تازه‌های خبر
سه شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲
چاپ

ایران بالگرد غیرنظامی می‌سازد

ایسنا نوشت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به صورت مشترک با وزارت دفاع و با همکاری یک شرکت روسی، در ایران بالگرد غیرنظامی تولید می‌کند.

ابوالفضل کیانی بختیاری - معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) - با اعلام این که ایدرو قراردادی را با شرکت Russian Helicopters در زمینه‌ی تولید بالگرد غیرنظامی امضا کرده است، اظهار کرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قصد دارد به صورت مشترک با وزارت دفاع در عرصه ساخت و تولید بالگرد ورود کند.

وی ادامه داد: شرکت مورد نظر در تهران ایجاد شده و قاعدتا با راه اندازی سایت که با هماهنگی وزارت دفاع صورت می‌گیرد به تدریج توسعه طرح انجام خواهد شد. ما به عرصه صنعت هوایی که قبلا جزو صنایع مورد نظر نبود ورود کرده‌ایم و میزان و زمان تولید بالگردها نیز هدف گذاری شده است.

معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در پاسخ به این که آیا هدف از این اقدام تنها تامین نیاز داخلی است یا صادرات در اولویت‌های تعریف شده قرار دارد، بیان کرد: ابتدا باید بدانیم که تامین نیاز داخلی در اولویت قرار دارد و طی چند ساله ابتدایی این مساله مدنظر قرار می‌گیرد و به احتمال بسیار زیاد پس از تامین نیاز داخل به مقوله صادرات نیز توجه خواهیم کرد.

کیانی با اشاره به این که روس‌ها در زمینه‌ ساخت و تولید بالگرد صاحب تکنولوژی و دانش فنی هستند، خاطر نشان کرد: قرار است روس‌ها با سرمایه‌ گذاری مشترک در این زمینه ورود کنند و در نهایت براساس آورده ایدرو و آورده شرکت روسی به تولید دست خواهیم یافت.

وی افزود: این مساله نیاز به نیروی انسانی توانمند و متخصص دارد و باید زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم شود. پیش بینی کرده‌ایم تا از توان متخصصان وزارت دفاع استفاده کنیم و با راه‌ اندازی شرکت مشترک تیم سازی لازم صورت می‌گیرد.

معاون ایدرو با بیان این که جمع بندی لازم در خصوص ساخت بالگرد غیرنظامی صورت گرفته است، عنوان کرد: به این نتیجه رسیدیم که کشور نیاز به بالگرد دارد و می‌بینید که در حوادثی که رخ می‌دهد تا چه میزان خلا این وسیله احساس می‌شود، بنابراین قرار شد وزارت دفاع پروژه‌هایی را به صورت مشترک با ایدرو تعریف کند تا در زمینه‌ی ساخت بالگرد گام برداریم، همچنین در این راستا ایدرو با شرکت‌های خارجی و بین المللی همکاری خواهد کرد تا این مسیر هموار شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2367