تازه‌های خبر
سه شنبه، ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱
چاپ

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی مطرح کرد پاسخ به 15 سوال مخاطبان"تدبیر" درباره بیمه سلامت همگانی

جزئیات نحوه ثبت نام و مزایای "بیمه سلامت"
پاسخ به 15 سوال مخاطبان

گروه اجتماعی تدبیر: امروز نهمین روز از آغاز ثبت نام بیمه همگانی سلامت است که رییس دولت یازدهم بارها از زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری درباره اجرایی شدن آن به مردم وعده داده بود. براساس آمار تعداد افراد فاقد بیمه در کشور تا 10 میلیون نفر می رسد.

سید مهدی میر شاه ولد، سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران در گفت و گو با تدبیر آخرین آمار  ثبت نام شدگان در سایت بیمه همگانی سلامت را  تا ساعت 2 روز دوشنبه هشتم اردیبهشت، 2میلیون و 160 هزار نفر در قالب 920 هزار خانوار عنوان می کند.سایتی به این منظور تحت عنوان www.bimehsalamat.ir طراحی شده است. بنابراین متقاضیان صرفا در این مرحله به این سایت مراجعه می کنند و ثبت نام اولیه خود را انجام می دهند.

پیش از این سایت خبری-تحلیلی تدبیر، 16 سوال کاربران درباره جزئیات و مزایای این طرح را با سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت در میان گذاشته بود. پس از انتشار این مطلب و همزمان با آغاز ثبت نام، نظرات و سوالات بسیاری در این باره به دست خبرنگار "تدبیر" رسید.

به همین دلیل بار دیگر سوالات کاربران و مخاطبان محترم سایت را با مهدی میر شاه ولد در میان گذاشتیم. او به 15 سوال که دغدغه اصلی مخاطبان بود پاسخ داده است.

 

افرادی که قبلا بیمه بوده اند ( بیمه ایرانیان، کمیته امداد و ...) و در حال حاضر زیر پوشش آن بیمه یا هر بیمه دیگری نیستند، می توانند برای بیمه سلامت همگانی اقدام کنند؟

 

این افراد دو گروه هستند یک گروه کسانی که بیمه نیستند. گروه دیگر افرادی هستند که دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشتند و اعتبار آن تمام شده و دیگر آن را تمدید نکرده اند یا محل کار جدید او را بیمه نکرده است. یا بیمه ایرانیان را داشته و دفترچه بیمه وی تارخ اعتبار یک ساله آن تمام شده و به فرض اینکه اعتبار دفترچه تمام شده آن را کنار گذاشته و دیگر نرفته تا در سیستم این اطلاعات را  حذف و ابطال کند.  بنابراین اگر در این مرحله به سیستم ورود کند چون اطلاعات وی موجود است این پیغام را می دهد که اطلاعات شما در سامانه وجود دارد. تا امروز هر کسی تماسی در این خصوص با ما می گرفت وی را راهنمایی می کردیم که به اداره بیمه سلامت شهرستان خود مراجعه کند، جایی که دفترچه خود را دریافت کرده است. درخواست ابطال اطلاعات در سامانه را بدهد، زمانی که شماره بیمه نامه وی از سیستم حذف شد، آنگاه می تواند برای ثبت نام در این سامانه اقدام کند. اما از امروز دوستان ما در حال پیگیری هستند که احتمالا ظرف همین یکی دو روز آینده این کار اجرایی شود که کسانی که بیمه شده ما بوده اند و الان بیمه نیستند، اما سابقه آنها وجود دارد، بدون اینکه به جایی مراجعه کنند خود ثبت نام را انجام دهند . بعد از آن در مرحله صدور دفترچه دعوت می کنیم و در آن زمان این تغییرات را در بانک اطلاعات آنها ایجاد می کنیم.

اگر فردی قبلا بیمه تامین اجتماعی بوده و الان نیست شرایط برای او به چه شکل است؟

 

این فرد باید به اداره بیمه سلامت مراجعه می کند و اطلاعات خود را از تامین اجتماعی می آورد که مثلا از 6 ماه پیش ایشان دیگر بیمه درمان نداشته و در آن زمان ما اقدام می کنیم و برای ایشان دفترچه صادر می شود.

