تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۴۹
چاپ

ادامه جدال رهبرمعنوی جبهه پایداری باروحانی مصباح:سخنان دولتمردان فعلی نشخوار سخنان اصلاح‌طلبان است

آیت الله مصباح یزدی: شخصی که می گوید عده ای دین را نمی شناسند و متوهم هستند، بداند ما دینی که او می گوید نمی شناسیم/برخی از کسانی که عنوان امام را برای امام خمینی ترویج کردند، عقب گرد کرده اند/اگر انقلاب نمی شد، در وضعیت پیشرفته تری بودیم/ دائم از لفظ «مقام معظم رهبری» دم می‌زنند، اما در عمق دل، اصلا ولایت‌فقیه را قبول ندارند/نمونه ای از سخنان مهاجرانی را در وزیر فعلی ارشاد شاهد هستیم/ عده‌ای فرهنگ را همان خواست مردم بیان می‌کنند که دولت باید برای تحقق آنها بکوشد.
مصباح:سخنان دولتمردان فعلی نشخوار سخنان اصلاح‌طلبان است

گروه سیاسی تدبیر:آیت الله مصباح یزدی همچنان در «راه بهشت»قدم بر می دارد.ماجرایی که با کنایه های متوالی به سیاست های دولت آغاز شد و حالا مستقیما حسن روحانی را خطاب قرار می دهد. 

آیت الله مصباح یزدی، رهبر معنوی جبهه پایداری روز گذشته بار دیگر جدال با روحانی را ادامه داد و این بار انتقادهای تندتری را نسبت به او مطرح کرد.

این نخستین سخنرانی انتقاد آمیز آیت الله مصباح یزدی علیه سیاست های دولت نیست و از زمان ورود او به جدال "راه بهشت" حملات اعضای جبهه پایداری به حسن روحانی شدت گرفته است. هر چند به نظر می رسد با گذشت زمان لحن انتقادها به رییس جمهوری با متهم کردن او به "انگلیسی" بودن تندتر و تندتر می شود.

 

آیت الله مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) گفت: این‌که شخصی بگوید عده‌ای دین را نمی‌شناسند و متوهم هستند، در همین مسأله ریشه دارد. چون این عده، دین خود را با الهام از فرهنگ غربی تفسیر می‌کنند و شناخت آنها نسبت به دین، به گونه‌ای نیست که امام(ره) آن را معرفی کرد. بله، ما، دینی را که آن‌ها می‌گویند، نمی‌شناسیم، ما دینی را می‌شناسیم که امام(ره) به ما یاد داده است و برای آن انقلاب شده و خون‌های زیادی به خاطر آن فدا شده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مصباح یزدی، مصباح یزدی در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی که به مناسبت سالگرد شهدای مؤتلفه اسلامی صورت گرفت، با اشاره به این‌که دغدغه افراد برای رفع آسیب‌ها و خطراتی که نظام اسلامی را تهدید می‌کند، مقدس است، اظهار داشت: اما این‌که انسان در برابر این خطرها، تهدیدات، کج اندیشی‌ها و کج رفتاری ها، باید چه کند و وظیفه فردی، گروهی و اجتماعی او چیست، بحث دیگری است که فهمیدن آن ساده نیست و آیه یا روایت متواتری در این زمینه برای شناخت جزئیات رفتار در چنین شرایطی هم نداریم.

محمد تقی مصباح یزدی با اشاره به این‌که در این زمینه دو گونه نگاه جزئی و فراگیر به این مسائل و خطرات وجود دارد، اظهار داشت: در نگاه جزئی به مشکلات و تهدیدها، هر کس با توجه به نوع تفکر و محیطی که با آن سروکار دارد، برداشت می‌کند، به عنوان نمونه یک طلبه، مخالفت با احکام شرع را تهدید تلقی می‌کند؛ یک نظامی، تهدیدهای نظامی که متوجه کشور است را مد نظر قرار می‌دهد؛ یک سیاستمدار نحوه تعامل و آشتی با دنیا یا مقابله با آن را مورد توجه قرار می‌دهد. هنرمندان نیز توجه شان بیشتر به هنر است.

