تازه‌های خبر
يكشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۵:۵۲
چاپ

انجمن برنامه ریزی امریکا خبر داد سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری امریکا روی طرح دانشجوی ایرانی

کیانا مطهری در مورد لزوم بازسازی و بهبود وضعیت ایستگاه های آتش نشانی در این شهر گفته است "واقعیت آن است که ایستگاه های آتش نشانی خانه آتش نشانان محسوب می شوند. آتش نشانان زمان زیادی را در ساختمان های آتش نشانی صرف می کنند پس بایستی در آنجا احساس راحتی کنند."
سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری امریکا روی طرح دانشجوی ایرانی

گروه اجتماعی تدبیر: دانشجویان رشته معماری دانشگاه اورگان، از طرحی رونمایی کرده اند که ساخت سه ایستگاه آتش نشانی جدید در "مدفورد" شهری در ایالت "ارگان" را نشان می دهد و درصددند تا تغییری عمده در مدل شهرسازی این ناحیه به وجود آورند و حمایت مالی دولت امریکا را جلب کنند.

 

به گزارش "تدبیر" به نقل از "انجمن برنامه ریزی امریکا"، "کیانا مطهری" دانشجوی 21 ساله ایرانی گفته است که طرحی برای ساخت سه ایستگاه آتش نشانی در شهر "مدفورد" را طراحی کرده است. این دانشجوی ایرانی هدف خود را ایجاد فضایی "راحت تر" برای فعالیت آتش نشانان اعلام کرده است.

 

مطهری در مورد لزوم بازسازی و بهبود وضعیت ایستگاه های آتش نشانی در این شهر گفته است "واقعیت آن است که ایستگاه های آتش نشانی خانه آتش نشانان محسوب می شوند. آتش نشانان زمان زیادی را در ساختمان های آتش نشانی صرف می کنند پس بایستی در آنجا احساس راحتی کنند."

 

مطهری یکی از 26 دانشجویی است که برنامه خود را به مقام های شهری و آتش نشانی در کتابخانه "کارنگی" نشان داده است. دانشجویان "مدفورد" برنامه های جدید خود در مورد شهرسازی را تحت نظارت اساتید دانشگاهی "ویرجینیا کارت رایت" و "جیم گیونز" مورد ارزیابی قرار داده اند."

 

انجمن برنامه ریزی امریکا در ادامه خبر خود افزوده است که مسئولان شهر "مدفورد" با تخصیص بودجه ای 10.6 میلیون دلاری به منظور بازسازی و اجرای مدل های جدید شهری در سه ایستگاه آتش نشانی این شهر موافقت کرده است.

 

مطهری علاوه بر اعلام برنامه اش گفته است که مایل به شنیدن نظرات آتش نشانان است تا بتواند ایده های بهتری را برای انجام پروژه اش دریافت کند. طبق برنامه ریزی های انجام شده اجرای این برنامه شش ماه به طول خواهد انجامید. "گوردون اسلتمو" معاون بخش آتش نشانی "مدفورد" اظهار داشته که از طرح این دانشجوی ایرانی و همکارانش تحت تاثیر قرار گرفته است چرا که آنان به خوبی نیازهای آتش نشانان به فضاهای محیطی را در این طرح لحاظ کرده اند. این مقام اجرایی آتش نشانی در ادامه افزوده است که بزرگترین چالش پیش روی دانشجویان تقویت درک آنان از فعالیت های روزمره آتش نشانان است.

 

"سوبرامانیان" دانشجوی 23 ساله رشته معماری از ناحیه "سان فرانسیسکو" در این مورد گفته است که پروژه های مشابه دیگری را نیز مشاهده کرده اما از طرح خلاقانه به کار گرفته شده در برنامه ساختمان سازی این تعداد از دانشجویان شگفت زده است. او در این مورد افزوده است "این طرح چیزی فراتر از صرف ساخت ایستگاه آتش نشانی است. این طرح فرصتی برای ایجاد تفاوت در جامعه است."

 

در طرح ارائه شده دانشجویان پیشنهاد کرده اند که در ایستگاه های جدید آتش نشانی از پنجره های شیشه ای بزرگ استفاده شود تا آتش نشانان دید بازی به سوی خیابان داشته باشند. "آلن چانگ" دانشجوی 21 ساله معماری از ایالت "پورتلند" در مورد طرح ارائه شده گفته است که طراحی ایستگاه های آتش نشانی پیچیده تر از آن چیزی بوده که او در ابتدا فکر می کرد."

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2817