تازه‌های خبر
شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹
چاپ

دیه ضارب مترو شهر ری به حساب دولت (وزارت دادگستری ) واریز می‌شود

قاضی یکی از دادسراهای تهران که در جریان پرونده ضارب متروی شهر ری قرار داشت از واریز شدن دیه ضارب به حساب دولت در وهله نخست خبر داد.
دیه ضارب مترو شهر ری به حساب دولت (وزارت دادگستری ) واریز می‌شود

سیدعلیرضا میرحیدری: قاضی یکی از دادسراهای تهران که در جریان پرونده ضارب متروی شهر ری قرار داشت از واریز شدن دیه ضارب به حساب دولت در وهله نخست خبر داد. او با اشاره به اینکه از نظر بازرسی ناجا تخلفی در آن ماجرا صورت نگرفته است به داتیکان گفت: «نیروی انتظامی مجوز قانونی برخورد با ضارب را داشته است، اما چون اتفاقی که رخ داده، منجر به کشته شدن فرد ضارب شده است در صورت احراز نشدن شرایط محاربه، موظف به پرداخت دیه خواهد بود.

او در این باره گفت: پلیس در تیراندازی پای مهاجم را هدف گرفته است و احتمالاً با شلیک به سفید ران ( عضو حساسی در ران که در صورت پارگی و آسیب موجب خونریزی شدید می‌شود ) او را متوقف کرده است. او ادامه داد: اما چون ضارب پیش از مرگ به فرد دیگری صدمه زده بوده، این دیه ابتدا به حساب دادگستری واریز می‌شود، سپس با ترتیب اولویت دیون وی ( ابتدا دیه روحانی مضروب-سپس مهریه در صورت متاهل بودن -چون مهریه از دیون ممتازه هست-آنگاه سایر غرما و طلبکاران و در آخر بین وراث الباقی طبق قانون ارث تقسیم می شود).

به گزارش رسانه‌ها 24 تیرماه در مترو تهران فردی با ضربات تیغ موکت بری یک روحانی را مجروح کرد. به دنبال این حادثه مأموران پلیس در محل حاضر شده و ضمن خارج کردن شهروندان از محل اقدامات خود برای دستگیری و کنترل این فرد را آغاز کردند. پس از آنکه این فرد به دستورات پلیس توجهی نکرد، مأموران با رعایت قانون به کارگیری سلاح ابتدا چند تیر هوایی شلیک کرده و سپس به پای فرد مهاجم شلیک کردند که این فرد پس از شلیک پلیس زمین‌گیر شد. این فرد مهاجم که حدود 40 سال سن داشت، در راه انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2498