تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۰:۳۰
چاپ

شلیک ناو آمریکایی به سمت قایق ایرانی/ تصویر

برای اولین بار طی سال های اخیر تنش نظامی مدیریت شده میان نیروهای ایرانی و آمریکایی به درگیری نظامی مستقیم  البته از نوع هشدار آمیز آن منجر شد. 

 
خبرگزاری فارس به نقل از خبرنگار سی ان ان از شلیک هشدار ناو آمریکایی به سمت قایق ایرانی در خلیج فارس خبر داد.
 
این گزارش مدعی است که قایق ایرانی به حدود ۱۴۰ متری ناو آمریکایی نزدیک شده بودند.
 
تاکنون سابقه نداشته است که ناوهای آمریکایی به سمت قایق های ایرانی شلیک کنند و این اتفاق می تواند ناشی از افزایش تنش میان نیروهای نظامی دو کشور در منطقه استراتژیک و حساس خلیج فارس باشد.
 
مقام آمریکایی در گزارش سی ان ان همچنین مدعی شده است که قایق ایرانی به هیچ‌یک از علائم ارتباطی شناخته‌شده بین‌المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس‌های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه توجهی نکرده‌ است
 
تصویر زیر متعلق به ناو آمریکایی است که گفته می شود به قایق های ایرانی شلیک کرده است. 
 
 
دو مقام آمریکایی مدعی شده‌اند یک ناو نیروی دریایی آمریکا اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق گشت‌زنی ایرانی در کرانه شمالی خلیج فارس کرده است. 
 
یک مقام پنتاگون مدعی شده که گمان می‌رود قایق مورد نظر متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است. مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند قایق ایرانی به فاصله ۱۵۰ یاردی (حدود ۱۴۰ متر) ناو آمریکایی نزدیک شده است. 
 
مطابق این ادعا، قایق ایرانی به هیچ‌یک از علائم ارتباطی شناخته‌شده بین‌المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس‌های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه توجهی نکرده‌اند. 
 
یکی از دو مقام مورد استناد «سی‌ان‌ان» می‌گوید پس از این مراحل، ناو آمریکایی به دلیل نگرانی از احتمال برخورد، اقدام به شلیک اخطار به داخل آب کرد

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.6918