تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۳۱
چاپ

نکته نگاری انتخابات: توزیع تراکت های حاوی کلمات جنسی برای تخریب ناجوانمردانه رقیب!/ لیست شوراها یادمان نرود/ برره ای رفتار نکنیم/ رقبا نزدیک به هم هستند

فردای انتخابات،وزیر کشور پشت تریبون قرار می گیرد و در حالی که دهها میکروفن مقابلش قرار دارد و دهها عکاس و فیلمبردار از او تصویربرداری می کنند، نام رئیس جمهور ایران تا سال 1400 را اعلام می کند. دوست دارید چه نامی اعلام شود و چه نامی اعلام نشود؟

در آخرین ساعات منتهی به روز بزرگ انتخابات، نکاتی را با یکدیگر مرور می کنیم:

رأی دادن را به ساعات پایانی موکول نکنیم/لیست شوراها یادمان نرود

روز انتخابات، رأی دادن را به ساعات پایانی موکول نکنیم. ممکن است شعبات اخذ رأی شلوغ باشند و حتی نوبت رأی دادن ما نرسد.

از همین حالا شناسنامه هایمان را دم دست بگذاریم؛ لیستی که برای شوراها می خواهیم بدان رأی دهیم را با خود ببریم یا تصویری از آن را در موبایل هایمان داشته باشیم.
مرددها را تشویق کنید که حتماً رأی دهند و اگر شد، برویم سراغ شان و با همدیگر به نزدیک ترین شعبه اخذ رأی برویم... جمعه، سرباز وطن باشیم.

توزیع تراکت های حاوی کلمات جنسی برای تخریب ناجوانمردانه رقیب!

دیشب در شهرهای مختلف کشور (از مشهد و اصفهان و کرمان گرفته تا تهران و قزوین و تبریز و ...) تراکت های سیاه و سفیدی را در تیراژ میلیونی پخش کرده اند که در آن ادعا شده است دولت کنونی طبق سند 2030 می خواهد به کودکان آموزش های خودارضایی و همجنسبازی دهد!

چنین دروغ سازی وقیحانه و بی شرمانه ای صرفاً برای اثرگذاری منفی در انتخاب مردم است. باید تا جایی که می توانیم به اطرافیان مان بگوییم این ها صد در صد دروغ است و اتفاقاً باید در صلاحیت دروغ پردازان تجدید نظر کرد.
رأی آوردن به چه قیمتی؟! با اشاعه مباحث  و الفاظ خاص جنسی بین خانوداه ها  و البته به دروغ؟! خدا همه مان را هدایت کند.

نام چه کسی به عنوان برنده اعلام می شود؟

فردای انتخابات، وزیر کشور پشت تریبون قرار می گیرد و در حالی که دهها میکروفن مقابلش قرار دارد و دهها عکاس و فیلمبردار از او تصویربرداری می کنند، نام برنده انتخابات و رئیس جمهور ایران تا سال 1400 را اعلام می کند.
دوست دارید نام چه کسی اعلام شود و نام چه کسی اعلام نشود؟!
پس روز جمعه در خانه نمانید و رأی بدهید.

بی تفاوتی هیچ افتخاری ندارد

در حادثه تاریخی 29 اردیبهشت 1396 سهیم باشیم. آنان که راه دیگری برای کشور و آینده فرزندان مان می خواهند حتماً پای صندوق ها خواهند آمد تا کشور را به مسیری که خود می خواهند بکشند. ما هم حضور داشته باشیم تا موازنه به نفع مردم و به نفع فرزندان مان رقم بخورد.

بی تفاوتی در قبال آینده بچه هایمان که هنوز به سن رأی دادن نرسیده اند، هیچ افتخاری ندارد. قرار نیست کوه را از جا بکنیم، یک ساعت وقت بگذاریم و در همان محله خودمان رأی دهیم.

برره ای رفتار نکنیم

در سریال برره، مردم در اعتراض به "بخش" نشدن روستایشان، شیشه های خانه های خودشان را شکستند! این قسمت خیلی معروف شد.
حالا حکایت مردمی است که در اعتراض به برخی سیاست ها می خواهند در انتخابات شرکت نکنند. آنها با عدم شرکت در انتخابات، در واقع به کسانی کمک می کنند که اتفاقاً نسبت به آنها اعتراض دارند. آنها دارند به شیشه زندگی و آینده خود و فرزندان شان سنگ می زنند.

ذکاوت زیادی نمی خواهد تشخیص این که "رأی ندادن به نفع چه کسانی است؟"

این قطار ما را با خود خواهد برد

روز جمعه، تنها رئیس جمهور را انتخاب نخواهیم کرد بلکه از بین دو گفتمان و از بین دو مسیر زندگی، یکی را بر می گزینیم.
انتخاب خواهیم کرد که قطار ایران بر روی کدام ریل حرکت کند. این قطار ما را با خود خواهد برد، پس چه بهتر که ریل را خودمان انتخاب کنیم و تنها وسیله اعمال قدرت مان ، همین صندوق های رأی هستند.

اطرافیان کاندیداها را مرور کنیم

فقط یک دقیقه به این فکر کنیم که اطرافیان کاندیداها چه چهره هایی هستند و آیا دوست داریم چهار سال آینده مدام آنها را در مسوولیت های متفاوت ببینیم که دارند درباره ما تصمیم می گیرند؟
مقایسه اطرافیان کاندیداها بسیار راهگشاست.

رقابت جدی و رقبا نزدیک به هم هستند

آخرین برآوردها نشان می دهد که رقابت دو کاندیدای اصلی بسیار نزدیک خواهد بود ؛ بنابراین نباید پیروزی را قطعی دانست و آسوده خاطر بود. همه باید رأی دهیم تا نشود آنچه نباید بشود!

عصرایران

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3599