تازه‌های خبر
اقتصاد
سعيد ليلاز:

چند دستاورد مهمِ دولت یازدهم و برجام

چند دستاورد مهمِ دولت یازدهم و برجام به‌تازگی یکی از روزنامه مخالف دولت از رئیس‌جمهور خواسته است فقط یک دستاورد برجام را مثال بزند یا اسم ببرد. این درحالی است که نه فقط از برجام، بلکه در مجموع عملکرد روحانی در سه سال و نیم گذشته، می‌توان ۳۰ دستاورد را برشمرد.
تازه ترین دستاورد برجام؛

حذف شماری ازاشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا

حذف شماری ازاشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا شورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم گیری خود در خصوص تحریم های اعمال شده علیه ایران و در تازه ترین دستاوردهای برجام، تعدادی شرکت ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریم ها خارج کرد.

کدام شاخص‌های اقتصادی برجام را تایید می‌کنند؟

کدام شاخص‌های اقتصادی برجام را تایید می‌کنند؟ حال که یک سال از دستیابی به توافق جامع هسته‌ای گذشته است، بررسی آثار اقتصادی اجرای برجام حکایت از اثرات مثبت قابل‌ملاحظه آن بر مولفه‌های مختلف و عمده اقتصادی دارد.
سعید لیلاز:

بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد/ از مهر ماه آثار بهبود اقتصادی آشکار شد

بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد/ از مهر ماه آثار بهبود اقتصادی آشکار شد استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان این که بدون برجام سقوط آزاد اقتصاد ایران تا مرز فروپاشی ادامه پیدا می کرد گفت: رشد اقتصادی سال 1396 را مداوم می دانم و آثار مدیریت دولت بر اقتصاد و همینطور برجام از مهر امسال خودش را نشان داد.
مهرداد عمادی

باید قرارداد با بوئینگ را فعال کنیم/ روس‌ها در همکاری‌ بانکی با ایران دبه درآوردند

باید قرارداد با بوئینگ را فعال کنیم/ روس‌ها در همکاری‌ بانکی با ایران دبه درآوردند مهرداد عمادی گفت: کاری که ایران می‌تواند انجام دهد این است که همزمان با ایرباس خرید از بوئینگ را فعال کند. اگر این امر صورت بگیرد خیلی برای لابی طرفدار تحریم ایران سخت خواهد بود که بخواهد این شبکه را فلج کند.

حمله توپخانه‌های‌دلواپسان به «ایرباس‌نو»/مخالفان‌ از کدام «عزت»و«آبرو» حرف‌می‌زنند؟

حمله توپخانه‌های‌دلواپسان به «ایرباس‌نو»/مخالفان‌ از کدام «عزت»و«آبرو» حرف‌می‌زنند؟ مردم ایران حق دارند بعد از 40 سال، هواپیمای جدید خریداری کنند. این حق بدیهی و اولیه سالها از مردم ایران سلب شده بود. اما وقتی اولین ایرباس بر باند برجام فرود آمد، این طلسم شکسته شد. منتقدان دولت می‌گویند اتفاق مهمی‌نیفتاده که برای آمدن این هواپیمای جدید مراسم برگزار کرده‌اند.
نخستین هواپیمای خریداری شده در پسابرجام در مهرآباد به زمین نشست

فرود اولین ایرباس در مهرآباد/پایان 37 سال تحریم‌هواپیمایی ایران+تصاویر

فرود اولین ایرباس در مهرآباد/پایان 37 سال تحریم‌هواپیمایی ایران+تصاویر اولين ايرباس ٣٢١ ايران اير در فرودگاه مهرآباد تهران به زمين نشست. ایرباس A321 سفارشی ایران بعد از تحویل از ایرباس در فرانسه، لحظاتی قبل در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست و 37 سال تحریم هواپیمایی ایران پایان یافت.

تحریم‌های هوایی 37 ساله ایران شکست؛اولین ایرباس تحویل ایران شد +سند

تحریم‌های هوایی 37 ساله ایران شکست؛اولین ایرباس تحویل ایران شد +سند با نهایی شدن امور مربوط به تحویل نخستین هواپیمای ایرباس 321، این هواپیما شب گذشته در کشور مبدأ تحویل ایران ایر شد. ایرباس 321 تحویل داده شده نخستین هواپیما از 7 الی 8 هواپیمایی است که قرار است تا پایان سال 2017 به ایران تحویل شود.

