تازه‌های خبر
جامعه
سرگردانی مردم در شبکه‌های اجتماعی در سال ۹۵ به کنش‌گری آنها رسید؟

قدرت‌نمایی در شبکه‌های اجتماعی، از ریز‌گرد‌ها تا املاک نجومی

قدرت‌نمایی در شبکه‌های اجتماعی، از ریز‌گرد‌ها تا املاک نجومی مسایلی مانند حقوق‌های نجومی، کمپین نه به خرید خودروی داخلی، توجه به گرد و غبار و سیل در استان‌های جنوبی، توجه به مسایل مردم در مناطق محروم، مساله املاک نجومی، مساله حضور ورزشکاران ایرانی در المپیک و... از جمله کنش‌گری‌های مردم در شبکه‌های اجتماعی است.
پای حرف‌های اهالی محله‌های املاک‌نجومی که همگی از واگذاری‌ها گلایه دارند

پرسه در محلات املاک‌نجومی؛ بذل‌وبخشش شهرداری‌تهران

پرسه در محلات املاک‌نجومی؛ بذل‌وبخشش شهرداری‌تهران بیشترین تعداد خانه‌های نجومی در محله دربند واگذار شده است؛ تا جایی که ظاهرا 6 مدیر شهری با مساحتی بالغ بر 783 مترمربع، مالک خانه‌هایی با متراژ بالا و قیمت پایین شده‌اند.

خبرنگاری حرفه ای را در دانشکده خبر فرابگیرید

خبرنگاری حرفه ای را در دانشکده خبر فرابگیرید دانشکده خبر وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 در مقطع کاردانی و کارشناسی حرفه ای تحت عنوان تکمیل ظرفیت دانشجو می پذیرد.

قابل توجه شهرداری تهران؛ جنگ شهردار پاریس علیه موش‌ها با بودجه ۱.۵ میلیون یورویی

قابل توجه شهرداری تهران؛ جنگ شهردار پاریس علیه موش‌ها با بودجه ۱.۵ میلیون یورویی هیدالگو اعلام کرد با تخصیص ۱.۵ میلیون یورو، تله‌های موش جدیدی خریداری می‌شوند و تلاش می‌شود ۳۰ هزار سطل زباله به‌روز و ساماندهی شوند. او می‌گوید که سطل‌های زباله کنونی با کیسه‌های پلاستیکی طراحی شده‌اند.

توضیح پوربابایی درباره بازداشت «احسان مازندرانی»

توضیح پوربابایی درباره بازداشت «احسان مازندرانی» وکیل‌مدافع احسان مازندرانی توضیحاتی را پیرامون بازداشت موکلش و انتقال وی به زندان ارایه داد.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران:

سرنوشت مبهم ۴.۳میلیارد تومان در بودجه سازمان فرهنگی‌وهنری شهرداری تهران/ می‌گویند کسی نیست جواب دهد

سرنوشت مبهم ۴.۳میلیارد تومان در بودجه سازمان فرهنگی‌وهنری شهرداری تهران/ می‌گویند کسی نیست جواب دهد رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه تنها 14 درصد از بودجه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، صرف برنامه های فرهنگی می شود، گفت: بر اساس گزارش حسابرس شورا، 4.3 میلیارد تومان در قالب سپرده و پیش پرداخت ها و خرید 4 باب مغازه از بودجه این سازمان ...

پدر کویرشناسی ایران: مالچ پاشی برای مقابله با ریزگرد موثر نیست/ سد گتوند کشاورزی خوزستان را نابود کرد

پدر کویرشناسی ایران: مالچ پاشی برای مقابله با ریزگرد موثر نیست/ سد گتوند کشاورزی خوزستان را نابود کرد پدر علم کویرشناسی ایران استفاده از مالچ نفتی را غیر موثر دانست و گفت: بهترین راه برای مبارزه با ریزگردها ریگ پاشی است که مسئولان تا کنون برای رد یا اثبات نظریه 'ریگ پاشی' در کانون های ریزگرد اقدامی نکرده اند.

«طه هاشمی» معاون دانشگاه آزاد اسلامی استعفا کرد

«طه هاشمی» معاون دانشگاه آزاد اسلامی استعفا کرد معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از سمت خود استعفا کرد.

