تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹
چاپ

رسایی، نماینده عضو "جبهه پایداری": "ظریف" و خانم "وندی شرمن" رابطه خصوصی دارند

حمید رسایی در نطق میان دستور بار دیگر به مذاکرات هسته ای حمله کرد. او از اعلام بن بست در توافق ژنو آغاز کرد و با ادعای روابط خصوصی وزیر خارجه ایران و معاون وزیر خارجه امریکا نطقش را به پایان رساند.

گروه سیاسی تدبیر: حمله های محافظه کاران به دستگاه دیپلماسی ادامه دارد. حملاتی که از دقایق ابتدایی پس از توافق اولیه ایران و گروه 5+1 در ژنو آغاز شده و بدون وقفه تا امروز ادامه یافته است.

پیش قراول این حملات نمایندگان عضو جبهه پایداری هستند. گروهی که یا درحال جمع کردن امضا در صحن مجلس علیه مذاکرات هسته ای هستند یا در سخنرانی ها و گفت و گو هایشان به تیم مذاکره کننده می تازند.

در آخرین اقدام این گروه، حمید رسایی که در روزهای پایانی سال هفته نامه اش به دلیل عدم رعایت مصوبات شورای عالی امنیت ملی درباره مذاکرات توقیف شد در نطق میان دستور بار دیگر به مذاکرات هسته ای حمله کرد. او از اعلام بن بست در توافق ژنو آغاز کرد و با ادعای روابط خصوصی وزیر خارجه ایران و معاون وزیر خارجه امریکا نطقش را به پایان رساند.

به گزارش تدبیر به نقل از سایت شخصی این نماینده مجلس، رسایی در نطق خود گفت دولت "با امتیازهای متعددی که داده و امتیازات حداقلی ای که ستانده، سبب جری شدن دشمنان دیرینه انقلاب اسلامی شده تا جایی که جبهه استکبار هر روز با ادعایی تازه نه تنها توهینی جدید می کند که در مقابل انفعال مدیران سیاست خارجی، یک گام به پیش می نهد."

او همچنین دولت را متهم کرد " با انفعال در برابر این زیاده خواهی ها تلاش می کند تا توافقنامه ژنو را به سرانجام برساند و به زعم خود تحریم ها را بردارد و گشایشی در زندگی مردم ایجاد کند. همین نکته سبب شده تا جبهه استکبار، سیاست تحقیر و تحمیل را در پیش بگیرد."

او در ادامه افزود: " در حالی که توافقنامه ژنو به بن بست رسیده و بدون تردید به دلیل برخورداری این متن از واژه های کش دار و مبهم و به دلیل متناقض بودن آن با برخی معاهدات بین المللی از جمله معاهده NPT که استفاده صلح آمیز و غنی سازی در مصارف صلح آمیز را حق تمامی اعضا از جمله ایران می داند و به دلیل خوی استکباری 5+1 و زیاده طلبی های آنها بدون شک به مرحله نهایی نخواهد رسید."

رسایی همچنین دولت را متهم کرد که تلاش می کند در "قالب تبلیغات و هیاهو و بستن دهان منتقدان و توقیف نشریات منتقد از جمله هفته نامه 9 دی" القا کند که توافق ژنو پیروزی بزرگی است. رسایی هم چنین گفت که "نرمش غیر قهرمانانه" دولت یازدهم موجب شده که فشار غربی ها افزایش یابد . او همچنین مدعی شد دولت در توافقنامه ژنو "28 امتیاز داده و 8 امتیاز گرفته که این امتیازات از نظر کیفیت نیز با هم قابل مقایسه نیست."

این عضو جبهه پایداری در ادامه نطقش چند سوال مطرح کرد:

"آیا می دانستید که بر اساس توافقنامه ژنو تمام تحریم های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا که به بهانه نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم وضع شده، همچنان باقی می ماند!

آیا می دانستید که بر اساس توافقنامه ژنو دولت ایران تعهداتی بیش از معاهده NPTرا پزیرفته و بر این اساس از پس باید با تعریف طرف مقابل فعالیت هسته ای خود را تنظیم کنیم!

آیا می دانستید که ایران بر اساس این توافقنامه پذیرفته که قطعنامه های شورای امنیت را به شکل رضایت بخشی به سرانجام برساند! و بر اساس یکی از موارد این قطعنامه ها ایران باید موشک های دوربرد خود را برچیند!

آیا می دانستید که یکی از مطالبات این قطعنامه ها توقف فعالیت تاسیسات آب سنگین اراک است!

آیا می دانستید که تاکنون هیچ مبلغی از اموال جمهوری اسلامی که وعده داده شده بود به حساب جمهوری اسلامی واریز نشده!"

