حذف ناشدنی استاد شجریان

انتشار ربنای شجریان در اینستاگرام رئیس‌جمهور/تلویزیون ربنای استاد را پخش می‌کند؟

انتشار ربنای شجریان در اینستاگرام رئیس‌جمهور/تلویزیون ربنای استاد را پخش می‌کند؟ در پست اینستاگرامی روحانی بخشی از فیلم دعای استاد شجریان منتشر شده که در زیرنویس آن آمده است: بخشی از دعای ربنا؛ با صدای دلنشین و حذف ناشدنی استاد شجریان.
عضو گروه علیرضا قربانی: یک اتفاق تاریخی در حال رخ دادن است

طلسم کنسرت در مشهد شکسته شد

طلسم کنسرت در مشهد شکسته شد نیلوفر محبی از اعضای گروه موسیقی تحت رهبری علیرضا قربانی با انتشار یک پست در اینستاگرام خود مژده برگزاری کنسرت در مشهد و شکسته شدن طلسم اجرا در این شهر داد
نمی‌خواهیم بازهم از امام رضا (ع) خرج کنند

بنرهای کنسرت کیوان ساکت را در آبادان پایین کشیدند/انتظار داریم روحانی صداوسیما را ملزم به رعایت حقوق هنرمندان کند+عکس

بنرهای کنسرت کیوان ساکت را در آبادان پایین کشیدند/انتظار داریم روحانی صداوسیما را ملزم به رعایت حقوق هنرمندان کند+عکس کیوان ساکت و گروهش در حالی جمعه این هفته (۵ خرداد) قرار است در آبادان کنسرتی را برگزار کنند که باز هم جریانی‌های تندرو بنرهای این کنسرت را پایین کشیدند تا همچنان با اعمال غیرقانونی‌شان مسبب اصلی فضای ملتهب موسیقی در ایران باشند.

وقتی نام خیابان‌های تهران رنگ شعر و ادب می‌گیرد

وقتی نام خیابان‌های تهران رنگ شعر و ادب می‌گیرد نامگذاری خیابان‌ها و میادین سطح شهر تهران همیشه مسئله‌ای مهم به شمار می‌رود و معمولا از نام مفاخر علمی، فرهنگی و هنری برای این موضوع استفاده می‌شود.
جمشید مشایخی:

رک بگویم؛ اگر روحانی انتخاب نمی شد، در ایران نمی ماندم

رک بگویم؛ اگر روحانی انتخاب نمی شد، در ایران نمی ماندم بازیگر پیشکسوت کشورمان گفت: من رک صحبت می‌کنم اگر آقای روحانی انتخاب نمی‌شدند من در ایران نمی‌ماندم.

کنایه ترانه علیدوستی به خبرگزاری‌های اصولگرا درباره حصر+تصویر

کنایه ترانه علیدوستی به خبرگزاری‌های اصولگرا درباره حصر+تصویر ترانه علیدوستی: ‏اسمش اقامت اجباری نیست. اسمش میشه حصر خانگی و شما هم وانمود نکنید این عبارت رو نمیشناسید.

دور همی با جناح مخالف دولت

دور همی با جناح مخالف دولت آقای مدیری سیاست سکوت و ژست غیر سیاسی بودن را کنار بگذارید یادمان نرفته که گفته بودید قصد دارید سالی یک فیلم سیاسی بسازید پس همسو بودن خود را با جناح مخالف دولت کتمان نکنید . دیگر بر همگان مشخص است که در باغ سبز صدا و سیما و حمایت نهاد اقتصادی وابسته به قدرت های نظامی در انتقادات...

از ورود اشرف‌زاده به مشهد جلوگیری شد

از ورود اشرف‌زاده به مشهد جلوگیری شد از ورود حجت اشرف‌زاده به مشهد که برای اجرای موسیقی زنده در سخنرانی روحانی عازم این شهر بود، جلوگیری شد! دیگر روشنتر ازپیش است که رای ندادن، به انتخاب چه وضعیتی در این سرزمین خواهد انجامید.

