تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲ ۱۵:۵۴
چاپ

جزئیات عملکرد "میلیاردر مو بور "در گفت و گوی یکی از همراهان ارشد بابک زنجانی با "تدبیر" (بخش نخست) پرده برداری دستیار "بابک زنجانی" از چهره "میلیاردرکاغذی "

در اصل اتفاقاتی که در سال های 90 و 91 برای بابک زنجانی افتاد، سرآغاز ثروتمند شدن او شد
پرده برداری دستیار

گروه اقتصاد "تدبیر"،علی گلباز: بابک زنجانی جوان موبور 43 ساله ای است  که این روزها هر کجا سرک می کشی از باشگاه فوتبال و فیلم های سینمایی تا شرکت هواپیمایی و هتل های کیش اسمش به گوش می رسد.

 میلیاردری که چند روز پیش مجبور شد تا ساعت 30 هزار دلاری اش را تحویل بدهد و بدون ماشین بنز و هواپیمای شخصی اش  از سربالایی تپه های اوین بالا برود.

 او این روزها پشت میله های زندان دستش از ثروت چند ده میلیارد دلاری اش  کوتاه شده است.

 نخستین بار نام بابک زنجانی در فیلم افشاگری محمود احمدی نژاد از برادران لاریجانی در مجلس شنیده شد، فردی که قرار بود  فاضل لاریجانی رابط او با سعید مرتضوی  رییس وقت سازمان تامین اجتماعی باشد تا در آن سازمان سرمایه گذاری کند.

ملاقاتی که بعد ها از سوی زنجانی " کوتاه و بدون هیچ درخواستی خوانده شد". امروز داستان بابک زنجانی مانند پازلی هزار تکه است. پازلی  که از 64 شرکت ایرانی و خارجی و افراد ریز و درشتی تشکیل شده که  مجموع آن ها در کنار یکدیگر نام بابک زنجانی را به تصویر می کشند.

زنجانی مبدا ثروتمند شدنش را اینگونه روایت می کند که در لباس یک سرباز ساده از پادگان به بانک مرکزی منتقل می شود و بعد از این که به عنوان راننده رئیس بانک مرکزی وقت انتخاب می شود از طریق تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار به سودی روزانه معادل 18 میلیون تومان درسال های 1375-76 می رسد . به گفته زنجانی این سرآغاز ورود جدی اش به عرصه اقتصادی است. اما تردید در مجموعه گفته های متناقض بابک زنجانی در مورد نحوه رسیدن به این ثروت افسانه ای ذهن را به این سمت می کشاند که شاید بتوان تکه های پازل را طور دیگری کنار هم گذاشت؛ پازلی که  در نهایت شاید یک میلیاردر کاغذیِ تو را در ذهن به تصویر می کشد.

بابک زنجانی همواره خودش از خودش روایت کرده است. تدبیر برای اینکه روایت جدیدی از زنجانی داشته باشد با یکی از نزدیکان زنجانی گفت و گو کرده است. این فرد که مدت ها از دستیاران  بسیار نزدیک زنجانی بوده  روایتی تازه از این میلیاردر به زبان می آورد. روایتی که با روایت خود زنجانی از خودش تفاوت های زیادی دارد.این فرد در نهایت حاضر نشد نامش فاش شود حالا یا از ترس نان یا از ترس جان.

این گفت و گو در 5 بخش منتشر می شود.در بخش نخست، از سرآغاز ثروتمند شدن زنجانی که بر خلاف ادعایش به سال های خیلی دور نمی رود صحبت می کند و از تکنیک های "زنجانی" برای جابه جایی پول حرف می زند.