الگوی چینی می‌تواند اقتصاد ایران را قدرت اول منطقه کند

الگوی چینی می‌تواند اقتصاد ایران را قدرت اول منطقه کند شکی نیست که سرمایه گذاری صنعتی می تواند محرک بسیار قدرتمندی برای رشد و توسعه اقتصاد ایران باشد و این امر برای بسیاری از ناظران و تحلیلگران مسائل چین موضوعی آشناست چرا که سرمایه گذاری صنعتی یکی از عوامل اصلی رشد بی نظیر اقتصادی چین در سال های اخیر بوده است.

کدام دولت‌ها رکورددار بیشترین بدهی به بانک‌ها هستند؟

کدام دولت‌ها رکورددار بیشترین بدهی به بانک‌ها هستند؟ نسبت بدهی بانکی بخش دولتی به کسری بودجه دولت به عنوان یکی از شاخص‌های با اهمیت در سنجش پایداری بدهی‌های دولت، طی سال‌های ۵۷ تا ۹۳ از الگوی نوسانی برخوردار بوده‌است.

۴۰ هزار میلیارد تومانی که به باد رفت

۴۰ هزار میلیارد تومانی که به باد رفت در حالی که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به تولید با مشکل خشکسالی منابع و منابع نقدشوندگی مواجه هستند، بررسی‌ها نشان می‌دهد ۴۰هزار میلیارد تومان مطالبات معوق شده بانک‌ها از محل اجرای طرح بنگاه‌های زودبازده سررسید شده است.
حسین راغفر

بخش هزینه‌های بودجه کاملا متاثر از نفوذ عوامل قدرت است/ تخصیص منابع به بخش‌های فاقد کارآیی

بخش هزینه‌های بودجه کاملا متاثر از نفوذ عوامل قدرت است/ تخصیص منابع به بخش‌های فاقد کارآیی حسین راغفر گفت: عمده سودهایی که در صنایع پتروشیمی و بانک‌ها حاصل شده نه از تلاش و نوآوری و و نه از خلاقیت حاصل شده بلکه عمدتا در اثر تزریق منابع بخش عمومی و یارانه و خوراک ارزان برای پتروشیمی‌ها صورت گرفته است.
سعید لیلاز :

بی‌توجهی به صندوق‌های بازنشستگی از عوامل سقوط شوروی بود/ ایران در حال پیر شدن و فقیر شدن است

بی‌توجهی به صندوق‌های بازنشستگی از عوامل سقوط شوروی بود/ ایران در حال پیر شدن و فقیر شدن است سعید لیلاز گفت: نگرانی من این است که ایران اولین کشور جهان است که به صورت توامان در حال پیر شدن و فقیر شدن است.

پايان «مهرِ» احمدي‌نژاد

پايان «مهرِ» احمدي‌نژاد دیروز نماینده‌های پارلمان در روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و در مصوبه ماده ٧٣ این لایحه، تکالیف دولت را برای ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تعیین کردند.

تاکید رئیس دفتر رئیس جمهوری بر کاهش قطعی نرخ دلار/قیمت ارز به دوران ثبات باز می گردد؟

تاکید رئیس دفتر رئیس جمهوری بر کاهش قطعی نرخ دلار/قیمت ارز به دوران ثبات باز می گردد؟ با حصول برجام گمان می رفت که حتی شاهد نزول قیمت ارز هم باشیم که البته توجیه اقتصادی ندارد اما اینکه طی یکماه گذشته به ناگهان قیمت ارز یک رشد قابل توجه داشته و به بالای مرز 4 هزار تومان برود کمی غیر منتظره و عجیب می نماید.
رویترز:

ارزش ریال کم شود دستاوردهای اقتصادی روحانی زیر سوال می رود/ انتخاب ترامپ، علت اصلی کاهش ارزش ریال ایران

ارزش ریال کم شود دستاوردهای اقتصادی روحانی زیر سوال می رود/ انتخاب ترامپ، علت اصلی کاهش ارزش ریال ایران رویترز : دولت روحانی توانست بازار ارز در ایران را پس از سال ها نوسان با ثبات کند، موضوعی که باعث کاهش نرخ تورمی شد که به بالای 40 درصد رسیده بود.
سعید لیلاز:

قیمت دلار در بازه 39 هزار ریالی منطقی است

قیمت دلار در بازه 39 هزار ریالی منطقی است استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نرخ کنونی دلار در بازار آزاد را منطقی و طبیعی توصیف کرد و گفت: انتظار نمی رود قیمت دلار از 39 هزار ریال کمتر شود.

