سیاست

رئیس فراکسیون امید، نامزد ریاست مجلس می‎شود؟

رئیس فراکسیون امید، نامزد ریاست مجلس می‎شود؟ یکسال از روزی که محمدرضا عارف با علی لاریجانی برای کسب کرسی ریاست مجلس رقابت کردند می‎گذرد؛ موسم انتخابات دوباره هیات رئیسه وزیدن گرفته و زمزمه‏‎هایی دال بر احتمال رقابت دوباره این دو در مجلس شنیده می‎شود.
فریدون مجلسی

مردم به توسعه، صلح و رفاه اقتصادی رأی دادند/ تحقق وعده های روحانی مستلزم عدم اقدامات تحریک آمیز و بحران آفرین است

مردم به توسعه، صلح و رفاه اقتصادی رأی دادند/ تحقق وعده های روحانی مستلزم عدم اقدامات تحریک آمیز و بحران آفرین است به نظر من رئیس جمهور باید با تقویت رسانه های موافق با خودش تمام تخریب های رقیبان و یا مخالفان را خنثی کند. باید یک نهاد قوی در دولت وجود داشته باشد تا مردم را در جریان تلاش‌ها قرار دهد. آگاهی مردم از اقدامات دولت، بهترین راه برای مقابله با این تخریب‌هاست. همچنین یکی از خواسته‌های...
غلامرضا ظریفیان

انتظارات اصلاح‎طلبان از دولت آینده «روحانی»

انتظارات اصلاح‎طلبان از دولت آینده «روحانی» عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تأکید کرد: در دوره قبل به دلیل آواربرداری باید با احتیاط رفتار می‌شد تا آسیبی وارد نشود بنابراین به افرادی نیاز بود تا از تجربه خوبی برخوردار باشند، الآن تا حدودی ریل‌گذاری شده و نیاز داریم لوکوموتیو را بر روی این ریل قرار دهیم منتها...
محمد حقانی تشریح کرد:

چرا «لیست امید» ۲۱ بر صفر برنده انتخابات شورای شهر تهران شد؟

چرا «لیست امید» ۲۱ بر صفر برنده انتخابات شورای شهر تهران شد؟ لیست امید مورد حمایت سران اصلاحات بود و همچنین این لیست توجه خاصی به جوان‎گرایی و سهمیه زنان داشت. کسانی که در لیست قرار گرفته بودند با توجه به رزومه‎شان همگی پاکدست، درستکار و متخصص هستند و همین باعث پیروزی این لیست شد.

وزیر کشور:فیلم‌های جعل و تخلف در انتخابات ساختگی بود /خطاب رئیس‌جمهور درباره ۴میلیون رای به ما بود

وزیر کشور:فیلم‌های جعل و تخلف در انتخابات ساختگی بود /خطاب رئیس‌جمهور درباره ۴میلیون رای به ما بود وزیر کشور گفت: دست‌اندرکاران رسانه‌ها و فضای مجازی شیرینی این انتخابات را با طرح اخبار جعلی درخصوص تخلفات تلخ نکنند.

درس بزرگ «دوم خرداد» برای دوم خردادی‌ها

درس بزرگ «دوم خرداد» برای دوم خردادی‌ها درس بزرگی که اصلاح طلبان در طی بیست سال گذشته آموخته اند و تمام پیروزی ها و شکست ها و تلخی ها و شیرینی ها را مرتبط با آن یافته اند درس پیروی از رهبری جریان اصلاحات و اتحاد و همدلی در مسیر پیشبرد اهداف است.وجود سید محمد خاتمی در بالاترین نقطه تصمیم سازی اصلاح طلبان، از موهباتی است...
نوبخت، سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

پیگیری ابطال ۱۷۰ هزار رأی اصفهانی‌ها/توصیه ایران به عربستان و توضیح درباره برنامه‌موشکی

پیگیری ابطال ۱۷۰ هزار رأی اصفهانی‌ها/توصیه ایران به عربستان و توضیح درباره برنامه‌موشکی سخنگوی دولت گفت:ابطال ۱۷۰ هزار رأی در انتخابات مجلس اصفهان پیگیری می‌شود./طبیعی است که برنامه دفاعی موشکی جزو سیاست های غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی باشد، خوشبختانه در برنامه ششم و هم در بودجه سال ۹۶ به صورت مصرح تقویت بنیه دفاعی دیده شده است.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراها

مغایرتی در بازشماری آرا مشاهده نشد / چند رای بیشتر به نام چمران ثبت شده بود

مغایرتی در بازشماری آرا مشاهده نشد / چند رای بیشتر به نام چمران ثبت شده بود رییس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان تهران با بیان اینکه در شمارش آرای پنجاه نفر اول هیچ تغیری در نتیجه پیشتر اعلام شده بوجود نیامد، گفت: در برخی موارد شاهد این بودیم که چند رای بیشتر به نام آقای چمران ثبت شده بود که با توجه به جزئی بودن آن، به مسئله ورود نکردیم.
مرتضی مبلغ :