 

- زنجانی این همه پول را از کجا آورده است؟

 

کدام پول؟

 

- یعنی چه؛ ایشان میلیارد ها دلار پول دارد؟

 

در خصوص بابک زنجانی یکسری مطالب در روزنامه ها و سایت ها عنوان شده که ایشان در هفت ، هشت سال اخیر به این ثروت زیاد رسیده است ولی در اصل اتفاقاتی که  در سال های 90 و 91 برای ایشان افتاد سرآغاز این ثروت شد .همین دوره اوج حرکت های ایشان بود که باعث  اختلال های مالی شدید در وزارت نفت شده است. ببینید کل ماجرای 2 هزار میلیارد بدهی معروف بابک زنجانی به وزارت نفت بابت پول فروش نفت از بهمن 90  است که تا شهریور 91  این ماجرا به  اوج خودش می رسد.

 

یعنی زنجانی تا سال 90 چنین ثروتی نداشت و تنها در کم تر از دو سال به این نقطه رسیده است؟

 

بله!

 

چه اتفاقی در این سال ها برای زنجانی افتاده که دو ساله راه هزاران ساله را رفته است ؟

 

تکنیکی که ایشان در این سال ها استفاده کرده تکنیک جدیدی نیست و قبلا هم با این تکنیک در مجموعه بانکی کارهای کوچکی از جمله در موسسه مالی "ث" و "مجموعه سرمایه گذاری پیام" انجام گرفته است.در طی تمام این سالها از یک شگرد همیشگی استفاده کرده است ولی این بار به واسطه نوع ارتباطی که با مقامات دوره آقای احمدی نژاد و مجموعه عمرانی "ق" برقرار کرده بود توانست پول ها را در حساب خودش نگه دارد و از چرخش پولی که ایجاد می کرد منافعی برای خودش به وجود بیاورد.

 

همین شگرد را توضیح بدهید؟

 

یکی از مهم ترین کارهایی که از بابک زنجانی یک میلیاردر ساخت، انتقال و جابه جایی پول بود.  تکنیک جابه جایی ایشان هم این بود که مجموعه ای را تحت عنوان First investment Islamic bank  در مالزی خریداری کردکه  این بانک در اصل یک مجموعه شرکتی off shore کوچک در مالزی بود و در یک ساختمان بسیار کوچک اداره می شد.جالب است بدانید ایشان تجهیزات "سوئیفت" آن مجموعه را داخل دفتر ایران شان قرار دادند.

 

دفترشان در کجاست؟

 

 دفتر شان در خیابان آزادی است.

 

چه کاری در این دفتر انجام می شد؟

 

عملا کار نقل و انتقال پولی را که قرار بود در بانک و از داخل مالزی انجام شود از طریق مجموعه تحت نظارت ایشان در خیابان آزادی انجام می شد. در این سیستمی که در داخل ایران درست کرده بودند کارت هایی را تحت عنوان ibn 2 Ibn  صادر کرده بودند و این ها را به بانک های داخلی می فروختند. با صدور این کارت ها یک شبکه بدون امنیت برای نقل و انتقال پول ایجاد کرد. در این شبکه برای هر انتقال  هفت دهم درصد کارمزد می گرفتند وعملا چون انتقال پول در شبکه خودشان و با سیستم داخلی خودشان انجام می شد به ازای هر بازگشتی که حواله های بانکی می خورد دوباره هفت دهم در صد شان را می گرفتند.

 به طور مثال اگر یک میلیون دلار را جا به جا می کردند بر اساس توافقی که با سیستم بانکی داشتند هفت هزار دلار پول دریافت می کردند و زمان رسیدن پول به مجموعه بانکی را سه  روز اعلام می کردند ولی این پول بعد از 10 روز برگشت می خورد و باید یکبار دیگر حواله می شد و دوباره 10 روز طول می کشید و دوباره برگشت می خورد. عملا شما می بینید که این رقم برای جابه جایی به جای  هفت  هزار دلار به یک رقم 21 هزار دلاری که  حتی 36 هزار دلاری هم می رسید هم پول می گرفتند. در این فاصله ای هم که اعلام می کردند پول برگشت خورده است و به حساب نرفته و باید دوباره انتقال داده شود، این پول در چرخش مجموعه بابک زنجانی بود و در این مدت با صرافی ها کار می کرد.

