تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
چاپ

زندگی روزمره ایرانیان به روایت "اینستاگرام"

یک عکاس ایرانی حساب کاربری با هشتگ "اوری دی ایران" ایجاد کرده است. او در این باره می نویسد:"ما از مردم می خواهیم تا عکس های روزمره خود از اطراف شان را برای ما ارسال کنند. ما آن ها را انتخاب و منتشر می کنیم."
زندگی روزمره ایرانیان به روایت

گروه اجتماعی تدبیر: اینستاگرام به دریچه ای برای به نمایش گذاشتن زندگی روزمره مردم جهان از ملیت های مختلف تبدیل شده است. هشتگ های ایجاد شده تحت عناوینی چون "اوری دی این میدل ایست"، "اوری دی این یوروپ" نمایی باز از زندگی روزمره اجتماهی مردم جهان را نشان می دهند. در این بین ایرانیان نیز بیکار ننشته اند و در این زمینه فعال بوده اند.


به گزارش "تدبیر"، نشریه "تایم" با اشاره به این موضوع که در کنار سایر ملیت ها زندگی روزمره ایرانیان نیز در قالب عکس در سایت "اینستاگرام" به تصویر کشیده می شود می نویسد:"رامین طلایی" عکاس ایرانی حساب کاربری با هشتگ "اوری دی ایران" ایجاد کرده است. او در این باره می نویسد:"ما از مردم می خواهیم تا عکس های روزمره خود از اطراف شان را برای ما ارسال کنند. ما آن ها را انتخاب و منتشر می کنیم."

این عکاس ایرانی در ادامه به خبرنگار "تایم" می گوید:"چهره عمومی ارائه شده از ایران در رسانه های غربی آن است که ایرانیان ضد غرب و ضد امریکا هستند. اکثر عکس های منتشر شده از ایران سیاسی هستند. این در حالیست که ما امیدوارم تصویری متفاوت و صمیمانه تر از ایران به جهانیان ارائه شود. ما می خواهیم آن چه در زندگی درونی ایرانیان و آن چه در عموم دیده می شود را به نمایش بگذاریم."

این عکاس ایرانی در پایان اشاره کرده که در حساب کاربری مذکور خطوط قرمز تعیین شده از سوی دولت ایران نقض نشده اند.
 

نشریه "تایم" در بخش دیگری از این گزارش به دیگر هشتگ های ایجاد شده اشاره می کنم که زندگی روزمره مردم جهان را نشان می دهند. "تایم" در این باره می نویسد:"عکس های مردمان کشورهای اروپای شرقی هنوز هم بوی کهنگی و دوران اتحاد جماهیر شوروی را دارند. در طول شش ماه گذشته تعداد دنبال کنندگان صفحه کاربری زندگی روزمره مردم اروپای شرقی 2.700 نفر بوده اند. در صفحه مخصوص امریکا لاتین می توان رنگ های شاد و شور و نشاط زندگی مردمان امریکای لاتین را مشاهده کرد. صفحه مربوط به خاورمیانه حال و هوایی دیگر دارد. اکثر عکس های به اشتراک گذاشته شده در آن با دوربین گوشی های ساده تلفن همراه گرفته شده اند."

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2499