تازه‌های خبر
اقتصاد
کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی:

زنجانی به پرداخت ۱.۹۶۷.۵۰۰.۰۰۰ یورو محکوم شده است/ جزای نقدی او را می‌توان از طریق شرکایش وصول کرد

زنجانی به پرداخت ۱.۹۶۷.۵۰۰.۰۰۰ یورو محکوم شده است/ جزای نقدی او را می‌توان از طریق شرکایش وصول کرد وکیل بابک زنجانی با بیان اینکه قرار بود مذاکره با شرکای زنجانی برای پرداخت جزای نقدی او محرمانه باشد، گفت:‌ مقرر بود تا وصول نتیجه یعنی پرداخت محکوم به که معادل یک میلیارد ۹۶۷ میلیون و ۵۰۰هزار یورو است طرفین مفاد این قرارداد را بصورت محرمانه حفظ کنند و رسانه‌ای نشود و این موضوع م...

تندگویان؛ اعداد و ارقام ساختگی به مردم ارائه ندهید/ 60 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری تهران

تندگویان؛ اعداد و ارقام ساختگی به مردم ارائه ندهید/ 60 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری تهران نائب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ارقام و اعداد اعلام شده توسط دبیر را ساختگی دانست و گفت: ما به دنبال سیاه نمایی نیستیم اما شهرداری در حال حاضر 60 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و باید واقعیت را به مردم بگوییم چرا که در هر حال شورای پنجم مسائل را شفاف کرده است.
صفایی فراهانی

ایران انبار تکنولوژی های عقب مانده است/سیاست خودکفایی جواب نداد/ خودکفایی جنجالی برای برخی منفعت طلبی ها شده است

ایران انبار تکنولوژی های عقب مانده است/سیاست خودکفایی جواب نداد/ خودکفایی جنجالی برای برخی منفعت طلبی ها شده است مهندس محسن صفایی‌فراهانی متولد تهران است. او درسن 23 سالگی با درجه فوق‌لیسانس از دانشکده فنی فارغ‌التحصیل می‌شود. پیش از انقلاب بعنوان یک فعال بخش خصوصی مشغول به فعالیت‌های عمرانی بود اما از سال 1356 با مرحوم مهندس بازرگان در جمعیت دفاع از آزادی حقوق بشر شروع به همکاری می‌کند و ا...

سیف:بحران نقدینگی را موسسات‌غیرمجاز ایجادکردند

سیف:بحران نقدینگی را موسسات‌غیرمجاز ایجادکردند ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در کانال تلگرام خود نوشت:« شبکه شعب تعدادی از مؤسسات غیرمجاز حتی از برخی بانک­‌های مطرح کشور نیز گسترده ­تر شده بود.»

ادامه بررسی اتهامات همدستان بابک زنجانی/ بشکه‌ای یک دلار حق‌الزحمه فروش نفت

ادامه بررسی اتهامات همدستان بابک زنجانی/ بشکه‌ای یک دلار حق‌الزحمه فروش نفت جلسه چهارم دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم نفتی برگزار شد.

ترکان: بازارهای مالی گشوده شود، حرکت پرشتاب صنعتی را پیش می‌بریم

ترکان: بازارهای مالی گشوده شود، حرکت پرشتاب صنعتی را پیش می‌بریم مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: هم‌اکنون وضعیت صنایع کشور خیلی بهتر شده، ولی موانعی نیز در راه داریم.

زیباکلام: احمدی نژاد درب سازمان برنامه و بودجه را گل گرفت/ اقتصاد ایران یک اقتصاد فاسد و ناکارآمد است

زیباکلام: احمدی نژاد درب سازمان برنامه و بودجه را گل گرفت/ اقتصاد ایران یک اقتصاد فاسد و ناکارآمد است «صادق زیبا کلام» تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ظرف 4 دهه گذشته در بسیاری از کشورهای جهان تحول به وجود آمده اما متأسفانه در ایران این تحرک صورت نگرفته چون اقتصاد ما یک اقتصاد فاسد و ناکارآمد است.