تشکیل کابینه توانمند و شجاع فوریت اول روحانی/جریان اصولگرا با رانت قدرت، اتکای به خویش را از دست داده است

تشکیل کابینه توانمند و شجاع فوریت اول روحانی/جریان اصولگرا با رانت قدرت، اتکای به خویش را از دست داده است مبلغ گفت:دولت در دوره اول به دلایل عدیده که مهم‌ترینش مواجهه با مجلسی ناهمسو و مخالف بود، نتوانست کابینه‌ای که در شأن روحانی است را تشکیل دهد. در بخی موارد نقصان‌هایی وجود داشت و به همین دلیل هم در برخی حوزه‌ها به خصوص در عرصه سیاست داخلی و مسائل مربوط به حقوق شهروندی و جامعه رسا...

مردم با نه به پوپولیسم پس از ۲۰ سال دوم خرداد دیگری خلق کردند

مردم با نه به پوپولیسم پس از ۲۰ سال دوم خرداد دیگری خلق کردند عضو شورای حزب اتحاد ملت تأکید کرد: هر جریان پویایی نیاز به بررسی آسیب‌شناسی خود دارد و باید این گفتمان متناسب با تغییرات در جامعه و جهان به‌روز شود. شاید یک دلیل پویایی اصلاح‌طلبی آن است که مدام خود را موردنقد درونی قرار می‌دهد و تلاش اش بر آن است تا تمامی پرسش‌ها بر اساس مقتضیات...
روحانی؛ رئیس جمهوری که تنها آمد و تنها پیروز شد؛

پنهان شدن رسانه ملی پشت «تفکرات جناحی» جریان خاص /هر هوادار روحانی یک صداوسیما شد

پنهان شدن رسانه ملی پشت «تفکرات جناحی» جریان خاص /هر هوادار روحانی یک صداوسیما شد حسن روحانی و حامیانش نه در دوران تبلیغات و نه پس از پیروزی نیازی به صدا و سیما پیدا نکردند و در فضای مجازی هر هوادار به ستاد تبلیغاتی تبدیل شد و پس از پیروزی جشن به پا کرد اما وقت آن رسیده که صدا و سیما نیز آزاد شود به مردم بازگردد.
غلامرضا ظریفیان مطرح کرد

انتظارات اصلاح‎طلبان از دولت آینده «روحانی»

انتظارات اصلاح‎طلبان از دولت آینده «روحانی» عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تأکید کرد: در دوره قبل به دلیل آواربرداری باید با احتیاط رفتار می‌شد تا آسیبی وارد نشود بنابراین به افرادی نیاز بود تا از تجربه خوبی برخوردار باشند، الآن تا حدودی ریل‌گذاری شده و نیاز داریم لوکوموتیو را بر روی این ریل قرار دهیم منتها...
محمد هاشمی در گفتگو با روزنامه ایتالیایی:

حكام عربستان به سرنوشت شاه ایران دچار خواهند شد /ترامپ در نهایت مجبور به پذیرش واقعیت ها درباره ایران و تغییر موضع خود خواهد شد

حكام عربستان به سرنوشت شاه ایران دچار خواهند شد /ترامپ در نهایت مجبور به پذیرش واقعیت ها درباره ایران و تغییر موضع خود خواهد شد «محمد هاشمی» برادر مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری اسبق ایران در مصاحبه ای با نشریه ای ایتالیایی نظرات خود را درباره مسائل داخلی ایران و مسائل منطقه ای بیان کرده است.

آمار تفکیکی آرای استانی انتخابات ریاست جمهوری + نمودار

آمار تفکیکی آرای استانی انتخابات ریاست جمهوری + نمودار آمار تفکیکی نموداری استانی انتخابات ریاست جمهوری که در زیر می آید می تواند رفتار مردم در انتخابات ریاست جمهوری را برای محققان و علمای سیاست روشن کند.
عبدالله ناصری :

۲۹ اردیبهشت مردم در مسیر دوم خرداد گام برداشتند/ روحانی نباید از شفافیتی که در مناظرات مشاهده کردیم، فاصله بگیرد

۲۹ اردیبهشت مردم در مسیر دوم خرداد گام برداشتند/ روحانی نباید از شفافیتی که در مناظرات مشاهده کردیم، فاصله بگیرد یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ۲۹ اردیبهشت مردم در مسیر دوم خرداد گام برداشتند و فریب وعده‌ها را نخوردند.
مطهری:

دولت آتی از رقبای کارآمد استفاده کند / بهترین فرصت برای حل حصر

دولت آتی از رقبای کارآمد استفاده کند / بهترین فرصت برای حل حصر نایب رئیس مجلس گفت: دولت دوازدهم می‌تواند از افراد کارآمد طرف مقابل و رقیب هم استفاده کند که اگر این کار شود خیلی خوب است.
رسولی :

بزرگترین چالش سیاست داخلی مساله حصر است/ دولت دوازدهم با تشکیل کابینه‌ای چابک‌تر مطالبات مردم را پیگیری کند

بزرگترین چالش سیاست داخلی مساله حصر است/ دولت دوازدهم با تشکیل کابینه‌ای چابک‌تر مطالبات مردم را پیگیری کند یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: روحانی باید از یک سو با محصوران گفت‌وگو داشته باشد و از طرفی به مسئولان نظام این اعتماد و اطمینان را بدهد که برطرف کردن این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند.