حمایت کانون هنرمندان آذربایجان از لیست مورد تایید رییس دولت اصلاحات

حمایت کانون هنرمندان آذربایجان از لیست مورد تایید رییس دولت اصلاحات کانون هنرمندان آذربایجان یک نهاد مردمی و هنری است که بیش از 30 سال در زمینه های مختلف هنری و اجتماعی در تهران فعالیت دارد.
نگاهی به عقب‌نشینی‌های پی‌در پی آقای شهردار در حوزه موسیقی؛

فرار رو به جلو و ناموفق قالیباف/از تعطیلی کنسرت‌ها و حذف کلاس‌های موسیقی تا تفکیک جنسیتی

فرار رو به جلو و ناموفق قالیباف/از تعطیلی کنسرت‌ها و حذف کلاس‌های موسیقی تا تفکیک جنسیتی عملکرد شهرداری و سازمان فرهنگی هنری در حوزه موسیقی یکی از پرچالش‌ترین و جنجالی‌ترین رویارویی‌های تاریخ موسیقی ایران را به ویژه در ۷ سال اخیر رقم زده است؛ از ماجرای تعطیلی یک ساله کنسرت‌ها در فرهنگسراها، تا تعطیلی ۱۵ ماهه کلاس‌های موسیقی و تفکیک جنسیتی کلاس‌ها همه و همه در شمار تص...

انتقاد از توهین حامی رئیسی به شجریان

انتقاد از توهین حامی رئیسی به شجریان آقای ابوالقاسم طالبی پیش از انداختن قلاده‌های طلا به گردن دیگران، .... از ادب بر گردن خود بیاویز.

اصغر فرهادی: به خاطر سرنوشت‌مان باید به روحانی رای بدهیم

اصغر فرهادی: به خاطر سرنوشت‌مان باید به روحانی رای بدهیم اصغر فرهادی در متنی از حسن روحانی به عنوان کاندیدای مورد حمایتش برای ریاست جمهوری دولت دوازدهم حمایت کرده و گفته است: به خاطر سرنوشت‌مان باید به حسن روحانی رای بدهیم.

شهاب حسینی: بلور نازک اعتماد خویش را به روحانی اهداء می‌کنم

شهاب حسینی: بلور نازک اعتماد خویش را به روحانی اهداء می‌کنم با امید به خدا در روز انتخابات در حالی که بلور نازک اعتماد خویش را در جهت باور بر آینده سرزمینم به کاندیدای موردنظرم جناب آقای دکتر حسن روحانی اهداء می‌کنم، برای حمایت از ایشان پای صندوق رای حاضر خواهم شد و رای خود را به امانت به صندوق خواهم سپرد.

نمایشگاه نگارگری فرزانه عبادی فرد

نمایشگاه نگارگری فرزانه عبادی فرد هفت پیکر یا بهرام نامه یکی از منظومه های عاشقانه نظامی می باشد که حول زندگی بهرام پنجم ساسانی سروده شده است. در این منظومه به سرگذشت بهرام و داستان وی با هفت دختر از پادشاهان هفت اقلیم اشاره شده است. بهرام هر روز از روزهای هفته را با یکی از این شاهزادگان در گنبدی به رنگ خاص می گذ...
در دیدار علی جنتی و هنرمندان کشور مطرح شد؛

امروز بین راه و بی‌راه قرار گرفته‌ایم

امروز بین راه و بی‌راه قرار گرفته‌ایم اگر بیراهه را انتخاب کنیم تمام آن اتفاقاتی که در دوران قبل وجود داشت تکرار خواهد شد. در ستادهای این افراد همان کسانی فعال هستند که 8 سال پشت سر آقای احمدی‌نژاد گام برمی‌داشتند و اکنون این افراد دوباره به همان شعارها روی آورده‌اند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
www.parsebazar.com
0.8459