تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷
چاپ

حسین راغفر : قالیباف و رئیسی بر روی گرفتاری‌های مردم سرمایه‌گذاری کرده‌اند/ گرفتن عکس یادگاری با فقرا دیگر کار برد ندارد

حسین راغفر گفت: اینکه امروز برویم با فقرا عکس یادگاری بگیریم و دست روی سر آنها بکشیم و فردا آنها را فراموش کنیم دیگر کار برد ندارد.
قالیباف و رئیسی بر روی گرفتاری‌های مردم سرمایه‌گذاری کرده‌اند/ گرفتن عکس یادگاری با فقرا دیگر کار برد ندارد

حسین راغفر در خصوص میزان اثرگذاری وعده‌ ایجاد 5 میلیون شغل و یا دو و نیم برابر کردن درآمدهای کشور بر رای مردم، اظهار داشت:‌ مردم دیگر به این افراد و به این وعده‌ها رای نمی‌دهند زیرا سابقه شنیدن چنین وعده‌هایی را دارند و امروز با توجه به بالا رفتن آگاهی عمومی، دیگر تشخیص می‌دهند که چقدر این شعارها چقدر به واقعیت نزدیک است.

استاد دانشگاه الزهرا ادامه داد: امکان ایجاد 5 میلیون شغل وجود دارد اما نه در ساختار اقتصاد سیاسی موجود. اگر واقعا به دنبال ایجاد این تعداد شغل هستند باید ساختار اقتصادی کشور تغییر کند که این امر نیازمند یک عزم سیاسی است. این عزم در کاندیداهای اصولگرا وجود ندارد.

وی ادامه داد: افرادی که این وعده‌ها را می‌دهند مشخص است که خارج از مطالعه و برنامه این شعارها را بیان می‌کنند. قالیباف و رئیسی بیشتر بر روی ظرفیت‌های فقر و گرفتاری‌های مرم سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نه بر روی واقعیت‌های اقتصادی دولتی که تحویل خواهند گرفت.

راغفر تصریح کرد: امروز ما 500 هزار میلیارد تومان طرح‌های معوقه داریم و بالغ بر 80 درصد بودجه برای پرداخت دولت حقوق و دستمزد هزینه می‌شود. درآمدهای نفتی نیز کاهش پیدا کرده و دیون دولت 700 هزار میلیارد تومان اعلام شده است. از طرف دیگر ما تنها 13 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد طرح‌های نیمه تمام ما 500 هزار میلیارد تومان است که اگر سالی 50 هزار میلیارد تومان هزینه کنیم بعد از مدت 10 سال تازه طرح‌های نیمه تمام کنونی را به اتمام می‌رسانیم. این یعنی دو دولت بعد باید طرح‌های عمرانی این دولت را انجام دهند.

راغفر تصریح کرد: با توجه به این شرایط کنونی، اجرایی شدن این مسئله امکان‌ناپذیر است. رشد اقتصادی  لازم  برای تحقق این شعارها بیش از 16 درصد است در حالی که بیشترین رشد اقتصادی ما پس از انقلاب 8 درصد بوده است.

استاد دانشگا ه الزهرا ادامه داد: کسی که این حرف‌ها را می‌زند یعنی با واقعیت‌های اقتصادی کشور آشنا نیست این حرف‌ها بیشتر جنبه شعار دارد و روی گرفتاری‌های مردم سرمایه‌گذاری کرده‌اند. امروز سلامت روحی و روانی جوانان در معرض خطر قرار گرفته و این افراد بر روی اضطراب مردم سرمایه‌گذاری کردند.

راغفر با اشاره به تبلیغات خاص برخی از کاندیداها گفت: اینکه امروز برویم با فقرا عکس یادگاری بگیریم و دست روی سر آنها بکشیم و فردا آنها را فراموش کنیم دیگر کار برد ندارد. مردم این نوع رفتارها را شناخته‌اند هر چند در برخی از مناطق ممکن است این نوع حرکات جواب دهد و این دقیقا همان ظرفیت‌هایی است که احمدی‌نژاد بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود.

راغفر با اشاره به شخصیت چنین افرادی گفت: علاوه بر این باید توجه داشت این گونه حرکات نمایشی نیاز به کاریزمای خاصی دارد که خیلی از آنها ندارند و نکته دیگر آن است که کاندیدای اول جناح اصولگرا  را مردم نمی‌شناسند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.1695