تازه‌های خبر
اقتصاد
فرشاد مومنی:

آژیر خطر توسعه‌نیافتگی روستاها را بشنویم / جهش بی‌سابقه حاشیه نشینی شهری تبدیل به یک گرفتاری برای توسعه ملی شده است.

آژیر خطر توسعه‌نیافتگی روستاها را بشنویم / جهش بی‌سابقه حاشیه نشینی شهری تبدیل به یک گرفتاری برای توسعه ملی شده است. فرشاد مومنی می‌گوید: بررسی‌ها نشان می‌دهند که توسعه‌نیافتگی مناطق روستایی در کشورهای منطقه خاورمیانه بعضا حتی امنیت ملی را به خطر انداخته است بنابراین بهتر است رویکرد سهل‌انگارانه با این مسئله جای خود را به رویکرد فعالانه دهد.
احمد حکیمی پور از تخلفات گسترده در بخش درآمد پنهان پایتخت پرده برداشت؛

سود نمایشگاه‎های فصلی تهران، در انحصار افراد خاص!

سود نمایشگاه‎های فصلی تهران، در انحصار افراد خاص! یک عضو شورای شهر تهران معتقد است؛ نمایشگاه‎های فصلی که در تهران برگزار می‎شود؛ محل مجوز و چگونگی ضابطه آن مبهم و مونوپول افراد خاصی است که از بخشی از درآمد پنهان شهر سود می‎برند.

چه بر‌ سر میلیون‌ها‌ دلار سرمایه‌گذاری توتال در ایران خواهد آمد؟‌/همه‌چیز وابسته به حفظ برجام

چه بر‌ سر میلیون‌ها‌ دلار سرمایه‌گذاری توتال در ایران خواهد آمد؟‌/همه‌چیز وابسته به حفظ برجام پویان می‌افزاید: «مادامی که ایران به تعهدات خود طبق برجام پایبند باشد و به معاهدات بین‌المللی احترام بگذارد ما سرمایه‌گذاری‌های‌مان را در آن کشور انجام خواهیم داد.»
توانمندسازی متقاضیان مسکن و بد مسکن‌ها از طریق نهادهای حمایتی و اجتماعی

ابلاغ جزئیات طرح مسکن اجتماعی/از وام بلاعوض تا کمک هزینه اجاره/توضیحات وزیرراه

ابلاغ جزئیات طرح مسکن اجتماعی/از وام بلاعوض تا کمک هزینه اجاره/توضیحات وزیرراه پرداخت هفتاد میلیون ریال کمک بلاعوض به ازای هر واحد مسکونی به گروه‌های کم‌درآمد برای خرید واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی/ تعیین کمک هزینه اجاره خانوارهای کم‌درآمد ماهانه به ترتیب تا دو میلیون ریال برای شهرهای زیر۵۰۰ هزار نفر و تا چهار میلیون ریال برای شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر با ا...
سعید لیلاز :

فشار برای عدم افزایش قیمت سوخت به دلیل مزیت قاچاق آن است/ وجود اسکله‌هایی که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد

فشار برای عدم افزایش قیمت سوخت به دلیل مزیت قاچاق آن است/ وجود اسکله‌هایی که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بیشترین قاچاق که در ایران سوددهی دارد، قاچاق سوخت است، گفت: اسکله های در کشورمان وجود دارد که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: اقتصاد ما از بیماری رنج می برد/ پول یارانه را باید به بخش تولید می بردند

آیت‌الله مکارم شیرازی: اقتصاد ما از بیماری رنج می برد/ پول یارانه را باید به بخش تولید می بردند آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: با چه منطقی این پول یارانه‌ها را در اختیار ۷۰ میلیونی که حداقل دو سوم آنها نیازی به این پول نداشتند. این پول را به جای این که به بخش تولید ببرند در عرصه های دیگر سوخت کردند.
کارمند یک بانک خصوصی:

مخفیانه سود بالاتر پرداخت می‌کنیم/ کارشناس بانکی: نرخ سود در حال افزایش است

مخفیانه سود بالاتر پرداخت می‌کنیم/ کارشناس بانکی: نرخ سود در حال افزایش است کارشناس ارشد پژوهشی‌پژوهشکده پولی وبانکی گفت: در آستانه سال جدید بانک‌ها به دنبال جبران کسری منابع خود هستند و به نحوی باید این کسری را جبران کنند. باز شدن نماد بانک‌ها و اجرای استانداردهای IFRS زیان‌ بالایی را در صورت‌های مالی بانکها به ثبت رسانده است و این زیان‌ها باعث شده تا پ...
سعید لیلاز :

روحاني ۴سال است دنبال آوار‌برداري است

روحاني ۴سال است دنبال آوار‌برداري است اختلاف طبقاتي اجتماعي يك اصطلاح جامعه‌شناسي است. در مسائل جامعه‌شناسي معمولا از اين اصطلاح استفاده زيادي مي‌شود، اما اختلاف طبقاتي در هر جامعه به گونه‌ای متفاوت مشاهده می‌شود. مشخصه يا معرف اين اختلاف نحوه تقسيم سرمايه‌هاي مادي و غير مادي هر جامعه است. براي مثال مي‌توان از ميزان ...

