تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰:۰۸
چاپ

رییس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی علیه رییس جمهوری و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام حمله شدید حمید روحانی به هاشمی و روحانی

هاشمی با مردم یک رو نیست و سعی می کند مردم را در ناآگاهی نگه دارد/آقای روحانی از اول روش انقلابی را قبول نداشت
حمله شدید حمید روحانی به هاشمی و روحانی

گروه سیاسی تدبیر: سید حمید روحانی، موسس و رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی در یک سخنرانی اتهام هایی علیه هاشمی رفسنحانی و حسن روحانی مطرح کرد.
او با انتقاد از عملکرد هاشمی پس از انقلاب رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به جو زدگی و دو رویی متهم کرد و در ادامه ضمن انتقاد از تفکرات رییس جمهوری گفت حسن روحانی "استقلال" را نفی کرده است.

 

به گزارش تدبیر به نقل از خبرگزاری دانشجو، این عضو جامعه روحانیون مبارز با انتقاد از گذشته هاشمی او را متهم به "جوزدگی" کرد و گفت: اولین ضعف افرادی مثل هاشمی این است که جو زده می شود و طبق جو حرکت می کند. زمانی که جو حرکت مسلحانه بود، هاشمی هم جوگیر شده بود و حتی نظرات امام را نادیده می گرفت و از مجاهدین خلق دفاع می کرد. حتی به امام نامه داده بود که اگر از این ها دفاع نکنید اعتبارتان نزد مردم کم می شود. امام جمعه رفسنجان به امام گفت هاشمی اصرار می کند که وجوهات شرعی را به مجاهدین خلق بدهیم و امام در پاسخ می گوید این کار جائز نیست و هاشمی اغفال شده است. هاشمی تا زمانی که ماهیت مجاهدین خلق آشکار نشده بود از آن ها دفاع کرد."

 

او افزود:"هاشمی می گوید امام مخالف مرگ بر آمریکا بود. امام در فروردین ۶۷ می گوید بهترین دعا برای امثال رئیس جمهور امریکا این است که خدا مرگشان بدهد و در وصیت نامه خود نیز می گوید یزید زمان خود را هم لعن کنید و این ها صحبت های هاشمی را باطل می کند.اگر امام این نظر را داشت در بیان آن درنگ نمی کرد."

 

این روحانی اصولگرا در مورد دیگر ضعف های هاشمی گفت: "ضعف دیگر هاشمی این است که با مردم یک رو نیست و سعی می کند مردم را در ناآگاهی نگه دارد که این باعث تاسف است. شب رحلت امام در جماران بودیم. لحظه فوت، امام را در تلویزیون های مدار بسته می دیدیم. بعد ازاینکه امام به ملکوت اعلی پیوست، صدای زجه و گریه مردم در جماران پیچید و همه از خانه ها بیرون آمده بودند. در این شرایط هاشمی به حاج احمد اصرار می کرد که فوت امام را اعلام نکنید و به مردم اعلام کنید که حال امام بد است و چند روز در مساجد مراسم دعا برگزار کنید تا در این فرصت رهبر آینده را تعیین کنیم؛ که حاج احمد زیر بار نرفت."

 

روحانی با بیان این که "ضعف سوم هاشمی" این است که به شدت قدرت طلب است و حاضر است در راه قدرت دست به هر کاری بزند افزود:  هاشمی فکر می کرد چون با مقام معظم رهبری دوستی دیرینه دارد باید در تصمیم گیری ها شریک باشد. در هر ساعتی از شبانه روز که می خواست می توانست با رهبر انقلاب دیدار کند؛ اما هاشمی در ۸۸ نامه ای به رهبر معظم انقلاب نوشت که رهبری را تهدید کند و بگوید اگر مرا در قدرت شریک نکنی وضعیت درست نمی شود. فکر می کرد این نامه می تواند اوضاع را به هم بریزد و رهبری ناگزیر می شود برای حل مسائل به وی رجوع کند اما دیدیم که با عنایت الهی و هوشیاری و مقاومت مردم، رهبری اجازه نداد فتنه راه به جایی ببرد."

 

به گزارش "تدبیر" او هم چنین گفت: "چهارمین ضعف هاشمی این است که به شدت تحت تاثیر آقا زاده هاست و به علت اینکه از خانواده مرفهی بوده، روی تجمل گرایی بسیار پافشاری می کرد و در نمازجمعه مردم را به تجمل گرایی تحریص می کرد."

حمید روحانی که در سال های اخیر با انتشار سلسله مطالبی به نقد و انکار خاطرات هاشمی رفسنجانی پرداخته  در ادامه آرزو کرد "هاشمی که در طول زندگی خیلی زحمت کشیده، در مسیر ملت و اسلام ناب باشد و از مسیر ولایت دور نشود که خسران دنیا و آخرت است." او هم چنین دعا کرد که "هاشمی به ملت بپیوندد."

 

این عضو جامعه روحانیت مبارزکه سال گذشته و پیش از توافق ژنو انتقادهای شدیدی علیه تیم مذاکره کننده هسته ای مطرح کرد، پس از شمردن ضعف های هاشمی به انتقاد از حسن روحانی پرداخت  و درباره ویژگی های او اعلام کرد که "به شدت دنبال کنار آمدن با دنیاست" و "روش های انقلابی را نمی شناسد."

 

حمید روحانی در این باره گفت: "به نظرم آقای روحانی از اول روش انقلابی را قبول نداشت و ندیدم قبل از انقلاب حرکت سیاسی مشخصی که در راستای مبارزات و حرکت انقلابی امام باشد، انجام دهد و برداشتم این است که این راه را قبول ندارد و دور از خردمندی می داند. شیوه ای که ما در انقلاب می شناسیم برای آقای روحانی مطرح نیست و به شدت به دنبال کنار آمدن با دنیا هست و به نظرم دنیا را خوب نشناخته اند چرا که حکایت گرگ و میش است و اگر کسی بخواهد عبرت بگیرد عملکرد بد آمریکا در مذاکرات کافی است."

او ضمن متهم کردن رییس جمهوری به نفی "استقلال" گفت: "اگر می خواهیم روحیه رئیس جمهور فعلی را بشناسیم کتاب جهانی شدن که از سوی موسسه تحقیقات استراتژیک در زمان ریاست روحانی بر این موسسه، منتشر شده است را بخوانید. روحانی در این کتاب صراحتاً استقلال را زیر سوال برده و می گوید اگر می خواهیم با دنیا ارتباط داشته باشیم نباید اسلام به تمام معنا در کشور ما پیاده شود."

او  هم چنین در دفاع از مستند «من روحانی هستم» گفت: جرم مستند «من روحانی هستم» این است که حقیقتی را در مورد آقای روحانی آن هم با احترام مطرح کرده است. فقط برای اینکه دخالت روحانی در قضیه مک فارلین را مطرح کرده است، آقایان وحشت کرده اند که مبادا به شخصیت روحانی صدمه بزند."

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2724