تازه‌های خبر
اقتصاد
مشکلات ایران در امور مالی بین‌المللی و محدودیت های بانکی رفع می‌شود؟

نشست FATF با موضوع ایران؛ آیا نام تهران از فهرست سیاه حذف می‌شود؟

نشست FATF با موضوع ایران؛ آیا نام تهران از فهرست سیاه حذف می‌شود؟ نشست گروه ویژه اقدام مالی در حالی در اسپانیا آغاز به کار کرده است که انتظار می رود این گروه بین‌المللی مانند سال گذشته درباره محدودیت‌های معاملاتی با ایران تصمیم‌گیری کند.
«ایران» از فضاسازی هدفمند علیه نظام بانکی گزارش می‌دهد

آیا ورشکستگی بانک‌ پارسیان و سرمایه حقیقت دارد ؟/ شایعه سازان دستگیر شدند

آیا ورشکستگی بانک‌ پارسیان و سرمایه حقیقت دارد ؟/ شایعه سازان دستگیر شدند این روزها شایعه برای بخشی از سپرده‌گذاران بانکی حکم راهبری پیدا کرده است. یک خبر، عکس یا فیلم جعلی در فضای مجازی منتشر می‌شود و سپرده‌گذاران نگران به سوی مؤسسه یا بانکی که درآن سپرده‌گذاری کرده‌اند، هجوم می‌آورند تا پول خود را پس بگیرند. اما چرا سپرده‌گذاران بانکی براحتی شایعه ور...
اکبر ترکان :سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج را باید برگرداندیم

اقتصاد خرمشهر و آبادان نیاز به بازسازی دارد/۳ میلیارد دلارسرمایه گذاری ثبت شده در مناطق آزاد

اقتصاد خرمشهر و آبادان نیاز به بازسازی دارد/۳ میلیارد دلارسرمایه گذاری ثبت شده در مناطق آزاد دبیر شورای عالی مناطق آزاد از سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری ثبت شده در هفت منطقه آزاد کشور خبر داد و گفت: در طول چهار سال گذشته توانستیم سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج را به حوزه های سرمایه گذاری در کشور برگردانیم.
راغفر : موانع جهش‌اقتصادی برداشته شود

لایه‌هایی که از فساد منتفع شده‌اند،تلاش دارند دوباره انتفاع خود را از سر بگیرند

لایه‌هایی که از فساد منتفع شده‌اند،تلاش دارند دوباره انتفاع خود را از سر بگیرند حسین راغفر می گوید:«زدودن فساد از جامعه و اقتصاد ایران دوره ای طولانی می طلبد،هرچند که دولت دوازدهم باید برنامه ای جدی برای از بین بردن آثار فسادی که در دولت پیشین اتفاق افتاد، در دستور کار خود قراردهد.»

هرمیلیارد دلار درآمدنفت چقدر رشدبه اقتصادایران هدیه داد؟/کارنامه 3دولت

هرمیلیارد دلار درآمدنفت چقدر رشدبه اقتصادایران هدیه داد؟/کارنامه 3دولت در حالی که درآمدهای نفتی همواره نقشی تاثیرگذار در میزان رشد و موقعیت اقتصادی در ایران دارند، بررسی ها نشان می دهد دولت دهم فرصت تاریخی استفاده از درآمدهای نفتی در ایران را از دست داده است.
طرحی برای عبور از بحران

کارشناسان می گویند، ترازنامه تعداد انگشت‌شماری از بانک‌ها قابل دفاع است

کارشناسان می گویند، ترازنامه تعداد انگشت‌شماری از بانک‌ها قابل دفاع است دو هفته پس از اعلام رییس کل بانک مرکزی برای ادغام بانکها،کارشناسان توصیه می کنند که بانک مرکزی باید پیش از هر تصمیمی نسبت به کافی بودن منابع و خط اعتباری برای پوشش کسری های احتمالی آماده باشد.

پس‌ لرزه‌ های اقتصادی نبرد دیپلماتیک عربستان علیه قطر

پس‌ لرزه‌ های اقتصادی نبرد دیپلماتیک عربستان علیه قطر روز گذشته خبری کوتاه، بخش‌های سیاسی و اقتصادی بزرگ‌ترین خبرگزاری‌های جهان را معطوف به خود کرد:«عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط‌شان را با قطر قطع کردند.»به دنبال اقدام هماهنگ این کشورها، حتی یمن و مالدیو نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و در سایه این تصمیم سیاسی، غبا...
رشد۲۰۰سورتی پروازهای عبوری

تنش بین اعراب/پروازهای قطری به آسمان ایران منتقل شد+عکس

تنش بین اعراب/پروازهای قطری به آسمان ایران منتقل شد+عکس یک مقام مسئول در شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرد: از امروز تمام پروازهای ایرلاین های قطری برای تردد به آفریقا و اروپا از آسمان ایران عبور خواهند کرد.