 

او پس از طرح این سوال ها نتیجه گرفت به همین دلیل است که طرف ایرانی خواسته مذاکرات "محرمانه" بماند. او در ادامه اعلام کرد:"گاهی نیز ما محتوایی را محرمانه نگه می داریم تا دوست از جزئیات آن مطلع نشود به دلیل این که در صورت اطلاع دوست از این محتوای بد، قطعا یا عصبانی می شود و یا ناراحت. توافقنامه ژنو و جزئیات آن دقیقا به همین دلیل محرمانه نگه داشته شده چون این توافقنامه به نفع ملت ایران نیست و در صورت اجرایی شدن با تفسیری که طرف غربی دارد و در متن توافقنامه اجازه اعمال این تفسیر به او داده شده، قطعا استقلال کشور به خطر می افتد."

رسایی در ادمه ضمن متهم کردن ظریف به داشتن رابطه خصوصی با وندی شرمن، معاون وزیر خارجه امریکا افزود: "ما تردید نداریم تا ابر رهبری همچون امام خامنه ای پرچمدار این کشتی است، قطعا 5+1 نخواهد توانست به خواسته های شوم خود برسد هر چند نماینده آمریکا وندی شرمن ادعا کند که ظریفانه به آقای ظریف نزدیک شده و آنها در مذاکرات همدیگر را به نام کوچک صدا می کنند و گاهی درباره مسائل خصوصی با یکدیگر سخن می گویند."

او با ذکر برخی اختلاف ها در مذاکرات ایرن و گروه 5+1 آن ها دلیل بر ادعای به بن بست رسیدن این توافق ذکر کرد و گفت: "زیاده طلبی های طرف غربی و سوءاستفاده های آنها از این متن غیرحقوقی و مبهم و مطالبات مداخله جویانه طرف مقابل از جمله ورود آنها به مباحث موشکی، منع تحقیقات و پیشرفت هسته ای در کنار طرح درخواست های نامشروع و غیر انسانی به عنوان مطالبات حقوق بشری و نامشروع دانستن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و در آخرین مرحله عدم صدور ویزای نماینده جمهوری اسلامی در مقررسازمان ملل، همه و همه نشان می دهد که توافقنامه ژنو به بن بست رسیده و عملا ما با آنها نمی توانیم به توافقی برسیم."

رسایی همچنین رسلانه های اصلاح طلب را متهم کرد که دشمنی غربی ها را "بزک" می کنند.

حملات جدید رسایی به تیم مذاکره کننده هسته ای و شخص وزیر خارجه و متهم کردن او به داشتن رابطه خصوصی با وندی شرمن در حالی صورت می گیرد که پیش تر برخی منابع آگاه به "تدبیر" خبر داده بودند که جریانی در مجلس بنا دارد با دستمایه قرار دادن آن چه "رابطه خصوصی ظریف و مقام های امریکایی" می خواند، وزیر خارجه را به مجلس احضار کنند. خبری که روز شنبه نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با تدبیر آن را تکذیب کرد و گفت این مساله نظر مجلس نیست و خواسته شخصی برخی افراد است.

حقیقت پور در این گفت و گو به تدبیر گفت:«اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رابطه خوبی با آقای ظریف دارند. از سوی دیگر اینطور نیست که آقای ظریف به کمیسیون احضار شود بلکه مرتب خودش داوطلبانه به کمیسیون امنیت ملی می‌آید و در باره مسائل و موضوع‌های روز هم اندیشی می‌کنیم. بنابراین برخی اظهارنظرها و اخباری که درباره مخالفت نمایندگان با آقای ظریف منتشر می‌شود صحیح نیست.» حقیقت‌پور تاکید کرد که «سیاست کلی کمیسیون امنیت ملی حمایت از آقای ظریف و دولت است. اگر بخواهیم در مقابل این شایعه‌ها سکوت کنیم برخی‌ها که در مجلس مشخص هستند صدای ایراد گرفتنشان هر روز بلندتر می‌شود.»

حالا یک روز پس از اظهارات نایب رییس کمیسیون امنیت ملی حمید رسایی تیغ حملات خود را مستقیما به سوی وزیر خارجه گرفته است. هر چند پیش از این نیز اعضای جبهه پایداری تلاش کرده بودند با فضاسازی زمینه استیضاح وزیر خارجه را فراهم کنند.

از دیگر اقدام های این گروه جمع آوری امضا علیه این توافقنامه و هم چندین نامه به رییس صدا و سیما برای برگزاری مناظره در خصوص این توافق بود. درخواستی که از سوی عزت الله ضرغامی رد شد اما هفته گذشته مهرداد بذرپاش در حال جمع آوری امضا برای تکرار درخواست مناظره در صدا و سیما بود.  پیش از این نیز محمد رضا باهنر، نایب رییس مجلس به ایرنا گفته بود که اعتراض های جبهه پایداری از ظریف از بیرون مجلس هدایت می شود.

در حالی که جبهه پایداری ها حملات همه جانبه خود به دستگاه دیپلماسی کشور را ادامه می دهند سیاست وزارت خارجه تا کنون سکوت بوده است. سیاستی که مشخص نیست که تا چه زمانی ادامه پیدا کند. هر چند طریف در روزهای پایانی سال گذشته تهدید کرد که در صورت ادامه تهمت ها و کارشکنی ها سکوتش را خواهد شکست.

