تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰
چاپ

علم الهدی: همه جای کشور میدان جنگ است

امام جمعه مشهد گفت: دشمن هر صحنه و عرصه ای را به میدان جنگ نرم تبدیل می کند و اکنون دانشگاه برای دشمن، میدان اصلی و دانشجو سوژه جنگ نرم است.
 
به گزارش ایرنا، سیداحمد علم ‌الهدی در دیدار با اعضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای اسلامی افزود: هم اکنون همه جای کشور ما میدان جنگ است، اما دانشگاه کانون میدان های جنگ امروز است.
 
وی خاطرنشان کرد: جنبه منفی دانشگاه این است که میدان حرکتی برای جریان‌های ضدانقلاب داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخشی از سخنانش گفت: تعبیر رهبر انقلاب از افسران جنگ نرم این است که توده جامعه انقلابی، سرباز انقلاب و توده دانشجویی، افسران انقلاب هستند.
 
علم الهدی افزود: گاهی فکر می‌کنند رهبر انقلاب در بیان تعابیر، تعارف می‌کند و حال آنکه چنین نیست و کسی که به‌ عنوان حجت امام زمان (عج) مرجع مردم قرار می‌گیرد سعی می‌کند در بیان تعابیر، تشریفات را رعایت نکند، پس تعبیری تکلیف ساز بیان می‌کند.
 
وی ادامه داد: اینکه رهبری فرمودند 'افسر جنگ نرم' به این جهت است که یک افسر، هم عنصر شریک در عملیات و هم فرمانده است.
 
وی در ادامه بیان کرد: تشکل جامعه اسلامی در میان تمام تشکل‌های دانشجویی، باسابقه‌تر و پیشکسوت‌ ترین تشکل دانشگاهی است.
 
وی افزود: این در حالی است که اگر جریانی در دانشگاه به وجود بیاید، تهاجم خود به اصول و ارزش‌های انقلاب را شروع کند و شما دفاع کنید، شکست می‌خورید، چرا که
تاکتیک دست دشمن است و آنان هر ابتکار و تاکتیکی اجرا کنند، شما در آن تاکتیک گرفتار می شوید زیرا می‌خواهید دفاع کنید.
 
امام جمعه مشهد تاکید کرد: اگر شما حمله را شروع کنید، دشمن می‌خواهد دفاع کند، مجبور است خود را با تاکتیک شما تطبیق دهد و در نهایت شکست می‌خورد.
 
وی افزود: در برخی دانشگاه‌ها فضا برای حرکت جریان انقلابی وجود ندارد چون مدیریت دانشگاه، قشر ضد ارزشی را پشتیبانی می‌کند، اگر بنا شد تشکل جامعه اسلامی در بقیه دانشگاهها به سراغ تشکل‌های مستقل بیایند و به یکدیگر کمک کنند، دیگر در اقلیت نیستند و پیروزی رخ می‌دهد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.7218