 بعضی از مخاطبان مطرح کرده اند هنگامی که برای ثبت نام مراجعه می کنند از آن ها کد بیمه درخواست می شود؟ وقتی کسی بیمه نیست چگونه باید کد بیمه داشته باشد؟

مطمئنا کسی که از وی کد بیمه خواسته شده در سامانه ما اطلاعات بیمه ای دارد. افرادی هستند که چهار، پنج سال پیش دفترچه خویش فرما داشته اند، اعتبار آن به اتمام رسیده و فرضشان این بوده که دیگر دفترچه ندارند. اما اگر کسی سابقه بیمه ای نداشته باشد این پیام برای او نمی آید.

 کسانی که قبلا بیمه روستایی بوده اند و آن را تمدید نکرده اند، می توانند در این بیمه ثبت نام کنند؟

 

بیمه روستایی اعتبار نامحدود دارد بنابراین اگر کسی قبلا بیمه روستایی داشته همچنان این بیمه را دارد، مگر اینکه از روستا مهاجرت کرده و ساکن شهر شده باشد؛ یعنی در روستا و شهرهای زیر بیست هزار نفر ساکن نباشد. برای انصراف هم روند خاص خود را دارد که باید از مرکز بهداشتی درمانی روستا یا خانه بهداشت گواهی بیاورد که دیگر ساکن روستا نیست. یا از همان مسیری که آمده و دفترچه روستایی خود را باطل کرده و اعلام کرده که ساکن شهر است در آن زمان می تواند از بیمه سلامت استفاده کند. اما اگر فرد ساکن روستا باشد چون بیمه روستایی ما استمرار دارد فرد نمی تواند بیمه سلامت شود.

 خدمات بیمه سلامت بهتر است یا روستایی؟

 

کلیه تعهداتی که در صندوق های مختلف برای ارائه خدمات بیمه شدگان داریم یکسان است. در بیمه روستاییان در حال حاضر نظام ارجاع حاکم است بنابراین فرد برای مراجعه و دریافت خدمات در شهر باید از کانال ارجاع این مسیر را طی کند. فعلا برای این افراد(کسانی که بیمه همگانی سلامت می شوند) مسیر ارجاع وجود ندارد.

فردی پرسیده که خود سرپرست خانواده است، اما زیرپوشش بیمه همسر خود است. ازدواج کرده و فرزندی هم دارد . برای بیمه همسر و کودک خود باید چگونه عمل کند؟

همسر وی به عنوان سرپرست ثبت نام می کند و فرزند خود را هم به عنوان عائله انتخاب می کند. مشکلی برای انجام این کار وجود ندارد.

 

- اگر بعد از ثبت نام بیمه سلامت منصرف شوند و بخواهند بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنند، ممکن است؟

در حال حاضر که تازه در مرحله ثبت نام هستیم. این سوالی که پرسیده اند برای زمانی است که فرد بیمه شده باشد. اما اگر مراحل ثبت نام کامل شود و دفترچه را هم دریافت کنند و بعد از آن تصمیم بگیرند که بیمه تامین اجتماعی شوند. باید دفترچه بیمه سلامت خود را باطل کنند و انصراف دهند.

افرادی که مجرد و بالای 18 سال هستند باید مستقلا سرپرستی را خود عهده دار شوند یا می توانند تحت تکفل پدر هم بیمه باشند؟

توصیه ما این است که افراد به صورت خانوادگی بیمه شوند یعنی بانک اطلاعات خانواده بیمه شده را داشته باشیم. اما اگر فرد بالای 18 سال باشد و بخواهد مستقل خود را بیمه کند مشکلی وجود ندارد.

 

 با ثبت نام در بیمه سلامت آیا یارانه فرد حذف می شود؟

 

این موضوع دغدغه بسیاری از افرادی که با سازمان تماس می گیرند هم بوده است. در این خصوص باید گفت که چون برنامه و هدف سازمان بیمه سلامت ایران تحت پوشش قرار دادن همه آحاد جامعه که بیمه سلامت یا درمان ندارند، است. بنابراین چه فرد یارانه بگیر باشد و چه نباشد، چه مشمول آن باشد چه نباشد، برای بیمه سلامت هیچ فرقی نمی کند.  تنها شرط ما نداشتن بیمه است.