جولان‌دهی غیرمجازها از کجا شروع شد؟

جولان‌دهی غیرمجازها از کجا شروع شد؟ فعالیت موسسات اعتباری غیرمجاز که طی سال‌های اخیر به صورت پررنگ‌تر و البته مخرب‌تری گسترش پیدا کرد، بازار غیرمتشکل پولی را به رقیبی جدی و تاثیرگذار برای مجازهای بانکی تبدیل کرد. هزاران موسسه اعتباری که در اشکال مختلف و براساس مجوزهایی که مورد تایید سیاست‌گذار پولی نبود مدت‌هاست که...
جامساز :

هیئت مدیره مؤسسات اعتباری غیرمجاز، گوش شنوا ندارند/ بسیاری از عوامل فساد در نهادهای حاکمیتی حضور دارند

هیئت مدیره مؤسسات اعتباری غیرمجاز، گوش شنوا ندارند/ بسیاری از عوامل فساد در نهادهای حاکمیتی حضور دارند محمود جام ساز گفت: متاسفانه با وجود اخطارهای متعدد بانک مرکزی هنوز گوش شنوایی در هیات‌های مدیره و اداره کنندگان مؤسسات مالی غیر مجاز وجود ندارد و آنها همچنان به ادامه فعالیت خود مشغولند.
خُرم:ادغام‌ها عوام‌فرینی بود

وزارتخانه زیاد داشتن عیب نیست؛ دولت حجیم داشتن اشکال است

وزارتخانه زیاد داشتن عیب نیست؛ دولت حجیم داشتن اشکال است احمد خُرم وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات می گوید: 21 وزارتخانه را به 17 وزارتخانه تبدیل کردن عوام‌فریبی بود؛ کشور در حال توسعه باید بار را تقسیم کند.
برخی برای ماهیگیری به آب گل‌آلود نیاز دارند

ثروت افسانه‌ای نفت به باد رفت

ثروت افسانه‌ای نفت به باد رفت محسن صفایی فراهانی می‌گوید اصلاح ساختار اقتصاد ایران و ایجاد رونق اقتصادی برای بخش‌هایی از اقتصاد ایران که هنوز از رکود خارج نشده‌اند، اولویت‌های مهم اقتصادی دولت دوازدهم هستند. او همچنین به مواردی مانند اصلاح نظام بانکداری، پائین آوردن ریسک اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار به عنوا...
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو:

بانک ۲۰ درصد سود می‌گیرد خودرو سازها ۲۵ درصد/ از یک خودرو دو بار مالیات ارزش افزوده می‌گیرند

بانک ۲۰ درصد سود می‌گیرد خودرو سازها ۲۵ درصد/ از یک خودرو دو بار مالیات ارزش افزوده می‌گیرند موتمنی گفت:ما مالیات ارزش افزوده را قبول داریم اما معتقد هستیم که مانند همه دنیا باید یک بار از کالا این مالیات گرفته شود. در خودرو نیز در بخش وارداتی‌ها یک بار در گمرک این هزینه پرداخت می‌شود و در تولیدات داخلی نیز در همان موقع ثبت‌نام این مبلغ پرداخت می‌شود اما اینکه بیاییم دوب...
با طول بالی بزرگ‌تر از زمین فوتبال؛

خروج غول‌پیکرترین هواپیمای دنیا از آشیانه+مشخصات و تصاویر

خروج غول‌پیکرترین هواپیمای دنیا از آشیانه+مشخصات و تصاویر پس از چهار سال از شروع فرآیند تولید، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان برای نخستین بار از آشیانه‌اش خارج شد.
نشریه فوربس مطرح کرد

صنعت خودروی ایران با سرعت در حال پیشرفت است

صنعت خودروی ایران با سرعت در حال پیشرفت است تعریف لوکس چیست؟ برای بسیاری از مردم این کلمه مسائلی چون طراحی لباس، هتل پنج ستاره یا شاید رستوران چندستاره را در ذهن متبادر می‌کند. در ایران یک خودرو با موتوری با حجم 2500 سی‌سی لوکس محسوب می‌شود.

اولین قرارداد نفتی با توتال منعقد می‌شود؛شکست قفل دلواپسان

اولین قرارداد نفتی با توتال منعقد می‌شود؛شکست قفل دلواپسان وزیر نفت وعده داده تا آخر دولت یازدهم حداقل یک قرارداد نفتی با یکی از غول‌های نفتی جهان منعقد کند، آن‌هم با قراردادهای نوع جدید که حدود یک‌سال‌ونیم بر سر آن جدل بود و دلواپسان از آن به‌عنوان ابزاری یاد کرده بودند که امنیت ملی کشور را خدشه‌دار می‌کند.
مؤمنی :

اندازه بانک‌ها در ٦ سال ١٠ برابر شد

اندازه بانک‌ها در ٦ سال ١٠ برابر شد ««سمن»، توسعه فراگیر سلامت اداری به‌عنوان نهادی غیرسیاسی و غیرانتفاعی، از سیاست‌ها و برنامه‌های شفاف و مشخص دولت دوازدهم در ارتقای سلامت اداری و مبارزه جدی با فساد حمایت می‌کند. بنابر رسالت ذاتی خویش، در سال‌های پیشِ‌رو، با اعلام آمادگی برای کمک به تحقق سلامت و عملکرد بخش‌های مخت...
مدیرعامل « شستا» توضيح مي‌دهد مديريت مرتضوي چه بر سر پرسودترين نهاد اقتصادي كشور آورد

