تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰
چاپ

درخواست تجهیز بانوان خبرنگار به تجهیزات دفاعی عجیب

رئیس خانه مطبوعات استان همدان از فرمانده انتظامی استان درخواست کرد: بانوان خبرنگار به تجهیزات دفاعی همچون شوکر و اسپری مجهز شوند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف یکشنبه یکم مرداد در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه استان همدان، عنوان کرد: نقش بی‌بدیل رسانه در زوایای مختلف جامعه مشهود بوده و بر کسی پوشیده نیست به طوریکه یکی از قدرت‌های بزرگ دنیا قدرت رسانه‌ای است.

وی افزود: گاه یک خبر فارغ از مرزبندی بلافاصله در سطح شهر، ‌استان،‌ کشور و حتی دنیا به سرعت منتشر می‌شود و با توجه به گستردگی فضای مجازی و اینترنت در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد بنابراین امروزه سرعت و دقت در عین داشتن ظرافت خبری حرف اول را در رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری‌ها می‌زند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود اخبار فرماندهی انتظامی استان با سرعت در اختیار اصحاب رسانه قرار گیرد چرا که گاهی دیده می‌شود برخی اخبار به علت تأخیر در اطلاع‌رسانی سوخت شده و دیگر ارزش خبری ندارد.

عارف با اشاره به ظرفیت بالای رسانه‌های استان در غرب کشور تصریح کرد: همچنان که نیروهای خادم نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند، اصحاب رسانه و خبرنگاران هم به عنوان نمایندگان مردم شهر در طول شبانه‌روز به تولید،‌ نشر اخبار و اطلاع‌رسانی اشتغال دارند.

وی با گله از عدم تحقق مطالبات گذشته خبرنگاران از فرماندهی انتظامی گفت: جمعیت عظیمی از خبرنگاران استان را بانوان تشکیل می‌دهد در جلسات گذشته مقرر شد با توجه به حل مشکلات قانونی و ارائه مجوز، تجهیزات دفاعی چون شوکر و اسپری در اختیار این قشر برای دفاع شخصی قرار گیرد.

عارف در بخش دیگری مجوز عبور از طرح ترافیک محدوده شهری برای خبرنگاران را مطرح و عنوان کرد: این موضوع هم از مطالبات گذشته است بنابراین می‌طلبد مورد رسیدگی قرار گیرد و چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

وی در پایان با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بیدار جامعه و زبان گویای مردم هستند، یادآور شد: انتظار می‌رود برای تعامل بیشتر بین نیروی انتظامی و اصحاب رسانه و تبادل اطلاعات، جلسات هم‌اندیشی بیش از پیش برگزار شود و معاونت اجتماعی همچنان به ارتباط خوب و مستمرش با خبرنگاران ادامه دهد و پیشنهادات رسانه‌ها را مدنظر داشته باشد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.3065