وی با اشاره به این‌که جزئی نگری برای اصلاح جامعه کافی نیست، اظهار داشت: در این نوع نگاه هر کس جزئی از تهدیدات را مدنظر قرار می‌دهد و گاه این اجزاء ظاهرا هیچ ارتباطی با هم ندارند، در حالیکه جامعه، به مثابه یک پیکر واحد است که همه بخش‌ها ولو ظاهرا به هم ربطی نداشته باشند، اما از یک مرکز مدیریت می‌شوند. لذا نیاز به یک نگاه فراگیر به معنای تدبیر در امور جامعه، هماهنگی بخش‌های مختلف و نظارت بر اجرای قوانین نیاز است که می‌توان عنوان این نگاه فراگیر را سیاست گذاشت.

 

مصباح با یادآوری هدف انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هر چند لازمه تشکیل نظام اسلامی، تأمین مسائل اقتصادی جامعه است، اما باید توجه داشت که مهمترین معضل و مسأله در کشور ما، اقتصاد و مادیات نیست، بلکه همان هدفی است که به خاطر آن، انقلاب صورت گرفت.

او افزود: اگر قرار بود مشکل اصلی ما، اقتصاد و مادیات باشد، که در این صورت اگر انقلاب نمی‌کردیم، بهتر بود، چرا که در آن زمان نه تحریمی دامن گیر ملت ایران بود و نه مشکل انرژی هسته‌ای داشتیم و الآن در وضعیت پیشرفته تری بودیم، چرا که از همان زمان قراردادهایی برای صنعت هسته‌ای منعقد شده و در حال اجرا بود.

وی با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی، انقلابی با ماهیت فرهنگی بود و نه اقتصادی، اظهار داشت: فرهنگ همان باورها و ارزش‌هایی است که زیربنای رفتارهای آدمی است و هر آسیبی که تا کنون به ما رسیده، از همین ناحیه بوده است.

مصباح یزدی با بیان این‌که وجود جوان‌های پاکی که جان خود را برای پیروزی و حفظ انقلاب، فدا کردند، محصول کارهای فرهنگی بوده و نه اقتصادی، اظهار داشت: تکیه کلام امام(ره)، از روز اول نهضت، اسلام بود و اگر زمانی هم بر می‌آشفت، به خاطر این بود که برای اسلام احساس خطر می‌کرد و این نگاه تا آخرین لحظات عمر امام(ره) ادامه داشت، اما برخی مسئولین کم‌کم اسلام را فراموش کردند، به نحوی که وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، قید اسلامی را قیدی تشریفاتی تلقی کرده بود و بزرگترین دستاورد فرهنگی وزارت متبوع خود را آزادی می‌دانست که متأسفانه نمونه‌ای از چنین سخنانی را در وزیر فعلی و همکارانشان نیز شاهد هستیم.

وی با بیان این‌که این اظهارات بر گرفته از تفکر سکولاریسم است اظهار داشت: سکولاریسم، همان مسأله‌ای است که در زمان اصلاحات در سخنرانی هایشان بیان کرده، ترویج کردند و کتاب‌ها درباره آن نوشتند و البته هنوز هم می‌گویند و برخی سخنان دولتمردان فعلی نیز نشخوار سخنان اصلاح طلبان است.

 

مصباح یزدی با اشاره به این‌که این عده باور ندارند که اسلام عامل سعادت دنیا و آخرت است و محتوای اسلام، فرهنگی است، اظهار داشت: برخی از افراد همواره شعار داده و دائم از لفظ «مقام معظم رهبری» دم می‌زنند، اما در عمق دل، اصلا ولایت‌فقیه را قبول ندارند، بلکه عمیقا باور دارند تنها راه نجات بشریت، ایدئولوژی لیبرال و دموکراسی لیبرال است، هر چند در این قالب، دین هم محدود به نماز، روزه، سینه زنی و روضه‌خوانی می‌تواند، وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر دین منحصر در نماز و روزه و سینه زنی بود، پس چرا انقلاب شد؟ مگر روضه خوانی از درون کاخ به صورت مستقیم پخش نمی‌شد؟ مگر در زمان شاه، قرآن منتشر نمی‌شد؟ مگر حتی در ماه‌های رمضان از سحر تا صبح صدای مناجات‌ها بلند نبود؟ اگر اسلام همین بود، چرا امام(ره) نسبت به اسلام احساس خطر کرد؟