عنوان شده که بیمه سلامت در سال اول رایگان است. برنامه ریزی برای سال دوم و سال های بعد وجود دارد؟

 

این به تصمیم دولت مربوط می شود موضوعی نیست که ما در آن ورود کنیم. در این مقطع دولت تصمیم گرفته که برای کسانی که محدودیت مالی برای بیمه داشتند، این محدودیت را در مرحله اول بردارد. تا همه از  مزایای بیمه سلامت برخوردار شوند. اینکه بعدا دولت تصمیم می گیرد که رایگان باشد و یا تنها برای گروهی رایگان باشد و برای گروه دیگری رایگان نباشد، اینها مسئله ای است که در حال حاضر اصلا نمی توان در مورد آن صحبت کرد و یا دید روشنی داشت. اما آن چه که مسلم است اینکه دولت سرانه بیمه سلامت یک ساله این افراد را تقبل کرده است و پرداخت می کند.

بیمه سلامت نسخه های  بیماران خاص را هم متقبل می شود؟

 

همه بیماران خاص، بیماران تالاسمی، هموفیلی،کلیوی و دیالیزی در صندوق بیماران خاص تحت پوشش ما هستند. یعنی هزینه های آنها را براساس تعرفه های مربوطه سازمان ما تقبل می کند. اگر منظور شما  این است که فرد این دفترچه را دارد و داروهایی را که نیاز به تایید دارد باید به سازمان بیمه بیاورد و تایید کند، این هم مثل بقیه بیمه شدگان، می تواند از تعهدات ما در خصوص دارو ها، حتی داروهای گران قیمتی که مورد تعهد بیمه سلامت است،  برخوردار شود.

- برای تایید نسخه ها باید به کجا مراجعه کنند؟

 

بخش عمده ای از داروهای تاییدی از طریق اینترنت انجام می شود. فرد از طریق اینترنت یا با مراجعه به داروخانه، داروخانه بلافاصله اطلاعات فرد را در کامپیوتر خود وارد می کند و تایید اینترنتی از طرف بیمه سلامت می گیرد. در عین حال ادارات استانی ما هم واحد تایید نسخ دارند، به آنجا مراجعه می کنند دارو را در آنجا تایید می کنند و  در نهایت دارو را تهیه می کنند.

- بعد از ثبت نام اینترنتی و تایید آن برای دریافت دفترچه باید به کجا مراجعه کنند؟

 

موقعیت جغرافیایی استان محل سکونت خودشان  را مشخص می کنند. همچنین شهر را انتخاب می کنند بعد از انتخاب این دو مورد یک گزینه سوم برای آنها فعال می شود که با باز کردن آن گزینه لیست دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد ما، ادارت بیمه سلامت شهرستان یا احیانا نمایندگی بیمه سلامت در آن شهر، در آن گزینه موجود است. یعنی به محض اینکه فرد استان تهران، شهر دماوند را باز کند در شهر دماوند آن مکانهایی را که می تواند دفترچه بیمه خود را تحویل بگیرد در آن لیست مشخص است و انتخاب می کند. ثبت نام که انجام شد و در صورتی که فرد حائز شرایط لازم بود و قرار شد که وی را برای دریافت دفترچه بیمه دعوت کنیم در آن زمان پیامکی برای او زده می شود که شما شرایط لازم را دارید، به دفتر پیشخوانی با این اسم  و آدرس (خود فرد قبلا در فرم ثبت نام درج کرده است) مراجعه کنید.

در صفحه اول سایت بیمه سلامت، در مورد 5 آمده است:

"خود را ملزم به رعایت کلیه ضوابط سازمان بیمه سلامت ایران از جمله نظام ارجاع می دانم."

منظور از نظام ارجاع در اینجا چیست؟

پزشک خانواده و نظام ارجاع یکی از اقداماتی است که شاید در آینده سیستم سلامت کشور به طرف آن حرکت کند. کما اینکه در حال حاضر برای بیمه شدگان روستایی نظام ارجاع حاکم است. یکی از چیزهایی که حوزه سلامت کشور در برنامه های آتی خود قطعا به آن خواهد پرداخت نظام ارجاع و پزشک خانواده است. بنابراین نه این بیمه شده ها بلکه همه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران زمانی که بحث پزشک خانواده و نظام ارجاع پیاده سازی شود، باید در آن قالب قرار بگیرند. این موارد در حال حاضر اجرا نمی شود اما جز ضوابط سازمان است.