 

این کار را برای چه بانک هایی انجام می داد؟

 

 برای بانک های مختلفی از جمه بانک "م" و بانک "ا" که قبلا موسسه مالی اعتباری بوده اما الان بانک است .البته این بانک ها تخلفی نمی کردند و تنها فرایند عادی کارشان را طی می کردند.

 

به جای پول تسهیلات و امکانات دیگری هم از بانک ها می گرفت؟

 

بله،  نمونه ی معروفش همین  پروژه ایران زمین یا بازارچه قدیم شهرک غرب است که به جای کمیسیونی است که از یک بانک "ا" که قبلا موسسه مالی اعتباری برای جابه جایی های پول دریافت کرده است.

 

صرافی ها چطور ؟

 

این تکنیک را از مجموعه صرافی های متعددی که در کشور وجود دارد شروع کرد. صرافی ها هیچ وقت دل خوشی از زنجانی نداشتند.

 

از چه بابتی صرافی ها از زنجانی دل خوشی نداشتند؟

 

در بین صرافی ها شهره خاص و عام بود، پول هایی که "بابک" جابه جا می کند با زمان های  طولانی که بعضی اوقات به 45 روز هم می رسید، منتقل می شود.

 

با پولی که در این فاصله در مجموعه اش در گردش بود چه کار می کرد؟

 

در این 45 روز پول در سیستم بانکی بابک زنجانی گردش داشت و در این فاصله ایشان از این پول استفاده می کرد و به عنوان پشتوانه مالی خودش قرار می داد و در بانک ها "ال سی" باز می کرد و این را به عنوان "asset" برای "RMA" بین بانکی استفاده می کرد و از آن بهره می برد.این اتفاق در دوره های بعد به این شکل صورت گرفت که زنجانی از این پشتوانه ها استفاده کرد و با مجموعه عمرانی "ق" برای جا به جایی پول وارد مذاکره شد.

 

جابه جایی برای چه کاری ؟

 

 جابه جایی پول های که مجموعه عمرانی "ق" برای خرید های خارجی خود از جمله خرید جرثقیل های سنگین و لایه روب و بحث هایی از این دست احتیاج داشت و خرید این تجهیزات را از طریق بانک های خارجی انجام می داد.

 

برای این مورد از چه روشی استفاده می کرد؟

 

شیوه کار به این ترتیب بود که پول از مجموعه بانک مرکزی به حساب ایشان در هالک بانک ترکیه ، میر بانک روسیه و یا کنلون چین ورود پیدا می کرد و ایشان آن پول را از طریق first investment Islamic bank  می چرخاند و به بانک های دیگر دنیا منتقل می کرد و خریدها را انجام می داد.

 

برای این کارها سهمیه ارزی هم داشت؟

 

سهمیه ارزی که ایشان تا  قبل از بهمن 91 استفاده می کردند. عملا با ثبت سفارش و سفارش هایی که بانک ها به ایشان می دادند انجام می شد و این پول عمدتا در کانال درستش مصرف می شد.اما بعد ازآن دوره این پول در کانال درستش مصرف نشد.

 

چه کانال نادرستی؟یعنی این پول ها وارد بازار ارز می شدند ؟

 

 یک بخش برای خرید کالاهای مورد نیاز و سفارش شده داخل مصرف می شد و ما بقی به کانال های دیگر برده می شد که در آن کانال ها تفاوت قیمت ارز هر چه قدر بیشتر می شد ما به التفاوت سود ریالی که برای زنجانی باقی می ماند رقم قابل توجهی بود. این کار در بهمن  90 به اوج خودش رسید در حالی که ایشان دلار دولتی را با رقم 1000 تومان می خرید و همان دلار را در بازار آزاد با 2400 تومان می فروخت که این رقم با روند صعودی که داشت تا 3000 تومان هم رسید و ایشان از این مابه التفاوت نهایت استفاده را می کرد.

