تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۲۴
چاپ

باید با فساد برخورد و با مردم همراهی کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه افشا کردن خوب است و باید آبروی کسانی که فساد می‌کنند را برد، گفت: در شرایط فعلی اگر شخصی در هر رده‌ای در کشور فساد دارد، باید فساد آن شخص را عنوان و با او برخورد کنیم.

محمدجواد آذری جهرمی امروز ۲۸ تیرماه در روز دوم سفر خود به خوزستان  با حضور در شهرستان باغملک چهار طرح مخابراتی استان را با اعتباری بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان افتتاح کرد. او همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان باغملک با بیان اینکه مشکلاتی که در کشور وجود دارد را می‌پذیریم، اظهار کرد: یکی از دلایل عمده‌ای که مردم ناراحت هستند، این نیست که عقب‌ماندگی وجود دارد بلکه این مساله نقطه تمایز انتقادات مردم از داخل کشور نسبت به حرف‌هایی است که از خارج درباره کشور عنوان می‌شود؛ اگر در کشور مشکلات و فساد وجود دارد باید آن‌ها را برطرف کرد. برخی از مواقع واقعیت‌هایی در کشور مطرح می‌شود اما در برخورد با آن واقعیت ها ملاحظاتی هم مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه فرآیند درونی اجرایی کشور در لایه‌های مختلف دچار اشکال است، گفت: بخش مهمی از اصلاح فرآیندها در دنیا مبتنی بر فناوری اطلاعات است. همچنین بخش مهمی از شفافیت که پیشگیری کننده از فساد است، بر پایه فناوری اطلاعات استوار است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بحث‌هایی که درباره شفاف‌سازی تخصیص مجوز ارزهای دولتی عنوان می شود، گفت: هنگامی که پرده از این مساله در کشور کنار رفت، مشخص شد پشت آن پرده چه خبر بود.

وی با بیان اینکه ساماندهی چرخه اقتصاد وظیفه دستگاه حاکمیت است، عنوان کرد: باید در این کار شفافیت داشته باشیم. افشا کردن خوب است و باید آبروی کسانی که فساد می‌کنند را برد اما قرار است این مساله تا چه زمانی ادامه پیدا کند؟

آذری جهرمی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر شخصی در هر رده‌ای در کشور فساد دارد، باید فساد آن شخص را عنوان و با او برخورد کنیم زیرا اگر برخورد انجام نگیرد، بیان کردن فساد به تنهایی برای مردم تنها ناامیدی به دنبال دارد.

/ ایسنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.265