تازه‌های خبر
جمعه، ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۸:۱۴
چاپ

شائبه سازی زنجیره ای رسانه های جناح راست

از صبح امروز وهمزمان با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برخی رسانه های اصولگرا در اقدامی شائبه برانگیز، به تولید اخباری اقدام کرده اند که شائبه تخلف در انتخابات را بالا برده است.
شائبه سازی زنجیره ای رسانه های جناح راست

در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایام پیش از برگزاری انتخابات و حتی امروز بارها اعلام کرده اند که نباید حضور مردم دستاویز هیجان‌های انتخاباتی و برد وباخت ها قرار گیرد، برخی از رسانه های اصولگرا در اقدامی قابل تامل این توصیه را در نظر نگرفته اند.

به گزارش سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی-  از صبح امروز وهمزمان با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برخی رسانه های اصولگرا در اقدامی شائبه برانگیز، به تولید اخباری اقدام کرده اند که شائبه تخلف در انتخابات را بالا برده است.

بر اساس این گزارش، نگاهی به اخبار منتشره در برخی خبرگزاری ها و سایت های نزدیک به جناح راست  حکایت از این دارد که بارها و بارها روی کلید واژه تخلف مانور داده است و سعی دارد تا نشان دهد در ورای انتخابات دست هایی ناسالم مشغول به کار هستند.

این خبرها و گزارش ها درحالی منتشر می شود که پیش از این، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در اظهار نظری از روند سالم برگزاری انتخابات اعلام رضایت کرده بود.

ایجاد تردید در افکارعمومی از سوی این رسانه‌ها در حالی به صورت مکرر منتشر می‌شود که  پیش از این بارها اعلام شده بود : رسانه ها نباید درباره روند انتخابات ایجاد تردید کنند.

ستاد برگزاری انتخابات و وزارت کشور هم پیش از این خواستار آن شده بود که اطلاعات و آمار برگزاری انتخابات، جز از منابع رسمی در رسانه‌ها اعلام نشود.

گفتنی است که هرگونه تخلف انتخاباتی درستاد اجرایی انتخابات کشور و زیر نظر ناظران رسمی انتخابات بررسی و در صورت اعلام بدان رسیدگی خواهد شد؛ از همین رو، جو سازی برای وجود تخلف و خبررسانی بر اساس فرضیات چیزی جز آسیب زدن به اعتماد عمومی و تلخ کردن شیرینی انتخابات و حضور پر شمار مردم نخواهد داشت.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2372