در صفحه اول سایت بیمه سلامت، در مورد 6 آمده است:

"این بیمه برای پوشش هزینه های درمان بیمه شدگان براساس خدمات مورد تعهد بیمه پایه سلامت می باشد."

منظور از بیمه پایه سلامت چیست؟

بیمه پایه سلامت شامل همه خدمات بیمارستانی (بستری وسرپایی) در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی- درمانی دولتی و  آموزشی ، بخشی از بیمارستان های خصوصی که طرف قرارداد ما هستند، همه موسسات سرپایی شامل پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و سایر خدمات پاراکلینیک که در کشور طرف قراراداد سازمان بیمه سلامت است. در قالب این طرح بیمه سلامت مانند سایر بیمه شده های ما فرد می تواند برود و از خدمات ما بهره مند شود. اینکه مطرح شد در تعهد، به هر حال تعرفه ها و تعهداتی که ما داریم براساس آن چیزی است که دولت (شورای عالی بیمه) به ما اعلام می کند و ما بر مبنای آن متعهد می شویم که چه خدماتی را به بیمه شدگان خود ارائه دهیم.

 

 

 

شماره تلفن های سازمان بیمه همگانی سلامت جهت پاسخگویی به سوالات شهروندان: 22844757 و 7 –22858720  . همچنین روابط عمومی همه اداره های بیمه سلامت همگانی در شهرستان ها.

مطالب مرتبط

پاسخ دولت به 16 سوال مردم درباره بیمه سلامت همگانی

 

جزئیات نحوه ثبت نام و مزایای "بیمه سلامت"

آخرین جزئیات درباره چگونگی ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت

نظرات  

 
+2 # سایت تدبیر چهارشنبه، ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۳۸

مخاطبان محترم تدبیر! برای اطلاع از پاسخ سوال هایی که در نظرهای بالا مطرح شده است به این دولینک بروید.

http://tadbirkhabar.com/society/32334

http://www.tadbirkhabar.com/news/society/33706

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+9 # افسانه عزتی پنجشنبه، ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲

شخصی که ازدواج کرده است و تشکیل خانواده داده است وهنوز تحت تکفل پدر خود می باشد می تواند بصورت مستقل ثبت نام کند؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+18 # زهرا شنبه، ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۳۸

با سلام و خسته نباشید

1-با داشتن این دفترچه تمام هزینه ها رایگان است یا باید مثل بقیه ی دفترچه های خدمات درمانی باید حق وزیت دکتر رو بدهیم

2- این دفترچه چه فرقی بادفترچه های خدمات درمانی و سایر دفترچه ها دارد
ممنون میشم توضیح دهید.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # ناشناس سه شنبه، ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ۱۷:۱۰

نقل قول


با سلام و خسته نباشید1-با داشتن این دفترچه تمام هزینه ها رایگان است یا باید مثل بقیه ی دفترچه های خدمات درمانی باید حق وزیت دکتر رو بدهیم2- این دفترچه چه فرقی بادفترچه های خدمات درمانی و سایر دفترچه ها دارد

ممنون میشم توضیح دهید.
:D نقل قول

با سلام و خسته نباشید1-با داشتن این دفترچه تمام هزینه ها رایگان است یا باید مثل بقیه ی دفترچه های خدمات درمانی باید حق وزیت دکتر رو بدهیم2- این دفترچه چه فرقی بادفترچه های خدمات درمانی و سایر دفترچه ها دارد

ممنون میشم توضیح دهید.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+4 # شکوفه يكشنبه، ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۲۱:۲۳

شخصی که بیکاره ازدواج کرده و هیچ بیمه ای نیست و درخانه پدرزندگی میکند ایامیتواند خود وهمسرش رابیمه کند


بله!< /p>

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # سعیده سه شنبه، ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱

همه ی اعضای خانواده من بیمه هستند بجز من
من تحت سرپرستی پدرم هستم که خودشون بیمه دارند. آیا من برایی ثبت نام باید مستقلا ثبت نام کنم یعنی خودم به عنوان سرپرست خودم؟


بله p>

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # حمید پنجشنبه، ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۲۱:۰۴

آیا ثبت نام در عضویت در این بیمه بهمعنی قطع یا کاهش مبلغ یارانه خانواده های ثبت نام کننده است یا خیر ؟ لطفا" با صراحت تمام پاسخ دهید .باتشکر

r />

خیر ربطی به یارانه شما ندارد

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+8 # رعنا جمعه، ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۲۰:۰۸