این استاد حوزه علمیه افزود: این‌که شخصی بگوید عده‌ای دین را نمی‌شناسند و متوهم هستند، در همین مسأله ریشه دارد. چون این عده، دین خود را با الهام از فرهنگ غربی تفسیر می‌کنند و شناخت آنها نسبت به دین، به گونه‌ای نیست که امام(ره) آن را معرفی کرد. بله، ما دینی را که آن‌ها می‌گویند، نمی‌شناسیم، ما دینی را می‌شناسیم که امام(ره) به ما یاد داده است و برای آن انقلاب شده و خون‌های زیادی به خاطر آن فدا شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر باور داریم که تنها عامل سعادت ما، دین است و باید به نظام اسلامی نگاهی فراگیر داشت و نه جزئی، اولین قدمی که باید برداشته شود، شناخت اسلام و تلاش برای اجرای آن در جامعه است. یعنی در وهله اول باید آن دینی که امام(ره) برای آن احساس خطر کرد، را به خوبی شناخت و فرهنگ اسلام را زنده کرد. البته اصل این وظیفه بر عهده روحانیت و دین شناس‌های واقعی است که دین را به همان معنایی که امام(ره) فهمیده بود، بشناسند و به میدان بیایند، وگرنه دین شناسان قلابی به میدان آمده و دین را هرگونه می‌خواهند به مردم می‌فهمانند.

او بار دیگر به صورت تلویحی به رییس جمهوری انتقاد کرد و گفت: بسیاری از کسانی که در طول نهضت، منبرها رفته و سخنرانی‌ها کردند، قلم زده و مقاله‌ها نوشتند، زندان رفته و شکنجه‌ها شدند، عقب گرد کرده اند! حتی به یاد دارم اولین کسانی را که سعی می‌کردند در سخنرانی هایشان در مسجد اعظم قم یا تهران، حتی با استدلال به آیات قرآن، عنوان امام را برای امام خمینی(ره) ترویج کنند و امروز برخی از آنها برگشته‌اند؟ کسانی که برای جهاد و شهادت، سخنرانی‌های پرشور داشتند، امروز عقب گرد کرده‌اند. لذا یک گروه پویا و زنده باید به آسیب شناسی پرداخته و عواملی را که سبب شده تا وضع به اینجا برسد، شناسایی کند و راهکاری برای مقابله با این آسیب‌ها و قرار گرفتن در مسیر صحیح ارائه کند.

مصباح یزدی در ادامه افزود: بعد از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی، عده‌ای فرهنگ را همان ساز و تنبور می‌دانند و پیشرفت در هنر را ساخت فیلم‌هایی می‌دانند که بتوانند در جشنواره‌های غربی پذیرفته شوند، ولو این‌که فیلمسازان آن و محتوای فیلم ها، ضد اسلام و انقلاب اسلامی باشد.

او با متهم کردن دولتمردان افزود: اکثریت دولتمردان وقتی از توسعه نام می‌برند، آرمانشان آمریکا، هرچند یکی از ایالت‌های سطح پایین  آن است. یعنی آروزی نهایی آن‌ها این است که بتوان از امکانات و تجهیزات آنها استفاده کرد و آنها ما را جزء خود بدانند. چنین تفکری است که سبب شده رفتار دولتمردان به جایی برسد که می‌بینید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که با چند منبر رفتن و سخنرانی نمی‌توان فکر چنین افرادی را عوض کرد، افزود: اگر قرار بود با سخنرانی و نوشتن مقاله، تفکرشان عوض شود، بهترین نمونه، سخنرانی‌های موجود امام(ره) و صحیفه امام است، که نه تنها بر آن‌ها اثر نمی‌گذارد، بلکه سعی دارند تا ریشه تفکرات امام را بزنند. همان گونه که به صورت تلویحی و با گفتن این‌که برخی مسائل که در اول انقلاب صورت گرفت، درست نبود و یا انقلابی بودن به معنای بالا رفتن از دیوار نیست، برخی تصمیمات و مواضع امام(ره) را اشتباه می‌دانند و مثلا تسخیر لانه جاسوسی را کاری بسیار اشتباه می‌دانستند و مواضع امام(ره) در این قضیه را زیر سئوال می‌برند.

