تازه‌های خبر
شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۲
چاپ

شفافیت و روشنگری زنگنه و مخالفانی از جنس سنگ‌پای قزوین

قابل پیش بینی است که علیرغم شفافیت و روشنگری زنگنه در همه قراردادها و تصمیم‌های بخش نفت و گاز کشور، مخالفان همچنان به رسم سنگ پای قزوین زنگنه را در رینگ حملات بی اساس در مجلس و صداوسیما بخواهند.
شفافیت و روشنگری زنگنه و مخالفانی از جنس سنگ‌پای قزوین

علیرضا رحیمی

نماینده تهران در مجلس دهم می نویسد: قابل پیش بینی است که علیرغم شفافیت و روشنگری زنگنه در همه قراردادها و تصمیم‌های بخش نفت و گاز کشور، مخالفان همچنان به رسم سنگ پای قزوین زنگنه را در رینگ حملات بی اساس در مجلس و صداوسیما بخواهند. هرروز به بهانه ای، دیروز برای قرارداد فروش گاز به ترکیه، امروز برای قرارداد توتال و فرداهم برای صفحات بعدی سناریوی فرصت طلبی اما در این میان فراموش نکنیم که ضایع کردن وقت و انرژی دولتمردان و نمایندگان به همان اندازه خسارت به منافع ملی است که جلوگیری از راه اندازی فازهای پارس جنوبی و تزریق منابع در اقتصاد کشور.

وی می افزاید: بیژن نامدارزنگنه وزیر پرانرژی نفت و مدیر و مدبر، تعهد کرده که نفت وگاز ایران را از حاشیه های ظالمانه خارجی و داخلی به متن اقتصاد ایران و جهان وارد کند. این روزها قرارداد مشارکت در سرمایه گذاری فاز ۱۱ پارس جنوبی بین شرکت توتال فرانسه، پتروپارس ایران، و شرکت چینی موسوم به قرارداد توتال صحنه جولان مخالفان دولت و زنگنه شده به بهانه دفاع از منافع ملی اما در عمل فرصتی شد تا برای افکار عمومی روشنگری کاملی بی واسطه اتفاق بیافتد. اگر چه به رسم نانوشته ولی معهود مجلس توضیحات وزرا در صحن برای نمایندگان تکراری است چون قبل از آن بارها در کمیسیون‌های مربوط همین مطالب را چند باره برای نمایندگان تشریح کرده اند اما اصرار مخالفان بر سوال و بهره برداری از فرصت میکروفن ملی این روشنگری ها را رقم می‌زند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.216