زیبا کلام: مخالفان روحانی به شرط پایبندی به دموکراسی می توانند دولت سایه شوند

زیبا کلام: مخالفان روحانی به شرط پایبندی به دموکراسی می توانند دولت سایه شوند این اپوزیسیون، اپوزیسیونی نیست که به مرزهای حقوق قانونی خود قانع باشد و از همین ابتدا اصطلاحاً دنبال زدن زیر میز است.
اصلاح‌طلبان؛ شهرداری تهران را به جهانگیری خواهند داد؟

عطریانفر: دو وزیر روحانی در لیست اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران هستند /قالیباف شهر تهران را بدهکار میلیاردی کرده است

عطریانفر: دو وزیر روحانی در لیست اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران هستند /قالیباف شهر تهران را بدهکار میلیاردی کرده است هنوز ساعاتی از اعلام نتایج قطعی انتخابات شورای شهر پنجم تهران نگذشته بود که گمانه زنی ها درباره شهردار آینده تهران آغاز شد برخی از آخوندی، ابتکار و صفایی فراهانی صحبت می کردند اما به یکباره نام جهانگیری هم مطرح شد.
در مراسم تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام

رئیس‌جمهور: بعضی‌ها تلاش کردند گروهی را از قطار انقلاب پیاده کنند/ مردم تصمیم گرفتند همه برگردند/ هاشمی عزت ایران را می‌خواست

رئیس‌جمهور: بعضی‌ها تلاش کردند گروهی را از قطار انقلاب پیاده کنند/ مردم تصمیم گرفتند همه برگردند/ هاشمی عزت ایران را می‌خواست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب به همراه جمعی از اعضای هیات دولت یازدهم صبح امروز (سه شنبه 2 خرداد 1396) در نخستین برنامه های خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در حرم مطهر امام خمینی با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کرد...
حمیدرضا ترقی:

موتلفه بیانیه نمی‎داد رای «میرسلیم» به ۴۲ درصد هم می‎رسید/دولت مهندسی توزیع آرا داشت

موتلفه بیانیه نمی‎داد رای «میرسلیم» به ۴۲ درصد هم می‎رسید/دولت مهندسی توزیع آرا داشت حمید ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تأکید کرد: دلیل انصراف قالیباف به خاطر کاهش آرا پس از مناظره سوم بود و جمنا از او خواست که انصراف دهد. بر اساس میثاق نامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب آقای قالیباف از ادامه رقابت‌های انتخاباتی منصرف شد و باوجودآنکه میثاق نامه را به امضا نیاورده ...
حق‌شناس :

انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها شوک دوباره‌ای را به جریان اصولگرا وارد کرد/ ۲۹ اردیبهشت تاریخ‌ساز شد

انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها شوک دوباره‌ای را به جریان اصولگرا وارد کرد/ ۲۹ اردیبهشت تاریخ‌ساز شد یک فعال سیاسی اصلاخ طلب گفت: ۲۹ اردیبهشت نیز این ظرفیت را دارد که در زمره روزهای تاریخ ساز کشور قرار بگیرد.
افزایش گمانه زنی‌ها در مورد انتخاب شهردار آینده تهران

مسئله محسن هاشمی- محبوبیت صفایی فراهانی- شوک عبدالعلی زاده

مسئله محسن هاشمی- محبوبیت صفایی فراهانی- شوک عبدالعلی زاده حالا که نتایج انتخابات شورای شهر تهران معلوم شده است، یک چیز عین روز برای خیلی‌ها روشن است. اینکه قالیباف رفتنی است و باید جایش را به کس دیگری دهد ... و در مقابل این اطمینان... یک عالمه شک و شبهه وجود دارد.
رسول منتجب‌نیا:

نتیجه حمایت روحانی از احزاب ، موفقیت در انتخابات بود

نتیجه حمایت روحانی از احزاب ، موفقیت در انتخابات بود از احزاب و کنشگران سیاسی به‌عنوان پایه‌های نشاط و حرکت سیاسی در کشور یاد می‌شود، هرچند فعالیت احزاب سیاسی در ایران فرازونشیب زیادی داشته و دستخوش تغییرات مثبت و منفی بسیاری شده است.
محمد کیانوش راد و علی تاجرنیا از انتخابات 76 و 96 گفتند

دوم خرداد به روایت 29 اردیبهشت

دوم خرداد به روایت 29 اردیبهشت 20سال بعد از خرداد 76 مردم برای انتخابی دیگر به پای صندوق‌های رای آمده‌اند. دوم خرداد علاوه بر آنکه برای اولین بار در جامعه به راه و روشی «آری» گفت، به دیگری پیغام «نه» فرستاد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

5.7719