خبر بد برای ایران و خبر خوب برای چین

خبر بد برای ایران و خبر خوب برای چین به باور بسیاری، اعمال تحریم‌های جدید فرصت مغتنمی را برای چین فراهم خواهد کرد تا نه تنها روابط با ایران را توسعه ببخشد و اعتماد این کشور را مجدداً به سوی خود جلب کند، بلکه همکاری‌های اقتصادی خود با ایران را نیز گسترش دهد.

قالیباف واگذاری ۱۲۰ ملک نجومی را قبول کرد/نمایندگان پیگیر تحقیق و تحفص از شهرداری/ احتمال استیضاح شهردار تهران

قالیباف واگذاری ۱۲۰ ملک نجومی را قبول کرد/نمایندگان پیگیر تحقیق و تحفص از شهرداری/ احتمال استیضاح شهردار تهران نایب رییس دوم کمیسیون عمران با بیان اینکه نمایندگان مجلس به طور جدی موضوع تحقیق و تحفص از شهرداری را پیگیری می کنند، گفت: اگر در جریان تحقیق و تفحص به نتایج قابل بحثی برسیم، شهردار باید استیضاح شود.
فرشاد مومنی :

دولت روحانی هر اشتباه کوچک وبزرگی انجام دهد،بازهم کارنامه اش از دولت قبل،قابل دفاع تر است

دولت روحانی هر اشتباه کوچک وبزرگی انجام دهد،بازهم کارنامه اش از دولت قبل،قابل دفاع تر است چرا در عین حالی که آمارهای ارائه شده از سوی دولت، وضعیت اقتصادی را مناسب نشان می‌دهد اما مردم به صورت جدی همچنان با مشکلات معیشتی مواجه هستند؟ عدم تحقق برخی از وعده‌های اقتصادی دولت آقای روحانی چقدر در پایگاه رای ایشان تاثیرگذار خواهد بود؟ کارشکنی مخالفان دولت در نامساعدشدن وضعیت...
درآمدهای نفتی زیر ذره بین دیوان محاسبات

درآمدهای نفتی دولت‌های نهم و دهم کجا رفت؟

درآمدهای نفتی دولت‌های نهم و دهم کجا رفت؟ سه سال و نیم بعد از پایان دولت محمود احمدی‌نژاد قرار است تلاش‌ها برای رسیدن به پاسخ یک سؤال مهم شروع شود؛ بر سر درآمدهای نفتی دولت‌های نهم و دهم چه آمد؟ این موضوع پرونده جدیدی است که بررسی آن در دیوان محاسبات کشور کلید خورده است. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم و در پی آنکه پروند...

خبرهای خوشی از قرارداد «کرسنت» در راه است

خبرهای خوشی از قرارداد «کرسنت» در راه است علی کاردر پیش از این گفته بود: اگر به من اجازه بدهند که سخنرانی کنم کسانی که کشور را ضایع کردند و 7 میلیارد دلار کشور را به باد دادند رسوا می‌کنم.

دستاوردهای نفتی برجام محرک رشد اقتصادی کشور

دستاوردهای نفتی برجام محرک رشد اقتصادی کشور بازگشت تولید ناخالص داخلی کشور به مدار رشد هرچند بدون احتساب نفت اندک باشد اما دستاورد غیرقابل انکار دولت یازدهم به شمار می رود که در نتیجه برجام حاصل شده است.
رایزنی‌های پاریس و تهران برای باز شدن راه برجام؛

فرانسوی‌ها آمدند تا تابوی ترامپ را بشکنند

فرانسوی‌ها آمدند تا تابوی ترامپ را بشکنند برجام مدت‌هاست که دیوار تحریم‌ها را شکسته اگرچه نگرانی از آینده کاخ سفید آمریکا حرکت در مسیر تعیین شده در برجام را کند کرد. نگرانی‌ها از این بابت پربیراه هم نبود . دونالدترامپ در آمریکا به ریاست جمهوری رسید و از راه نرسیده دست به قلم شد و فرمان‌هایی را امضاء کرد که حیرت انگیز بود...
نایب رییس کمیسیون عمران

شهردار تهران دفاعی از عملکرد خود نداشت/ بنیاد مستضعفان از وجود تذکرات شهرداری اظهار بی‌اطلاعی کرد/ قالیباف فردا باید در صحن پاسخ بدهد

