تازه‌های خبر
اقتصاد

احمد خرم:در اقتصاد دلالی،مردم روی خوش نمی‌بینند/از تولید داخلی وتولیدکنندگان شناسنامه‌دار حمایت کنیم

احمد خرم:در اقتصاد دلالی،مردم روی خوش نمی‌بینند/از تولید داخلی وتولیدکنندگان شناسنامه‌دار حمایت کنیم وزیر راه دولت اصلاحات می‌گوید: اقتصادی که مبتنی بر دلالی سامان داده شود سبب پیشرفت یک ملت نخواهد شد و مردم روی خوش نخواهند دید.

زنگنه: 4 میلیارد بشکه نفت درجا داریم/ نمی‌توانیم به خاطر دلواپسان از اضافه بازیافت نفت صرف نظر کنیم

زنگنه: 4 میلیارد بشکه نفت درجا داریم/ نمی‌توانیم به خاطر دلواپسان از اضافه بازیافت نفت صرف نظر کنیم وزیر نفت گفت: امروز اولین برداشت از میدان مشترک نفتی آذر انجام می شود و در اردیبهشت ماه 30 هزار بشکه و در مرحله دوم 60 هزار بشکه و سرانجام به تولید 100 هزار بشکه نفت در روز از این میدان خواهیم رسید.
روس‌ها به رقیب چینی‌ها در بازار خودروی ایران تبدیل خواهند شد

تلاش برای تبدیل ایران به قطب خودروسازی خاورمیانه/شرط‌ حضور خودروسازان بزرگ در ایران

تلاش برای تبدیل ایران به قطب خودروسازی خاورمیانه/شرط‌ حضور خودروسازان بزرگ در ایران بسیاری از برندهای دیگر نیز در حال آماده‌سازی برای گرفتن سهم در بازار مصرفی ۸۰ میلیون نفری ایران هستند با این حال، دولت ایران پیش‌شرط‌اش را عدم حضور هیچ شرکت واسطه در سرمایه‌گذاری مشترک قرار داده است و هم‌چنین تولید‌کنندگان را ملزم به ارائه خدمات پس از فروش کرده است.

تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج منحل شد+جزئیات

تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج منحل شد+جزئیات مبالغ قابل انتقال و قابل پرداخت حساب های تعاونی اعتبار ثامن الحجج ( در حال تصفیه) به همه سپرده گذاران تعلق می گیرد.
سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی:

300 شرکت فرانسوی به ایران آمدند/ بیش از 2 هزار شرکت در راهند

300 شرکت فرانسوی به ایران آمدند/ بیش از 2 هزار شرکت در راهند سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی و مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس* گفت: این مجموعه تا کنون 300 شرکت فرانسوی را در ورود به بازار ایران همراهی و بیش از 2 هزار شرکت را به بازار ایران علاقه مند کرده است که این شرکت ها در حال برنامه ریزی برای فعالیت هستند.
ولي اله سيف، رئیس‌کل‌بانک مرکزی تشریح کرد؛

ماجرای توقيف دارايی ١.٦ ميليارد دلاری ایران در لوکزامبورگ

ماجرای توقيف دارايی ١.٦ ميليارد دلاری ایران در لوکزامبورگ رييس كل بانك مركزي در ياداشتي تلگرامي درباره ماجراي توقيف دارايي ١.٦ ميليارد دلاري ايران شفاف سازي كرد.

وزیر اقتصاد: سال ۸۶ می توانستیم اموال ایران در لوکزامبورگ را منتقل کنیم

وزیر اقتصاد: سال ۸۶ می توانستیم اموال ایران در لوکزامبورگ را منتقل کنیم مراسم معارفه ناصر همتی رییس جدید بیمه مرکزی با حضور علي طيب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی وزیر اقتصاد درباره توقیف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری اموال ایران در لوکزامبورگ گفت: در سال ۱۳۸۶ شرکت لوکزامبورگی به ایران اخطار داده بود که بهتر است اموال خود را منتقل کند، اما به این اخطار توج...
دلواپسانی که شعار راهبردی « نه شرقی نه غربی» را فراموش کرده اند

نقدهای آتشین به خرید هواپیماهای مدرن غربی و سکوت محض درباره سوخوهای روسی!

