تازه‌های خبر
جامعه
محمود صادقی نماینده مردم تهران

کوتاهی شهرداری در پیشگیری از حادثه پلاسکو / تهران بی‎پناه در برابر بحران‎ها

کوتاهی شهرداری در پیشگیری از حادثه پلاسکو / تهران بی‎پناه در برابر بحران‎ها نماینده مردم تهران تاکید کرد: تغییر کاربری‎های غیر استاندارد هم از جمله مسائلی است که نشان می‎دهد، شهر تهران در برابر بحران ها پناهگاهی ندارد و در صورتی که در یک نقطه شهر زلزله‎ای صورت گیرد تمام شهر را درگیر خواهد کرد و از امکانات مورد نیاز هم خبری نیست.
حلمه بی محابا به خودمان عادت دیرینه برخی از ماست

ژست های روشنفکری در قالب سندروم خود تقلیل پنداری ! نامنصفانه به خودمان توهین نکنیم

ژست های روشنفکری در قالب سندروم خود تقلیل پنداری ! نامنصفانه به خودمان توهین نکنیم شبکه های مجازی مختلف این روزها مملو از انتقادات تند و تیز و گاه بسیار بی ادبانه و شدید در مورد کسانی است که در ساعات اولیه حادثه پلاسکو در محل حضور یافته و به انتشار تصاویر و عکس از این حادثه پرداختند
تعدادی از کسبه ساختمان پلاسکو :

بنیاد مستضعفان پول گرفت اما کاری نکرد/ برای مهار آتش، ژست سیاسی گرفتند

بنیاد مستضعفان پول گرفت اما کاری نکرد/ برای مهار آتش، ژست سیاسی گرفتند در فضای دود آلود اطراف حادثه هیچ کس حتی اجازه یک ثانیه ایستادن ندارد؛ اما چند مرد با بهت به دودها خیره شده‌اند و کسی کاری به کار آنها ندارد.
چهارمین روز از حادثه پلاسکو

سیگنال‌هایی که دستگاه‌های زنده‌یاب ثبت کردند،کاذب بود/یک کپسول اکسیژن به همراه ماسک هوا درضلع جنوب غربی پلاسکو پیداشد

سیگنال‌هایی که دستگاه‌های زنده‌یاب ثبت کردند،کاذب بود/یک کپسول اکسیژن به همراه ماسک هوا درضلع جنوب غربی پلاسکو پیداشد حادثه پلاسکو وارد چهارمین روز می شود اما همچنان وضعیت زیر آوار ماندگان نامشخص است.
واقعه «پلاسکو» ناشی از باور نداشتن وقوع زلزله/اَمن‌ بودن تنها یک‌درصد شهرها

چرا «پلاسکو» رخ داد؟/هشدار پدر زلزله‌شناسی ایران؛ کشور در معرض خطر است

چرا «پلاسکو» رخ داد؟/هشدار پدر زلزله‌شناسی ایران؛ کشور در معرض خطر است پدر زلزله‌شناسی ایران واقعه تلخ فروریختن ساختمان پلاسکو را ناشی از باور نداشتن زلزله‌خیز بودن کشورمان دانست و گفت: 63 درصد از شهرهای کشور در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند و تنها یک درصد از شهرها در برابر زلزله اَمن هستند.

پایان امیدها برای یافتن مفقودان زنده/ هیچ انسان زنده و یا پیکری در موتورخانه پلاسکو نبود

پایان امیدها برای یافتن مفقودان زنده/ هیچ انسان زنده و یا پیکری در موتورخانه پلاسکو نبود هیچ جسد و یا فرد زنده ای در محل موتور خانه ساختمان پلاسکو پیدا نشد
نگاهی‌ به قوانینی که دست شهرداری برای مقابله با ساختمان‌های نا ایمن را باز نگه می‌دارد

شهرداری تهران چرا به تذکر اکتفا کرد و پلاسکو را پلمب نکرد؟

شهرداری تهران چرا به تذکر اکتفا کرد و پلاسکو را پلمب نکرد؟ کارشناسان و حقوق‌دان‌ها به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا شهرداری تنها دادن تذکر در ماجرای نا ایمن بودن پلاسکو اکتفا کرد.
سکوت مالک اصلی ساختمان آسیب‎دیده

غیبت عجیب «بنیاد مستضعفان» در حادثه پلاسکو

غیبت عجیب «بنیاد مستضعفان» در حادثه پلاسکو یکی از موضوعات مهم در رابطه با حادثه ساختمان پلاسکو این است که با وجود هشدارهای سازمان آتش‎نشانی مبنی بر فرسوده بودن بافت این ساختمان چه کسانی باید پاسخگوی عدم بازسازی این ساختمان باشند، هیات مدیره ساختمان یا مالک اصلی یعنی بنیاد مستضعفان.
دادستان کل کشور:

