تازه‌های خبر
اقتصاد

چین خرید نفت ایران را افزایش می‌دهند

چین خرید نفت ایران را افزایش می‌دهند عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه چینی ها تهدید کردند که 25 درصد تعرفه روی واردات نفت آمریکا وضع می کنند بنابراین واردات نفت از آمریکا برای صاحبان پالایشگاه های چینی مقرون به صرفه نیست.
حلقه مبارزه با فساد اقتصادی چگونه تکمیل می‌شود؟

شفافیت، دفاع از بیت‌المال و برخورد با متخلفان اولویت دولت روحانی

شفافیت، دفاع از بیت‌المال و برخورد با متخلفان اولویت دولت روحانی برخورد با متخلفان ثبت سفارش عیرقانونی خودرو، رسیدگی به پرونده واردات ، انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی ؛ حالا "شفافیت" مطالبه فراگیر دولت و مردمی است که سلامت اقتصاد را اولویت می دانند.
اقدام آمریکا برای تحریم نفتی ایران، احساس خطر جدی برای غرب ایجاد کرده و قیمت نفت نیز افزایش یافته

کدام کشورها از تحریم نفتی ایران توسط آمریکا سود می‌برند؟ اصلی‌ترین واردات‌کنندگان نفت ایران کدام کشورها هستند؟

کدام کشورها از تحریم نفتی ایران توسط آمریکا سود می‌برند؟ اصلی‌ترین واردات‌کنندگان نفت ایران کدام کشورها هستند؟ افزایش قیمت نفت به سود اقتصادهای وابسته به نفت مانند عربستان سعودی، روسیه و عراق است کشورهایی که می‌توانند با نفت‌شان جایگزین ایران شوند. ایران سومین تولیدکننده نفت در اوپک است و در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۲.۷ بشکه نفت در روز تولید داشته است.
فرشاد مومنی:

دولت هزینه مفت‌خوارگی را افزایش دهد/ شبه دولتی‌ها شیره جان ملت را می‌مکند/ دولت در تسخیر رباخواران نباشد

دولت هزینه مفت‌خوارگی را افزایش دهد/ شبه دولتی‌ها شیره جان ملت را می‌مکند/ دولت در تسخیر رباخواران نباشد استاد دانشگاه علامه معتقد است که در تجربه‌های موفق دولت باید هزینه مفت‌خوارگی را افزایش دهد تا استعدادها به سمت تولید سوق یابند.

بانک مرکزی اسامی کامل دریافت کنندگان ارزی را منتشر می کند؟

بانک مرکزی اسامی کامل دریافت کنندگان ارزی را منتشر می کند؟ اخیرا منتظری-دادستان کل کشور- گفته است که "عده‌ای آمدند ارز دولتی با مبلغ ۴۲۰۰ تومان اخذ کردند که نصف لیست آن را تحویل گرفتیم اما کامل نبود. دیروز عصر (سه‌شنبه) در جلسه شورای پول و اعتبار، به رئیس بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان تهران نیز سپرد...
زاوه: استفاده از امتیازات ویژه دولتی باید شفافیت داشته باشد

روش عادلانه، اخذ مابه‌التفاوت قیمت ارز تخصیصی و ارز بازار آزاد و آزاد کردن واردات با ارز آزاد است

روش عادلانه، اخذ مابه‌التفاوت قیمت ارز تخصیصی و ارز بازار آزاد و آزاد کردن واردات با ارز آزاد است یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: انتشار اسامی دریافت‌کننده‌های ارز هرچند انتشار اطلاعات خصوصی تجار محسوب می‌شود، اما دقت کنید که نرخ ارز تفاوت زیادی با بازار آزاد داشت و به‌تبع دریافت‌کنندگان امکان برخورداری از یک رانت بی‌نظیر را داشتند.

