تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰
چاپ

جهانگیری از تلاش دولت برای ساماندهی مساله کولبری خبر داد

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه هیچ مسئله‌ای امروز نمی‌تواند مانع توسعه ایران شود و هرکس در این زمینه مانع‌تراشی کند دلسوز ایران نیست، تاکید کرد: اجماع‌سازی، تفاهم و وحدت پیرامون منافع ملی کشور برای حل مشکلات مردم یک ضرورت جدی و غیر قابل تردید است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه گفت: مردم استان کرمانشاه همواره در همه صحنه‌ها پیشگام بوده‌اند و در مقاطع مختلف به خصوص دوران دفاع مقدس و به ویژه در عملیات مرصاد نشان دادند که یک دژ مستحکم نفوذناپذیر برای ایران هستند.

مردم نشان دادند ایران از چه پشتوانه مستحکم مردمی برخوردار است

جهانگیری ادامه داد: مردم کشور نشان داده‌اند که نسبت به مسائل مختلف آگاهانه تصمیم‌گیری می‌کنند و در مقطعی که آمریکا سر و صداهای زیادی به راه انداخته بود و نیاز بود که خون تازه‌ای در رگ‌‌های کشور جاری شود، نشان دادند که ایران از چه پشتوانه مستحکم مردمی برخوردار است.

زنان در جامعه ما مطالبات به حقی دارند

معاون اول رییس جمهور در ادامه با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر تصریح کرد: زنان در جامعه ما مطالبات به حقی دارند که باید متناسب با جمعیت، توانمندی و تلاش‌هایشان از موقعیت مناسب و شانس مدیریت برای اداره کشور برخوردار باشند.

سهم مدیریت زنان در برنامه ششم باید به ۳۰ درصد افزایش یابد

جهانگیری با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی اداری خاطرنشان کرد: یکی از تصمیمات این جلسه این بود که در برنامه ششم توسعه سهم مدیریت زنان به ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و سن مدیریت کشور نیز هشت سال کمتر و جوان‌‌تر شود.

کارها را به جوانترها واگذار کرد

معاون اول رییس‌جمهور افزود: باید کارها را به جوانترها واگذار کرد و باید به سمت نیروهای جوانتر برویم و رییس‌جمهور نیز این موضوع را به وزرای جدید در دولت دوازدهم یادآور خواهد شد که در انتخاب مدیران زیردست به این موضوع توجه کنند.

امروز داد و قال‌های آمریکا در دنیا خریدار ندارد

او با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف ابراز داشت: در زمان آغاز به کار دولت یازدهم دغدغه‌های مختلفی نظیر مسائل بین‌المللی، اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و پرونده هسته‌ای پیش‌روی کشور بود اما امروز ایران دوستی در دنیا حاکم شده و داد و قال‌های آمریکا در دنیا خریدار ندارد.

ایران با حرف‌های نامربوط برخی کشورها از صحنه کنار نمی‌رود

جهانگیری ادامه داد: ایران با پشتوانه فرهنگی و تمدنی خود با حرف‌های نامربوط برخی کشورها از صحنه کنار نمی‌رود بلکه حرف‌های نامربوط آنها باعث انزوای خودشان در دنیا می‌شود.

تلاش می‌کنیم منطقه را به سمت صلح و آرامش هدایت کنیم

او اضافه کرد: منطقه‌ای که می‌توانست باثبات و پیشرفت همراه باشد امروز آبستن مسائل پیچیده‌ای شده و این مشکلات ناشی از وضعیتی است که در عراق، یمن، لیبی، افغانستان، پاکستان و عراق بوجود آورده‌اند. ما حتماً تلاش خواهیم کرد در چهار سال آینده منطقه را به سمت صلح و آرامش هدایت کنیم.

راه‌آهن استان کرمانشاهبه زودی افتتاح می‌شود

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به محدودیت شدید بودجه دولت در دو سال گذشته برای به بهره‌برداری رساندن راه آهن استان کرمانشاه یادآور شد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و به زودی راه‌آهن استان به بهره‌برداری خواهد رسید تا بستر توسعه بیش از پیش فراهم شود.

دیدن تصویر رنج کولبران خوشایند نیست

او موضوع کوله‌بری و ساماندهی آن را یادآور شد و عنوان کرد: این مسئله باید به سرعت حل شود زیرا خوب نیست که کالایی از بندرعباس به کشور همسایه انتقال یابد و از آنجا توسط کوله‌بران و با شرایط نامناسب به داخل کشور بازگردد. قطعا تصویر رنج افرادی که برای امرار معاش کالاهای حجیم را بر دوش خود حمل می‌کنند، خوشایند نیست و باید دانست که در پشت این مسائل افرادی سودجو در مرکز کشور قرار دارند.

دولت از حقوق خود در مرزها در جهت ساماندهی مسئله کوله‌بری صرف‌نظر کرده است

جهانگیری افزود: دولت تصمیم گرفته است تا از ۹۰۰ میلیارد تومان حقوق خود در مرزها در جهت ساماندهی مسئله کوله‌بری صرف‌نظر کند. همچنین تلاش خواهیم کرد تا خواسته بخش خصوصی برای بازگشایی مرز سومار به منظور افزایش صادرات تحقق یابد. 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2151