تازه‌های خبر
اقتصاد

رسانه ملی یا رسانه تخریبگر دستاورد دولت تدبیر و امید

رسانه ملی یا رسانه تخریبگر دستاورد دولت تدبیر و امید رسانه ها در عصر ارتباطات و اطلاعات یکی از مهم ترین ابزارهای دسترسی به اهداف تلقی می شوند. در ایران رسانه ملی از نظر سیاست کار، خط مشی و محتوای برنامه ها، وابسته به حکومت و دولت است و خواسته ها و مقاصد آنها را تأمین می کند. سلسله مراتب این رسانه ملی را حکومت مشخص می کند بنابراین د...

خودکفایی تولید بنزین پس از 36 سال چگونه محقق شد؟

خودکفایی تولید بنزین پس از 36 سال چگونه محقق شد؟ صنعت نفت ایران مدتی است که روزهای طلایی خود را سپری میکند. از برابری تولید گاز در میدان مشترک پارس جنوبی با قطر گرفته تا خودکفایی در تولید بنزین که در روزهای آتی برای آن جشنی به پا خواهد شد. آرزویی دیرینه که این هفته با به تولید رسیدن فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس به حقیقت پ...
سعید لیلاز :

دولت یازدهم حداقل 300 هزار میلیارد تومان دزدی و ریخت و پاش را کم کرد

دولت یازدهم حداقل 300 هزار میلیارد تومان دزدی و ریخت و پاش را کم کرد لیلاز اظهار داشت: در نتیجه سیاست‌ها و برخوردها بوده است که در حال حاضر رقمی نزدیک به 300 هزار میلیارد تومان نسبت به دولت قبل دزدی و ریخت و پاش کمتری داشته‌ایم که این از سه روش امکان‌پذیر شده است.
٦ نامزد انتخابات رياست‌جمهوري دوره دوازدهم بر سر اقتصاد مجادله مي‌كنند

تاكتيك اصولگرايان در نخستين مناظره

تاكتيك اصولگرايان در نخستين مناظره اصولگرايان زماني كه مي‌خواهند قدرت را به‌دست آورند از «معيشت» سخن مي‌گويند و زماني كه مي‌خواهند در مسند قدرت بمانند از «حفظ ارزش‌ها». اين را تجربه نشان داده است؛ از همين‌رو است كه اگر موضوع «معيشت مردم» را محور حمله‌هاي طيف مخالف دولت، در نخستين رودررويي انتخاباتي بدانيم، خطا نرف...
وعده انتخاباتی که دستمایه طنز شد؛

تبدیل تراژدی یارانه نقدی احمدی‌نژاد به کمدی رشد اقتصادی قالیباف

تبدیل تراژدی یارانه نقدی احمدی‌نژاد به کمدی رشد اقتصادی قالیباف در بازار داغ انتخابات به خصوص وقتی هنوز پای مناظره‌ها به میان نیامده، ساده‌ترین کار برای کاندیداها دادن وعده‌های به اصطلاح آنچنانی و به معنای واقعی کلمه محیرالعقول است. در ایران با اقتصادی که بیماری قدیمی و طولانی‌اش مداوا نشده طبیعتاً بیشتر این شعارها و وعده‌ها حول محور معیشت مر...
گناه تعطیل شدن کارخانه ها در زمان احمدی نژاد را به گردن روحانی می اندازند

عفونت اميد از زخم مهرورزي

عفونت اميد از زخم مهرورزي طي روزهاي گذشته برخي از رسانه‌هاي منتقد دولت، تعطیلی سلسله‌وار کارخانه‌های بزرگ كشور را در بوق و كرنا كرده و آن را به کارنامه دولت یازدهم ضمیمه کرده‌اند.
سوء مدیریت شهری، جان پایتخت نشین ها را تهدید می کند؛

دیوِ تهران

دیوِ تهران یکی از نهادهای زیر مجموعه سازمان ملل، تهران را پنجمین شهر خطرناک دنیا اعلام کرده است، طبق گفته کارشناسان عمده خطراتی که امروز جان تهرانی ها را تهدید می کند به سوء مدیریت شهری بر می گردد.
روایت‎کارخانجاتی‌که به‌اندازه یک‌جوراب درآن سرمایه‌گذاری نشد

از نگهبان های کارخانه‌های تعطیل شده، بپرسید چند سال است که تعطیل هستید

از نگهبان های کارخانه‌های تعطیل شده، بپرسید چند سال است که تعطیل هستید سعید لیلاز می گوید: شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی ایران که تا پایان سال 90 به 100 رسیده بوده در نیمه سال 92 به 87 می رسد،حالا این شاخص در دی ماه 95 از 100 سال 90 عبور کرده،به طوری که تولید صنعتی ایران 4 تا 5 درصد بیش از تولید تاریخ صنعت ایران شده است.
جشن خودکفایی بنزین پس از 36 سال ؛ فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس این هفته افتتاح می شود

