تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۰
چاپ

کدام رسانه‌ها بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی را ندیدند؟ آخرین مطلبی که از آیت‌الله در برخی رسانه ها منتشر شده مربوط به روز گذشته است

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه که روز گذشته با پاسخ به یک استفتاء در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت؛ امروز با بیانیه‌ای که تجمع پنجشنبه گذشته قم را «فاجعه فیضیه» خوانده‌بود به تیتر رسانه‌ها بازگشت. با این حال برخورد با آیت الله مکارم شیرازی گویا در برخی رسانه‌ها سلیقه‌ای بود که ترجیح دادند خبری از بیاینه این مرجع تقلید شیعه در صفحات‌شان نباشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه صبح امروز بیانیه‌ای در مورد تجمع روز پنجشنبه قم منتشر کرد که هر کدام از رسانه‌ها با نگاه خطی و جریانی خود به آن پرداخته یا حتی از کنار آن عبور کرده و این بیانیه را نادیده گرفتند.(انتقاد شدید آیت‌الله مکارم‌شیرازی در مورد تجمع قم)

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی را با تیتری از سخنان این مرجع تقلید منتشر کرد. ایسنا نوشت:‌ «آیت‌الله مکارم شیرازی: اتفاقات رخ داده در تجمع فیضیه قم یک فاجعه بود» 

خبرگزاری ایسنا

 

 

خبرگزاری کار ایران (ایلنا)‌ نیز همین بیاینه را عینا منتشر کرد. این خبرگزاری در تیتر به موضوع تهدید رئیس‌جمهوری به مرگ در تجمع روز پنجشنبه طلاب توجه بیشتری نشان داد همچنین در بخش دیگری از تیتر این مطلب جمله آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را منتشر کرد و نوشت: مسئولان سپاه بگویند سپاهیان با اجازه چه کسی در این برنامه شرکت داشتند. 

 

خبرگزاری ایلنا

 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) هم متن بیانیه را منتشر کرد و در تیتر بیش از هر چیز به تهدید رئیس‌جمهوری به مرگ اشاره کرد. ایرنا تیتر زد «انتقاد آیت الله مکارم از تضعیف مرجعیت و تهدید رئیس جمهوری»  این خبرگزاری در شعبه قم نیز مصاحبه‌ای با یک روحانی در مورد این بیانیه منتشر کرد.

 

خبرگزاری ایرنا

 

پایگاه‌های اطلاع‌رسانی همچون انتخاب، نامه‌نیوز، اعتمادآنلاین، جماران،‌عصر ایران  نیز این خبر را بازنشر کرده  و اغلب از تیترهایی شبیه به انتقاد آیت‌الله مکارم از ماجرای فیضیه قم ، تهدید رئیس‌جمهوری به مرگ و پاسخگویی مسئولان سپاه پاسداران در مورد چرایی حضور برخی از اعضای این نهاد نظامی در میان تجمع‌کنندگان قم استفاده کردند.

 

بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی برای کدام رسانه‌ها مهم نبود؟

 


با این حال رسانه‌ّهایی که همواره خبرهای مربوط به آیت‌الله مکارم شیرازی را بازنشر می‌دادند این بار توجه چندانی به بیانیه این مرجع تقلید نداشتند. برای نمونه خبرگزاری مهر آخرین خبری که از آیت‌الله مکارم شیرازی منتشر کرده‌است به ۲۸ مرداد باز می‌گردد که این مرجع تقلید در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه  غدیر کشور تاکید کرده «نباید بگذاریم غدیر موجب اختلاف شود» با این حال خبری از بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی در مورد قم در صفحه سیاسی مهر نیست. 

 

 

خبرگزاری مهر

 

 

 

این اتفاق در خبرگزاری تسنیم هم تکرار شده و این خبرگزاری تمایلی به انتشار بیانیه آيت‌الله مکارم شیرازی نداشته‌است چرا که آخرین تیتری که از این مرجع تقلید در خبرگزاری تسنیم به چشم می‌خورد همان دیدار با ستاد غدیر و هشدار او در مورد اختلاف‌افکنی است. 

خبرگزاری تسنیم

 

 

آخرین مطلبی که از آیت‌الله مکارم شیرازی در فارس منتشر شده همچون مهر و تسنیم مربوط به دیدار روز ۲۸ مرداد این مرجع تقلید شیعه‌است.  این در حالی است که خبرگزاری فارس دست کم پیش از این بیانیه اخبار مربوط به تجمع قم را پوشش داده و حتی فارس استان قم در گفت و گویی بافرمانده تیپ امام جعفر (ع) به توضیح در مورد جزییات پلاکاردها پرداخته‌بود. حسین طیبی در این گفت و گو تاکید داشته‌ که تجمع کاملا خودجوش بوده‌است.

خبرگزاری فارس

 

 

 

 خبرگزاری فارس

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.1937