اخطار به ساختمان‌ها برعهده شهرداری‌هاست / به شهردار هم گفتیم / نباید به تذکرات به پلاسکو اکتفا می‌کردند

اخطار به ساختمان‌ها برعهده شهرداری‌هاست / به شهردار هم گفتیم / نباید به تذکرات به پلاسکو اکتفا می‌کردند دادستان کل کشور گفت: قرار شد دادستان تهران شعبه خاصی را مستقر کند و تمام مسایل حقوقی آن در همین جا پیگیری شود و اقداماتی که احیانا نیاز به تصمیم قضایی دارد انجام شود و کسانی که کار حقوقی دارند در همین جا باید کارشان انجام شود.
سومین روز از حادثه پلاسکو

شمار قربانیان پلاسکو ۵ تن شد/ علائمی از زنده بودن محبوس‌شدگان دیده نمی‌شود/ تخلیه پاساژ کویتی ها آغاز شد

شمار قربانیان پلاسکو ۵ تن شد/ علائمی از زنده بودن محبوس‌شدگان دیده نمی‌شود/ تخلیه پاساژ کویتی ها آغاز شد امروز سومین روز از حادثه ریزش ساختمان پلاسکو است. تاکنون 5 آتش نشان به شهادت رسیده اند که 4 پیکر آتش نشانان از زیر آوار پیدا شده و یک نفر نیز در بیمارستان و بر اثر سوختگی بالا به شهادت رسیده است.

خانواده قربانیان از لحظات تلخ پس از حادثه پلاسکو می‌گویند/ نخستین شهید تازه‌داماد بود

خانواده قربانیان از لحظات تلخ پس از حادثه پلاسکو می‌گویند/ نخستین شهید تازه‌داماد بود تقریبا از ساعت ١٢ ظهر پنجشنبه شروع شد. لحظه‌ها و دقایق جهنمی برای ده‌ها خانواده؛ خانواده‌هایی که بعضی‌هایشان با یک تلفن و بعضی‌هایشان هم با دیدن خبرهای تلگرامی و صداوسیما دریک لحظه شوکه شدند.
وقتی ساختمان‌های پایتخت همچنان قربانی می‌گیرند؛

این دی ماه لعنتی

این دی ماه لعنتی صبح آخرین روز دی چه سخت و دردناک به شب رسید. صبحی که می‌توانست سرآغاز یک روز پرکار و مفید برای 4 هزار کارگر صنف پوشاک در ساختمان پلاسکو باشد ساختمانی که در سن ٥٤سالگی تبدیل به کوه آهن و بتن شد؛ کوهی که دیگر یک تصویر را در خاطر تجلی می‌کند؛ آن هم تصویر سیاه پوشی و اشک ده‌ها خانواد...

۱۰ دلیل برای طولانی شدن کابوس پلاسکو و عملیات امدادگران

۱۰ دلیل برای طولانی شدن کابوس پلاسکو و عملیات امدادگران پیچیدگی عملیات نجات آتش نشان‌ها و برخی دلایل دیگر، باعث شده این عملیات با گذشت 36 ساعت همچنان ادامه داشته باشد.

همه تجهیزات جهانی که آتش‌نشان‌های پلاسکو نداشتند+عکس

همه تجهیزات جهانی که آتش‌نشان‌های پلاسکو نداشتند+عکس آتش‌سوزی در ساختمان‌های بلند‌مرتبه یکی از دشوارترین حوادث شهری برای آتش‌نشان‌هاست که هر روز بیشتر می‌شود. ساختمان پلاسکو که اولین ساختمان مرتفع و مدرن ایران شناخته می‌شود در یک آتش‌سوزی با خاک یکسان شد اما کشورهای دیگر جهان چه تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی برای مقابله با چنین حوادث...
سخنگوی آتش‌نشانی تهران:

بعید است اجساد را سالم از زیرآوار بیرون بکشیم

بعید است اجساد را سالم از زیرآوار بیرون بکشیم سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: بعید است؛ حتی بتوانیم اجساد همکاران آتش‌نشانمان را سالم از زیر آوار بیرون بکشیم.
کامبیز نوروزی

پنج دلیل برای تقصیر شهرداری‌تهران در فاجعه‌پلاسکو

پنج دلیل برای تقصیر شهرداری‌تهران در فاجعه‌پلاسکو با وقوع فاجعه پلاسکو ، عوامل شهرداری تهران و رئیس شورای شهر تهران ، برای اثبات عدم مسئولیت و تقصیرشهردارو شهرداری تهران مرتباً تبلیغ می کنند که شهرداری در چندسال اخیر، مثلاً 14 بار به این ساختمان اخطار ایمنی داده است .
پزشکیان:

حادثه پلاسکو را تا مشخص شدن علل اصلی این فاجعه پیگیری می‌کنیم

حادثه پلاسکو را تا مشخص شدن علل اصلی این فاجعه پیگیری می‌کنیم نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طبق پیگیری‌های صورت‌گرفته بخش‌های مختلف برای نجات حادثه‌دیدگان و آتش‌نشانان زحمت‌کش وارد عمل شده‌اند،گفت: امیدوارم تعداد آسیب‌دیدگان این حادثه حداقل ممکن باشد.

