تازه‌های خبر
اقتصاد
بانک مرکزی اعلام کرد:

پرداخت 1671.3 هزار میلیارد ریالی تسهیلات توسط بانک‌ها /سهم 61.3 درصدی تامین سرمایه در گردش از تسهیلات

پرداخت 1671.3 هزار میلیارد ریالی تسهیلات توسط بانک‌ها /سهم 61.3 درصدی تامین سرمایه در گردش از تسهیلات تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 4 ماهه سال 1397 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 1671.3 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 138.2 هزار میلیارد ریال (معادل9.0 درصد) افزایش داشته است.
وزیر نفت:

توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد وزیر نفت درباره جایگزین شرکت فرانسوی توتال در قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی گفت: در حال حاضر فرآیند جایگزینی شرکت دیگر در حال انجام است.

کلسترول خون "اقتصاد ایران" در وضعیت هشدار

کلسترول خون «اگر فرض بگیریم که بانک مرکزی جلو مطالبات دولتی‌ها برای خلق پول پرقدرت و بدون پشتوانه را می‌گیرد و اصطلاحا سیاست سه قفله کردن خزانه را در پیش می‌گیرد باز هم این مورد کفایت نمی‌کند و شبکه بانک‌های تجاری در حال خلق حجم عظیمی از نقدینگی است که خود یک بحران بزرگ است و هرچه زودتر باید...

سکه ۲۰.۰۰۰ تومان گران شد/ یورو ۱۱.۹۴۸ تومان

سکه ۲۰.۰۰۰ تومان گران شد/ یورو ۱۱.۹۴۸ تومان قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز با افزایشی در حدود 20 هزار تومان در هر قطعه به 3 میلیون و 806 هزار تومان رسید تا سکه چسبندگی بالایش بر قیمت های بالاتر از 3 میلیون و 800 هزار تومان را اثبات کند .
کاسه‌کوزه‌ها را سر کاسب نشکنید، بره‌کشان تولیدکنندگان است

طحان‌پور: ندیدم کسی با ارز۴۲۰۰ تومان لوازم خانگی وارد کند و به قیمت ارز۴۲۰۰ تومان بفروشد

طحان‌پور: ندیدم کسی با ارز۴۲۰۰ تومان لوازم خانگی وارد کند و به قیمت ارز۴۲۰۰ تومان بفروشد رییس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی معتقد است نباید همه کاسه و کوزه‌ها را گردن کاسب شکست؛ امسال با توجه به این‌که سال حمایت از کالای ایرانی بود، اما لوازم‌خانگی 50 درصد کاهش تولید و 60 درصد افزایش قیمت داشته است.
در بازار بلیت پروازهای داخلی چه می‌گذرد؟

خداحافظی با بلیت‌های کمتر از ۲۵۰ هزار تومان!

خداحافظی با بلیت‌های کمتر از ۲۵۰ هزار تومان! چند روز پس از ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی به ایرلاین‌های ایرانی وضعیت بازار بلیت‌های داخلی نشان از افزایش کامل در تمام مسیرهای هوایی دارد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه مطرح کرد:

پیشنهاد ارایه سکه به کارمندان/ تجدیدنظر در نحوه توزیع سکه

پیشنهاد ارایه سکه به کارمندان/ تجدیدنظر در نحوه توزیع سکه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پیشنهاد کرد که می‌توان به کارمندان، کارگران و خبرنگارانی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند، به جای پول نقد سکه ارایه کرد.
وزیر نفت:

سطح ایمنی نسبت به حجم بالای کار پالایشگاه های کشور مطلوب است/ ایمنی پالایشگاه‌ها از طریق بیمه تامین شود

سطح ایمنی نسبت به حجم بالای کار پالایشگاه های کشور مطلوب است/ ایمنی پالایشگاه‌ها از طریق بیمه تامین شود بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: وزارت نفت با برخورد با متخلفان و اصلاح ایرادات فنی درصدد کاهش ضریب شدت حوادث است.
افرادی از طبقه مرفه که هنوز یارانه نقدی دریافت می‌کنند

سپرده‌گذاران کلان مؤسسات غیرمجاز چه کسانی هستند؟

سپرده‌گذاران کلان مؤسسات غیرمجاز چه کسانی هستند؟ «باید اذعان کرد که در این میان انحراف اولیه از مشهد آغاز شد که در دولت آقای خاتمی اداره تعاون آن به یک مؤسسه تعاونی اعتباری اشتباهی مجوز آزاد داد، به‌طوری که اعضای آن منحصر به افراد دارای ویژگی مشترک نبودند، بلکه هر کس می‌توانست عضو آن شود.

