تازه‌های خبر
جامعه

جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی، سوابق و آخرین مواضع کاندیداها

جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی، سوابق و آخرین مواضع کاندیداها طبق اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در ساعات پایانی سی و یکم فروردین‌ماه، اسحاق جهانگیری، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی میرسلیم، و سیدمصطفی هاشمی‌طبا به عنوان ۶ نامزد احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۶ معرفی شدند.

رئیس جدید دانشگاه آزاد کیست؟

رئیس جدید دانشگاه آزاد کیست؟ با رفتن حمید میرزاده، رشته ریاست بزرگترین مرکز آموزشی و دانشگاهی کشور در اختیار رئیس دفتر ریاست علی محمد نوریان قرار گرفت. نوریان از اسفند سال 93 به تیم مدیریتی دانشگاه آزاد پیوست و در همان مقطع ابتدا به عنوان دبیر هیات موسس دانشگاه آزاد شروع به کار کرد. در آن برهه ریاست هیات موس...
حقانی خبر داد:

نامه اعضاء شورا به وزیر کشور درباره تخلفات انتخاباتی قالیباف

نامه اعضاء شورا به وزیر کشور درباره تخلفات انتخاباتی قالیباف یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر خبر داد: در جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر برای تخلفات انتخاباتی آقای قالیباف و همچنین کارکنان شهرداری که می‌خواهند کار انتخاباتی کنند _ چه به‌عنوان فعالیت اجتماعی و چه به هر عنوان دیگری_ به وزارت کشور نامه نوشتیم و از آقای وزیر خواستیم به این مسئله رسید...

آخرین وضعیت تایید یا رد صلاحیت اعضای شورای چهارم تهران + جدول

آخرین وضعیت تایید یا رد صلاحیت اعضای شورای چهارم تهران + جدول نتیجه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام شد و طی آن پیامک تایید صلاحیت به داوطلبان ارسال شد، پیامکی که در شهر تهران به برخی از اعضای شورای چهارم نرسیده است.
محمدجواد حق‎شناس:

چرا باید تفکر حاکم بر شورای شهر و شهرداری تهران تغییر کند؟

چرا باید تفکر حاکم بر شورای شهر و شهرداری تهران تغییر کند؟ یک عضو شورای‎عالی سیاست‎گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه طی ۱۲ سال گذشته اداره شهر تهران به هیچ وجه با استانداردهای مورد نظر اداره نشده است و با چالش‎های جدی رو به رو بوده است گفت: مردم اگر طالب تغییر هستند، باید در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کنند و به یک لیست کارآمد را...
احمد حكيمی‌پور:

۴۰ روز از طرح سوال شورای شهر درباره حادثه پالاسکو گذشت، شهردار پاسخگو نیست/ تذکر حکیمی‌پور به شهردار

۴۰ روز از طرح سوال شورای شهر درباره حادثه پالاسکو گذشت، شهردار پاسخگو نیست/ تذکر حکیمی‌پور به شهردار عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره عدم پاسخگویی شهرداری تهران به سوالات اعضای شورای شهر درباره حادثه پلاسکو تذکر داد.
همزمان با قانون ممنوعیت صدور ویزا برای اتباع‌ایرانی به‌دستور ترامپ

پذیرش شگفت‌انگیز دانشجویان ایران در رشته حقوق آمریکا+عکس

پذیرش شگفت‌انگیز دانشجویان ایران در رشته حقوق آمریکا+عکس این دانشجویان حقوق ایرانی به المانیتور گفته‌اند از استقبال گرمی که دریافت کرده‌اند احساس خشنودی می‌کنند.
قانعی راد، رییس انجمن جامعه‎شناسی ایرانٰ و حریرچی ؛

ریشه شوخی با ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری

ریشه شوخی با ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری یک جامعه‎شناس معتقد است، شوخی با ثبت نام در انتخابات تبلیغی علیه دولت فعلی است و کسانی که این فضا را برای تبلیغ علیه دولت ایجاد می‎کنند نمی‌دانند با ایجاد چنین فضاهایی و شوخی با انتخابات، تنها رقیب را از دور خارج نمی‎کنند بلکه کل بدنه نظام را دست می‎اندازند و به آن ضربه می‎زنند.
عضو شورای شهر تهران د:

۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی نتیجه کارنامه ۱۲ ساله قالیباف/۱۳۰۰ میلیارد صرف پروژه بدون استفاده شد

۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی نتیجه کارنامه ۱۲ ساله قالیباف/۱۳۰۰ میلیارد صرف پروژه بدون استفاده شد عضو شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهردار تهران گفت: حجم مجموع بدهی به پیمانکاران، اشخاص، بانک‌ها و پروژه‌های نیمه‌کاره در طی مدتی که آقای قالیباف شهردار تهران است، حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان است.
غلامرضا انصاری، عضو شورای شهر تشریح کرد

