تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۱۱
چاپ

مبلمان و دكوراسيون مدرن و ساده، لازمه زندگي ديجيتال

دنياي ديجيتال، دكوراسيون خانههاي امروزي را تغيير شكل داده است. هفتاد و پنج سال پيش انيگوار كامپارد (Ingvar Kampard) سوئدي، مؤسس شركت آيكيا، شايد تصور نميكرد كه محصولات اين كمپاني انتخاب اول دكوراسيون خانهها در دنياي ديجيتال شود و او تبديل به يكي از ده نفر از پولدارترين افراد روي كره زمين گردد.

 امروز، ايكيا به بزرگترين توليد كننده لوازم خانگي در دنيا مبدل شده است. ولي چه چيز ايكيا را اين چنين محبوب در سرتاسر دنيا نموده است؟

يكي از ملزومات زندگي مدرن امروزي، سادگي در كنار كارايي است. لوازم خانگي و ملزومات دكوراسيون با پيچيدگيها و تکلفهای زیاد، امروزه كمتر در آپارتمانهاي مردم در سرتاسر دنيا ديده ميشود. طراحيهاي امروزي بيشتر با رويكرد سادگي و دستيابي به حداكثر كارايي انجام ميشود. رعايت استانداردهاي ارگونوميك لوازم منزل از قبيل ميزكار، صندلي و مبل و جاکفشی در عين سادگي، مهمترين معيار انتخاب انسانهاي هوشمند عصر ديجيتال است.

آيكيا به پشتوانه تيم طراحي زبده و خلاق خود، به دنبال خلق محصولات ساده و سازگار با زندگي امروزي است. صندلي نانويي حصيري آيكيا، نمونه خوبي براي نشان دادن اين نوع نگرش به طراحي دكوراسيون است. براي طراحي اين صندلي، يكي از طراحان آيكيا به مدت 6 ماه در هند به بررسي رفتار و كاربردهاي خاص حصير مورد استفاده در اين صندلي پرداخته است و در نهايت موفق به طراحي اين صندلي شده است. به دليل اهميت زياد طراحيهاي خلاقانه، در بسياري از محصولات آيكيا نام طراح در كنار توضيحات مربوط به كالا درج ميشود.

فضاهاي كوچك خانه هاي امروزي يكي ديگر از دلايل استقبال از محصولات آيكيا در دنياست. صندلي، تخت و ميز چند منظوره و كم جا براي استفاده دوگانه يا چندگانه در فضاهاي كوچك، زندگي را در آپارتمانهاي امروزي آسانتر ميكند. صندليهاي تاشو، مبلمان تخت خواب شو، ميزهاي با ظرفيت متغير و دهها محصول ديگری جهت افزايش بهرهوري از لوازم منزل توسط ایکیا طراحی و ساخته شده است. 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2849