اولین واکنش وزیر اقتصاد به استیضاح/ خواهم گفت چرا مبارزه با فساد به نتیجه نرسید

اولین واکنش وزیر اقتصاد به استیضاح/ خواهم گفت چرا مبارزه با فساد به نتیجه نرسید مسعود کرباسیان وزیرامور اقتصادی و دارایی در واکنش به اعلام وصول استیضاحش در مجلس در صفحه اینستاگرامش با تشریح مشکلاتی که بر سر راه این وزارتختانه قرار گرفت گفت: در مجلس توضیح خواهم داد در چه نقطه ای ایستاده ایم؟ چرا برخی از مطالبات اقتصادی مردم محقق نشده؟ چرا مبارزه با رانت و فسا...

سکه 3.673.000 تومان شد/ دلار سلیمانیه 10180 تومان

سکه 3.673.000 تومان شد/ دلار سلیمانیه 10180 تومان قیمت سکه امروز در بازار تهران 42 هزار تومان کاهش پیدا کرد؛ به طوری که تا ساعت 12:30 با قیمت 3 میلیون و 673 هزار تومان به فروش رفت.
بلومبرگ:

صادرات نفت ایران 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد

صادرات نفت ایران 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد تحریم ها علیه صنعت نفت ایران نیز از اوایل ماه نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد و به نظر می رسد که تاثیر این تحریم ها بزرگتر و گسترده تر از دور قبلی تحریم ها خواهد بود.

اعلام وصول طرح ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی

اعلام وصول طرح ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی یک عضو هیأت مجلس شورای اسلامی طرح عادی ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی را اعلام وصول کرد.

اتاق بازرگانی خواستار پیوستن ایران به FATF شد

اتاق بازرگانی خواستار پیوستن ایران به FATF شد بیش از ۹۶ درصد اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به بیانیه صادر شده درباره ارتباط با گروه کاری اقدام مالی برای پولشویی (FATF) رای مثبت دادند که این بیانیه تاکید دارد: با علم به این موضوع که قرار نگرفتن در فهرست کشورهای مورد قبول FATF یک مشکل انکارناپذیر است و به کاهش قابل ...
احتکاری که سود می آورد و اخلاق می برد

محتکران؛ برنده بحران اقتصادی

محتکران؛ برنده بحران اقتصادی احتکار چه کالایی پر سودتر است؟ چطور می‌شود قیمت‌ها را بالاتر ببریم؟ سوله و ساختمانی که امن باشد، سراغ دارید؟ جایی برای پنهان کردن 100 تن برنج و چندصد تا یخچال و تلویزیون و چند تن میلگرد و آهن چطور؟
طی پنج ماه اخیر

تولیدکنندگان چقدر تسهیلات رونق گرفته‌اند؟+ جدول

تولیدکنندگان چقدر تسهیلات رونق گرفته‌اند؟+ جدول با گذشت حدود پنج ماه از ابتدای سال جاری تاکنون، متقاضیان دریافت تسهیلات طرح رونق تولید رقمی معادل دو هزار و 270 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.
حسین راغفر، اقتصاددان

قدرت خرید طبقه متوسط متناسب با رشد تورم نیست

قدرت خرید طبقه متوسط متناسب با رشد تورم نیست حسین راغفر، اقتصاددان با اشاره به اینکه طبقه متوسط جامعه نمی‌تواند قدرت خرید خود را متناسب با شتاب‌های بزرگ تورمی افزایش دهد، تعدیل دستمزدها را متناسب با این تورم‌ها مناسب ارزیابی نکرد.
مصدق برای مقابله با رشد بهای دلار چه کرد؟

