تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۰:۴۴
چاپ

جزئیات کامل از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

رییس مرکز تولید و فنی سیما جزییات برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون را اعلام کرد.
جزئیات کامل از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

مجید شعبانپور گفت: در انتخابات پیش‌رو علاوه بر تولید برنامه‌های تحلیلی، تبیینی و تهییجی بخشی از برنامه‌ها همچون انتخابات‌های گذشته به تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری اختصاص خواهد داشت. بر اساس مصوبه ستاد انتخابات رسانه ملی هر یک از نامزدهای این دوره در چهار برنامه گفت‌وگو محور حضور پیدا می‌کنند. این برنامه‌ها شامل ۳۰ دقیقه گفت‌وگو با دوربین، و سه برنامه ۶۰ دقیقه‌ای گفت‌وگو با جوانان، پاسخ به سوالات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و گفت و گو با ایرانیان خارج از کشور هستند.

رییس مرکز تولید و فنی سیما پخش مناظره انتخاباتی میان نامزدها را از جذاب‌ترین برنامه های مخاطبان در طول انتخابات‌های گذشته دانست و اضافه کرد: پخش سه مناظره ۱۸۰ دقیقه‌ای در این دوره از انتخابات پیش بینی شده است. پیش بینی می شود در طول انتخابات مناظره ها از مهم‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه‌ها تلویزیونی باشند.

وی خاطرنشان کرد: طرح مناظره انتخابات سال ۹۲ بعد از بررسی مناظره های روز دنیا به لحاظ فرم انتخاب شد و ۸ نامزد در مقابل هم قرار گرفتند و برنامه های یکدیگر را نقد کردند. این دوره نیز فرم مناظره به شیوه انتخابات گذشته با برخی تغییرات اجمالی است. اتودهای بسیاری برای دکور این برنامه ها زده شده که پس از تایید، ساخته و در مناطره ها و گفت و گوها استفاده می شود.

مجید شعبانپور که در مورد فعالیت‌های آتی مرکز تولید و فنی سیما در نوروز ۹۶ و انتخابات پیش‌رو سخن می‌گفت، با اشاره به فعالیت های ماه های اخیر مرکز در زمینه تولید و پخش زنده برنامه های شبکه های مختلف گفت: ماه های پرکاری را گذراندیم؛ از پخش زنده تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی، تا پخش حادثه ناگوار پلاسکو و مراسم تشییع پیکر پاک شهدای آتش نشان، برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشنواره فیلم فجر، شهرآورد تهران همه و همه برنامه هایی است که به صورت همزمان با برنامه های روتین شبکه های تلویزیون توسط همکاران ما پوشش داده می شود.

وی با اشاره به استقرار ۸ واحد سیار در طول راهپیمایی ۲۲ بهمن اضافه کرد: با هدف پوشش تصویری مناسب، امسال با کمک همکارانمان در اداره کل ارتباطات زمینی و ماهواره ای از برج آزادی تا میدان انقلاب، پوشش تصویری به بهترین نحو انجام شد. استفاده از تصاویر هوایی که با هگزاکوپتر یکی از اتفاقات جدید این راهپیمایی بود. همچنین تصویربرداری از ارتفاع با استفاده از نردبان های بالابر آتش نشانی با همکاری شهرداری نیز تجربه جدیدی را برای همکاران ما رغم زد.

به طور کلی بیش از ۲ هزار دقیقه از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال روی آنتن شبکه های سیما رفت که نتیجه تلاش های قریب به ۳۰۰ تن از پرسنل زحمت کش این مرکز بود.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما در ادامه افزود: همکاران ما در مرکز تولید و فنی، روزانه به طور متوسط ۴۰ آفیش برنامه تولیدی دارند برنامه هایی که به طور همزمان در استودیوها و واحدهای سیار روی آنتن می روند. در هر یک از استودیوهای سیما روزانه چند برنامه تولیدی و یا زنده از تجهیزات و نیروی انسانی این مرکز استفاده می‌کنند. به عنوان مثال در استودیوی ۱۱ دو برنامه «خانواده یک» و «نگاه یک» و در استودیوی ۱۳ «مادر، کودک، تندرستی» و «ضربان» به صورت زنده پخش می شوند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت واحدهای سیار این مرکز اضافه کرد: ۳ واحد سیارHD در اختیار مرکز قرار دارد (یکی از واحدها توسط متخصصین مرکز به HD ارتقاء یافته است) در حال حاضر، یکی از واحدها برای پوشش تصویری مسابقه والیبال ساحلی به کیش، دیگری برای پوشش مسابقه جام جهانی کشتی به کرمانشاه و واحد سیار سوم نیز برای پخش مسابقه شهرآورد به ورزشگاه ازادی اعزام شده اند. 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3854