نقدهای آتشین به خرید هواپیماهای مدرن غربی و سکوت محض درباره سوخوهای روسی! معنا ومفهوم آن تاکید موکد بر استقلال و موضع گیری در برابر بلوک های قدرت شرقی و غربی نه فقط وجوه شعاری، سلبی و ایستادگی در برابر زیاده خواهی طرف های خارجی که در وجه ایجابی تاکید بر منافع ملی بود. به معنای ساده ما علیه آمریکا و شوروی به موضع گیری می پرداختیم چون اعتقاد داشتیم که آن...

فرصت‌های مهم اقتصادی‌‌ای که بی‌توجه مانده است

فرصت‌های مهم اقتصادی‌‌ای که بی‌توجه مانده است از زمان فروپاشی شوروی در سال 1991، این فرصت برای ایران فراهم شد تا از ظرفیت کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و جمهوری آذربایجان که کشورهای محصور در خشکی (landlocked) محسوب می‌شوند، استفاده کند و خطوط لوله آن‌ها را به‌سوی دریا و بازارهای جهانی منتقل کند.
سعيد ليلاز:

عملكرد دولت در اقتصاد خيره‌كننده بود

عملكرد دولت در اقتصاد خيره‌كننده بود روز دوشنبه حسن روحاني در مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی تأكيد كرد مهم‌ترین دليل موفقیت در کاهش تورم، «حفظ انضباط پولی و مالی» بود و بانک مرکزی تلاش قابل قبول و قابل تحسینی در این زمینه داشت که دولت هم در این زمینه از آن حمایت کرد تا توانستیم انضباط مالی را ایجاد کنیم و تورم را به ن...
آلمان نگرانی زیادی از تنش میان آمریکا و ایران؛

اشتیاق شرکت‌های بزرگ آلمانی برای سرمایه‌‌گذاری در ایران/هاندلس بلات: آلمان نگران ترامپ

اشتیاق شرکت‌های بزرگ آلمانی برای سرمایه‌‌گذاری در ایران/هاندلس بلات: آلمان نگران ترامپ «بیلفینگر» از مدیران تجاری آلمانی می‌گوید که ایران مردمانی آموزش‌دیده و سخت‌کوش دارد و همین ظرفیت بزرگی برای پیشرفت اقتصادی آن کشور است/«هاندلس بلات» در این‌باره می‌نویسد: «برای مثال، شرکت «زیمنس» بزودی ساخت توربین‌های گازی و تجهیزات حمل و نقل ریلی را در ایران آغاز می‌کند و قصد ن...
وزیر صنعت:

بانک های ایران نزول خور هستند، برای همین کارشان برکت ندارد

بانک های ایران نزول خور هستند، برای همین کارشان برکت ندارد وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بانک ها در ایران فلج هستند، اظهار کرد: در همه جای دنیا بانک ها بر اساس خدمات ارائه شده سود می گیرند اما ما می خواهیم از طریق نزول خوری و دریافت بهره کار را پیش ببریم و به همین دلیل نیز کارمان برکت ندارد.
سعید لیلاز :

دولت روحانی بلندترین گام‌ها را به سمت استقلال اقتصادی و سیاسی ایران برداشته است

دولت روحانی بلندترین گام‌ها را به سمت استقلال اقتصادی و سیاسی ایران برداشته است با نگاهی به مالکیت برخی از بانک‌های چینی که در دوره تحریم انحصار کارهای بانکی و نقل و انتقال پولی ایران را در دست داشتند، با سهولت می‌توان دریافت که چه کسانی از عادی شدن ارتباط ایران با جهان ناراضی‌اند.

