تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷
چاپ

دستگیری عامل هتک حیثیت اینترنتی از سوی خواستگار کینه‌ جو

رئیس پلیس فتا استان خراسان‌ رضوى گفت: عامل مزاحمت‌هاى دختر مشهدى، توسط پلیس فتا استان خراسان رضوى در استان شمالى شناسایى و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ جواد جهانشیرى در تشریح پرونده بیان کرد: خانمى بسیار مستاصل و ناراحت با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگى به شکایت خود را داشت.

وی افزود: شاکى در اظهارات اولیه خود به کارشناسان پلیس فتا با بیان اینکه مدتى است در شبکه‌‌هاى اجتماعى فردى با سوء‌استفاده از اطلاعات هویتى وى اقدام به هتک حرمت و ایجاد پروفایلى با مشخصات وى در شبکه‌هاى اجتماعى کرده و کارهاى منافى عفت را به وى منتسب مى‌کند، درخواست شناسایى هویت متهم را داشت.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: ‌با توجه به موضوع شکایت شاکیه، رسیدگى به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت و طى اقدامات فنى صورت گرفته هویت متهم در شهر سارى شناسایى و پس از هماهنگى قضایى متهم دستگیر شد.

رنیس پلیس فتا استان خراسان‌ رضوى گفت: متهم 32 ساله که همکلاسى 12 سال پیش شاکیه از کار درآمد با رویارویى شواهد فنى بزه خود را پذیرفت و در خصوص مزاحمت ایجاد شده با اظهار ندامت گفت، هنگامى که در مشهد دانشجو بودم با شاکیه آشنا شدم و چندین مرتبه به خواستگارى وى رفتم ولیکن به دلیل عدم شرایط لازم از دید آنها با جواب منفى از سوى خانواده شاکیه مواجه شدم و با به دل گرفتن کینه از شاکى و خانواده‌اش با دیدن فعالیت وى در یکی از شبکه‌های اجتماعی در بین همکلاسى‌هاى گذشته‌، با جازدن خودم به عنوان یکى از همکلاسى‌هاى دختر، اطلاعات هویتى وى را به سرقت برده و با سوء‌ استفاده و درج مطالب موهوم قصد بردن آبروى وى در فضاى سایبرى و خصوصا در میان همکلاسى‌هاى سابقمان را داشتم.

سرهنگ جهانشیرى تصریح کرد‌: متهم این پرونده نیز به همراه مستندات موجود جهت تعیین تکلیف نهایى به دادسرا اعزام شد.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى به کاربران فضاى سایبرى عدم امنیت در این فضا را یادآور شد و افزود: چنانچه نمى‌خواهید محتوا (عکس‌، فیلم‌، متن و...) افشا شود آن را در اینترنت و شبکه‌هاى اجتماعى بارگذارى نفرمایید.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2372