بلایی که «قالیباف» سر «تهران» آورد

بلایی که «قالیباف» سر «تهران» آورد به عقیده یک عضو اصلاح‎طلب شورای شهر تهران با مدیریت قالیباف تهران به یک شهر سوخته تبدیل شده است؛ شهری که زنده بود هویت داشت و از نظر فرهنگی برای خودش شاخص داشت. اما در حال حاضر شاخص های فرهنگی، اجتماعی، زیست‎محیطی و انسانی تهران از بین رفته است.
5 استان و 18 شهرستان گرفتار سیل

بحران سیل در آذربایجان و کردستان؛ کشف 25 جسد تا کنون، 16 مفقود / تاکید معاون روحانی بر لزوم بسیج امکانات برای کمک به سیل زدگان

بحران سیل در آذربایجان و کردستان؛ کشف 25 جسد تا کنون،  16 مفقود / تاکید معاون روحانی بر لزوم بسیج امکانات برای کمک به سیل زدگان مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی گفت: آخرین وضعیت سیل در استان و تلفات جانی ناشی از آن را تشریح کرد.
روزنامه «ایندیپندنت» در گزارشی علمی مطرح کرد

خطر وقوع سونامی در ساحل جنوبی ایران و پاکستان + جزئیات

خطر وقوع سونامی در ساحل جنوبی ایران و پاکستان + جزئیات در مطالعه تازه‌ای که در مجله بین‌المللی ژئوفیزیک منتشر شده است تحقیقات نشان می‌دهند که یک گسل طولانی هزار کیلومتری در انتهای شمالی دریای عرب وجود دارد که حرکت آن می‌تواند تجربه وقوع حادثه‌ای مشابه این بار در سواحل جنبوی ایران و در پاکستان را تکرار کند.
محسن سرخو در گفت و گو با تدبیر تشریح کرد:

شهرداری تهران چه کارهایی نکرد و چه کارهایی نباید می کرد

شهرداری تهران چه کارهایی نکرد و چه کارهایی نباید می کرد محسن سرخو گفت: در برنامه 5 ساله حدود 26 تقاطع غیر هم سطح را پیش بینی کردیم، که امیدواریم شهرداریزعقب افتادگی این 26 برنامه را جبران بکند. در مقابل در بلوار ارتش و خیابان ارتش پل های متعددی احداث شده است که این پل ها نه تنها کمکی به روان سازی ترافیک نکرده است بلکه ترافیک این نقاط...

پلاسکو می‌توانست فاجعه‌ملی نباشد/اطفاء آتش‌اولیه علمی نبود/ایمن‌سازی، وظیفه‌شهرداری

پلاسکو می‌توانست فاجعه‌ملی نباشد/اطفاء آتش‌اولیه علمی نبود/ایمن‌سازی، وظیفه‌شهرداری نشست خبری هیات ویژه رسیدگی به حادثه پلاسکو با حضور اعضای این هیات، خبرنگاران رسانه‌های مختلف و شماری از دانشجویان برگزار شد و اعضای این کمیته به ارائه گزارش از تحقیقات 2 ماه خود پرداختند.

پلاسکو «دیر» تخلیه شد/ شهرداری موظف به ایمن‌سازی پلاسکو بود

پلاسکو «دیر» تخلیه شد/ شهرداری موظف به ایمن‌سازی پلاسکو بود سرپرست هیئت ویژه تحقیق در موردحادثه ساختمان پلاسکو گفت: فرو ریختن ساختمان پلاسکو نمادی از قصور وناکارآمدی بسیاری از دستگاه ها بود.
رقابت جوانان‌ایرانی با آمریکایی‌ها و آلمانی‌ها در ازدواج‌نکردن

ثروت ظاهرا ارتباطی با سن ازدواج ندارد / شکاف جنسیتی ازدواج در کشورهای فقیر بیشتر است

ثروت ظاهرا ارتباطی با سن ازدواج ندارد / شکاف جنسیتی ازدواج در کشورهای فقیر بیشتر است افزایش سن ازدواج، ظاهرا یک اتفاق مشترک در بسیاری از کشورهای دنیاست. ایران یکی از ۲۰ کشور دنیاست که سن ازدواج جوانانش بالا رفته است. در رتبه‌بندی‌ها ایران در جایگاه یازدهم سن ازدواج پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا قرار می‌گیرد.