با سلام. من الان از بیمه بیکاری استفاده میکنم که چند ماه دیگه مدتش تموم میشه. آیا من الان باید ثبت نام بکنم یا صبر کنم مدت تموم بش؟ با تشکر

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+5 # سما پنجشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲

بابااینا دروغ من بیمه ندارم نوشته همپوشانی تامین اجتماعی .چیکارکنم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # سمیم دوشنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۳۷

من همین مشکل رو دارم چاره رو به من هم بگید!....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # علیرضا جمشیدی يكشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶

سلام
کسانی که الان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و حق بیمه بازنشستگی پرداخت میکنند و از بیمه درمانی تامین اجتماعی نیز استفاده میکنند آیا می توانند با انصراف از بیمه درمانی تامین اجتماعی بیمه سلامت ثبت نام کنند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # ناشناس دوشنبه، ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳

[quote name="علیر ضا جمشیدی"]
سلام

کسانی که الان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و حق بیمه بازنشستگی پرداخت میکنند و از بیمه درمانی تامین اجتماعی نیز استفاده میکنند آیا می توانند با انصراف از بیمه درمانی تامین اجتماعی بیمه سلامت ثبت نام کنند[/quote

بلی

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # علیرضا جمشیدی يكشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۲۸

سلام کسانی که الان شاغل هستند و بیمه بازنشستگی به تامین اجتماعی پرداخت میکنند و از بیمه درمان تامین اجتماعی استفاده میکنن آیا می توانند با انصراف دادن از بیمه درمان تامین اجتماعی بیمه سلامت ثبت نام کنند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+7 # حسین دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰

سلام، خسته نباشید:
وضعیت من در سایت ، احراز هویت شده، مشخص شده است . کی برایم پیامک میاید؟ اگر گوشی خاموش باشه و یا اگر اشتباهی پیامک پاک شود، چاره چیست؟ در سایت، هیچگونه امکانی برای اینگونه مسائل و اشتباهات و از سردرگمی درآمدن متقاضیان، در نظر گرفته نشده

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-3 # ناشناس يكشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۰۴

ممنون از این لینک مفید

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+7 # حسین يكشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۲۶

سلام من چند ساله ساکن تهران هستم و ازدواج کردم قبلا بیمه روستایی بودم که تحت تکلف پدرم بودم.الان دفتر چه روستایی خودم را باطل کردم.ولی وقتی مشخصاتم را وارد می کنم پیام میاد که شما تحت تکفل پدرتان هستید.لطفا مرا راهنمایی کنید چطور باید مشکل ثبت نامم را حل کنم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # 5780 يكشنبه، ۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۲۷

باید برید مرکز بیمه روستایی یا همون بیمه سلامت شهرستانتون
دفترچه بیمه روستاییتون رو تحویل بدید تا از لیست پدرتون خارج بشید
در صورت مفقود شدن دفترچه بیمه روستایی باید یک فرم رو به خانه بهداشت شهرستان برده تایید کرده و دوباره به بیمه سلامت برگردونید تا از لیست پدرتون حذف بشید

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # فرزاد جمعه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۲

سلام،خســ ـته نباشــید،
من چند وقت پیش بیمه سلامت رو ثبت نام کردم،پس از چند روز برام یه پیامک اومد که برم دفتر مربوطه(پیشخوانی که تو سایت بیمه سلامت انتخاب کردم)دفترچه ام رو تحویل بگیرم،اما متاسفانه فرصت نکردم برم دفترچه ام رو بگیرم،با این حال دو سه روز پیش یه پیامک دیگه برام اومد که جهت جلوگیری از ابطال دفترچه تا تاریخ 30 خرداد به دفتر مربوطه مراجعه کنید(یعنی اگر تا تاریخ 30 خرداد نرم دفترچه باطل میشه)از طرفی هم تو این دو سه روز هم نتونستم برم،فردا(جمعه)ه م 30 خرداده،شنبه هم بخوام برم،فرصتی که بهم دادن تموم میشه،الان هم نمیدونم چیکار کنم،آیا فرصت دیگه ای بهم میدن؟لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید ممنون میشم،با سپاس.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # الهام پنجشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۴

