تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۴
چاپ

مدیرکل مجموعه ورزشی آزادی چگونه پشت درهای بسته استادیوم ماند!

«ناصرمحمودی‌فر» مدیرکل مجموعه ورزشی آزادی از کار برکنار شد. او در شش ماه گذشته و با وجود همه مخالفت‌ها، دوبار ورزشگاه آزادی را به روی خانواده‌های تهرانی برای تماشای بازی فوتبال جام جهانی باز کرد.
مدیرکل مجموعه ورزشی آزادی چگونه پشت درهای بسته استادیوم ماند!

«محمدجواد حق‌شناس» رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران اعتقاد دارد این اخراج دقیقاً از نقطه مثبت و ارزشمند کارنامه محمودی فر آب می‌خورد. محمودی‌فرهم در گفت‌و‌گو با «ایران» به‌طور ضمنی حرف‌های محمدجواد حق‌شناس را تأیید می‌کند و می‌گوید: «فکر می‌کنم حرف‌های حق‌شناس قرین به صحت است.» محمودی‌فر همچنین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما تأکید می‌کند که خبر برکناری‌اش را از سایت‌های خبری خوانده و مدیرانش دلیلی برای اعلام خبر به او نیافته‌اند.

وقتی خبر برکناری «محمودی‌فر» روی سایت‌های خبری رفت، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران آن را کار مخالفان حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی دانست و در حساب توئیتری خود نوشت: «ازمدیران عالى ورزش انتظار می‌رفت از عملکرد موفق او در برگزارى نمایش مسابقات تیم ملى فوتبال در جام جهانی روسیه2018 که با حضور خانواده هاى ایرانى برگزار شد، قدردانى شایسته اى صورت گیرد!»
از نگاه برخی از کاربران فضای مجازی هم کفه برکناری محمودی‌فر به خاطر بازکردن در ورزشگاه آزادی به روی خانواده‌های پایتخت‌نشین، سنگین‌تر از هر دلیل دیگری است. آنها یادآوری می‌کنند که سه روز پیش از آنکه درهای ورزشگاه به روی محمودی‌فر بسته شود، برنامه او و همکارانش برای پخش مسابقات نیمه نهایی، رده بندی و فینال در وزشگاه آزادی با حضور خانواده‌های تهرانی هم لغو شده بود.
«طیبه سیاوشی» نماینده تهرانی‌ها در بهارستان هم در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید که برکناری محمودی‌فر را یک پیام نگران کننده برای ادامه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی می‌دانسته است. همین مسأله هم باعث می‌شود تا او پیگیر چرایی برکناری محمودی‌فر شود اما چیز متفاوتی می‌شنود! سیاوشی نام فرد یا افرادی که با آنها گفت‌و‌گو کرده را به میان نمی‌آورد و از آنها به عنوان مدیران بالادستی یاد می‌کند. به گفته این نماینده زن، مدیران بالادستی، برکناری محمودی‌فر  را به دلیل حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی رد کرده‌اند. این مدیران به او قول داده‌اند که تغییری در سیاست‌های کلی وزارت ورزش و جوانان برای حضور خانواده‌ها به وجود نمی‌آید.
همچنین سیاوشی می‌گوید: «آنها به او گفته‌اند که دلیل برکناری محمودی‌فر مسأله دیگری بوده و مدیرکل سابق مجموعه ورزشی آزادی در حال حاضر مشاور معاون وزیر است!» مدیران بالادستی همچنین به سیاوشی گفته‌اند که به محمودی‌فر سمت جدیدی داده خواهد شد. در این میان برخی از کاربران فضای مجازی هم در گمانه زنی‌های خود برکناری محمودی‌فر را به مباحث مالی مرتبط دانسته و می‌گویند:«باید دید این برکناری ارتباطی به گردش مالی این برنامه‌ها داشت یا خیر؟»
«حسن کریمی» مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیز در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها دلیل برکناری محمودی‌فر را به یک کار اداری مربوط می‌داند که او از انجام آن «اکراه» داشته است. کریمی می‌گوید: «من ۲، ۳ بار به محمودی‌فر موضوع را گفتم، چون کاری که قرار بود انجام بدهیم، قانونی بود، اما او شرط و شروطی داشت. ما هم گفتیم یکی بیاید که بتواند کار را انجام بدهد. در واقع علت اصلی برکناری محمودی‌فر همین موضوع بود.» کریمی، محمودی‌فر را از مدیران خوب و توانمند کشور می‌داند که دوستی 20ساله با او دارد اما اعتقاد دارد که تغیـــــیر شرایط ورزشگاه در 6 ماه گذشته سرعت لازم را نداشته است. کریمی در نهایت خروج تأسیسات شرکت «برهان مبین» از ورزشگاه آزادی را محل اختلاف خود با محمودی‌فر و اخراج او از آزادی می‌داند. مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برکناری محمودی‌فر را به دلیل حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی تکذیب می‌کند. کریمی این حضور را سیاست وزارت ورزش و شرکت توسعه می‌داند و اعتقاد دارد که محمودی‌فر نیز در این باره خوب عمل کرد.
«محمودی‌فر» اما همچنان اعتقاد دارد که نتیجه‌گیری حق‌شناس از دلیل اخراجش به واقعیت نزدیکتر است.
او به «ایران» می‌گوید: «از من امضا خواستند. این امضا برخلاف قانون بود. حالا اگر قانونی وجود دارد که خبر ندارم من را هم در جریان بگذارند اما به نظر می‌رسد که اینها بهانه است و حدسی که آقای حق‌شناس درباره اخراج من می‌زند، درست باشد.» یک هفته پیش از آنکه درهای ورزشگاه آزادی به روی محمودی‌فر بسته شود او از مدیران بالادستی‌اش تقدیرنامه گرفته بود. حالا می‌پرسد: «چطور می‌شود مدیری را که یک هفته قبل تشویق شده و لوح سپاس گرفته، برکنار کنند، آن هم تنها به خاطر اینکه دو نامه را امضا نکرده؟! مستندات قانونی این رفتار کجاست؟»
محمودی‌فر اعتقاد دارد که وقتی افکارعمومی این اتفاق‌ها را در کنار بی‌اطلاعی او از برکناری‌اش می‌گذارند، به نتیجه دلخواه مدیران بالادستی نمی‌رسند. او همچنین یادآوری می‌کند که در انجام وظایف خود موظف به تمکین از قانون است.