تولید روزانه بنزین به 80 میلیون لیتر می‌رسد / تولید بنزین در دولت یازدهم 13 میلیون لیتر افزایش یافت

تولید روزانه بنزین به 80 میلیون لیتر می‌رسد / تولید بنزین در دولت یازدهم 13 میلیون لیتر افزایش یافت سرانجام انتظار برای تأمین تمام نیاز کشور به بنزین از تولید داخل و پیوستن به باشگاه صادرکنندگان بنزین به سرآمد. اواسط هفته جاری با به مدار آمدن فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس پس از 36 سال پرونده واردات بنزین در ایران بسته خواهد شد و پس از آن ایران به صادرکننده این فرآورده نفتی...
تخریبگران ضد دولت به هر حربه‌ای متوسل می‌شوند

افشای دروغ عجیب تعطیلی بزرگ‌ترین کارخانه دوچرخه‌سازی در پسابرجام

افشای دروغ عجیب تعطیلی بزرگ‌ترین کارخانه دوچرخه‌سازی در پسابرجام «در بخش قطعه‌سازی خودرو، 137 بنگاه کوچک و متوسط قطعه‌سازی در دولت گذشته تعطیل شدند. اما خوشبختانه با طرح‌های سال‌های اخیر، بخش زیادی از آنها از یک سال پیش به کار برگشته‌اند.»
فرشاد مومنی

ایران بی‌سابقه‌ترین فرصت‌هارا در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ از دست داد

ایران بی‌سابقه‌ترین فرصت‌هارا در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ از دست داد عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: و تشکل ها باید ضمن بالابردن دانش و آگاهی اعضای خود، در تصمیم گیری ها مشارکت فعال و موثر داشته باشند.

«طلای سیاه» دور از دسترس کاسبان تحریم

«طلای سیاه» دور از دسترس کاسبان تحریم پول نفت فروخته شده در دولت گذشته کجا رفت و چه شد؟ میلیاردها دلار از سرمایه ملی که می‌توانست صرف فعالیت‌های عمرانی شود و برای بسیاری از جوانان کشور شغل ایجاد کند، به جیب چه کسانی رفت؟ نزدیک به 4 سال است که دغدغه دولت، بانک مرکزی و قوه قضاییه پیدا کردن پاسخ این سؤالات و بازگرداندن ...

رمزگشایی از هجمه‌های سیاسی به سیاست اقتصادی دولت

رمزگشایی از هجمه‌های سیاسی به سیاست اقتصادی دولت یارانه نقدی که ماه به ماه به حساب مردم واریز می شود میراثی است که از دولت نهم رسیده و طبعات آن از همان سال دامن اقتصاد را رها نمی کند . به عبارت دیگر شعار عوامگرایانه یارانه نقدی تنها وعده ای بود که از خیل وعده های دولت قبل به سرانجام رسید اما در نهایت نه تنها کمکی به معیشت عمومی...
خطای قالیباف را برای روحانی نوشتند؛

آقای رئیسی آدرس غلط ندهید

آقای رئیسی آدرس غلط ندهید حجت‌الاسلام رئیسی در حالی نسبت به افزایش ساخت مال‌ها و مراکز تجاری برای عرضه محصولات و برندهای خارجی از روحانی انتقاد می‌کند که مجوز ساخت اکثر این مال‌ها از سوی قالیباف شهردار اصولگرا صادر شده است.
میانگین سالانه تعطیلی واحدهای تولیدی در سال 91- 86 معادل 480 کارخانه بوده است

تعطیلی 3 هزار کارخانه صنعتی در دولت های نهم و دهم/پاسخ رسمی «داروگر» به تخریبگران: بذر ناامیدی پراکنده نکنید، تعطیل نشده ایم

تعطیلی 3 هزار کارخانه صنعتی در دولت های نهم و دهم/پاسخ رسمی «داروگر» به تخریبگران: بذر ناامیدی پراکنده نکنید، تعطیل نشده ایم درحالی برخی از رسانه‌ها در فضای انتخاباتی موجود با تلاش بسیاری به دنبال رکود و تعطیلی در اقتصاد کشور می‌گردند که در دولت قبل برای اینگونه اخبار سوژه‌های بسیار زیادی وجود داشت که خواسته و ناخواسته از چشم تیزبین این رسانه‌ها دور مانده است.
سعید لیلاز :

سایپا و ایران‌خودرو با ۲ میلیارد دلار زیان انباشته به روحانی تحویل داده شد/ خودروسازان طبق قانون تجارت ورشکسته بودند

