تازه‌های خبر
جامعه

همه آن چیزی که باید در مورد مهریه و حق طلاق بدانیم

همه آن چیزی که باید در مورد مهریه و حق طلاق بدانیم تفویض حق طلاق از مرد به زن، به این معنا نیست كه شوهر از اعمال این حق ممنوع می‌شود
معین:

ریزگردها سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند/ مردم از خانه خارج نشوند یا به شهر دیگر سفر کنند

ریزگردها سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند/ مردم از خانه خارج نشوند یا به شهر دیگر سفر کنند رییس انجمن آسم و آلرژی ایران با تاکیدبر اینکه مشکلات زیست محیطی‌ سلامت مردم خوزستان را تهدید می‌کند، بر لزوم چاره‌اندیشی مسئولان برای حل این مسئله تاکید کرد.
پاسخ دبیرکل اتاق اصناف درباره تخلفات گسترده در برگزاری نمایشگاه‎های فصلی شهر تهران:

انتقاد از کاسبی به نام نمایشگاه/فرمانداری پاسخگوی نمایشگاه‎های تهران باشد

انتقاد از کاسبی به نام نمایشگاه/فرمانداری پاسخگوی نمایشگاه‎های تهران باشد نایب رئیس اتاق اصناف ایران معتقد است، فرمانداری در برگزاری نمایشگاه های فصلی وظیفه نظارتی دارد. او می‎گوید: با وجود مخالفت اتاق اصناف با برگزاری نمایشگاه‎های فصلی در رکود فعلی اقتصاد اعضای کمیته نظارت باید دراین مورد تصمیم بگیرند که فرمانداری‎ها نیز عضو این کمیته هستند.

حادثه شبیه‌پلاسکو در چین؛بازداشت ۴۹نفر وحکم اعدام خاطیان

حادثه شبیه‌پلاسکو در چین؛بازداشت ۴۹نفر وحکم اعدام خاطیان حدود ۲ سال پیش اتفاقی مشابه با ریزش ساختمان پلاسکو در چین رخ داد که منجر به مرگ 173 نفر شد که 95 نفر از آنها آتش نشان بودند.

گزارش نیویورک‌تایمز از وضعیت خوزستان/تلویزیون ایران برای اینکه دولت روحانی را تحت فشار بگذارد، تظاهرات را در روزهای اول نشان داد

گزارش نیویورک‌تایمز از وضعیت خوزستان/تلویزیون ایران برای اینکه دولت روحانی را تحت فشار بگذارد، تظاهرات را در روزهای اول نشان داد نیویورک تایمز در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است از وضعیت گرد و خاک در اهواز و اعتراضات مردمی به مشکلات به وجود آمده است نوشت.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:

فقط ۵ کودک متکدی بی‌خانمان ایرانی هستند/شهرداری مکانی برای نگهداری از متکدیان اختصاص نمی‌دهد/بی‌توجهی قالیباف به مکاتبات بهزیستی

فقط ۵ کودک متکدی بی‌خانمان ایرانی هستند/شهرداری مکانی برای نگهداری از متکدیان اختصاص نمی‌دهد/بی‌توجهی قالیباف به مکاتبات بهزیستی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد کودکانی که در طرح جمع‌آوری متکدیان شناسایی شده و نیاز به نگهداری در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی دارند، حدود ۲۹ نفر است که از این تعداد ۵ تن ایرانی و ۲۴ نفر غیرایرانی هستند.
سودا‎گری در مراکز بازپروی معتادان

شکنجه‎گاهی به نام کمپ ترک اعتیاد

شکنجه‎گاهی به نام کمپ ترک اعتیاد یک روانپزشک حوزه اعتیاد معتقد است، کمپ‎های غیرقانونی ترک اعتیاد، تحت عنوان درمان، از عدم نظارت مسئولان و عدم آگاهی مردم سوءاستفاده می‎کنند. باید ارتباط ساختارمندی بین شهرداری، سازمان بهزیستی و دولت شکل بگیرد. بهزیستی به تنهایی نمی‎تواند بر عملکرد این مراکز نظارت کند.

سرقت مسلحانه از یک صرافی در مرکز تهران + عکس

سرقت مسلحانه از یک صرافی در مرکز تهران + عکس بعد از ظهر امروز یک صرافی در خیابان فردوسی مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت.

آنچه یک مسافر حج در دوره قاجار باید رعایت می کرد

آنچه یک مسافر حج در دوره قاجار باید رعایت می کرد متن زیر بخشی از کتاب معشوق السفاره است، کتابی که در باره موضوع سفر نوشته شده و اخیرا، متن کامل آن را تصحیح و منتشر (نشر مورخ) کردم. اما این بخش مربوط به حج است، سفری که عشق عجیبی در عمق وجود ایرانیان داشته است. روزگار بسرعت تغییر کرده اما این گزارش به ما توضیح می دهد که یک مسافر ...

