تازه‌های خبر
شنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۱۶
چاپ

اعتراف وخاطره جوادخیابانی از گزارش بازی با آمریکا

جواد خیابانی این روزها با اجرای ویژه برنامه ای در شبکه ورزش حسابی درگیر جام جهانی است و همچنان روی آنتن مشغول سوتی دادن است!

به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر درباره گزارش بازی ایران و آمریکا در جام جهانی ۹۸فرانسه خاطره جالبی تعریف می کند و البته دست به یک اعتراف هم زده است: در زمان برگزاری جام جهانی فرانسه من حدود 33 سال سن داشتم. در باکس گزارش بازی ایران ـ آمریکا که پنج هزار نفر گزارشگر داشت، جوانترین بودم. کنار من گزارشگر تلویزیون کلمبیا حضور داشت با 65 سال سن. از من پرسید تو گزارشگر تلویزیون ایرانی؟ گفتم بله. گفت: «تعجب میکنم که با این سن گزارش میکنی. الان موقع گزارش کردن تو نیست، الان زمان کسب علم و تجربه برای توست. با این کار جوانها می سوزند و خیلی کار اشتباهی کردند که در بازی به این حساسی گزارشگر جوان را برای گزارشگری فرستاده‌اند. این بازی حساس نیاز به کسی دارد که با فوتبال زندگی کرده باشد.»

اعتراف وخاطره جوادخیابانی از گزارش بازی با آمریکا

جوان ها نباید به سرعت وارد گزارشگری شوند

در آن زمان حرفش را نپذیرفتم و اعتقاد داشتم که به واسطه شور و انرژی می توانم گزارش کنم. آن گزارشگر که بعدها از دوستان من شد، یکی دو سال پیش فوت کرد، اما من پس از سالها به این نتیجه رسیدم که او راست می گفت. در گزارشگری و اجرای برنامه تلویزیونی با احترام به جوانها و توانایی‌هایشان، به دلیل غلبه شور و احساس بر تعقل در آنها، باید جوانان تجربه کسب کنند و بیشتر بخوانند و به سرعت وارد این کار نشوند.

باید از ۵۰ سالگی شروع می کردم!

من بازی ایران و استرالیا را در 32 سالگی گزارش کردم و بازی ایران مقابل اسپانیا را در 55 سالگی. به نظر خودم شور و هیجانم در بازی ایران مقابل اسپانیا بیشتر بود، البته احساسات کنترل شده داشتم. اگر دو بازی ایران مقابل آمریکا و استرالیا را که برخی اعتقاد دارند از بهترین گزارشهای من بوده الان بخواهم گزارش کنم، چند نمره بهتر اجرا می شود؛ به دلیل بیشتر شدن علم و تجربه ام. هنوز هم هیچم، اما نسبت به بیست سال گذشته تجربه ام دست کم بیشتر شده است. به طور کلی در هر حوزه ای کسی که باتجربه تر است، بهتر عمل می کند. حتی می خواهم بگویم اگر خودم گزارشگری را به جای 30 سالگی از 50 سالگی شروع می کردم مشکلات این 20 سال را نداشتم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2585