تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰
چاپ

با تماشای این روزهای بی‌بی‌سی کسی از هاشمی حلالیت خواهد طلبید؟

کمتر از یکسال پیش، لیست «خبرگان مردم» که به فهرست انتخاباتی مورد حمایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معروف شده بود؛ از سوی منتقدان وی، به نام "لیست انگلیسی" برچسب خورد.

از رسانه ملی گرفته - می‌توانید بخوانید میلی- تا تریبون نماز جمعه، بارها و بارها به این لیست تاخته شد و پاسخ مرحوم هاشمی این بود که «به شعور مردم توهین نکنید»! واکنش منتقدانش هم این بود که او باید "اعلام برائت کند!" گویی هاشمی با آنها بیعت کرده بود که از او انتظار داشتند برائت بجویند.

اینکه به هاشمی رفسنجانی در آن روزها چه گذشت و اینکه او به بیش از این‌ها نیز عادت داشت و گوشش پر بود از این نیش و کنایه‌های سیاسی و رسانه‌ای در این مقال نمی‌گنجد. این مرقومه هم، نه سیاهه‌ای است در مدح رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، نه گزارشی در وصف کوله بار نیم قرن فعالیت سیاسی و مبارزاتی او. چرا که هاشمی تا زنده بود هم به مدح و سناهایی که او را «امیرکبیر ایران» یا «آیت اللهی عالیقدر» بخوانند نیاز نداشت؛ چه رسد به حالا که رخ از جهان برگرفته است. تنها در پی یک یادآوری هستم به آنها که لیست هاشمی را «انگلیسی» خواندند؛ فقط و فقط برای اینکه رسانه انگلیسی بی بی سی در برنامه‌های خبری‎اش از این لیست و ترکیب متفاوتش یاد کرده بود.

آقایان لطفا بار دیگر لطف فرموده و تلویزیونتان را روی کانال بی بی سی تنظیم بفرمایید. شبکه ای که شب گذشته به شکلی گذرا درباره مرگ طبیعی هاشمی رفسنجانی تشکیک کرد و در دومین شب رحلتش با ویژه برنامه‌های پیاپی‌ای او را «ناقض حقوق بشر»، «متهم میکونوس» و «به گل نشاننده اقتصاد ایران» و .... معرفی می‌کند.

حال که به احترام پیکر بی‌جانش زبان در کام گرفته و دو روزی است از او با القابی چون «بی بصیرت»، «فتنه گر»، «نفوذی» و ... یاد نمی‌کنید؛ آنقدر انصاف دارید که بگویید همان رسانه این روزها او را چه می‌نامد؟ شاید «عذرخواهی» فرهنگی همگانی در این سرا نباشد اما «حلالیت خواهی» پس از مرگ، چرا.

منبع: خبرآنلاین

نظرات  

 
0 # مهمان سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰

هرچند که تلویزیون بی بی سی هم مانند اکثر رسانه ها جهت دار است ولی اینقدر گردانندگان این رسانه شعور دارند که این جهت داری را در زیر لایه ای از انعکاس نظزات مختلف و متضاد بپوشانند و مانند رسانه ملی ما تنها صدای اقلیتی از جامعه نباشند !

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2591