تاوان دوره مرتضوي!/ استخدام فله‌اي، واگذاري فله‌اي و بدهي صد هزار ميلياردي ميراث مديران قبلي شستا بود

تاوان دوره مرتضوي!/ استخدام فله‌اي، واگذاري فله‌اي و بدهي صد هزار ميلياردي ميراث مديران قبلي شستا بود ارتباط دو سويه مرتضوي و بابك زنجاني سبب شد كه يكي از بزرگ‌ترين جرايم مالي اتفاق بيفتد و بخشي از آن به تامين اجتماعي مرتبط است.
ترکان :

کابینه دولت دوازدهم جوان‌تر می‌شود/ مردم انتظار تغییر دارند/ در مورد خودم از تصمیم رئیس جمهور تبعیت می‌کنم

کابینه دولت دوازدهم جوان‌تر می‌شود/ مردم انتظار تغییر دارند/ در مورد خودم از تصمیم رئیس جمهور تبعیت می‌کنم مشاور رییس جمهوری با بیان این که اهداف دولت دوم آقای روحانی بالاتر از دولت یازدهم است، گفت: انتظار مردم از ریاست جمهوری تغییر است و دولت بعد روحانی جوان تر می شود.
عبور از پدیده وارونگی با ارز تک‌ نرخی

لیلاز : ارز تک‌ نرخی فساد، ناکارآمدی و رانت خواری را از بین می‌برد

لیلاز : ارز تک‌ نرخی فساد، ناکارآمدی و رانت خواری را از بین می‌برد سیاست ارز تک نرخی به آرزوی صادرکننده ها و فعالان اقتصادی تبدیل شده،رویایی که دولت دوازدهم باید آن را عملی کند
بررسي جوهره برند ٣كانديداي رياست‌جمهوري توسط شيخ‌رودي كارشناس برندينگ

«برند» روحاني چه بود؟

«برند» روحاني چه بود؟ سال‌هاي متمادي است كه فعالان اقتصادي از برندسازي استفاده مي‌كنند. فراگيربودن برندسازي تا اندازه‌اي بوده كه اكنون فعالان سياسي هم وارد ميدان شده‌اند و با كمپين‌سازي، به ساخت برند شخصي براي خود مي‌پردازند. همان‌گونه در انتخابات اخير رياست‌جمهوري هم شاهد بوديم، كانديداهاي رياست‌جمهو...

زنگنه كوتاه نيامد/واکنش وزير به اتهامات

زنگنه كوتاه نيامد/واکنش وزير به اتهامات کوتاه نمی‌آید، می‌گوید جواب همه حرف‌هایی را که در این مدت زده شده، به‌موقع خواهد داد تا در حافظه مردم ماندگار شود.
سعید لیلاز:

قالیباف مظهر بی اصولی و رئیسی مظهر بی‌اطلاعی بود/ مردم به دروغ پاسخ منفی دادند

قالیباف مظهر بی اصولی و رئیسی مظهر بی‌اطلاعی بود/ مردم به دروغ پاسخ منفی دادند سعید لیلاز گفت: آنچه در مناظرات دیدیم این بود که آقای قالیباف مظهر بی‌پرنسیبی و آقای رییسی مظهر بی‌اطلاعی بود و هیچ تسلطی بر بحث‌های کلان نداشت.
با پیروزی روحانی، خطر احتمالی لغو برجام رفع شد

پیروزی روحانی به‌نفع بازارهای نفتی/روحانی 4 سال راحتی را نخواهد داشت

پیروزی روحانی به‌نفع بازارهای نفتی/روحانی 4 سال راحتی را نخواهد داشت تندروها هنوز کنترل نهادهای مختلف را در دست دارند. همچنین کنترل موسسات خیریه که به دولت پاسخگو نیستند.
سيف درباره لايه‌هاي فساد در بانك‌ها توضيح داد

برخورد با تخلفات سهامداري بانك‌ها راحت نيست/ظرف ٤ سال به اندازه ٤٠ سال گذشته پرونده تخلفات بانكي به هيات انتظامي ارسال شد

برخورد با تخلفات سهامداري بانك‌ها راحت نيست/ظرف ٤ سال به اندازه ٤٠ سال گذشته پرونده تخلفات بانكي به هيات انتظامي ارسال شد سهامداري در بانك‌ها به شكل غيرقانوني انجام مي‌شود؛ در حالي كه طبق قانون هر فرد حقيقي تا ٥ درصد و هر فرد حقوقي تا ١٠ درصد مجاز است از سهام يك بانك را داشته باشد اما برخي سهامداران عمده، سهام ٣٠ و ٤٠ درصدي بانك‌ها را نمايندگي مي‌كنند و به واسطه اين نفوذ بالا در هيات‌مديره بانك، خطو...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
www.parsebazar.com
1.5877