تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳
چاپ

تبعات احتمالی جنگ برانکو و کی روش ماجرای کرانچار برای سرمربی قرمزها تکرار شد/ کاهش تعداد ملی پوشان پرسپولیس و تماشاگران تیم ملی؟

تاریخ نشان می دهد که درگیری اخیر بین کارلوس کی روش و برانکو به کاهش تعداد ملی پوشان پرسپولیس خواهد انجامید.
ماجرای کرانچار برای سرمربی قرمزها تکرار شد/ کاهش تعداد ملی پوشان پرسپولیس و تماشاگران تیم ملی؟

اولین بار نیست که کارلوس کی روش با مربیان باشگاهی دچار اختلاف می شود و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود.

به گزارش نامه نیوز، انتقادهای برانکو از حضور طولانی مدت بازیکنان در اردوهای تیم ملی و برگزاری اردو در امارات آن هم بدون لژیونرها و بازی تدارکاتی مناسب خشم کارلوس کی روش را به دنبال داشت و او هفت ملی پوش قرمزها را بلافاصله به تهران بازگرداند.

سرمربی پرتغالی تاکنون رفتارهای عجیبی داشته و البته این تصمیم وی نیز چندان تازگی نداشت چراکه در گذشته نیز مشابه آن را به سپاهان انجام داد.

پیش از جام جهانی برزیل و در حالی که زلاتکو کرانچار سرمربی سپاهان بود، کی روش خواستار بازی نکردن ملی پوشان از فروردین سال بعد در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا شد وسرمربی کروات سپاهان در مصاحبه ای جنجالی دانش فنی کی روش را بی ارتباط با فوتبال ایران دانست. کی روش هم که معمولا در این مواقع بسیار سریع واکنش نشان می دهد بلافاصله با صدر بیانیه ای به صورت غیر مستقیم جواب انتقاد سرمربی سپاهان را داد تا اختلافات علنی شود.

در ادامه کرانچار تصمیم گرفت به خاطر لیگ قهرمانان شاگردانش را به تیم ملی ندهد و تمکین نکردن مسئولان سپاهان از تصمیم فدراسیون و کادرفنی تیم ملی کار دست بازیکنان ملی‌پوش این تیم داد و کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی  پس از جلسه‌ دو ساعته‌ای که با کادرفنی در اردوی آفریقای جنوبی داشت هر شش بازیکن تیم فوتبال سپاهان را از تیم ملی خط زد.

آن شش نفر رحمان احمدی، شجاع خلیل‌زاده، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی و مهدی شریفی بودند که در نهایت هم تنها دو نفرشان در لیست نهایی کی روش برای حضور در جام جهانی قرار گرفتند.

حالا تاریخ تکرار شده و این بار هفت بازیکن پرسپولیس با تصمیم کی روش تیم ملی را ترک کردند تا در خدمت باشگاه شان باشند و البته نگران از دست دادن جایگاه شان در تیم ملی!

با توجه به برخورد سرمربی تیم ملی با ملی پوشان سپاهان می توان پیش بینی کرد که تعداد ملی پوشان پرسپولیس نیز با کاهش مواجه شود و احتمالا چند بازیکن مثل کامیابی نیا، انصاری و حتی طارمی ممکن است رنگ تیم ملی و احتمالا جام جهانی را نبینند.

از سوی دیگر با توجه به حضور پرتعداد تماشاگران در بازی های پرسپولیس می توان نتیجه گرفت که بخش عمده ای از تماشاگران بازی های ملی در ورزشگاه آزادی را پرسپولیسی ها تشکیل می دهند و با توجه به اینکه هواداران پرسپولیس حمایت قاطع خود از برانکو را اعلام و علیه کی روش موضع گیری کرده اند، باید نگران تعداد تماشاگران در بازی های خانگی تیم ملی در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی هم باشیم.

در این بین فدراسیون فوتبال نیز به جای کدخدامنشی و تلاش برای حل مشکل بوجود آمده با احضار برانکو به کمیته انضباطی و حمایت تاج از کی روش احتمال تعامل دو طرف را به شدت کاهش داده و باید دید در نهایت دود این اختلاف به چشم چه کسی خواهد رفت.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2824