من وهمسرم اول ارديبهشت 93 براي بيمه سلامت ثبت نام كرديم دفترچه بيمه همسرم صادر شده ولي براي من هنوز دفترچه اي صادر نشده من قبلا بيمه تامين اجتماعي بودم تحت تكلف پدرم كه بعداز ازدواجم باطل شده با اين وجود هر زمان به دفتر پيشخوان مربوطه مراجعه كردم ميگه تحت بيمه تامين اجتماعي هستيد بايد چيكار كنم؟ممنون ميشم پاسخ بديد

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # سمیم دوشنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۴۲

با توجه به اینکه سوال من تکراری و سوال خیلی ها هستش خواهش میکنم پاسخ بدید. خسته شدم از این اداره به اون اداره رفتن سلامت میکه برو تامین اجتماعی و تامین احتماعی میکه به ما مربوط نیست برو سلامت.....
:eek:
من وهمسرم بيمه سلامت ثبت نام كرديم دفترچه بيمه همسرم صادر شده ولي براي من هنوز دفترچه اي صادر نشده من قبلا بيمه تامين اجتماعي بودم تحت تكلف پدرم كه بعداز ازدواجم باطل شده با اين وجود هر زمان به دفتر پيشخوان مربوطه مراجعه كردم ميگه تحت بيمه تامين اجتماعي هستيد بايد چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # ناشناس شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۳۷

این بیمه مستمری دارد؟اگر ندارد ساکت کننده مردم بی بضاعت است فقط

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # نانا پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ۲۰:۵۲

با سلام چگونه فرزند جدید را به لیست ثبت نام شده اضافه کنیم؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # جوادمجیدی يكشنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷

سلام.چگون ه میتوان این بیمه نامه را تکمیلی کرد؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # محسن دوشنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۸:۳۵

با سلام . اعلام شده که بیمه سلامت امسال رایگان است ولی امروز با من تماس گرفتند و گفتند که مبلغ 129000 تومان باید پرداخت کنم . چرا و به چه علت ؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # احمد پروین يكشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۹:۱۱

با سلام بیمه دو تا فرزندم تایید و دفترچه رو گرفتیم موند منو خانمم و اینکه خانومم دیابتی نوع یک میباشد 30 شهریور نوبت انسولین ای اوست مبلغش زیاده بدون دفترچه باید ازاد بگیرم در ضمن از نیروهای مسلح تایید اینکه از بیمه شده پدر خانومم در اومدیم رو گرفتم و حالا در سایت در انتظار تایید مدارک میزنه ایا برای گرفتن انسولینها میشه کاغذی از بیمه گرفت تا بصورت دولتی گرفت؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # سهیلا شنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۴

با سلام اگه خواستیم بیمه سلامت را باطل کنیم و بیمه طلایی فرهنگیان رو بگیریم باید به استان محل خود اقدام کنیم یا از شهر دیگر نیز می توانیم. لطفا زود جواب دهید؟ ممنون میشم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # زهرا يكشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۲۱:۰۴

سلام دخترمن متاهل است و براي بيمه سلامت در خرداد ماه ثبت نام كرده است وقتي براي دريافت دفترچه بيمه اش رفتيم گفتن چون شهرستان ما جمعيتش كم است مشمول طرح اين بيمه نمي شود ودر حال حاضر هم تحت پوشش هيچ بيمه اي نيست وازمهرماه دانشجونيز مي باشد تكليف ماچيست خواهش خواهش خواهش خواهش ميكنم راهنمايي بفرماييد.ممنون< /p>

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # رقیه دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۵

من وهمسرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم قبلا بیمه روستایی داشتیم باطل کردیم اکنون جهت ثبت نام بیمه سلامت هرکجامراجعه میکنیم میگن تحت تکفل پدرتون هستین لطفا برای رفع مشکل راهنمایی بفرمایید

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # محمد سه شنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۵۸

باسلام
اگه فردی سرپرست باشه از خاممش طلاق گرفته دارای یک دختر باشد ثبت نام او به عنوان متاهل است یا مجرد و ثبت نام دخترش چگونه است؟ دوستان ممنون میشم جواب بدید مرسی

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # حميد جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶

باسلام.نز ديك 2ماه است.ثبت نام كرده ام واحرازهويت شده ام.اماپيامكي برام ارسال نشده.بايدچكاركن م?

