تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۰۰
چاپ

گوترش با السیسی دیدار کرد

مهر نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر به قاهره با رئیس جمهور مصر دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش الیوم السابع، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در سفر به قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر دیدار و گفتگو کرد.

در همین راستا، السیسی اعلام کرد که دستیابی به راه حل عادلانه و دائم موضوع فلسطین اوضاع جدیدی را در منطقه فراهم کرده و در بازگرداندن ثبات به آن موثر است.

رئیس جمهور مصر افزود که موضوع فلسطین همچنان از جمله موضوعات اصلی خواهد بود که نیازمند حل جامع است. وی در عین حال مدعی شد که راهکار دو دولت تنها راه حل این موضوع است.

از سوی دیگر «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر در نشست خبری با گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت که رئیس جمهور مصر از روند عملیات مسالمت آمیز در سوریه حمایت می کند.

وی همچنین افزود که قاهره نسبت به مشارکت معارضان ملی سوریه در مذاکرات ژنو و تشکیل هیاتی متعادل از سوی آنها که دربرگیرنده تمام گروه های سیاسی بوده و موجب پیشرفت مذاکرات و ایجاد بستر مناسب برای ادامه روند حل و فصل بحران می شود، اهتمام دارد.

شکری همچنین ادامه داد که جامعه بین الملل ارائه شرط و شروط از هیچ طرفی را در خصوص حل و فصل اوضاع سوریه نمی پذیرد و باید راهکار سیاسی که پاسخگوی مطالبات مردم سوریه و تقویت ثبات این کشور است اندیشدیده شود.

گفتنی است که دبیرکل سازمان ملل متحد در چارچوب سفر خود به تعدادی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان، ترکیه، امارات، عمان و قطر، از دوحه عازم قاهره شده است. وی قرار است در دانشگاه قاهره نیز سخنرانی کند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3048