وی ادامه داد: وقتی افرادی مبانی دینی خود را سال‌ها در حوزه‌های علمیه شناخته‌اند، و با چند سال حضور در آمریکا یا انگلیس، این چنین تغییر کرده‌اند، چگونه می‌توان انتظار داشت که با چند سخنرانی تفکرشان عوض شود؟ البته آن‌ها دشمن قسم خورده اسلام نیستند، اما فکرشان عوض شده و اتفاقا دشمن هم وقتی زمینه را مساعد دیده، روی فکر آن‌ها کار کرده است، لذا دین را به گونه‌ای تفسیر می‌کنند که در راستای تفکرشان است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به این‌که گاه بسیاری از مغالطات هم صورت می‌گیرد تا این تفکر در جامعه حاکم شود و این امور در زمان اصلاحات نیز رواج داشت، ادامه داد: وقتی رهبری تا این اندازه بر مسأله فرهنگ تأکید کرده و امسال را به این نام، نامگذاری می‌کنند، عده‌ای فرهنگ را همان خواست مردم بیان می‌کنند که دولت باید برای تحقق آنها بکوشد. گاه نیز گفته می‌شود مگر اسلام مخالف توسعه است؟ مگر اسلام مخالف آزادی است؟ و سخنانی از این قبیل. در حالیکه اسلام مخالف آزادی و توسعه نیست، اما عملی که آنها انجام می‌دهند، کاملا مخالف اسلام است. این به خاطر نوع نگاه سکولار است که بر اساس این نگاه، تفکر امام(ره)، تفکری ارتجاعی و عقب مانده تلقی می‌شود.

انتقادهای جدید آیت الله مصباح به حسن روحانی در حالی مطرح می شود که او پیش از این نیز در واکنش به سخنان رییس جمهوری درباره دین دولتی با اشاره تلویحی به تحصیلات حسن روحانی در انگلستان گفت: کسی که خودش این‌گونه سخن می‌گوید دین را از کجا یاد گرفته، از انگلستان یا از حوزه علمیه یاد گرفته است. اگر کسی بنا باشد دین را بشناسد بهتر از مدرسه فیضیه و علمای قم کسی دین را نمی‌شناسد.

بلافاصله پس از این سخنان جواد کریمی قدوسی، عضو جبهه پایداری و نماینده مشهد در نطق میان دستور 20 خرداد از سخنان مصباح یزدی حمایت کرد و حملات شدیدی به کابینه حسن روحانی صورت داد. 

5 روز پس از این نطق، کریمی قدوسی بار دیگر به روحانی حمله کرد و این بار مدعی شد که رییس جمهوری در رساله دکترای خود در دانشگاه گلاسکو "اطلاعات محرمانه فقهی را به انگلیسی‌ها داده است".

شاید اصرار عجیب بر تکرار کلمه "انگلیس" در سخنان جدید آیت الله مصباح و هواداران او در مجلس نشان از تاکتیک جدید حمله به روحانی باشد. کلید واژه ای که احتمالا جایگزین دلواپسیم"،  "نگرانیم" و دیگر کلیدواژه های ماه های اخیر محافظه کاران برای مقابله با دولت شود.