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # مهرداد میرزاده يكشنبه، ۹ فروردين ۱۳۹۴ ۱۷:۱۸

سلام.
برای رفتن پیش پزشک عمومی و متخصصین با دفترچه بیمه سلامت ایرانیان برای ساکنین شهر چه مراحلی را باید طی کرد؟
آیا باید به محل خاصی برای گرفتن کد ارجاع مراجعه کرد یا خیر؟
اگر بخواهیم برای درمان به استان دیگری مراجعه کنیم چطور؟
لطفاٌ در این مورد توضیح دهید.
با تشکر.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # مهدی آقایی اصل جمعه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۲۱:۱۷

من بیمار ای ام ال هستم از بابت کد ارجاع اذیت می شوم چکار باید کرد

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # علي مرجاني يكشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۰۹

سلام.آيا بازنشسته تامين اجتماعي که در حال حاضر مستمري بگير است ميتواند از اين بيمه استفاده کند.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # امین شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۰۹

باسلام من وخانوممو پدرم ثبت نام کرده فراموش کرده چه شماره مبایلی رو داده ازکجا بفهمم شمارهای که داده چه بوده ویا میشه شماره رو عوض کرد برای ثبت نام فرزندم نیازش دارم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # شیرین دوشنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۴ ۲۳:۳۲

با سلام و خسته نباشید
آیا با داشتن بیمه SOS که سالیانه مبلغی بابت آن میگیرد میتوان در بیمه سلامت نام نویسی کرد.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # محمد چهارشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳

سلام.من ثبت نام کردم ولی می خواهم انصراف دهم .راهی است؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+4 # menom يكشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۲۲

سلام می خواستم بدونم بیمه سلامت هزینه زایمان پرداخت میکند ممنون

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # ترنم پنجشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۰۳

سلام.
در صورتی کد ملی سرپرست اشتباه ثبت کرده باشم باید چکار کنم

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # هیوا چهارشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۹:۰۲

با سلام. من مطلقه و تحت پوشش بیمه پدرم هستم، با وجود اینکه فرزندم تحت سرپرستی من است ولی از طرف بیمه پدرم تحت پوشش نمیگیرند، الان من باید چکار کنم. خودم بیمه ولی فرزندم بیمه نیست، متاسفانه شاغل هم نیستم
نشه مثل سبد کالا که به من با بدترین شرایط تعلق نمیگیره و به ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # ناشناس يكشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۸:۲۷

اگراعتبار دفترچه بیمه سلامت بعد از یکسال تموم بشه باید تمدید بشه یا اینکه استفاده تا اخرین قابل اعتبار ه؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+1 # مهدی دوشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۴۳

امروز با من تماس گرفتند و بیمه سلامت را توضیح دادن و قرار شد مدارک برای من ارسال شود وهزینه بیمه را 159000 هزار تومان اعلام کردند آیا این هزینه درست است و من باید پرداخت کنم؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # امیرعلی دوشنبه، ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ۲۲:۲۱

با آرزوی بهترینها
آیا تایید مجدد اعتبار دفترچه سلامت قبل از اینکه مدت زمانش به پایان رسیده باشه,امکان دارد؟
سوال دوم_ تایید مجدد اعتبار دفترچه سلامت سریعتر صورت میگیرد.یا درخواست کردنش به دلیل مفقود شدن دفترچه سلامت؟؟
لطفا جواب ها رو به جیمیلم ارسال کنید.سپاس بیکران

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # داود زینی زاده سه شنبه، ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰

با سلام.
پزشک من در بیمارستان خاتم الانبیا عمل ترمیم شبکه براکیال دست چپ انجام خواهد داد و این بیمارستان طرف قرارداد با بیمه سلامت نیست. آیا بعد عمل قسمتی از هزینه جراحی طبق تعرفه بیمه سلامت به بیمار پرداخت میشود؟
با سپاس.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # داود سه شنبه، ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱

با سلام. پزشک من در بیمارستان خاتم الانبیا عمل ترمیم شبکه براکیال دست چپ انجام خواهد داد و این بیمارستان طرف قرارداد با بیمه سلامت نیست. آیا بعد عمل قسمتی از هزینه جراحی طبق تعرفه بیمه سلامت به بیمار پرداخت میشود؟ با سپاس.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.261