تصویب بودجه 9 هزار و 900 میلیارد تومانی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 96

تصویب بودجه 9 هزار و 900 میلیارد تومانی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 96 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب 9 هزار و 900 میلیارد تومان بودجه سال 96 دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای مرکزی این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدوارم با روحیه علمی که دکتر ولایتی دارند، با صفا و صمیمیت ، همراهی و همدلی و جدیت تمامی مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر توس...
رهبر انقلاب اسلامی همزمان با غرس دو اصله نهال میوه :

جنگل‌ها و منابع باید از دست‌اندازی سوداگران حفظ شود

جنگل‌ها و منابع باید از دست‌اندازی سوداگران حفظ شود در هفته منابع طبیعی، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) دو اصله نهال میوه، غرس کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی: خرید و فروش مواد منفجره حرام است/ زمانی یک فتوا همه را تحت تاثیر قرار می‌داد، اما الان گوش شنوا کم است

آیت‌الله مکارم شیرازی: خرید و فروش مواد منفجره حرام است/ زمانی یک فتوا همه را تحت تاثیر قرار می‌داد، اما الان گوش شنوا کم است آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با بیان اینکه خرید و فروش مواد منفجره‌ای که در چهارشنبه‌سوری استفاده می‌شود حرام است تاکید کرد: مردم مراقب باشند عیدشان را به عزا تبدیل نکنند.

نامه مشترک ابتکار و ظریف به دبیرکل سازمان ملل/هدف؛ جلب مشارکت کشورهای منطقه برای مقابله با ریزگرد‌ها

نامه مشترک ابتکار و ظریف به دبیرکل سازمان ملل/هدف؛ جلب مشارکت کشورهای منطقه برای مقابله با ریزگرد‌ها جلسه کمیته راهبردی مقابله با گرد وغبار با حضور محمدجواد ظریف و حمید چیت چیان وزرای امور خارجه و نیرو، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست و با محوریت بررسی راهکارهای بین المللی برای مقابله با کانون های خارجی گرد و غبار بر...
علیرضا رحیمی

استخدام‌های مترو غیرشفاف، تبعیض‌آمیز و رانتی است / لزوم پاسخگویی شهردار تهران به مجلس

استخدام‌های مترو غیرشفاف، تبعیض‌آمیز و رانتی است / لزوم پاسخگویی شهردار تهران به مجلس نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با تاکید بر لزوم سوال از مسئولان شهرداری تهران درباره استخدام‌های مترو، نسبت به خطای آشکار متروی تهران به‌خاطر استخدام‌های غیرشفاف انتقاد کرد و گفت: این‌که شهرداری تهران یا مترو به‌صورت غیرشفاف، تبعیض‌آمیز و با استفاده از رانت از مجموعه‌های خا...

آشفتگی در بزرگ ترین مرکز توزیع میوه ایران

آشفتگی در بزرگ ترین مرکز توزیع میوه ایران کمتر از بیست روز به آغاز سال نو مانده است؛ روزهای پایانی اسفند ماه هر سال میادین تره بار از اهمیت بیشتری پیدا می کنند. خرید و فروش میوه شب عید و بازار مناسب آن مثل همیشه پای دلالان را به وسط خواهید کشید.

نامه سرگشاده اهالی اکباتان به قالیباف

نامه سرگشاده اهالی اکباتان به قالیباف همزمان با چهلمین روز از وقوع فاجعه پلاسکو، اهالی و مدیران بلوک‌های شهرک‌ اکباتان و هیأت مدیره مرکزی این شهرک ضمن انتقاد از ساخت سازه‌ای غیرقانونی در این منطقه با مجوز شهرداری، در نامه‌ای سرگشاده به محمدباقر قالیباف شهردار تهران، با یادآوری حادثه ناگوار پلاسکو، نسبت به تکرار چنین ...

ادامه ثبت‌نام جریمه ریالی سربازی تا پایان سال‌

ادامه ثبت‌نام جریمه ریالی سربازی تا پایان سال‌ جانشین اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که ثبت‌نام جریمه ریالی سربازی تا آخرین روز امسال ادامه خواهد داشت.

ناگفته های خبرنگاران پلاسکو از حادثه

ناگفته های خبرنگاران پلاسکو از حادثه 9شبانه روز پر التهاب، 9 روز استرس، آتش و آوار، 9 روز تلاش برای اطلاع رسانی دقیق از محل حادثه. در چهلمین روز از فاجعه پلاسکو هستیم و هنوز که هنوز است خبرهایی از پیداش شدن اجساد و ابعاد جدیدی از حادثه منتشر می‌شود.