سایپا و ایران‌خودرو با ۲ میلیارد دلار زیان انباشته به روحانی تحویل داده شد/ خودروسازان طبق قانون تجارت ورشکسته بودند سعید لیلاز گفت: امروز خودروسازهای اصلی کشور شرکای خود را شناخته‌اند و شرکت‌هایی همچون پژو، رنو، هوندا رسما فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
چگونه دروغ درباره «پارس‌جنوبی»، تیتر یک روزنامه مخالف دولت شد؟

تخریب افتخار ملی با تحریف آمار

تخریب افتخار ملی با تحریف آمار ادعای پیشرفت 90 درصدی فازهای پارس جنوبی در دولت قبل حتی با آمارهای همان دولت هم تأیید نمی‌شود
سعید لیلاز :

دولت روحانی دین خود را به اقتصاد مقاومتی ادا کرد

دولت روحانی دین خود را به اقتصاد مقاومتی ادا کرد در سال‌های نخست اکتشاف و استخراج نفت در کشورمان اولیه‌ترین امکانات زیربنایی حتی برای رسیدن به مناطق اکتشافی وجود نداشت که مقایسه این شرایط با حال اقتصاد ایران نشان دهنده نقش نفت به عنوان مهم ترین موتور محرکه اقتصاد ایران است.
تعطیلی "داروگر" و "روغن جهان" صحت ندارد

تکذیب خبرسازی دلواپسان علیه دولت

تکذیب خبرسازی دلواپسان علیه دولت مسئول حقوقی شرکت داروگر ضمن تکذیب مجدد خبر تعطیلی این شرکت در مورد تعطیلی شرکت روغن جهان نیز اعلام کرد که چنین مسئله‌ای به هیچ وجه صحت ندارد و به زودی جذب ۱۰۰ نیروی جدید برای این شرکت در دستور کار است.
یکی از بزرگ‌ترین رموز موفقیت دکتر مصدق این بود که با منتقدان خود برخورد نمی‌کرد

فرشاد مومنی: ایرانی ها نباید تجربه تاریخ را کنار بگذارند/ دولتی با شعار ضد استکباری وابستگی را 5 برابر کرد

فرشاد مومنی: ایرانی ها نباید تجربه تاریخ را کنار بگذارند/ دولتی با شعار ضد استکباری وابستگی را 5 برابر کرد ایران سه دوره تلاش راسخ را در راه توسعه‌یافتگی پشت‌ سر گذاشته است؛ تلاشهایی که البته در راه نخواستن شرایط موجود بود و همین سبب شد توافقی سر خواسته‌ها شکل نگیرد و ثمره‌ای از این تلاش‌ها به بار ننشیند.
کارشناسان از کارنامه نفتی دولت روحانی گفتند؛

روزگار سیاه نفت ایران رنگ طلا گرفت / با توجه به سند برجام تولید نفت با سرعت افزایش یافت

روزگار سیاه نفت ایران رنگ طلا گرفت / با توجه به سند برجام تولید نفت با سرعت افزایش یافت حتی سرسخت‌ترین منتقدان اقتصادی حسن روحانی هم نمی‌توانند انکار کنند در همین چهارسالی که رو به پایان دارد، کارنامه نفتی دولت درخشان‌تر از آن بوده که انتظار می‌رفت.
لیلاز:

فراموش می‌شود این دولت در چه شرایطی روی کار آمد

فراموش می‌شود این دولت در چه شرایطی روی کار آمد سعید لیلاز گفت: مهمترین رسالت دولت یازدهم، استراتژی خروج از بحران بود،اما گاهی فراموش می شود که این دولت در چه شرایطی، ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور را تحویل گرفت.
از سوی هواپیمایی ایران و کمپانی ATR

قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR امضا شد/ تحویل ۴ فروند تا یک ماه آینده+تصاویر

قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR امضا شد/ تحویل ۴ فروند تا یک ماه آینده+تصاویر در مراسمی با حضور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ATR و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره ATR امضا شد.
لیلاز :

احمدی نژاد بوریس یلتسین ایران می‌شود/ از سه قطبی رئیسی، روحانی واحمدی‌نژاد استقبال می‌کنیم

احمدی نژاد بوریس یلتسین ایران می‌شود/ از سه قطبی رئیسی، روحانی واحمدی‌نژاد استقبال می‌کنیم لیلاز تاکید کرد که مخاطب رییس جمهور سابق، اصلاح‌طلبان نیستند بلکه مخاطب او مقامات ارشد نظام است. وی احتمالا تبدیل به بوریس یلتسین ایران می‌شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی :

ورود 13 هواپیمای ATR قطعی شد / 4 ایرباس جدید در راه است

ورود 13 هواپیمای ATR قطعی شد / 4 ایرباس جدید در راه است قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از ورود 17 هواپیمای جدید ایرباس و ATR تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.885