شهردار تهران دفاعی از عملکرد خود نداشت/ بنیاد مستضعفان از وجود تذکرات شهرداری اظهار بی‌اطلاعی کرد/ قالیباف فردا باید در صحن پاسخ بدهد نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که در جلسه گذشته کمیسیون عمران شهردار تهران دفاعی از عملکرد خود در برابر ایمن سازی ساختمان پلاسکو نداشت، گفت: بنیاد مستضعفان از وجود چندین تذکر کتبی شهرداری تهران اظهار بی اطلاعی کرد.
فرشاد مومنی :

ایجاد بحران برای دولت خیانت ملی است

ایجاد بحران برای دولت خیانت ملی است عده‌ای موفقیت دولت را موفقیت کشور نمی‌دانند و به یاد دارم که آن زمان گفته شد، هر ۹ روز یک بحران تازه برای دولت ایجاد می‌کنندو چنین کاری خیانت ملی است چون دود آن به چشم مردم می‌رود.
فایننشال تایمز مطرح کرد

بازگشت تانکرهای نفتی ایران به آب‌های اروپا

بازگشت تانکرهای نفتی ایران به آب‌های اروپا کشتی‌هایی که قرار است ماه آینده در روتردام پهلو بگیرند، نخستین کشتی‌های ایرانی از زمان لغو تحریم‌ها هستند.
علی طیب نیا :

بابك زنجاني بزرگ‌ترين بدهكار بانكي نيست /کسی در نماز جمعه می‌گوید ٣٠٠ نفر از مدیران ما دزد هستند،سرمایه‌گذار خارجی چه فکر می‌کند؟

بابك زنجاني بزرگ‌ترين بدهكار بانكي نيست /کسی در نماز جمعه می‌گوید ٣٠٠ نفر از مدیران ما دزد هستند،سرمایه‌گذار خارجی چه فکر می‌کند؟ می‌گوید: «در دولت بعدی نخواهم ماند. امکان ندارد». خسته است؛ صورتش نسبت به سه‌سال‌ونیم پیش که تازه آمده بود، شکسته شده و موهایش سفیدتر.
تبعات اقتصادی حادثه ساختمان پلاسکو؛

۳۰۰۰ بیکار به جمعیت بیکاران ایران اضافه شد

۳۰۰۰ بیکار به جمعیت بیکاران ایران اضافه شد آخرین روز دی ماه فاجعه به بار آمد ساختمان پلاسکو به عنوان یکی از نمادهای تجاری پایتخت در بیش از نیم قرن اخیر سوخت و در میان بهت و حیرت میلیون‌ها نفر فروریخت. حالا چند روز بعد از فاجعه در شرایطی که جستجو برای زیرآوارمانندگان همچنان ادامه دارد ، هزاران نفر بیرون از پلاسکو هم زیر آو...
با برجام درهای صنعت بيمه به روی فعالان بين‌المللی بازار بيمه گشوده شد

برجام تعاملات بیمه‌ای با ایران را بیمه کرد

برجام تعاملات بیمه‌ای با ایران را بیمه کرد با اجرای برجام تمام محدودیت‌هایی که در دوران تحریم‌ها برای کشورمان بوجود آمده‌بود برطرف شد و وضعیت ایران در حوزه بیمه به حالت عادی بازگشت.

لیلاز: بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد/ از مهر ماه آثار بهبود اقتصادی آشکار شد

لیلاز: بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد/ از مهر ماه آثار بهبود اقتصادی آشکار شد استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان این که بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد گفت: رشد اقتصادی سال 1396 را مداوم می دانم و آثار مدیریت دولت بر اقتصاد و همینطور برجام از مهر امسال خودش را نشان داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس: حادثه ساختمان پلاسکو نشانه فروریختن دیوار امنیت است

عضو هیأت رئیسه مجلس: حادثه ساختمان پلاسکو نشانه فروریختن دیوار امنیت است عضو هیأت رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرو ریختن برج قدیمی پلاسکو نشانه‌ای از فروریختن دیوار امنیت در تهران است.
دولت در کدام حوزه‌ها نمره قبولی گرفت؟

بحران بزرگ تورم مهار شد / دولت درچهار سال گذشته از دو گردنه سخت اقتصادی عبور کرد

بحران بزرگ تورم مهار شد / دولت درچهار سال گذشته از دو گردنه سخت اقتصادی عبور کرد بررسی ها نشان می دهد دولت یازدهم در چهار سال گذشته از دو گردنه سخت اقتصاد ایران عبور کرده و تلاش برای عبور از سومین گردنه دشوار همچنان ادامه دارد.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت

پرونده "ع- ز" در اختیار دستگاه قضایی است/ تلاش اطرافیان زنجانی برای انداختن بار سنگین تخلفات به گردن متهم دوم

پرونده ماهرخ زاد گفت: ما منتظر هستیم که جزئیات جدیدتر را در رابطه با فروش نفت، دریافت وجوه و اینکه به چه حساب‌هایی این وجوه واریز شده بدست آوریم.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.4731