 

لینک بخش دوم گفت و گو

 

نظرات  

 
+6 # hemad سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲ ۱۷:۵۴

آقا Off Shore هست نه Off sure

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+16 # رضا حکیمی سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲ ۱۸:۳۷

خسته نباشید.ادم باید علم غیب داشته باشه تا مطالب شما را بتواند بخواند.بانک "ا" یا" م" یا شرکت" ق"یعنی چه!!! لطف کنید یا اصلا" اطلاع رسانی نکنید یابشکل دقیق وواضع ومبین درج مطلب نمایید. با تشکر

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+4 # ناشناس چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷

آقا اینا که دیگه خیلی تابلو است، بهتره یه نگاهی به اخبار اقتصادی مملکت بندازی ردپای هر دو این بانکها و اون قرارگاه «ق» مشخص است.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-47 # علی سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۲ ۲۱:۳۲

دروغه..ای شون کلی واسه این مملکت اشتغال زایی کرده یک مدیر دزد از هزار تا مدیر سالم احمق بهتره این چرت و پرتا رو برید واسه عامه جامعه بگید

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # فرهاد پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۸:۵۴

یه مدیر مشکل دار اتفاقا نیاز به یه عالمه مدیر سالم احمق داره تا بتونه بزرگ تر شه! حرف شما کاملا درسته...! :-x فقط مشکل اینجاست که این طرز تفکر تو ماها داره کم کم نهادینه میشه که مدیر مشکل دار ، مدیر بهتره...! :-*

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+25 # آرش چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۰۰:۱۰

عده ای میگن ایشون اشتغال زایی کرد ایکاش یه گزارشی در خصوص میزان نیروی کاری که در شرکتهای متعلق به آقای زنجانی بعالیت دارند تهیه بشه تا مشخص بشه ایشون چه تعداد نیروی کاری داشتند؟و در چرخه تولید کشور آیا سهمی داشتند و یا کارشان تنها همین دلالی بوده و بس؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # من شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۲ ۰۰:۵۵

این شرکتهایی که خریداری کرده وبه اصطلا ح اشتغال زاست قبلا"هم همین نیروها حتی بیشترتوش کارمیکردند واشتغال توشون بوده

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+31 # ناشناس چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۰۰:۴۵

کدوم اشتغال عزیزم؟!می تونی بگی؟فرض کن من خانه یک میلیارد تومن ات را از چنگت دربیاورم و بعد تو را دربان همین خانه کنم و ماهی 100 هزار تومن هم به تو حقوق بدم.خوب پس در این صورت به قول خودت اشتغال زایی کردم و لابد باید از من قدردانی هم بکنی دیگر؟!!!!

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # حميد چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱

احتمالا اين فرد طرف مصاحيه شما م.م نبوده ؟؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # ناشناس چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۲۲:۲۳

نه ! پ پ بود ٬هاهاهاا

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+15 # ali چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴

لطفا برایش ماله کشی نکنید پولی‌ که او داره سرمایه ملی‌ و پول این مردم بدبخت ایران است

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # اکبری چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۱۶:۴۲

بانک م و ا  و -قرارگاه  ق تابلو بود!!!! :o

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+5 # mina چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۱۸:۳۱

:o

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-5 # ناشناس چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۲۱:۴۴

دروغگو! سریعترین انتقال پول رو انجام میداد

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # ایران چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۲۲:۵۹

منظور از ق همون کسی است که در میان نامزد های انتخابات هم بود و شه..