روایت کسبه‌پلاسکو؛ «انگار می‌خواهند همه‌چیز را گردن ما بیاندازند»

روایت کسبه‌پلاسکو؛ «انگار می‌خواهند همه‌چیز را گردن ما بیاندازند» کسبه پلاسکو حالا سقف دخل زندگی شان روی سرشان خراب شده و دور تا دور خیابان های منتهی به پلاسکو چرخ می‌زنند.

انتقاد شدید نماینده تهران: حادثه ساختمان پلاسکو قابل پیش‌بینی بود، شهرداری باید پاسخگو باشد

انتقاد شدید نماینده تهران: حادثه ساختمان پلاسکو قابل پیش‌بینی بود، شهرداری باید پاسخگو باشد عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید برپاسخگویی مدیران شهری نسبت به وقوع ریزش پلاسکو، گفت: شهرداری به جای توسعه های نابه جا از وقوع حوادثی نظیر ریزش پلاسکو جلوگیری کند.
حادثه پلاسکو وارد دومین روز شد

احتمال ریزش ساختمان‌های اطراف پلاسکو/ تاکنون از حفرتونل‌ها به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم

احتمال ریزش ساختمان‌های اطراف پلاسکو/ تاکنون از حفرتونل‌ها به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم سخنگوی اورژانس کشور گفت: ساختمان‌های اطراف پلاسکو تخلیه شده‌اند، اما احتمال ریزش آنها وجود دارد.

اخطارهای شهرداری به ساختمان پلاسکو،‌ نمایشی بود/ با این مدیریت‌شهری، تهران آبستن فاجعه‌های بسیاری است

اخطارهای شهرداری به ساختمان پلاسکو،‌ نمایشی بود/ با این مدیریت‌شهری، تهران آبستن فاجعه‌های بسیاری است غلامرضا انصاری، یکی از اعضای شورای شهر تهران، در کانال تلگرامی‌اش واکنش تندی به حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو داده است؛

۲ هزار میلیارد تومان پوشاک دپو شده عید ٩٦ سوخت

۲ هزار میلیارد تومان پوشاک دپو شده عید ٩٦ سوخت عضو اتحادیه پوشاک گفت: میزان خسارت در خصوص ریزش ساختمان پلاسکو، حدود 2هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

ساختمان پلاسکو آن‌قدر نوسازی نشد تا ناگهان ویران شد

ساختمان پلاسکو آن‌قدر نوسازی نشد تا ناگهان ویران شد پیش از این هم این ساختمان به دنبال حریق سینما تهران دچار آتش سوزی شده بود اما همان زمان با تدابیر درست این آتش خاموش شد و بعد از آن بود که بازار کویتی ها شکل گرفت.
یک حادثه و چند آموزه

فاجعه آمد؛ پلاسکو فروریخت، صدا و سیما مردود شد، مسئولین از مدیران تمجید کردند!

فاجعه آمد؛ پلاسکو فروریخت، صدا و سیما مردود شد، مسئولین از مدیران تمجید کردند! صبح امروز به ناگهان ولوله در شهر پیچید؛ ساحتمان قدیمی پلاسکو؛ قدیمی ترین برج بلند مرتبه تهران طعمه حریق شده است. تصاویر از عمق آتش؛ نشان می داد و دلاور مردان آتش نشانی خود را در کم ترین زمان ممکن به محل حادثه رسانده بودند و مشغول اطفاء حریق بودند، آتش ساعتی بعد مهار شد اما این پا...

سرگذشت عجیب ساختمان پلاسکو!

سرگذشت عجیب ساختمان پلاسکو! ساختمان پلاسکو تهران صبح پنجشنبه طعمه‌ی حریق شد. پس از چند ساعت آتش‌سوزی اطفاء شد. بعد خبر رسید که آتش دوباره گُر گرفته و احتمال فرو ریختن نمای ستختمان وجود دارد. سرانجام به علت همین آتش‌سوزی در سازه‌ای فرسوده، کل ساختمان فرو ریخت؛ و سرگذشت این ساختمان عجیب‌تر شد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.2063