مهرعلیزاده خبر داد:سرمایه گذاران ارمنی در تهران هتل می سازند

مهرعلیزاده خبر داد:سرمایه گذاران ارمنی در تهران هتل می سازند نتیجه دیدار رییس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری ارمنستان و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران : اعلام آمادگی سرمایه گذاران ارمنی جهت ساخت هتل در تهران

رییس کل بانک مرکزی: حرف‌های من را اشتباه منعکس می‌کنند

رییس کل بانک مرکزی: حرف‌های من را اشتباه منعکس می‌کنند رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم فراهم شدن شروط یکسان سازی نرخ ارز، وجود روابط بین‌المللی بانکی را یکی از ملزومات تک نرخی شدن ارز عنوان کرد.

اقتصاد ایران در فضای گذر از رکود

اقتصاد ایران در فضای گذر از رکود تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی، از رشد اقتصادی 12.5 درصدی سال 95 حکایت دارد.
در دومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی مطرح شد؛

متهم ردیف دوم فساد نفتی: با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم؛ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند

متهم ردیف دوم فساد نفتی: با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم؛ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند دومین جلسه رسیدگی به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی وشرکای بابک زنجانی صبح امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان و متهمان پرونده «م.ش» فرزند مرتضی، «ح.ف.ه» فرزند علی و وکلای آن‌ها و وکلای شرکت نفت وسازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن برگزار شد.

توافق برجام دست دلالان را حذف کرد/ با دنیا ارتباط مستقیم داریم

توافق برجام دست دلالان را حذف کرد/ با دنیا ارتباط مستقیم داریم رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: توافق برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) سبب شد واسطه های بین المللی حذف و ارتباط مستقیم با خارج برقرار شود که این امر در بخش معدن و صنایع معدنی نقش موثری داشت.
متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی:

وقتی نظام زنجانی را تایید کرده من چه کاره بودم/ تحت فشار اقرار کردم

وقتی نظام زنجانی را تایید کرده من چه کاره بودم/ تحت فشار اقرار کردم صبح امروز اولین جلسه رسیدگی به متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی که حکم اعدام آنها از سوی دیوان عالی کشور نقض و برای رسیدگی مجدد به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع شده بود، به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

چرا "نفت فروشی" نیروی انتظامی به دردسر بزرگ تبدیل شد؟

چرا روز گذشته محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، خبر داده پول فروش نفت هنوز هم از سوی نیروی انتظامی تسویه نشده است.

ماجرای رفت و برگشت پرهزینه توتال

ماجرای رفت و برگشت پرهزینه توتال صنعت نفت اگر اولین ناجی اقتصاد ایران نباشد،حتما مهمترین است؛نه به دلیل آنکه نفت خام می فروشیم و دلارش را هزینه می کنیم،بلکه به این دلیل که برای جذب سرمایه گذاری خارجی اولین چراغ را روشن کرده است.

امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم با توتال فرانسه

امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم با توتال فرانسه شمارش معکوس برای امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه با هدف توسعه فاز 11 پارس جنوبی آغاز شده است و این رویداد نقطه عطفی برای آغاز عصر جدید توسعه صنعت نفت کشورمان و اجرای سایر قراردادها به شمار ...

سیف: تورم تک رقمی به‌زودی بازمی‌گردد

سیف: تورم تک رقمی به‌زودی بازمی‌گردد رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد ۲رقمی شدن تورم خرداد توضیحاتی ارائه داد و با بیان تنگناهای مختلف پیش روی نظام بانکی به اقدامات چهارساله بانک مرکزی اشاره کرد.

چرا خرید اینترنتی؟

چرا خرید اینترنتی؟ در سال های اخیر بیشتر کسب و کارها از اینترنت برای انجام تجارتشان استفاده می کنند. این فرآیند شامل خرید و فروش کالاها و خدمات می گردد. فروش اینترنتی هم اکنون بخش عمده ای از فروش ها را با بخود اختصاص داده است و هم اکنون بیشتر خرده فروشان بزرگ عضو این دسته هستند.