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # ناشناس چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۲۳:۰۱

bayad amvalesh mosadere va be dolat bargardonde beshe

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+13 # radikal چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ ۲۳:۵۷

حالا مثلا زنجانی نخوره به جیب ما میره ؟؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # hamid پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵

از خدا نمیترسی همچین مصاحبه ی خالی بندی و تماما" دروغی رو میگی و در معرض نمایش قرار میدین؟؟؟؟
تو که اینقدر خوب اطلاع داشنی چرا همون 2سال پیش حرف نزدی نامرد پست؟؟؟
کجای این مصاحبه قابل قبوله؟؟
تو که دروغگوتری از بابک زنجانی......... ..

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # ناشناس چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۵:۵۷

کاملاباحر ف آقاحمیدموافقم +فک کنم مردم رو...فرض کردید؟؟!!اتفاقا کسی که دروغ میگه رسانه هاهستن وگرنه چه دلیلی داره یه آدمی بااون همه پول وثروت بشینه دروغ بگه!!چراوقتی زنجانی افتادزندان همه شروع کردن به اعتراف کردن ونظردادن راجع به ثروتش ودارای علم غیب شدن؟؟ینی تنهادغدغه فکری شمااینه چندشبه به این ثروت رسیده؟!!چراوقتی آزادبودکسی حرفی نمیزدوهمه..شده بودند؟آره حرف حق جواب نداره.اگه ترسونبودیدتوروی خودش این حرفارومیزدیدنه وقتی که توزندانه'آق ای زنجانی هرچقدررررهم کاراشتباه کرده باشه کارمن وشمانیست که اظهارنظرکنیم !ازماآگاه تروجودداره که به کارهارسیدگی کنن...هرچقدرهم کاراشتباهی کرده باشه به هرحال هم وطن وهم زبون ماست وزحمت کشیده واسه شرکت هاش!مابایددرک ایناروداشته باشیم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-6 # ناشناس پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۰۹

حدود 17 هزار کارمند در مجموعه های تحت سرپرستی اش کار می کنند و ماهی 29 میلیارد تومان حقوق می دهد.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-7 # افشاگر پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱

بابک زنجانی ...
فقط به مردم خدمت کرده در غیر اینصورت الان خارج از ایران داشت زندگیشو میکرد...
این رسانه های مزخرف چرا کارایی که این آقا برای مملکت و مردمش انجام داده رو منتشر نمی کنند؟؟؟!!!
دنبال قاتلای بروسلی می گردین؟؟؟؟؟؟؟ >

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # افشاگر پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷

این دستیار پرده بردار اسمش چیه؟
اینجوری که این بابا میگه خودش شریک جرمه که!!!
شاید باج می خواد...
خدا عالمه
تدبیر تو که خیر سرت سایت تحلیلی خبری هستی رو چه حسابی از این یارو گزارش می گیری؟!!!
چرا تحویل اطلاعات نمیدیش؟؟!
اگرم سند و مدرکی برای حرفاش نیست پس چرا منتشر کردی الکی جو میدی و مزخرف میگی؟؟!!!

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+4 # Mt پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۳۳

به یاد رزمندگان 8 سال دفاع مقدس  که الان شاهد ما هستند:

 

عده ای در خون و آتش، عـــــده ای در پول خلق
هر دو رقصیدند، اما این کجــــــــا و آن کجـــــــــــا

عده ای سرب و گلوله، عده ای میلیــــــــــاردهـا
هردو تا خوردند، اما این کجــــــــــــا و آن کجــــــا

عده ای بر روی میــــــــــن و عده ای بر بال قــــو
هر دو خوابیــدند، اما این کجــــــــا و آن کجــــــــا

این یکی از سوز ترکش، آن یکی هم در ســـونا
سوختند اين هر دو اما، این کجا و آن کجـــــــــــا

این یکی بر تخت ماســــاژ, آن یکی بر ویلچــری
هردو آرامنــــــــد، اما این کجـــــــــا و آن کجـــــــا

این یکی در عمق دجــــله، آن یکی آنتالیــــــــــا
هردو در آب اند، امـــا این کجـــــــــا و آن کجــــــا

