تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳
چاپ

مسعود کیمیایی : شرافت خسرو شکیبایی زبانزد خاص و عام بود/ نقش خسرو شکیبایی در فیلم «حکم» فقط برای او نوشته شده بود

مسعود کیمیایی گفت:‌ «به کاندیدا شدن و جایزه‌هایی که خسرو شکیبایی کسب کرده کاری ندارم. او در «حکم» بازی فوق العاده‌ای داشت. نمونه یک بازیگر خوب و همیشگی بود.»
شرافت خسرو شکیبایی زبانزد خاص و عام بود/ نقش خسرو شکیبایی در فیلم «حکم» فقط برای او نوشته شده بود

مسعود کیمیایی و خسرو شکیبایی دوبار و در دو فیلم با هم همکاری داشتند. شکیبایی اولین تجربه بازی در یک فیلم سینمایی را با فیلم «خط قرمز» مسعود کیمیایی تجربه کرد. دومین همکاری این دو، 23 سال به طول انجامید و در فیلم «حکم» رقم خورد. کیمیایی معتقد است که ورود خسرو شکیبایی با فیلم «خط قرمز» را به فال نیک می‌گیرد. او اعتقاد دارد که خسرو شکیبایی به واسطه درون پاکی که داشت از بقیه هنرمندان متمایز بود.

مسعود کیمیایی کارگردان فیلم «خط قرمز» در سالروز درگذشت خسرو شکیبایی درباره همکاری با او به اعتمادآنلاین گفت: « ورود خسرو شکیبایی به سینما با فیلم «خط قرمز» بود . خوشحالم که خسرو شکیبایی با این فیلم وارد سینما شد. بعضی چهره‌ها در سینما هستند که هیچ‌گاه از یاد مخاطب و خانواده سینما نمی‌روند. خسرو شکیبایی یکی از آن انسانها بود. شرافت خسرو زبانزد خاص و عام بود. امکان نداشت کاری را بر خلاف اعتقادات یا میل باطنی‌اش انجام دهد. خصلت‌های زیبای انسانی عجیبی داشت.»

کیمیایی ادامه داد:‌ «مردم حافظه خوبی درباره اشخاص دارند. خسرو شکیبایی بیش از اندازه محبوب است. مردم خیلی او را دوست دارند. بهترین چیز برای یک انسان درون خوب است که او داشت. همین خصلت هم او را تا به امروز زنده نگه داشته است.»

کارگردان فیلم «حکم» درباره حضور خسرو شکیبایی در این فیلم گفت: «به کاندیدا شدن و جایزه‌های که خسرو شکیبایی کسب کرده کاری ندارم. او در «حکم» بازی فوق العاده‌ای داشت. نمونه یک بازیگر خوب و همیشگی بود. همکاری اول من با خسرو شکیبایی سال 1360 بود . همکاری دوم ما سال 1383 بود. دلم برای خسرو تنگ شده بود به همین دلیل هم بود که با او در «حکم» همکاری کردم. خارج از بحث حرفه‌ای که او خیلی خوب بازی می‌کرد. اما دلم هم برای او تنگ شده بود. نقشی که در «حکم» بازی کرد فقط برای او نوشته شده بود.»

کیمیایی در انتها گفت: « شکیبایی یکی از بهترین‌ها بود. دلیل اصلی ماندگاری او استعداد نبود بلکه درون این بازیگر بود.» 

اعتمادآنلاین

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2342