محمود صادقی:بعضی ائمه جمعه خجالت نمی‌کشند می‌گویند ولی فقیه می‌تواند زن تو را طلاق بدهد

محمود صادقی:بعضی ائمه جمعه خجالت نمی‌کشند می‌گویند ولی فقیه می‌تواند زن تو را طلاق بدهد نماینده تهران به توضیح درباره‌ حساب‌های قوه قضاییه پرداخت و انتقاد خود را نسبت به این موضوع تکرار کرد و گفت: قاعده تسلیط و حق مالکیت را از هیچ کس نمی‌توان سلب کرد.

درگیری شدید در صحن علنی شورا/ اختلاف بر سر بودجه مساجد/ چرا 500 میلیون تومان فقط به یک مسجد اختصاص داده می‌شود؟+تصاویر

درگیری شدید در صحن علنی شورا/ اختلاف بر سر بودجه مساجد/ چرا 500 میلیون تومان فقط به یک مسجد اختصاص داده می‌شود؟+تصاویر رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا 500 میلیون تومان باید به یک مسجد اختصاص داده شود؟ با این بودجه می‌توان 10 مسجد ساخت.

اشتباه‌بزرگ در پلاسکو؛ امداد و نجات نبود، فقط آواربرداری‌ شد

اشتباه‌بزرگ در پلاسکو؛ امداد و نجات نبود، فقط آواربرداری‌ شد در ساعت‌های پایانی روز سی‌ام زمستان ۹۵،‌ آواربرداری از ویرانه پلاسکو شروع شد و ۹ روز ادامه پیدا کرد. در نهایت هم پلاسکو به روایتی ۲۱ و به روایتی ۲۲ قربانی بجا گذاشت؛ ۱۶ آتش‌نشان شهید، ۵ یا ۶ شهروند که همگی از پرسنل پلاسکو بودند.
از بزرگترین زلزله برای گسل‌های ایران تا گسل‌های مشترک ایران با کشورهای دیگر

لرزه‌خیزترین نقاط ایران را بشناسید/تا 13 سال آینده زلزله بزرگ تهران رخ می‌دهد؟

لرزه‌خیزترین نقاط ایران را بشناسید/تا 13 سال آینده زلزله بزرگ تهران رخ می‌دهد؟ تهران با دارا بودن 7 پهنه گسلی، جمعیت 12.5 میلیون نفری را در خود جای داده است و به گفته محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله از آخرین زمان زلزله بزرگ در این شهر 187 سال می‌گذرد و به لحاظ آماری به طور تقریبی هر 200 سال می‌توان انتظار یک زمین‌لرزه با بزرگای بیش از 7 را در این پهنه‌ داش...

خوزستان امروز تعطیل بود/مسئولان ما را نمی‌بینند

خوزستان امروز تعطیل بود/مسئولان ما را نمی‌بینند مردم خوزستان بیش از یک دهه است با مشکل ریزگردها دست به گریبان هستند و به‌رغم وعده‌های بسیار مسئولان برای برطرف کردن بحران، هنوز هیچ گشایشی به وجود نیامده‌. این روزها در کنار این بحران قطعی برق، آب و تلفن نیز به مشکلات آنها اضافه شده‌ طوری‌که در ماه جاری دوبار قطعی برق، آب و تلفن ...
معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد:

ریزش در مترو میدان ولیعصر قم/۳ تا ۴ نفر زیر آوار / اعزام سگ‌های زنده‌یاب هلال احمر+تصاویر

ریزش در مترو میدان ولیعصر قم/۳ تا ۴ نفر زیر آوار / اعزام سگ‌های زنده‌یاب هلال احمر+تصاویر معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امدادرسانی به حادثه ریزش دیوار مترو در میدان ولیعصر قم را تشریح کرد.
دادستان تهران مطرح کرد:

صدور کیفرخواست برای یک متهم دو تابعیتی/ احضار ۱۸۰نفر در پرونده املاک شهرداری

صدور کیفرخواست برای یک متهم دو تابعیتی/ احضار ۱۸۰نفر در پرونده املاک شهرداری نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع اظهارنظر نسبت به پرونده‌ها و دفاع از کیفرخواست، با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرای تهران و دادیاران اظهارنظر و دفاع از کیفرخواست به ریاست دادستان تهران برگزار شد.
محمود صادقی:

بساط پذیرش‌های بی‌ضابطه دکتری دانشگاه آزاد برچیده شد/تعداد پذیرفته شدگان و رشته نیازمند تأیید وزارت علوم

بساط پذیرش‌های بی‌ضابطه دکتری دانشگاه آزاد برچیده شد/تعداد پذیرفته شدگان و رشته نیازمند تأیید وزارت علوم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تعداد پذیرش‌ دانشجو و رشته های ارایه شده برای مقطع دکتری دانشگاه آزاد را منوط به تایید وزارت علوم دانست.