عده ای کردند کـــار و عــــــده ای بستند بــــــار
هردو فعــــــــــــا لند، اما این کجــــــــا و آن کجـــا

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # نیکروز پنجشنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۲ ۲۲:۰۰

یه نفر اومده مصاحبه کرده نه اسمش معلومه نه اطلاعاتی که میده..هرکی مخش کار کنه تو این مملکت میتونه کلی پول کاسب بشه مثل بابک زنجانی.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+6 # ناشناس جمعه، ۲۰ دی ۱۳۹۲ ۰۰:۳۴

واقعا چه کسی حق فروش نفت ایران را در بازارهای بین المللی به یه همچین شخص بیسواد و بی تجربه ای داده است؟یعنی زور و تجربه تمام تشکیلات نفتی ایران برای معامله و حتی دور زدن تحریمها به اندازه شخص بابک زنجانی که از هیچ سابقه سیاسی و اقتصادی و بین المللی برخوردار نیست,نمیباشد؟به نظر شما کسانی که این حق و اختیار را به بابک زنجانی داده اند امروز واقعا خواستار برطرف شدن تحریمها و شفاف سازی معامله های ایران و کم شدن فشار معیشتی از دوش مردم هستند؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # دانمارک‌ جمعه، ۲۰ دی ۱۳۹۲ ۱۸:۵۷

این بابک زنجانی پاس دانمارکی داره، این آقا در دانمارک‌ پناهنده بود و برای گرفتن پاس پورت دانمارکی حد اقل باید که ۷ سال در دانمارک‌ بود باشد.

چرا هیچ کس به این اشاره نمی‌کنه؟؟< /p>

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # دادرس سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۴۸

آیا احتمال دارد این فرد که حتی نمی خواهد نامی از او برده شود همان کسی باشد که به دلیل خیانت مالی به زنجانی و شکایت بابک زنجانی چندی پیش روانه زندان شد و پرونده اش در حال بررسی است؟ آیا این فرد همان کسی نیست که زمانی به دلیل خیانت از دستگاه امنیتی اخراج شد؟ اگر پاسخ مثبت باشد حالا سوال این است که آیا اصولا اعتماد به حرف های کسی که یک بار به دستگاه امنیتی و مردم ایران خیانت کرده و یک بار به اعتماد بابک زنجانی، و قصد تصاحب بخش زیادی از دارایی اش را داشته می توان اعتماد کرد؟ اصلا اگر واقعا بابک زنجانی مرتکب چنین اعمالی شده است چرا این شریکی که به گفته خودش بسیار نزدیک به او و شاهد و ناظر بر همه مسائل بوده چرا تاکنون چیزی به دستگاه قضایی نگفته بود؟ و سوال مهم و قابل بررسی دیگر این است که اگر این فرد همان متهم خائن باشد با این اقدام، آیا پول های هنگفتی که قصد تصاحبش را داشت و زنجانی به همین دلیل از او شکایت کرده بود در جیب او باقی بماند و یک میلیاردر بزرگ می شود؟

دادرس

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # مهرداد سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۲ ۲۱:۲۳

مصاحبه جالبی با دستیار دیگر آقای زنجانی در مورد این مصاحبه و این اتهامزنی های آقای هروی منتشر شده که امیدواریم تدبیر این را هم منتشر کند.
http://www.zanjaninews.com/?p=2549

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # محمود چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۸:۴۱

به نظر من هرچند زنجانی کلاهبرداری کرده که البته یه چیزیش هم برای مردم حاصل شده و اون نهایت سوء استفاده رو کرده ، ولی باید به این مغز و این همه فکر احترام گذاشت و ازش بخوان که حالاکه پوادار شده ، کمک کنه ایران هم پولدار بشه

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # ناشناس دوشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶

رسانه ها چرا کارایی که این آقا برای مملکت و مردمش انجام داده رو منتشر نمی کنند؟؟؟!!

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3348