تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹
چاپ

محسن هاشمی: احتمال کاهش درآمدهای ارزی کشور در نیمه دوم سال وجود دارد / اعتراض های احتمالی مردم در مقابل مشکلات اقتصادی را امنیتی نکنیم

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شکاف ایجاد شده بین نخبگان کشور از سال 1388، گفت: اتحاد ملی رمز عبور موفقیت آمیز از شرایط حاد اقتصادی است.
احتمال کاهش درآمدهای ارزی کشور در نیمه دوم سال وجود دارد / اعتراض های احتمالی مردم در مقابل مشکلات اقتصادی را امنیتی نکنیم

محسن هاشمی روز چهارشنبه در مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های سراسر کشور در ارومیه افزود: تمام نخبگان در کشور باید با تحکیم وحدت در کنار هم قرار گیرند تا کشور از موقعیت فعلی عبور کند.
وی اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته بحران های زیادی را پشت سر گذاشته اما مشکلات فعلی کشور که با بیکاری و رکود تورمی سال های گذشته و تحریم ها و تهدیدهای جدی کشورهایی نظیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی دولت های عربی همراه شده است، نوع جدیدی از توطئه دشمنان به شمار می رود.
وی بیان کرد: احتمال کاهش درآمدهای ارزی کشور با توجه به این مشکلات و تحریم ها در نیمه دوم سال وجود دارد و همین امر یکی از مشکلات اقتصادی مهم پیش رو به شمار می رود.
وی ادامه داد: علاوه بر آنها مفاسد اقتصادی، رانت، سوء استفاده های مالی و آسیب های اجتماعی نیز موجب خسران سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی شده است و باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی شود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی مدیریت شهری برای رویارویی با این شرایط خاص، گفت: کاهش درآمدهای شهرداری ها می تواند مشکلات این بخش را دوچندان کند و پیش بینی های لازم و تدابیر مقابله ای در این خصوص باید اندیشیده شود.
'هاشمی' بر پرهیز از برخورد منفعلانه در مقابل مشکلات اقتصادی مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی سریع، اصولی و جامع از عوامل اصلی مقابله موثر با مشکلات است که اهتمام ویژه مدیران را می طلبد.
وی همچنین امنیتی نکردن اعتراض های احتمالی مردم در مقابل مشکلات اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: این اعتراض ها در همه جای دنیا از جمله شهرهای بزرگی نظیر پاریس، نیویورک و لندن اتفاق می افتد ولی آنها این اعتراض ها را امنیتی نمی کنند در حالی که برخی اعتراض های بسیار کوچکتر ایران در گذشته امنیتی شده و مشکلات جدی ایجاد کرده است.
وی لزوم ارتباط روزافزون مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور با شورای عالی استان ها را یادآوری کرد و ادامه داد: این ارتباط باید ساختاری باشد و نحوه فعالیت در این بخش به صورت سیستمی تعریف شود.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این نشست خدمت رسانی بی منت به مردم را وظیفه اصلی شورا دانست و گفت: پرهیز از سهم خواهی و استفاده از اندیشه های نوین موجب رشد شوراها می شود.
رسول اصغرزاده افزود: شوراهای اسلامی شهر به ویژه در کلانشهرها و مراکز استان ها باید با هم آشتی مجدد داشته باشند و با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های موجود به نحو مطلوب در راستای توسعه شهرها تلاش کنند.
وی اضافه کرد: نگرش های خاص حاکم مانعی پیش روی استفاده از ظرفیت بالقوه شوراها شده و این نگرش ها قابل تغییر است.
به گزارش ایرنا در این جلسه در خصوص راهکارهای توسعه فعالیت های شوراهای اسلامی شهرهای کشور و همچنین ارتقای همکاری این مجمع با شورای عالی استان بحث و تبادل نظر شد.
ارومیه از امروز میزبان شصت و یکمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های سراسر کشور است و این مجمع تا فردا ادامه می یابد.
اعضای این مجمع فردا /پنجشنبه/ از طرح های عمرانی و سرمایه گذاری شهر ارومیه بازدید می کنند.
منبع: ایرنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2594