ماجرای یک طومار
ســـــــــــــــه روز قبل از برکناری محمودی‌فر، «حسین‌الله کرم» رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله در پست اینستاگرامی از امضای طوماری 50 متری خطاب به وزیر کشور خبر داد که حزب‌الله در این طومار، خواستار برکناری استاندار تهران شده بود.‌الله کرم در توضیح می‌نویسد:«امضاکنندگان معتقدند رقص، کشف حجاب، اختلاط و...در ورزشگاه آزادى به هنگام تماشاى تصویرى مسابقه فوتبال ایران با اسپانیا و پرتغال، زیر پا گذاشتن امنیت اخلاقى و اجتماعى جامعه بوده.» همچنین حزب‌الله حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی را مساوی با زیرپاگذاشتن قانون «ماده٢٤» منع ورود بانوان به سالن هاى ورزشى آقایان و بالعکس تحت هرعنوان(تماشاگر و...)دانسته‌اند. آنها اعتقاد دارند حضور خانواده‌ها در ورزشگاه باعث قبح زدایى و شکستن این قانون می‌شود، بنابراین براى دفاع ازحریم اخلاقى واجتماعى، خواستار برکنارى رئیس تأمین استان تهران به دلیل سوء تدبیر می‌شود.
طیبه سیاوشی یکی از نمایندگان زن که در ورزشگاه آزادی حضور داشته برخلاف‌ الله کرم اعتقاد دارد که حضور خانواده‌ها در استادیوم به سالم‌سازی فضا منجر شده. او که به تازگی با زنان تهرانی به تماشای بازی بسکتبال ایران و عراق نشسته اعتقاد دارد که دوربین‌های نصب شده در سالن به خوبی نشان دهنده فضای مثبت و سالم سالن بود. همچنین سیاوشی وجود این دوربین‌ها را سند خوبی می‌داند تا نشان دهد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها و سالن‌های مسابقات هیچ اتفاق حاشیه‌ای به دنبال ندارد. او آمار دست‌اندرکاران ورزشگاه آزادی از تعداد تماشاچیان بازی ایران و اسپانیا را هم شاهد دیگری بر سالم‌سازی فضای استادیوم‌ها با حضور خانواده‌ها می‌داند. براساس آماری که به سیاوشی داده شده، 40 هزار تهرانی آن شب بازی ایران و اسپانیا را در وزرشگاه آزادی به تماشا نشسته‌اند که  تنها 900 نفر آنها مجرد بودند! اما سوای سخنان سیاوشی در حال حاضر یک سؤال ذهن افکارعمومی را به خود مشغول داشته آیا آن طومار یکی از دلایل بسته شدن در ورزشگاه آزادی به روی «محمودی‌فر» است؟ افکارعمومی همچنان از «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش خواسته‌اند تا او شخصاً دلایل برکناری محمودی‌فر را توضیح دهد تا آنها این خروج را مقدمه بستن در ورزشگاه به روی خانواده‌های تهرانی ندانند!

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.6251