تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۳۴
چاپ

تا زمانی که ایران برجام را اجرا می‌کند، پشتیبان تهران هستیم

سفیر بریتانیا در تهران با بیان اینکه تا زمانی که ایران برجام را ادامه بدهد و شرایط برجام را اجرا کند، ما پشتیبان ایران خواهیم بود، تاکید کرد: همانطور که آقای ظریف گفتند این پشتیبانی نباید به شعار سیاسی محدود باشد بلکه باید عملی باشد تا مسیر و کار ادامه پیدا کند.
تا زمانی که ایران برجام را اجرا می‌کند، پشتیبان تهران هستیم

رابرت مک‌ایر عصر امروز در نشست هم اندیشی نمایندگان مقیم ایران و فعالان تجاری گفت: من بر حمایت بریتانیا از برجام تاکید می‌کنم، این حمایت نه تنها نسبت به برجام بلک امنیت اقتصادی آن برای ایران است که باید از این توافق ناشی شود که ایران حق برخورداری از آن را دارد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که ایران برجام را ادامه بدهد و شرایط برجام را اجرا کند، ما پشتیبان ایران خواهیم بود، اظهار داشت: همانطور که آقای ظریف گفتند این پشتیبانی نباید به شعار سیاسی محدود باشد بلکه باید عملی باشد تا مسیر و کار ادامه پیدا کند. برای دیپلمات‌‌ها راحت است که بگویند از این توافق اقتصادی حمایت می‌کند ولی بخش خصوصی عملا چه می‌کند؟ این سوال منصفانه‌‌ای است که من می‌گویم همکاران ما در لندن و اروپا سخت کار می‌کنند تا راهی برای مقابله با مشکلاتی که تحریم‌‌های آمریکا ایجاد می‌کند، پیدا کنند.

این دیپلمات بریتانیایی ادامه داد: با توجه به این مسئله، کسب و کار ادامه دارد و ما قراردادها و یادداشت‌‌های تفاهمی از زمان خروج آمریکا داشته‌ایم و حتی دیروز من در امضای یادداشت تفاهم یک شرکت مهم انگلیسی و طرف ایرانی شرکت داشتم و این روابط رو به گسترش است.

مک‌ایر با تاکید بر اینکه این وظیفه ماست که اعتماد بخش خصوصی ایران و کشورمان را حفظ کنیم تا این کسب و کار ادامه  یابد، تصریح کرد: تشکیل جلسات برای تبادل نظر نشاندهنده اهمیت این موضوع است. ل

وی مدعی شد: لازم است من از سفیر اتریش در مورد نیاز به روشن بودن این همکاری‌‌ها برای دولت‌‌ها تشکر کنم. ایران نباید این همکاری را تضعیف کند. مقداری ریسک در مورد اف‌‌ای‌‌تی‌‌‌اف وجود دارد. می‌خواهیم همکاری داشته باشیم و بتوانیم این همکاری را به صورت موثر پیش ببریم. با این همکاری‌‌ها و البته با توجه به مشارکت بازیگران امیدواریم روابط اقتصادی بین کشورهای ما رو به گسترش باشد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2736