مطالب مرتبط

احضار ظریف به دلیل ارتباط با مقام‌های آمریکایی دروغ است

اگر توافق ژنو "خوشگل" است، موافقانش با ما مناظره کنند

سکوت نیمه اجباری جبهه پایداری

"سوال بازی" جبهه پایداری با دولت روحانی

جبهه پایداری دنبال استیضاح 4 وزیر/ ظریف هدف نخست است

نظرات  

 
-44 # بهرام يكشنبه، ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ۲۰:۵۸

تحریف سخنان دیگران هم جزء اخلاق اصلاح طلبانه شماست تیتر شما در متن سخنرانی به صورت نقل وقول بوده نه خبر حتمی

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+50 # محمدصادق يكشنبه، ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ۲۲:۳۶

درصورت عدم صحت این ادعا باید از رسایی به دلیل افتراونشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی به صورت شخصی و از طرف دولت شکایت شودو....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+8 # ایرج محمدی يكشنبه، ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ۲۳:۱۱

سلام.خراس ان رضوی پایگاه پایداریها ست چرا دولت توجه نمی کند تمام این مشکلات درون مجلس از ناحیه این آقاایان است دولت محترم با بی مهری نسبت به ستادهای انتخاباتی که حقییقتا باایده وعقیده اعتدال به این کارزار ورود پیدا عملا عقبه اجتماعی خودشان را از دست دادند ومطمئن باشید انتخابات مجلس آینده نیز دراین استان باهمین اقایان پایداری دراین استان به اتمام خواهد رسید.مگر اینکه کگاری بکنند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+13 # کمال دوشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۰۰:۰۲

من مخالف تو وعقیده توام ولی برای ازادی تو جانم را میدهم اقای رسایی /تو هم طرفدار این باش که من هم حرفم را بزنم/ ....نه هوجی میخواهی بگویی اما بگزار ما هم بگوییم....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-8 # محمود میرزاده دوشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۰۶:۰۸

آین آقای جمید رسایی خیلی باحاله

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-22 # غریبِ آشنا دوشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۱۵:۰۸

سرنوشت خوشبینانه ظریف = کریم سنجابی، ابراهیم یزدی
سرنوشت بدبینانه ظریف: صادق قطب‌زاده، ابوالحسن بنی‌ صدر

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+17 # یحیی دوشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۱۷:۰۷

واقعا باعث تاسفه که یک نفر که خودشو مسلمون میدونه اینطور درباره ی یک مقام عالی رتبه ای ک:/.- برای خیلی ها اسطوره شده و مسلمون و هموطنش هم هست صحبت میکنه، آقایان پایداری باید یک فکر به حال طرز فکر ...خودشون بکنن!

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+15 # حسن علی دوشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ۱۷:۲۹

به خدارسایی ..... است اوآبروی مجلس وملت را برده نمی دانم کی به او رای داده تا بیاددرخانه ملت به هرکس خواست فحاشی کند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+15 # ناشناس شنبه، ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ۲۲:۳۵

مثل گربه که توی گونی افتاده همه کار میکنه ولی فایده نداره

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # ناشناس پنجشنبه، ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۵۱

کسی که دلسوز مردم باشه دغدغه این وضعیت فلاکت بار مردم راداره،من حقیقتا در چهره این شخص جزء ....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-2 # ناشناس شنبه، ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۰۲

CIA
KGB
MUSAD
???
GREEN CARD???

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # ناشناس شنبه، ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۰۷

وثیقه یکصد میلیارد تومانی از کجا آمد؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+5 # ناشناس شنبه، ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۱۲

مهم اینست که آنها مجازند در
بزرگترین میادین تهران تظاهرات راه بیاندازند. یک روز برای
حجاب و یک روز برای کیک زرد اتمی، یک روز میتوانند راه اتومبیل
روحانی را که از سفر خارج باز می گشت را ببندند و روز دیگر می
توانند مهر و لنگه کفش برای سر رئیس مجلس در قم پرتاب کنند. یک
روز میتوانند جلوی سخنرانی حسن خمینی در شهر بروجرد را بگیرند
و لابد مدتی بعد که زمینه را مناسب ببینند و فتوای لازم نیست
صادر شود دست به قتل زنجیره ای بزنند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+2 # مسعود دوشنبه، ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹

راستي دادگاه روحانيت در باره رسايي چه كرد؟

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-1 # ناشناس جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۴

خدایا یعنی چی این حرف ها.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # سهیل دوشنبه، ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ۱۴:۵۷

جالبه آقای رسایی الان باید تو زندان باشه میاد نطق میکنه /نون به نرخ روز خور

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # مهدی جمعه، ۵ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹

اینا خودشان باپول بیت المال درمجلس بازاربازکردند نمی دانند مردم متحمل چه بدبختی هستند اقای رسایی زمان احمدی نژادکجا بودی که بیت المال مردم ر........

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3104