چرا نیروگاه اتمی بوشهر به داد صنعت برق نمی‌رسد؟

چرا نیروگاه اتمی بوشهر به داد صنعت برق نمی‌رسد؟ زمانی که در سال 1354 ساکنان روستای هلیلیه بوشهر با تعجب به کاروان مهندسان آلمانی در جاده می‌نگریستند که آمده بودند تا سنگ بنای اولین نیروگاه هسته‌ای تولید برق در کشورمان را پایه گذاری کنند، کسی فکر نمی‌کرد که اتمام این نیروگاه قریب 40 سال به طول بینجامد.
زمين 200متري همسر يكي از مسئولان در يزد، 50ميليارد تومان معامله شد

ردپای برخی سلبریتی‌ها و مسئولان در پرونده ثامن‌الحجج

ردپای برخی سلبریتی‌ها و مسئولان در پرونده ثامن‌الحجج پرونده تخلف مالی تعاونی ثامن‌الحجج به‌عنوان اولین پرونده بررسی قضائی مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، بیش از 9 جلسه است که در دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی باقری در حال بررسی است. ثامن‌الحجج که کار خود را با سرمایه شش‌میلیون‌و 300هزارتومانی در سال 80 آغاز کرد، در سال 88 (آخری...
اکبر ترکان:

ترکیب تیم روحانی باید تغییر کند

ترکیب تیم روحانی باید تغییر کند آن‌هایی که می‌خواهند از شُرت و زیرپیراهنی تا کاسه و بشقابشان از خارج بیاید افراد عرصه مقابله با تحریم نیستند.

سکه دوباره ریزش کرد/ پیش‌بینی ادامه کاهش قیمت

سکه دوباره ریزش کرد/ پیش‌بینی ادامه کاهش قیمت رییس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر خبر داد: قیمت سکه در ادامه‌ روند نزولی که طی دو - سه روز اخیر در پیش گرفته ۶۲ هزار تومان کاهش یافت اما هنوز نسبت به قیمت طلا حدود ۴۸۰ هزار تومان حباب دارد که پیش‌بینی کاهش را داریم.
رئیس قوه قضاییه خبر داد

بازجویی از برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن در پرونده واردات خودرو

بازجویی از برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن در پرونده واردات خودرو آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه امروز در جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی همواره ثابت کرده است که در برخورد با فساد، هیچ مجامله و مسامحه‌ای نخواهد کرد گفت: در زمینه تخلفات مربوط به واردات خودرو برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و مورد ب...
آخوندی:

پولی برای زیرساخت‌ مسکن مهر نداریم

پولی برای زیرساخت‌ مسکن مهر نداریم وزیر راه و شهرسازی گفت:‌تکمیل زیرساخت یک واحد مسکونی در پردیس ۳۲ میلیون تومان پول می‌خواهد.

خاموشی با یارانه آمد/ سوءمدیریت احمدی‌نژاد عامل خاموشی‌های امروز

خاموشی با یارانه آمد/ سوءمدیریت احمدی‌نژاد عامل خاموشی‌های امروز صنعت برق از کمبود منابع برای سرمایه‌گذاری رنج می‌برد. نبود منابع مالی باعث عقب‌ماندگی این صنعت از برنامه‌هایش شده است.

ثروتمندان بیش از صنایع، برق مصرف می‌کنند

ثروتمندان بیش از صنایع، برق مصرف می‌کنند باورش سخت است اما توان مصرف برق در سه دهک بالای درآمدی جامعه بیش از صنایع کشور است؛ با این وجود هیچ مکانیزم تنبیهی موثری برای کنترل مصرف این گروه وجود ندارد.
با ورود رییس‌جمهوری به موضوع تخلف در واردات خودرو

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید

پرونده چند ماهه، دو هفته‌ای به نتیجه رسید با فرمان رییس‌جمهوری به سه وزارتخانه، دستور برخورد با مافیای خودرو که اقدام به واردات غیرقانونی بیش از ۶۴۰۰ دستگاه خودرو کرده بودند، صادر شد. این در حالی است که چند ماهی بود پرونده این تخلف باز مانده بود.
احمدی نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟

کمترین درآمد نفتی در سال ۷۹ و بیشترین در سال ۹۰ حاصل شد

کمترین درآمد نفتی در سال ۷۹ و بیشترین در سال ۹۰ حاصل شد درآمد نفتی ایران از ابتدای استقرار روحانی در سال 1392 تا پایان سال گذشته از 273 میلیارد دلار فراتر رفت. دولت روحانی در حالی پنجمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد که فراز و نشیب های نفتی فراوانی را از سر گذرانده است .