کولبرها زیر همین پرچم زندگی می‌کنند/پیام‌های تسلیت ته می‌کِشد و برف هنوز قربانی می‌گیرد

کولبرها زیر همین پرچم زندگی می‌کنند/پیام‌های تسلیت ته می‌کِشد و برف هنوز قربانی می‌گیرد روستا قیامت کبراست، جنازه‌های زیر برف مانده را بیرون آورده‌اند؛ فرزندت هم میان آنهاست. به همین سادگی... تلخ‌ترین تشییع جنازه‌ی عمرت را تجربه می‌کنی.
حافظی:

سوله های مدیریت بحران شهرداری در اختیار برنامه های «خندوانه»، «عموپورنگ» و... قرار گرفته است

سوله های مدیریت بحران شهرداری در اختیار برنامه های «خندوانه»، «عموپورنگ» و... قرار گرفته است رحمت الله حافظی عضو اصولگرای شورای شهر تهران فهرستی از سوله های مدیریت بحران شهرداری مناطق مختلف تهران منتشر کرد که در اختیار برنامه های تلویزیونی قرار گرفته است.
آذر منصوری: اگر آن دو زن نبودند، ۱+۵ موفق نمی‌شد

رتبه ۱۳۷ مشارکت‌ سیاسی زنان ایرانی در میان ۱۴۴کشور با تبعیض‌مثبت ارتقا پیدا می‌کند

رتبه ۱۳۷ مشارکت‌ سیاسی زنان ایرانی در میان ۱۴۴کشور با تبعیض‌مثبت ارتقا پیدا می‌کند یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران می‌گوید: در فنلاند، نروژ، سوییس و سایر کشورهای موفق خودبخود شکاف جنسیتی ترمیم نشده بلکه تبعیض مثبت را به کار گرفته‌اند.
در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران

قالیباف توجیه کرد؛ پلاسکو کارگاه بود/ حافظی: از مردم عذر خواهی کنید/تندگویان: آقای قالیباف عذرخواهی می‌کنید یا استعفا؟

قالیباف توجیه کرد؛ پلاسکو کارگاه بود/ حافظی: از مردم عذر خواهی کنید/تندگویان: آقای قالیباف عذرخواهی می‌کنید یا استعفا؟ شهردار تهران صبح امروز طی سخنانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران به ارایه گزارش درباره حادثه پلاسکو پرداخت، قالیباف این بار هم مانند جلسه ای که در مجلس برگزار شد به توجیه حادثه پلاسکو و از سر باز کردن تقصیر از شهرداری تهران پرداخت در ادامه جلسه رحمت الله حافظی یکی از اعضای شور...
نماینده مردم تهران

گزارش قالیباف نتوانست نظر نمایندگان را جلب کند/ مقایسه پلاسکو با حادثه ۱۱ سپتامبر تعجب‌برانگیز است

گزارش قالیباف نتوانست نظر نمایندگان را جلب کند/ مقایسه پلاسکو با حادثه ۱۱ سپتامبر تعجب‌برانگیز است نماینده مردم تهران با انتقاد از گزارش شهردار تهران درباره حادثه پلاسکو گفت: حداقل انتظار نمایندگان مجلس عذر‌خواهی شهردار بود که متاسفانه آقای قالیباف عذر خواهی نکرد.

بزرگترین فاجعه انسانی در کمین تهرانی‌ها

بزرگترین فاجعه انسانی در کمین تهرانی‌ها در حال حاضر از حدود یک میلیون و 200 هزار ساختمان در تهران تنها 4 درصد آن‌ها بازسازی و نوسازی می‌شوند؛ به گفته محققان کشور 96 درصد سازه‌های موجود در زمان زلزله احتمالی تهران می‌توانند بزرگترین فاجعه انسانی را پدید آورند.
رییس دانشگاه امیرکبیر:

دانشگاه آزاد خلاهای آموزش عالی را پرکرد

دانشگاه آزاد خلاهای آموزش عالی را پرکرد رییس دانشگاه امیرکبیر معتقد است که دانشگاه آزاد اسلامی به جلوگیری از خروج جوانان و دانشجویان از کشور کمک کرده و اگر این دانشگاه نبود، نهادهای دیگری نمی‌توانستند جای آن را بگیرند.
ماجرای دومین ویدئوی صیادان‌ایرانی اسیر دزدان‌دریایی سومالی

٢ ماه است علف می‌خوریم

٢ ماه است علف می‌خوریم مستنداتی رسیده که نشان می‌دهد چهار نفر دیگر هم زنده هستند. جان استید، مدیر بخش شرق آفریقای گروه «اقیانوس، بدون دزدان دریایی» که دوسالی است ماجرای صیادان ایرانی را پیگیری می‌کند؛ هفته قبل به «شرق» گفته بود از دزدها خواسته‌اند با ارائه عکس و فیلم، زنده‌بودن هشت ایرانی را که گویا در...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.4274