 

 

مطالب مرتبط

قدوسی:روحانی به انگلیس اطلاعات محرمانه داده است

جدال آیت‌الله مصباح‌یزدی با روحانی برسر«راه بهشت»نیست

فرمایش‌های عضو جبهه‌پایداری به جنتی،علوی،ظریف و روحانی

جزئیات قصد مخالفان برای حمله خیابانی به دولت روحانی

حمله رییس‌دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی به حسن روحانی

آیت الله مصباح یزدی در "راه بهشت"

ورود آیت الله بیات زنجانی و آیت الله کعبی به ماجرای "راه بهشت"

مخالفان برای زمین زدن دولت بسیج شده اند

ادامه جدال احمد خاتمی با حسن روحانی بر سر "راه بهشت"

حسن روحانی: دین را نباید دست دولت داد​

توضیح احمدخاتمی درباره جدال با روحانی برسر«راه بهشت»

انتقاد رهبر معنوی جبهه پایداری به سخنان دستیار ویژه روحانی

حمله شدید حمید روحانی به هاشمی و روحانی

 

نظرات  

 
+26 # ناشناس سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۲۲

این نوع طرز گفتار ... نشاندهنده ی ترس از جایگاه دولت است 
غافل از اینکه چنین طرز تفکر و گفتاری جایگاهی نه در دل حامیان کشور و نه در دل مردم و نه در دل دغدغه داران دین و تشیع دارد
...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+38 # علی سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۵۴

جریان ایشان در انتخابات شکست خورده است بگذارید انتقاد کند بالاخره اقلیت هم حقوقی دارد

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+26 # حمید سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۲۲:۰۴

آقای روحانی به ما آموخت که کینه ها و زشتیها و دشمنیها را به مهر و نیکوی و زیبای و دوستی تبدیل کنیمو....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+25 # محمدصادق سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۲۲:۱۶

انجا که آقای مصباح گفته "ما دینی که او می گوید نمی شناسیم" نفرمودند چه دینی را می شناسند
درخصوص ارجاع ایشان به انقلاب و حضرت امام نیز مبارزات انقلابی ایشان و یا حتی خطی از تاریخ انقلاب که مزین به نام ایشان باشد هم که قبلا بسیار گفته شده و...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+23 # شهشهانی سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۲۳:۱۰

...یعنی انقدر از رییس جمهوری شدن یک اصلاح طلب ناراحت هستند که اینگونه بی پروا می گویند رییس جمهوری فلان است و بهمان !!

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+23 # ارشميدس چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۱۰

واقعا مردم مى خوان بدونن ايشان نگران چى هستند
نگران مشكلات اقتصادى مردم هستند ؟
نگران بيكارى جوان هاى مردم هستند؟
نگران مشكل اعتياد جوان هاى مردم هستند؟
...

در هر صورت از ايشان انتظار ميره به فكر مردم باشند نه به فكر جبهه پايدارى

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+18 # علی چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۸

ما به روحانی رای دادیم...به اصلاحات... به توقف روند احمدی نزاد....رای دادیم.رای

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+5 # ارمان چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۲

ااین جمله ایشان که اگر انقلاب نمی شد وضعیت ایران الان بهرت بود یعنی چی؟یعنی من نباید علیه شاه تظاهرات می کردم...واقعا این حرف ها را مردم عادی بزنند چه برخوردی با انها می کنند؟ من از انقلابی که کردیم همچنان دفاع می کنم...از هزینه ای که دادیم...از خونی که به پای انقلابمان دادیم....

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+11 # ناشناس چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷

درود بر اصلاحات

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+14 # ناشناس چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷

اقای مصباح خوب فعال شدند...در دولت احمدی نزاد فقط سکوت بود و تایید حالا مدام حمله به منتخب ملت...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+10 # کمال چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸

این نوع حرف زدن چقدر با اسلام نزدیک است واقعا...نکنید این کارها را اقایان

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+5 # زهره چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۷

چه دلواپس  >

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+16 # ناشناس چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۸

مسولیت 8 سال ریاست جمهوری احمدی نزاد را حتی خودشان به گردن نمی گیرند خوب بلدند ایراد بگیرند ولی راه حلی ندارند ...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+10 # ناشناس چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۰۳

پس انتظار اقای مصباح چی بود؟این بو.د که حرف های اقای احمدی نزاد را اقای روحانی تکرار کند؟مگر ما رای ندادیم...رای به تغییر

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-3 # محمد چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۳۹

خدایا ! این حرف ها چیه اخه...یعنی چی انقلاب نکرده بودیم بهتر بود اقای مصباح...ما شهید دادیم...چرا این رسانه های اصولگرا ساکت هستند در این باره