جزئیات نشست FATF در خصوص ایران

جزئیات نشست FATF در خصوص ایران مرکز اطلاعات مالی و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی طی بیانیه ای به تشریح مواضع کشورمان در قبال اجلاس اخیر گروه اقدام مالی(FATF) پرداخت.
مشکلات ایران در امور مالی بین‌المللی و محدودیت های بانکی رفع می‌شود؟

نشست FATF با موضوع ایران؛ آیا نام تهران از فهرست سیاه حذف می‌شود؟

نشست FATF با موضوع ایران؛ آیا نام تهران از فهرست سیاه حذف می‌شود؟ نشست گروه ویژه اقدام مالی در حالی در اسپانیا آغاز به کار کرده است که انتظار می رود این گروه بین‌المللی مانند سال گذشته درباره محدودیت‌های معاملاتی با ایران تصمیم‌گیری کند.
«ایران» از فضاسازی هدفمند علیه نظام بانکی گزارش می‌دهد

آیا ورشکستگی بانک‌ پارسیان و سرمایه حقیقت دارد ؟/ شایعه سازان دستگیر شدند

آیا ورشکستگی بانک‌ پارسیان و سرمایه حقیقت دارد ؟/ شایعه سازان دستگیر شدند این روزها شایعه برای بخشی از سپرده‌گذاران بانکی حکم راهبری پیدا کرده است. یک خبر، عکس یا فیلم جعلی در فضای مجازی منتشر می‌شود و سپرده‌گذاران نگران به سوی مؤسسه یا بانکی که درآن سپرده‌گذاری کرده‌اند، هجوم می‌آورند تا پول خود را پس بگیرند. اما چرا سپرده‌گذاران بانکی براحتی شایعه ور...
اکبر ترکان :سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج را باید برگرداندیم

اقتصاد خرمشهر و آبادان نیاز به بازسازی دارد/۳ میلیارد دلارسرمایه گذاری ثبت شده در مناطق آزاد

اقتصاد خرمشهر و آبادان نیاز به بازسازی دارد/۳ میلیارد دلارسرمایه گذاری ثبت شده در مناطق آزاد دبیر شورای عالی مناطق آزاد از سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری ثبت شده در هفت منطقه آزاد کشور خبر داد و گفت: در طول چهار سال گذشته توانستیم سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج را به حوزه های سرمایه گذاری در کشور برگردانیم.
راغفر : موانع جهش‌اقتصادی برداشته شود

لایه‌هایی که از فساد منتفع شده‌اند،تلاش دارند دوباره انتفاع خود را از سر بگیرند

لایه‌هایی که از فساد منتفع شده‌اند،تلاش دارند دوباره انتفاع خود را از سر بگیرند حسین راغفر می گوید:«زدودن فساد از جامعه و اقتصاد ایران دوره ای طولانی می طلبد،هرچند که دولت دوازدهم باید برنامه ای جدی برای از بین بردن آثار فسادی که در دولت پیشین اتفاق افتاد، در دستور کار خود قراردهد.»

هرمیلیارد دلار درآمدنفت چقدر رشدبه اقتصادایران هدیه داد؟/کارنامه 3دولت

هرمیلیارد دلار درآمدنفت چقدر رشدبه اقتصادایران هدیه داد؟/کارنامه 3دولت در حالی که درآمدهای نفتی همواره نقشی تاثیرگذار در میزان رشد و موقعیت اقتصادی در ایران دارند، بررسی ها نشان می دهد دولت دهم فرصت تاریخی استفاده از درآمدهای نفتی در ایران را از دست داده است.
طرحی برای عبور از بحران

کارشناسان می گویند، ترازنامه تعداد انگشت‌شماری از بانک‌ها قابل دفاع است

کارشناسان می گویند، ترازنامه تعداد انگشت‌شماری از بانک‌ها قابل دفاع است دو هفته پس از اعلام رییس کل بانک مرکزی برای ادغام بانکها،کارشناسان توصیه می کنند که بانک مرکزی باید پیش از هر تصمیمی نسبت به کافی بودن منابع و خط اعتباری برای پوشش کسری های احتمالی آماده باشد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2435