روایتی از وضع روستاهای فریمان پس از زلزله ۶ ریشتری

روایتی از وضع روستاهای فریمان پس از زلزله ۶ ریشتری زمین‌لرزه‌ای با قدرت ٦ ریشتر در وسعتی به شعاع بیش از ٥٠٠ کیلومتر مربع فقط با یک کشته و ٤٠ مجروح همراه بود؛ اما این زلزله بیش از هر چیز باعث وحشت مردم شد. مردمی که از همان ساعت اولیه وقوع زلزله ٦ ریشتری از خانه‌هایشان خارج شدند و با ترس و دلهره منتظر کمک نیروهای امدادی بودند. کمک‌...
محمد غرضی مطرح کرد؛

وجود رانت‎های بزرگ در شهرداری، علت موج ثبت‎نام‎ها در شورای‎شهر

وجود رانت‎های بزرگ در شهرداری، علت موج ثبت‎نام‎ها در شورای‎شهر یک عضو مستعفی شورای شهر اول گفت: در شهرداری تهران رانت‎های بزرگی وجود دارد که مجموعه بزرگی از افراد سیاسی به این رانت‎ها متکی هستند، از همین روست که با وجود عدم رضایت و استقبال مردم از انتخابات شورای شهر در سال‎های اخیر، افراد زیادی برای حضور در شورا ثبت‎نام می‎کنند. وجود رانت‎ها...
محمد حقانی تشريح كرد:

ضعف‏‎ نظارتی شورای شهر چگونه بر طرف خواهد شد؟

ضعف‏‎ نظارتی شورای شهر چگونه بر طرف خواهد شد؟ یک عضو اصلاح‎طلب شورای شهر تهران با بيان اينكه براي از بين بردن ضعف سازوکارهای نظارتی شوراي شهر بايد هم ساختار شهرداری و هم ساختار شورای شهر عوض شود تاكيد كرد كه« ضعف‎‏های نظارتی بر شهرداري تهران بر طرف نخواهد شد مگر با انتخاب شدن افراد متخصص و دلسوز.»
مولاوردی:

گفتند چرا کلماتی که خاتمی استفاده کرد را می‌گویی!/ وضعیت لایحه امنیت زنان در برابر خشونت

گفتند چرا کلماتی که خاتمی استفاده کرد را می‌گویی!/ وضعیت لایحه امنیت زنان در برابر خشونت معاون امور زنان و خانواده‌ ریاست جمهوری ضمن تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این معاونت به چالش‌ها و موانع پیش‌رو اشاره کرد و گفت: همه اقدامات در شرایطی صورت گرفت که این معاونت از اتهامات و وارونه نمایی‌ها بی‌بهره نبود.

روایت معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور از جلسه استماع گزارش حادثه پلاسکو

روایت معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور از جلسه استماع گزارش حادثه پلاسکو معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک، گزارشی از جلسه استماع گزارش حادثه پلاسکو در حضور ریاست جمهوری، ارائه کرد.
این خبر به روز رسانی می‌شود/

زلزله 6 ریشتری در خراسان رضوی/1 فوتی و 17مصدوم زلزله خراسان رضوی+ اسامی

زلزله 6 ریشتری در خراسان رضوی/1 فوتی و 17مصدوم زلزله خراسان رضوی+ اسامی در پی وقوع زمین لرزه 6 ریشتری در مشهد و با صدور دستور سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان های تامین اجتماعی در خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی به حالت آماده باش درآمد
ویژگی‌های دهه‌ هشتادی ها از منظر جامعه‌شناختی در گفت‌وگو با محمد امین قانعی‌راد

اینترنت چه تغییری در خلق و خوی نسل جوان ایرانی به بار آورده است

اینترنت چه تغییری در خلق و خوی نسل جوان ایرانی به بار آورده است شايد بتوان گفت در كشور ما شكاف ميان نسل‌ها هنوز به معناي واقعي ايجاد نشده اما كشمكش بين نسلي همچنان وجود دارد و هر چه به جلو مي‌رويم احساس نگراني در اين زمينه بيشتر مي‌شود تا جايي كه در صورت عدم مديريت به موقع و درست، به مرور، اين كشمكش به شكافي عميق تبديل خواهد شد. با محمد امين ...
معصومه ابتكار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست

نجات تالاب‎های در معرض مرگ قطعی نتیجه اقدامات دولت تدبير و اميد است

نجات تالاب‎های در معرض مرگ قطعی نتیجه اقدامات دولت تدبير و اميد است معصومه ابتكار مي‎گويد: «یک عده خرده می‎گیرند که ابتکار در حیطه محیط‎زیست کار سیاسی می‎کند که این دروغ محض و تهمت است، من مواضع سیاسی خودم رادارم و نگاهم در مسائل سیاسی و اجتماعی اصلاح‎طلبانه است و معتقدم بخشی از این نگاه، نگرش زیست‎محیطی و نگرش جامعی است که ما باید نسبت به عالم ط...
هشدار معاون وزارت بهداشت از شیوع بیماریهای غیرواگیر خطرناک

افزایش‌فقر در ایران به‌دلیل شیوع بیماری‌های غیرواگیر/کودکان در معرض خطر

افزایش‌فقر در ایران به‌دلیل شیوع بیماری‌های غیرواگیر/کودکان در معرض خطر بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌های مزمن تنفسی مانند آسم و بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی مهمترین بیماری‌های غیرواگیر هستند. ۸۰ درصد مرگ‌های ناشی از بیماریهای غیرواگیر به علت ۴ دسته از بیماریها رخ می‌دهد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.8317