تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۴۰
چاپ

انتقاد رهبر معنوی جبهه پایداری به سخنان دستیار ویژه روحانی

روشنفکران و دولتمردان ما جرأت این‌که در برابر بت آزادی اظهار مخالفتی کنند ندارند/متأسفانه برخی برای این‌که در انتخابات چند سال بعد برنده شوند با یهودی‌ها لابی می‌کنند/نباید با بهانه حقوق شهروندی بگوییم بهایی، یهودی و مسلمان هیچ فرقی باهم ندارند چون احکام ذمه در اسلام برای چنین مواردی بیان شده است/
انتقاد رهبر معنوی جبهه پایداری به سخنان دستیار ویژه روحانی

گروه سیاسی تدبیر: آیت الله مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) و رهبر معنوی "جبهه پایداری" در سخنانی به انتقاد از جهت گیری های سیاسی و فرهنگی برخی مسئولان پرداخت. او که در همایش امر به معروف و نهی از منکر سخن می گفت به صورت تلویحی به سخنان علی یونسی در جمع یهودیان شیراز انتقاد کرد و این اقدامات "لابی با یهودی ها" و برای انتخابات چند سال آینده است. 

به گزارش رسا، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در همایش راه‌کارهای تحقق اصل هشتم قانون اساسی «امر به معروف و نهی از منکر» که در سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: سؤال این است که چرا بعد از 35 سال توجه جدی به امر به معروف و نهی از منکر نشده است.

او همچنین با بیان این‌که برخی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که به فرموده امام و رهبری همچون قانون است اجرا نشده، گفت:  چرا نسبت به این مسأله بی مهری می‌شود و اگر قوانینی هم وجود پس چرا اجرا نمی‌شود.


نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که هر قانونی تضییقاتی برای برخی ایجاد می‌کند، ابراز کرد: انسان می‌خواهد در قید و بند نباشد و این مسأله‌ای طبیعی است و به همین خاطر علاقه چندانی دیده نمی‌شود که قوانینی در امر به معروف مشخص شود.


او با بیان این‌که امروز فرهنگ جهانی دنیا بر اساس قداست آزادی به معنای کامل آن که شامل بی بند و باری است، استوار شده، اظهار کرد: این فرهنگی جهانی است و پرچمدار این فرهنگ آمریکایی‌ها هستد و بتی که امروز در عالم پرستش می‌شود بت آزادی است.


آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: بسیاری  از کشورهای اسلامی این فرهنگ را مورد توجه قرار داده و متأسفانه کشور ما را نیز فرا گرفته؛ روشنفکران و دولتمردان ما بیش از همه متأثر هستند و جرأت این‌که در برابر این بت اظهار مخالفتی کنند ندارند.


وی با اشاره به سخنان وزیر ارشاد اسبق، خاطرنشان کرد: وزیر ارشاد اسبق می‌گفت ما ارزشی بالاتر از آزادی را برای مردم نیاوردیم؛ این فرهنگ الحاد جهانی بر وزرای ما نیز حاکم است.رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر این‌که امروز امر به معروف در فرهنگ جهانی یک فضولی نا بخشودنی است، اظهار کرد: این فرهنگ عمومی خواه ناخواه در طبقات مختلف و تصمیم گیری‌ها خود را نشان می‌دهد.


نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: وقتی کسانی که قدرت قانونی و اجتماعی چه در قوه مجریه و چه مقننه را در دست دارند تحت تأثیر این فرهنگ هستند مسأله امر به معروف به جایی نمی‌ر‌ىسد، چون می‌گویند امروز زمان دیگری است و باید زمان را شناخت مطابق با آن رفتار کرد.


آیت‌الله مصباح یزدی یکی از بهترین راه‌ها در انتخابات را همراه کردن اقلیت‌ها دانست و گفت: این مسأله فرمولی است که در همه جای دنیا شناخته شده است؛ در انتخابات کشور ما نیز روش‌های انتخاباتی احزاب این بوده که مسابقه در جلب آراء اقلیت‌ها بگذارند و وعده‌هایی به آن ها داده می‌شود.


این استاد حوزه علمیه قم با انتقاد تلویحی از دیدار حسن یونسی، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با یهودیان شیراز گفت: متأسفانه برخی برای این‌که در انتخابات چند سال بعد برنده شوند با یهودی‌ها لابی می‌کنند. او افزود: یهودی‌ها چه نقشی در جامعه ما دارند؛ چنین افرادی هیچگاه  به دنبال این نخواهند بود که قانونی وضع شود که بسیاری از مردم از آنها رنجیده شوند.


رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به این‌که چند دوره است که اختلاس‌هایی انجام شده و برخی می‌گویند لیست آنها در جیب ما است، ابراز کرد: اما هیچ اقدامی در هیچ دولتی در این باره نشده است، چون با پول و حمایت آنها کار را پیش می‌برند و اگر اینها را ناراضی کنند رأی نمی‌آورند از این برخورد با این مسأله خود داری می‌کنند.


رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: برخی در گذشته می‌گفتند کار امام خمینی(ره) در مبارزه با رژیم شاه درست نیست چون خوف ضرر وجود دارد و در این حالت تکلیف ساقط است اما امام با قاطعیت فرمود امروز تقیه حرام است ولو هزاران نفر کشته شوند؛ شاید در عصر و قرن ما چنین فتاوایی صادر نشده است.


آیت‌الله مصباح یزدی با تأکید بر این‌که ما در مقابل فرهنگ جهانی، حالت انفعالی به خود گرفته‌ایم، ابراز کرد: فرهیختگان ما سعی می‌کنند بگویند کارهای ما خلاف آزادی نیست؛ اسلام می‌گوید عبودیت، عبادت و بندگی اصل است اما فرهنگ دنیا می‌گوید پرستش همه چیز غیر از خدا؛ متأسفانه برخی باورشان این نیست که حکم اسلامی مقدم بر رأی مردم است.
وی ادامه داد: برخی ملاک را رأی مردم را در همه امور ضروری می‌دانند و حتی اعتقاد دارند که اگر مرم به ترک ضروری ترین احکام اسلام رأی را دادند باید اجرا شود.


رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این‌که در مقابل این فرهنگ جهانی باید برنامه‌های حساب شده و بر اساس منطق عقلانی ارائه دهیم، اظهار کرد: ما باید حقایق را درست بفهمیم و در بیان آن شجاعت داشته باشیم ما باید هم در زمینه علمی کار کنیم و مطالب علمی و مستدل داشته باشیم و در بیان مقام نیز نترسیم که به ما بگویند بی سواد یا این‌که انگ عدم درک جامعه را بچسبانند.

 

وی تأکید کرد: اگر بیان حقیقت جز با خریدن فحش امکان نداشت باید این کار را انجام داد.


آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که جامعه یک روزه تغییر نمی‌کند، افزود: ما باید برنامه ریزی کنیم و سعی کنیم در رسانه‌ها و منابر فرهنگ اسلامی را رواج دهیم و در مبارزه با پرستش بت، آزادی داشته باشیم چون پرستش هوای نفس زشت‌ترین بندگی‌ها است.


وی ادامه داد: نباید با بهانه حقوق شهروندی بگوییم بهایی، یهودی و مسلمان هیچ فرقی باهم ندارند چون احکام ذمه در اسلام برای چنین مواردی بیان شده است.


رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این‌که فعالیت‌های سایر نهادهای مسؤول به نحوی به فعالیت ما بر می‌گردد، گفت: مؤثرترین نهاد در جامعه انسانی نهاد فرهنگ است، همه حرکت‌های اختیاری ما از فرهنگ متأثر می‌شود اگر خود ما در این جهان نقص داریم نمی توانیم توقع اصلاح دیگران دار داشته باشیم.

مطالب مرتبط

حمله "کیهان" به "علی یونسی"

برای‌حفظ‌ امنیت‌ یونسی محل سخنرانی او را تغییر دادیم

نامه‌بدون‌امضا علیه"علی یونسی"را‌ کسی‌ جدی‌ نمی‌گیرد
وزیر اطلاعات دولت اصلاحات: اگر به من باشد، شیر و خورشید را به پرچم برمی گردانم

هیچ‌کس حق تعدی و تجاوز به حقوق هیچ اقلیتی را ندارد

برادران "جبهه پایداری"! لطفا دولت را بیشتر "تخریب" کنید

"دلواپسی" محافظه کاران علیه"دیپلماسی"هسته‌ای روحانی

روزنامه وطن امروز: ازعراقچی نوارداریم!آن هم‌دوتا

طرفداران دولت می‌خواهند "جبهه پایداری" را "هو" کنند

"سی‌دی بازی" با دولت روحانی کار تندروها است

"ظریف" و خانم "وندی شرمن" رابطه خصوصی دارند

"سوال بازی" جبهه پایداری با دولت روحانی

افراطی‌ها قسم‌خورده‌اند تالحظه آخر مقابل دولت بایستند

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2256