تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱
چاپ

پکیج تصفیه آب صنعتی دستگاه تصفیه آب صنعتی راه حلی برای تامین آب با کیفیت برای صنایع

تصفیه آب صنعتی یکی از روش های بسیار بهینه جهت تصفیه آب صنایع و تامین آب با کیفیت بالا، جهت استفاده در بخش های مختلف صنعت می باشد، استفاده از تکنولوژی های غشایی اسمز معکوس که به عنوان یک روش ارتقاء یافته و بسیار کارامد جهت جداسازی مواد در سطح مولکولی و یونی در جهان شناخته شده است.
دستگاه تصفیه آب صنعتی راه حلی برای تامین آب با کیفیت برای صنایع

تصفیه آب صنعتی برای سالهای متمادی به عنوان روشی برای تولید آب شرب در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. در سالهای قدیم، تصفیه آب عمدتاً شامل تصفیه فیزیکی و حذف ذرات معلق نامحلول موجود در آب بوده است. پس از تصفیه یا فیلتراسیون فیزیکی نیز آب به جهت حذف آلودگیهای بیماری زا، وارد مرحله ضد عفونی میشده است.. ولی امروز روشهای تصفیه آب بسیار توسعه یافته است. تصفیه آب صنعتی امروزه به تمامی روشهای تولید آب شرب، بازچرخانی آب و استفاده مجدد از پساب گفته میشود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت شیرین سازی آب دریا و آبهای شور یکی از تجهیزات توسعه یافته و تجاری تأمین آب شرب است. همانطور که حذف کامل املاح محلول موجود در آب برای سلامتی انسان مضر است. وجود بیش از حد نمکهای محلول نیز علاوه بر از بین بردن گوارایی آب، آن را برای نوشیدن مضرر می کند. شیرین سازی آب دریا یا آب چاه در دستگاه تصفیه آب صنعتی با هدف کاهش املاح محلول در آب به سطح مجاز برای نوشیدن انجام می شود. دستگاه تصفیه آب صنعتی که با فرایند مناسب تصفیه آب صنعتی طراحی شده باشد، واحد بزرگ یا کوچکی است که آبهای شور را به دو قسمت آب مناسب برای شرب و آب با املاح بیشتر تبدیل میکنند که جریان دوم به طبیعت بازگردانده می شود. 

اسمز معکوس، فرایند بهینه و اقتصادی شیرین سازی آب دریا، چاه و آبهای شور برای تأمین آب شرب در دهه اخیر است. درک پدیده اسمز معکوس نیازمند تفهیم پدیده طبیعی اسمز است. به طور طبیعی انتقال جرم از محیط با غلظت بالاتر به محیط با غلظت پایین تر انجام می شود. فشار ایجاد شده در این فرایند فشار اسمزی نام دارد. در صورتیکه فشار بالاتری از فشار اسمزی به محلول در جهت عکس وارد شود. جهت جریان طبیعی اسمزی معکوس خواهد گردید و اسمز معکوس رخ می دهد. در شیرین سازی آب دریا نیز آب شور با فشار بالا از فیلتر یا غشای نیمه تراوا عبور می کند و املاح موجود در آب عبوری کاهش پیدا می کند.

آب شیرین کن صنعتی به دستگاه تصفیه آب صنعتی گفته می شود که از فرایند اسمز معکوس برای شیرین سازی یا تصفیه آب استفاه می کند. کاهش املاح محلول یا به اصطلاح شوری آب، هدف استفاده اصلی از این پکیج ها یا واحدها است. آب شیرین کن های صنعتی با توجه به ظرفیت و میزان املاح محلول موجود در آب ورودی، توانایی شیرین سازی 35 درصد تا 80 درصد آب ورودی را دارا می باشند. متناسب با افزایش میزان املاح محلول یا TDS فشار کاری این آب شیرین کن های صنعتی افزایش می باید. این فشار برای شیرین سازی آب دریاهای آزاد مثل خلیج فارس تا حدود 60 بار افزایش می یابد.

پکیج تصفیه آب صنعتی به مجموعه کامل آب شیرین کن صنعتی اطلاق می شود که به طور کامل شامل تمامی تجهیزات راهبری مورد نیاز باشد. سیستم تأمین توان قدرت، سیستم کنترل، ابزار دقیق های اندازه گیری و ارتباط های میان واحدی همگی در پکیج های تصفیه آب صنعتی به طور کامل و یکپارچه پیش بینی می شود و این پکیج ها به صورت یک واحد مستقل توانایی کارکرد جهت تولید آب شرب را دارا می باشند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2231