نرخ دلار در دولت مصدق ۱۱۳ درصد افزایش یافت

نرخ دلار در دولت مصدق ۱۱۳ درصد افزایش یافت 65 سال پیش ، برای اولین بار پای واژه تحریم به ادبیات سیاسی ایران باز شد . تحریم نفتی از سوی کسانی که همچنان از پس سالیان طولانی رویه خود را تغییر چندانی نداده اند و ابزار تحریم برایشان جذابیت های فراوانی را داراست.
شرکت نفتی اسپانیایی:

تحریم‌های آمریکا به خودش مربوط است/ به فعالیت‌ها در ایران ادامه می‌دهیم

تحریم‌های آمریکا به خودش مربوط است/ به فعالیت‌ها در ایران ادامه می‌دهیم شرکت اسپانیایی «اسپرونکو» اعلام کرده است که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به فعالیت در این کشور ادامه می‌دهد.رئیس روابط عمومی این شرکت با بیان اینکه اکنون آمریکا دوباره به شرکتهای خارجی در زمینه تجارت با ایران هشدار داده است توضیح داد که میخواهیم از این فرصت تازه استفاده ک...

در تبریز کسی طلا خرید و فروش نمی کند

در تبریز کسی طلا خرید و فروش نمی کند رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز از صفر شدن معماملات طلا و جواهر در این شهر خبر داد و گفت: به دلیل این‌که بازار طلا و سکه دستخوش تغییرات لحظه‌ای شده و از سوی دیگر به علت نبود ثبات قیمت در بازار، برخی فروشندگان طلا و جواهر، از خرید طلا خودداری می کنند.

سکه تمام بهار؛ ۳.۸۱۶.۰۰۰ تومان/ کاهش اندک بهای ارزها در بازار تهران

سکه تمام بهار؛ ۳.۸۱۶.۰۰۰ تومان/ کاهش اندک بهای ارزها در بازار تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در اولین روز هفته به 3 میلیون و 816 هزار تومان رسید که نسبت به آخرین قیمت ها در روز کاری هفته گذشته افزایشی در حدود 10 هزار تومان را نشان می دهد.
تصمیم تامل برانگیز/ "خودتحریمی" جدید توسط شورای نگهبان

برخوردار: رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی ،وصول درآمدنفتی ایران را مشکل می کند

برخوردار: رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی ،وصول درآمدنفتی ایران را مشکل می کند محمدحسین برخوردار درباره رد لایحه مبارزه با پولشویی و تاثیر آن روی اقتصاد معتقد است: اروپایی‌ها همکاری خود را وابسته به پیوستن به این کنوانسیون دانسته‌اند و این وضعیتی که آمریکا برای ایران به وجود آورده، سبب شده تا اروپایی‌ها نیز برای این‌که روابط بانکی با کشورمان برقرار کنند و پ...

ماهیگیری چینی‌‌ها در آب های عمیق ایران؛ چینی ها قرارداد دارند

ماهیگیری چینی‌‌ها در آب های عمیق ایران؛ چینی ها قرارداد دارند معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی‌های چینی قرارداد رسمی اجاره بلند مدت برای ماهیگیری در عمق ۲۰۰ متری آبهای ایران در دریای عمان دارند.
به دنبال تحریم‌های آمریکا پیش‌بینی می‌شود؛

افتی شدید گریبانگیر خودروسازان داخلی / چشم امید بخش خصوصی به خودروسازان چینی

افتی شدید گریبانگیر خودروسازان داخلی / چشم امید بخش خصوصی به خودروسازان چینی در شرایطی که گمان می‌رفت خودروسازان داخلی بتوانند با استفاده از فرصت توافق هسته‌ای و برجام، رکورد تولید را طی سال‌جاری بشکنند، بازگشت تحریم‌ها و مجموعه محدودیت‌های داخلی، این فرصت را نه‌تنها از تولید‌کنندگان گرفت، بلکه پیش‌بینی‌ها از افت تیراژ حکایت دارد.

افزایش نرخ یورو و پوند/ هر دلار 42 هزار ریال

افزایش نرخ یورو و پوند/ هر دلار 42 هزار ریال بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ 18 ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش و قیمت 13 واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ 8 ارز از جمله دلار نیز ثابت ماند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2463