تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۰
چاپ

آمادگی ایران برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال دارو و تیم پزشکی برای مداوای فوری مجروحان حوادث تلخ اخیر مسجدالاقصی خبر داد.

به گزارش ایسنا، «خالد قدومی»، نماینده جنبش حماس در تهران به دنبال حوادث اخیر در مسجدالاقصی با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان ضمن اشاره به ارتباط دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حدود ۸۰۰ سازمان بین‌المللی مردم‌نهاد (NGO)، به تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین و ضرورت حفظ حرمت مسجد الاقصی پرداخت.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در ادامه بر ضرورت ابتکار عمل جدی کشورهای اسلامی به نحوی که مانع از اقدامات جسارت‌آمیز رژیم صهیونیستی شود، تأکید کرد.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در پایان با اظهار نگرانی از شهادت چهار تن و مجروح شدن بیش از ۴۰۰ نمازگزار فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در مکان مقدس مسجدالاقصی افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال فوری کمک‌های دارویی و بهداشتی و اعزام تیم مجرب پزشکی جهت مداوای مصدومان این حادثه است.

نماینده جنبش حماس در تهران: فلسطینیان به‌دنبال حملات اخیر رژیم صهیونیستی پاسخ محکمی به تل‌آویو می‌دهند

«خالد قدومی»، نماینده جنبش حماس در تهران در این دیدار،‌ اقدام اخیر رژیم صهیونیستی را بهانه‌ای برای اشغال مجدد مسجدالاقصی خواند و گفت: پس از آنکه این محدودیت‌ها ایجاد شد تعداد نمازگزارانی که داخل مسجد به چند صد نفر می‌رسیدند اکنون در دروازه‌های مسجدالاقصی به هزاران نفر رسیده‌اند.

وی افزود: ساکنان شهر قدس، اشغال مجدد مسجدالاقصی را به شدت محکوم می‌کنند و با اقدامات امنیتی اسرائیل غاصب به شدت مخالفت دارند.

نماینده جنبش حماس در تهران در پایان خاطرنشان کرد: از آغاز دهه ۹۰ میلادی سلطه‌گران صهیونیستی خواستار کنترل ورود و خروج نمازگزاران به مسجدالاقصی بودند ولی مردم فلسطین مخالف این اقدامات هستند و از پذیرش آن خودداری و پاسخ محکمی به تل آویو داده خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار
موسسه خیریه حامیان مهر آذری
گفت و گو
تدبیر
پویش

0.2098