تازه‌های خبر
جمعه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰
چاپ

افزایش کشته‌شدگان انفجار انتحاری در پاکستان/ داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت

شمار کشته شدگان انفجار انتحاری مهیب که در نخستین ساعات شامگاه پنجشنبه در زیارتگاهی واقع در ایالت سند در جنوب پاکستان رخ داد، از مرز 75 نفر گذشت و گزارش رسانه ها حاکی است گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

 بیش از 250 نفر در این حمله مجروح شده اند و با توجه به وخامت حال تعدادی از مجروحان، احتمال افزایش شمار کشته شدگان همچنان وجود دارد.

این انفجار انتحاری در زیارتگاه معروف به 'لعل شهباز قلندر' در شهر 'سِهون شریف' در جنوب ایالت سند و زمانی رخ داد که تعداد زیادی از افراد مشغول انجام مراسم مذهبی در این زیارتگاه بودند.
مقامات ارشد دولت، ارتش و احزاب و گروه های سیاسی و مذهبی پاکستان این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کردند.

** انگشت اتهام به سوی هند و افغانستان

همچنین احزاب و گروه های پاکستان فردا را 'روز سیاه' و روز عزای عمومی اعلام کردند.

آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در پیان توئیتری خود ضمن محکوم کردن این حمله، بطور ضمنی انگشت اتهام را به سوی هند و همچنین افغانستان اشاره رفت و اعلام کرد: عواملی که به ویژه در روزهای اخیر در مناطق مختلف پاکستان دست به اقدامات تروریستی مرگبار زده اند، از قدرت های متخاصم و نیز از پناهگاه های امن خود در افغانستان دستور می گیرند. ما باید از خود دفاع کنیم و به آنان پاسخ محکم بدهیم.

این هفتمین انفجار تروریستی در پاکستان از روز دوشنبه هفته جاری تا کنون است.

انفجار انتحاری که بعد از ظهر روز گذشته در محله 'حیات آباد' شهر پیشاور رخ داد، دست کم دو کشته و 18 مجروح برجای گذاشت. صبح روز گذشته هم انفجار در منطقه مُهمند ایجنسی در شمال غرب پاکستان پنج کشته برجای گذاشت.
روز دوشنبه هفته جاری نیز در لاهور، کویته و وزیرستان جنوبی انفجارهای تروریستی مرگبار رخ داد و طبق آنچه رسانه های پاکستان گزارش می دهند، موج تازه

منبع: ایرنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2536