کمک ۲۰۰‌میلیاردی برای جبران خسارت سیل/تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان

کمک ۲۰۰‌میلیاردی برای جبران خسارت سیل/تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان دولت با اختصاص مبلغ دویست میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل در برخی استان های کشور موافقت کرد. هیات وزیران همچنین مصوب کرد محیط‌بانان و جنگلبانان از حیث مسئولیت جزایی و مدنی، دیه و خسارات وارده به اشخاص ثالث و همچنین جبران خسارات وارده به آنان در قبال صدمات جانی و...
وزیر بهداشت عنوان کرد:

۲۵درصد مردان سیگاری‌اند/ ۱۹ درصد زنان چاقند، 15درصد هم مردان/ مصرف‌نمک در ایران ۳برابر حد‌مجاز/عامل اصلی مرگ ایرانیان چیست؟

۲۵درصد مردان سیگاری‌اند/ ۱۹ درصد زنان چاقند، 15درصد هم مردان/ مصرف‌نمک در ایران ۳برابر حد‌مجاز/عامل اصلی مرگ ایرانیان چیست؟ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت 25 درصد مردان و چهاردرصد زنان کشور سیگار می کشند. 19 درصد زنان و 15درصد مردان هم چاق هستند.

حافظی: پیمانکارها، شهرداری تهران را اداره می‌کنند

حافظی: پیمانکارها، شهرداری تهران را اداره می‌کنند رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری معتقد است: شهرداری صرفا به شورا به عنوان یک ابزار برای انجام امور خود نگاه می‌کند. وقتی که می‌گویم شورا به ماشینی برای امضای آقایان تبدیل شده، عده ای پرخاش می‌کنند که چرا این را می‌گویی. اما در عمل می‌بینیم که برای آنکه آقایان با سیستم‌ها...

همه آن چیزی که باید در مورد مهریه و حق طلاق بدانیم

همه آن چیزی که باید در مورد مهریه و حق طلاق بدانیم تفویض حق طلاق از مرد به زن، به این معنا نیست كه شوهر از اعمال این حق ممنوع می‌شود
معین:

ریزگردها سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند/ مردم از خانه خارج نشوند یا به شهر دیگر سفر کنند

ریزگردها سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند/ مردم از خانه خارج نشوند یا به شهر دیگر سفر کنند رییس انجمن آسم و آلرژی ایران با تاکیدبر اینکه مشکلات زیست محیطی‌ سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند، بر لزوم چاره‌اندیشی مسئولان برای حل این مسئله تاکید کرد.
پاسخ دبیرکل اتاق اصناف درباره تخلفات گسترده در برگزاری نمایشگاه‎های فصلی شهر تهران:

انتقاد از کاسبی به نام نمایشگاه/فرمانداری پاسخگوی نمایشگاه‎های تهران باشد

انتقاد از کاسبی به نام نمایشگاه/فرمانداری پاسخگوی نمایشگاه‎های تهران باشد نایب رئیس اتاق اصناف ایران معتقد است، فرمانداری در برگزاری نمایشگاه های فصلی وظیفه نظارتی دارد. او می‎گوید: با وجود مخالفت اتاق اصناف با برگزاری نمایشگاه‎های فصلی در رکود فعلی اقتصاد اعضای کمیته نظارت باید دراین مورد تصمیم بگیرند که فرمانداری‎ها نیز عضو این کمیته هستند.

حادثه شبیه‌پلاسکو در چین؛بازداشت ۴۹نفر وحکم اعدام خاطیان

حادثه شبیه‌پلاسکو در چین؛بازداشت ۴۹نفر وحکم اعدام خاطیان حدود ۲ سال پیش اتفاقی مشابه با ریزش ساختمان پلاسکو در چین رخ داد که منجر به مرگ 173 نفر شد که 95 نفر از آنها آتش نشان بودند.

گزارش نیویورک‌تایمز از وضعیت خوزستان/تلویزیون ایران برای اینکه دولت روحانی را تحت فشار بگذارد، تظاهرات را در روزهای اول نشان داد

گزارش نیویورک‌تایمز از وضعیت خوزستان/تلویزیون ایران برای اینکه دولت روحانی را تحت فشار بگذارد، تظاهرات را در روزهای اول نشان داد نیویورک تایمز در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است از وضعیت گرد و خاک در اهواز و اعتراضات مردمی به مشکلات به وجود آمده است نوشت.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.4367