تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۱۳
چاپ

حسین راغفر: نتیجه دلار ۹ هزار تومانی ناآرامی های گسترده خواهد بود

یک پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی می گوید: دولت با اقدامات خود در مورد بازار ارز مردم را به مرگ گرفت تا به تب راضی شوند اما نتیجه نرخ ارز ۹ هزار تومانی ناآرامی های گسترده است.
نتیجه دلار ۹ هزار تومانی ناآرامی های گسترده خواهد بود

حسین راغفر، اقتصاددان و پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی با اشاره به تحولات اخیر بازار ارز و همچنین قیمت‌گذاری دستوری در این حوزه عنوان کرد: نسخه‌برداری سیاست های اقتصادی نئولیبرال برای شرایط کنونی اقتصاد ایران اقدامی بر ضد بازار و بخش خصوصی واقعی در کشور است.

او در پاسخ به این سوال که آیا پس از دستور دولت برای راه‌اندازی بازار آزاد ارز شاهد ثبات در قیمت ها خواهیم بود،؟گفت: سوالاتی از این جنس خود بیانگر اهداف دولت در این حوزه و شوک به جامعه است.

راغفر اضافه کرد: هدف دولت این بود که قیمت ارز را بر پایه ۱۲ هزار تومان افزایش دهد و درنهایت به‌اصطلاح به مرگ بگیرند تا به تب راضی شویم. از دید من این اتفاق در صورتی‌ که حادث شود یک جنایت است.

تصمیم‌گیری‌ها به نفع مافیای ثروت و قدرت

این اقتصاددان افزود: سیستم تصمیم‌گیری مجلس و دولت در حال حاضر به نفع جیب مافیای ثروت و قدرت عمل می‌کند.

این پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی معتقد است: منافع مافیای ثروت و قدرت در حال حاضر در بازار ارز بر عدد ۹ هزار تومان متمرکز است.

راغفر در پایان تأکید می‌کند: امیدوار هستم که قیمت ارز بر پایه عدد ۹ هزار تومان ثابت باقی نماند زیرا نتیجه این امر ناآرامی‌های گسترده و شدید در سطح کشور خواهد بود.

شفقنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2206