روایت تکان‌‌‌دهنده معاون رئیس‌جمهور از وضعیت کشور/دولت حقوق کارمندان و یارانه‌ها را چگونه پرداخت می‌کند؟

روایت تکان‌‌‌دهنده معاون رئیس‌جمهور از وضعیت کشور/دولت حقوق کارمندان و یارانه‌ها را چگونه پرداخت می‌کند؟ معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه با اعضای فراکسیون زنان مجلس ضمن آنکه قول داد برای دیدار زنان نماینده با دکتر روحانی برنامه‌ریزی کند، به تاکید رئیس جمهور در خصوص انتصاب زنان و اهل سنت اشاره کرد./جهانگیری به دنبال «یک قران دوزار» برای پرداخت حقوق کارمندان و یارانه‌ها/نظر دولت درب...
فرشاد مومنی:

آژیر خطر توسعه‌نیافتگی روستاها را بشنویم / جهش بی‌سابقه حاشیه نشینی شهری تبدیل به یک گرفتاری برای توسعه ملی شده است.

آژیر خطر توسعه‌نیافتگی روستاها را بشنویم / جهش بی‌سابقه حاشیه نشینی شهری تبدیل به یک گرفتاری برای توسعه ملی شده است. فرشاد مومنی می‌گوید: بررسی‌ها نشان می‌دهند که توسعه‌نیافتگی مناطق روستایی در کشورهای منطقه خاورمیانه بعضا حتی امنیت ملی را به خطر انداخته است بنابراین بهتر است رویکرد سهل‌انگارانه با این مسئله جای خود را به رویکرد فعالانه دهد.
احمد حکیمی پور از تخلفات گسترده در بخش درآمد پنهان پایتخت پرده برداشت؛

سود نمایشگاه‎های فصلی تهران، در انحصار افراد خاص!

سود نمایشگاه‎های فصلی تهران، در انحصار افراد خاص! یک عضو شورای شهر تهران معتقد است؛ نمایشگاه‎های فصلی که در تهران برگزار می‎شود؛ محل مجوز و چگونگی ضابطه آن مبهم و مونوپول افراد خاصی است که از بخشی از درآمد پنهان شهر سود می‎برند.

چه بر‌ سر میلیون‌ها‌ دلار سرمایه‌گذاری توتال در ایران خواهد آمد؟‌/همه‌چیز وابسته به حفظ برجام

چه بر‌ سر میلیون‌ها‌ دلار سرمایه‌گذاری توتال در ایران خواهد آمد؟‌/همه‌چیز وابسته به حفظ برجام پویان می‌افزاید: «مادامی که ایران به تعهدات خود طبق برجام پایبند باشد و به معاهدات بین‌المللی احترام بگذارد ما سرمایه‌گذاری‌های‌مان را در آن کشور انجام خواهیم داد.»
توانمندسازی متقاضیان مسکن و بد مسکن‌ها از طریق نهادهای حمایتی و اجتماعی

ابلاغ جزئیات طرح مسکن اجتماعی/از وام بلاعوض تا کمک هزینه اجاره/توضیحات وزیرراه

ابلاغ جزئیات طرح مسکن اجتماعی/از وام بلاعوض تا کمک هزینه اجاره/توضیحات وزیرراه پرداخت هفتاد میلیون ریال کمک بلاعوض به ازای هر واحد مسکونی به گروه‌های کم‌درآمد برای خرید واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی/ تعیین کمک هزینه اجاره خانوارهای کم‌درآمد ماهانه به ترتیب تا دو میلیون ریال برای شهرهای زیر۵۰۰ هزار نفر و تا چهار میلیون ریال برای شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر با ا...
سعید لیلاز :

فشار برای عدم افزایش قیمت سوخت به دلیل مزیت قاچاق آن است/ وجود اسکله‌هایی که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد

فشار برای عدم افزایش قیمت سوخت به دلیل مزیت قاچاق آن است/ وجود اسکله‌هایی که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بیشترین قاچاق که در ایران سوددهی دارد، قاچاق سوخت است، گفت: اسکله های در کشورمان وجود دارد که کسی اجازه بازرسی از آن را ندارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: اقتصاد ما از بیماری رنج می برد/ پول یارانه را باید به بخش تولید می بردند