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-3 # علی چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۰۹

واقعا گفتن نشخوار؟واقعا گفتن اگر انقلاب نمی شد وضعیت پیشرفت بهتر بود؟من که باورم نمی شه

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # محمد چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۵۶

"وقت ي رييس جمهوري از جانب رهبري نصب و تاييد مي شود چطور اقای مصباح او را نشخوار کننده خطاب می کند...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+7 # سام چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۲۳

آقای مصباح ما به اقای روحانی را دادیم نه جبهه پایداری...هرکس مثل شما فکر نکرد لایق این همه توهین نیست اینکه می گویید نشخوار می کنند و انلگیسی هستند اتهام است...خلاف شرع است...خلاف قانون است...

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
+3 # محمد پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۱۱

سخنان جناب مصباح در تاریخ 21 مرداد 1388 را را بخوانید،‌ زمانی که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور بود :‌
"وقتي رييس جمهوري از جانب رهبري نصب و تاييد مي شود به عامل او تبديل شده و از اين پرتو نور بر او نيز تابيده مي شود. وقتي رياست جمهوري حکم ولي فقيه را دريافت کرد اطاعت از او نيز چون اطاعت از خداست." >

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # ناشناس جمعه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۴۷

حالي درون پرده بسي فتنه مي رود
تا آن زمان كه پرده برافتد چه ها كنند

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
-3 # مهدیه جمعه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴

درود بر آیت الله مصباح یزدی .آقای روحانی کلا دین و خدا را نمی شناسند. عمر وعثمان هم دم از دین و خدا می زدندواما دین آنها کجا و دین پیامبر کجا؟ من نمی دونم این مردم ایران که این همه شهید دادیم واسشون کی میخوان بفهمن و سر عقل بیان؟ این آقای روحانی چه جوری میخوان جواب امام زمان رو بدن؟ کاش یه کم از آقا صاحب الزمان خجالت می کشیدن.الان دیگه بحث کشور نیست بحثه دین اسلامه.آقای روحانی هروقت مطیع رهبری و اسلام بودند من نوکریش روهم میکنم.اصلا حزب مهم نیست. مهم اینه که همه زیر سایه اسلام باشیم. نه اینکه هرروز بیایم یه تعریف جدید از اسلام بدیم. ما آزادی اسلامی می خواهیم نه آزادی غربی. این روزا میگذره و آقا صاحب الزمان میاد.به فکر اون روز باشید یه کم. انقدر کوته فکر نباشید.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # محمدصادق دلواپس دوشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۹:۲۱

کلا رفیق پایداریها ادبیات شون همینه است وقتی رئیس جمهور پوپولیست شما مردم ایران را خس و خاشاک می نامد و قتی اقای مصباح می گوید رای مردم محبوبیت را به دنبال دارد نه مشروعیت امثال شما باید مردم را نفهم بدانید .....
...................

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # رضا سه شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴

....چون پايگاههاي موردحمايت خودشان رود ازدست ميدن اینها را می گویند. ....
نمی دانم بر چه اساسی می گویند مشکل ما اقتصادي و... نيست .... الان مهمترين مشکل مردم اقتصاد است ومهمترينش هم بحث انرژي هسته ايه ............... .......

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
 
0 # حسین يكشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۵:۲۳

سلام
دم اونی که این مطلب گذاشته گرم که سایت خود آیت الله مصباح رو هم گذاشته
...سایت آیت الله مصباح:
استاد اخلاق حوزه علميه گفت: اين‌که شخصي بگويد عده‌اي دين را نمي‌شناسند و متوهم هستند، در همين مسأله ريشه دارد. چون اين عده، دين خود را با الهام از فرهنگ غربي تفسير مي‌کنند و شناخت آنها نسبت به دين، به گونه‌اي نيست که امام(ره) آن را معرفي کرد. بله، ما، ديني را که آن‌ها مي‌گويند، نمي‌شناسيم ، ما ديني را مي‌شناسيم که امام(ره) به ما ياد داده است و براي آن انقلاب شده و خون‌هاي زيادي به خاطر آن فدا شده است.

پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
 
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2415