دلار به کانال ۳۰۰۰تومانی برگشت

دلار به کانال ۳۰۰۰تومانی برگشت دلار با بازگشت دوباره به سطح قیمتی زیر ۴۰۰۰ تومانی، در مرز کانال ۳۰۰۰ تومان پرسه می زند.
عباس آخوندی:

قبل از مدیرعامل راه آهن، نامه استعفایم را نوشته بودم/از مردم پول گرفتند و در کوه و کمر خانه ساختند

قبل از مدیرعامل راه آهن، نامه استعفایم را نوشته بودم/از مردم پول گرفتند و در کوه و کمر خانه ساختند انتقادهای او از مسکن مهر و طراحانش هم مثل همیشه تند و تیز بود.آخوندی آن‌ها را باعث گمراه کردن عامدانه مردم و دور ریختن سرمایه‌های آن‌ها دانست و تاکید کرد با چنین طرح‌هایی تنها خط فاصله موجود بین طبقه فقیر و غنی پررنگ‌تر می‌شود ضمن این که با ساختن مهر برای همیشه روی پیشانی این محل...

ترس دلار از اولتیماتوم بانک مرکزی

ترس دلار از اولتیماتوم بانک مرکزی دلار در آخرین روز هفته باز هم نسبت به روز قبل کاهش یافت تا نشانه‌ای باشد بر اینکه ظاهرا بازار قصد دارد به فاز استراحت برود.
زنگنه:

هیچ کس حق ندارد بگوید از ٣٥٠ میلیارد دلارصرف‎نظر کنیم/ در شرایط مساوی معامله می کنیم / مشکل سیاسی داشتیم اما تعامل کردیم

هیچ کس حق ندارد بگوید از ٣٥٠ میلیارد دلارصرف‎نظر کنیم/ در شرایط مساوی معامله می کنیم / مشکل سیاسی داشتیم اما تعامل کردیم وزیر نفت گفت: اعضای اوپک منفعت خود را در توافق تاریخی اخیر این سازمان می‎بینند از این رو کشورهای بزرگ و تعیین کننده به‎طور معمول توافق را اجرا می‌کنند.
رویترز:

تثبیت ریال و کاهش تورم دستاوردهای دولت روحانی/استفاده سیاسی مخالفان دولت از نوسان ارز

تثبیت ریال و کاهش تورم دستاوردهای دولت روحانی/استفاده سیاسی مخالفان دولت از نوسان ارز خبرگزاری رویترز امروز درگزارشی درحالی تثبیت ریال و کاهش نرخ بی سابقه تورم را از جمله دستاوردهای اقتصادی دولت حسن روحانی برشمرد که برخی رسانه های داخلی با حذف و سانسور این موارد از این گزارش سعی کردند به نحو دیگری مطلب را القا کنند.
پشت پرده تلاش‌ها برای ناکامی برجام

ترکان: دوره تحریم، دلالان رسماً طرف مذاکره ایران شده بودند

ترکان: دوره تحریم، دلالان رسماً طرف مذاکره ایران شده بودند منتقدان دولت هر روز به بهانه ای سعی می‌کنند چرخ برجام را پنچر کنند یا اقدامات یکی از طرف‌های برجام را به پای دولت بنویسند. آیا آنان به راستی آرزو می‌کنند که ایران به شرایط پیش از برجام بازگردد؟ آیا آنان چون ایرانیان رنج دیده از تحریم‌ها، تصویر درستی از شرایط پیشابرجامی دارند؟ برا...

آیت‌الله هاشمی: استفاده از تکنولوژی‌های به روز در تولیدات صنعتی از ضرورت‌های کشور است

آیت‌الله هاشمی: استفاده از تکنولوژی‌های به روز در تولیدات صنعتی از ضرورت‌های کشور است آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز در دیدار مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بانک پاسارگاد و اعضای هیأت مدیره هلدینگ میدکو، توجه عالمانه و استفاده از تکنولوژی‌های به روز در تولیدات صنعتی را از ضرورت‌های کشور دانست و گفت: می‌توانیم از شرایط استقبال دنیا برای همکاری و سرمایه‌گذاری در ایر...
ترکان در واکنش به واگذاری غیرقانونی زمین‌های کیش؛

فساد در زمان نظارت شما در دولت گذشته رخ داد/ دلیل سکوت‌تان چه بود؟/ ما زمین نمی‌فروشیم

فساد در زمان نظارت شما در دولت گذشته رخ داد/ دلیل سکوت‌تان چه بود؟/ ما زمین نمی‌فروشیم دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه فساد واگذاری زمین در دولت قبل و در زمانی انجام شد که همین نماینده معترض مجلس، خودشان ناظر بودند و جلوی فساد را نگرفتند، گفت: امکان وقوع چنین فسادهایی در دولت یازدهم وجود ندارد و در حال حاضر قیمت زمین در کمیته نرخ گذاری تعیین و سرمایه گذارا...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.6851