آیت‌الله مکارم شیرازی: اقتصاد ما از بیماری رنج می برد/ پول یارانه را باید به بخش تولید می بردند آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: با چه منطقی این پول یارانه‌ها را در اختیار ۷۰ میلیونی که حداقل دو سوم آنها نیازی به این پول نداشتند. این پول را به جای این که به بخش تولید ببرند در عرصه های دیگر سوخت کردند.
کارمند یک بانک خصوصی:

مخفیانه سود بالاتر پرداخت می‌کنیم/ کارشناس بانکی: نرخ سود در حال افزایش است

مخفیانه سود بالاتر پرداخت می‌کنیم/ کارشناس بانکی: نرخ سود در حال افزایش است کارشناس ارشد پژوهشی‌پژوهشکده پولی وبانکی گفت: در آستانه سال جدید بانک‌ها به دنبال جبران کسری منابع خود هستند و به نحوی باید این کسری را جبران کنند. باز شدن نماد بانک‌ها و اجرای استانداردهای IFRS زیان‌ بالایی را در صورت‌های مالی بانکها به ثبت رسانده است و این زیان‌ها باعث شده تا پ...
سعید لیلاز :

روحاني ۴سال است دنبال آوار‌برداري است

روحاني ۴سال است دنبال آوار‌برداري است اختلاف طبقاتي اجتماعي يك اصطلاح جامعه‌شناسي است. در مسائل جامعه‌شناسي معمولا از اين اصطلاح استفاده زيادي مي‌شود، اما اختلاف طبقاتي در هر جامعه به گونه‌ای متفاوت مشاهده می‌شود. مشخصه يا معرف اين اختلاف نحوه تقسيم سرمايه‌هاي مادي و غير مادي هر جامعه است. براي مثال مي‌توان از ميزان ...

خبر بد برای ایران و خبر خوب برای چین

خبر بد برای ایران و خبر خوب برای چین به باور بسیاری، اعمال تحریم‌های جدید فرصت مغتنمی را برای چین فراهم خواهد کرد تا نه تنها روابط با ایران را توسعه ببخشد و اعتماد این کشور را مجدداً به سوی خود جلب کند، بلکه همکاری‌های اقتصادی خود با ایران را نیز گسترش دهد.

قالیباف واگذاری ۱۲۰ ملک نجومی را قبول کرد/نمایندگان پیگیر تحقیق و تحفص از شهرداری/ احتمال استیضاح شهردار تهران

قالیباف واگذاری ۱۲۰ ملک نجومی را قبول کرد/نمایندگان پیگیر تحقیق و تحفص از شهرداری/ احتمال استیضاح شهردار تهران نایب رییس دوم کمیسیون عمران با بیان اینکه نمایندگان مجلس به طور جدی موضوع تحقیق و تحفص از شهرداری را پیگیری می کنند، گفت: اگر در جریان تحقیق و تفحص به نتایج قابل بحثی برسیم، شهردار باید استیضاح شود.
فرشاد مومنی :

دولت روحانی هر اشتباه کوچک وبزرگی انجام دهد،بازهم کارنامه اش از دولت قبل،قابل دفاع تر است

دولت روحانی هر اشتباه کوچک وبزرگی انجام دهد،بازهم کارنامه اش از دولت قبل،قابل دفاع تر است چرا در عین حالی که آمارهای ارائه شده از سوی دولت، وضعیت اقتصادی را مناسب نشان می‌دهد اما مردم به صورت جدی همچنان با مشکلات معیشتی مواجه هستند؟ عدم تحقق برخی از وعده‌های اقتصادی دولت آقای روحانی چقدر در پایگاه رای ایشان تاثیرگذار خواهد بود؟ کارشکنی مخالفان دولت در نامساعدشدن وضعیت...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.1506