افشاگری سیف از مزاحمت‌های مدیران موسسات مالی غیرمجاز برای مسئولان بانک مرکزی + تصویر

افشاگری سیف از مزاحمت‌های مدیران موسسات مالی غیرمجاز برای مسئولان بانک مرکزی + تصویر رئیس بانک مرکزی از مزاحمت‌های مدیران موسسات مالی غیرمجاز برای مسئولان بانک مرکزی انتقاد کرد.

لیست مفسدان بانکی باید ارائه شود

لیست مفسدان بانکی باید ارائه شود اگر منظور وزیر اطلاعات مماشات در برخورد با مفسدان اقتصادی بوده است، وی صرفا نظر شخصی‌اش را بیان کرده است.
قاضی‌پور خبر داد؛

یکی از متهمان پرونده واردات غیرقانونی خودرو متواری شد/ آقای «خ» فرار کرد

یکی از متهمان پرونده واردات غیرقانونی خودرو متواری شد/ آقای «خ» فرار کرد نام آقای «خ» به عنوان متهم اصلی پرونده ثبت سفارش غیرقانونی خودروهای لوکس وجود دارد و وی در این پرونده متهم است ولی هنوز گیر سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه نیفتاده است.

افشاگری‌های تازه از پرونده واردات غیرقانونی خودرو

افشاگری‌های تازه از پرونده واردات غیرقانونی خودرو ماجرای دست نوشته وزیر سابق صنعت،معدن و تجارت به معاونش چیست؟ آیا قفل سامانه ثبت سفارش خودرو توسط دوستان مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت باز شده است؟
محمد خوش‌چهره:

مدیریت عرضه سکه، بحران را از بین می‌بُرد

مدیریت عرضه سکه، بحران را از بین می‌بُرد محمد خوش‌چهره، اقتصاددانی است که هر چند بسیاری وی را به صفت اصولگرایی می شناسند اما مدتهاست در سخنانش تاکید دارد که نگاه ملی و فراجناحی می‌تواند اقتصاد ایران را از وضعیت کنونی خارج کند .

آمار نگران کننده از شمار متخلفان مالیاتی در ایران/ 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

آمار نگران کننده از شمار متخلفان مالیاتی در ایران/ 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم یک مقام سازمان مالیاتی اطلاعاتی عجیب و نگران کننده از شمار فراریان مالیاتی ارائه کرد.سرپرست معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی گفت: هم در بخش اشخاص حقوقی و هم مشاغل و هم در برخی از فعالیت‌های ثبت نشده یا کارت بازرگانی، فرار مالیاتی وجود دارد که برآورد...

ماجرای نامه دست‌نوشته نعمت‌زاده در واردات غیرقانونی خودرو/ نقش شریعتمداری در کشف فساد چه بود؟

ماجرای نامه دست‌نوشته نعمت‌زاده در واردات غیرقانونی خودرو/ نقش شریعتمداری در کشف فساد چه بود؟ ماجرای ثبت سفارش واردات غیرقانونی خودرو از تاریخ 24 تیرماه سال گذشته یعنی دوره محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت و معدن آغاز شده است. اطلاعات رویداد۲۴ حاکی از آن است که این اتفاق درست 20 روز مانده به پایان وزارت محمدرضا نعمت‌زاده رخ می‌دهد.

سرنوشت مبهم اوراق سکه

سرنوشت مبهم اوراق سکه حدود یک ماه از اعلام بانک مرکزی مبنی بر ایجاد بازار ثانویه اوراق سکه گذشته اما با وجود بحث‌ها و مسائلی که در این رابطه مطرح و حتی زمان آغاز به کار طرح نیز اعلام شده، هیچ خبری از آن نیست. به نظر می‌رسد این طرح بانک مرکزی برای ورود به بورس نیز بایگانی شده است.

نام 2 موسسه اعتباری غیرمجاز اعلام شد

نام 2 موسسه اعتباری غیرمجاز اعلام شد «واحد اعتباری شرکت تعاونی روستایی شباهنگ شهریار» و «واحد اعتباری شرکت تعاونی روستایی انقلاب شهریار»، بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی و به صورت غیرقانونی مبادرت به عملیات بانکی کرده اند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.0696