تازه‌های خبر
جمعه، ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۱:۳۲
چاپ

آقاي وزير در بخش هاي ديگر بسکتبال هم ورود کنيد

يک بار در مطلبي نوشتم اگر به فرض مهلت دو ساله فدراسيون جهاني بسکتبال (فيبا) براي دادن مجوز به دختران محجبه ساعت 24 شب گذشته به پايان مي رسيد ، فدراسيون بسکتبال ايران تا ساعت 23 و 55 دقيقه بدون برنامه و فقط در انتظار پايان مهلت فيبا بود . در 5 دقيقه زمان باقي مانده اما اتفاقاتي افتاد که هرگز طي دو سال گذشته شاهدش نبوديم و در نهايت با همين کارها دختران بسکتبال ايران توانستند حرف خودشان را به کرسي بنشانند .
آقاي وزير در بخش هاي ديگر بسکتبال هم ورود کنيد

 

جام جم آنلاين / افشين رضاپور ؛ يک بار در مطلبي نوشتم اگر به فرض مهلت دو ساله فدراسيون جهاني بسکتبال (فيبا) براي دادن مجوز به دختران محجبه ساعت 24 شب گذشته به پايان مي رسيد ، فدراسيون بسکتبال ايران تا ساعت 23 و 55 دقيقه بدون برنامه و فقط در انتظار پايان مهلت فيبا بود . در 5 دقيقه زمان باقي مانده اما اتفاقاتي افتاد که هرگز طي دو سال گذشته شاهدش نبوديم و در نهايت با همين کارها دختران بسکتبال ايران توانستند حرف خودشان را به کرسي بنشانند .
داستان عشق آباد با حضور دختران  ايران در تورنمنت 3 به 3 اين کشور ، نامه هاي مسعود سلطاني فر  و بازي  نمادين دو تيم بسکتبال بانوان با حضور نماينده فيبا که زمينه ساز اين اتفاق باز هم وزارت ورزش و جوانان بود ، فعاليت هاي گسترده اي را  بر اساس ايده توجه به دختران بسکتباليست ايران نشان داد. کاري به اين نداريم براي متقاعد کردن فيبا با دختران محجبه بسکتبال در سطح بين المللي هم اتفاقات خوبي افتاد که در تصميم فيبا بي تاثير نبود اما نکته مهم در مسير گرفتن مجوز براي بانوان بسکتباليست ما ، تلاش هاي داخلي صورت گرفته با هدايت وزير ورزش و جوانان بود.
وقتي توانمندي هاي بانوان ورزشکار در بيشتر رشته هاي ورزشي ثابت شده است ، دختران بسکتباليست هم مي توانند و بايد در عرصه هاي بين المللي ديده شوند و با اين رويکرد بود که در مدت 6 ماه تمامي نيروهاي بسکتبال در بخش بانوان براي متقاعد کردن فيبا به کار گرفته شد. اينک دختران بسکتبال در سايه ثمره اين تلاش ها در انديشه بررسی شرایط فنی با توجه به دورافتادگی شدید از میادین بین المللی در چهار دهه گذشته  هستند بنابراين بعد از فعاليت هاي موثر در گرفتن مجوزهاي لازم ، اينک اين بخش از بسکتبال ايران امکانات و تجهییزات مي خواهد همين طور مطالعه عمیق و زمان کافی براي استفاده از منابع مختلف علمی.
در کنار دادن مجوز بسکتبال به دختران از سوي فيبا يک واقعيت ديگر هم براي ما وجود دارد که نبايد از کنار آن به سادگي گذشت. بسکتبال ايستا ، بدون نگرش هاي نو و  کارهايي که منطبق با رويدادهاي بين المللي اين ورزش نيست ، گرفتار غفلت و بي توجهي  است . شايد بتوان گفت بسکتبال ايران با همه چارچوب هايي که اين ورزش در سطح بين المللي دارد خيلي پيش پا افتاده ، محلي و سليقه اي اداره مي شود از اين رو به ايده هاي نو نياز دارد.
با ورود وزير ورزش و جوانان به مقوله بسکتبال بانوان و توجه به اهميت ديده شدن آنها، دستورالعمل هاي تکراري و بدون پويايي اين بخش که سال ها در فدراسيون خاک خورده بود ، کنار زده شد و بسکتبال ايستا بانوان با نگاه ملي به پويايي رسيد . آيا آقاي وزير مي داند در فدراسيون با سابقه 16 سال رياست کنوني ، چه بخش هايي در غبار سال ها رخوت و رکود و بي برنامگي فرو رفته اند و اهالي اين ورزش چگونه مانند ورود وزير به بخش بانوان ، ورود او به ديگر بخش هاي زنگار گرفته بسکتبال را انتظار مي کشند؟
امید است وزير ورزش و جوانان  بعد از طليعه خوش که بشارت آن  با پيگيري هايش در راه گرفتن مجوز بانوان توسط فيبا نشان داده شد ، هر چه زودتر براي بازسازي ديگر قسمت هاي از کار افتاده بسکتبال گام بردارد .
آقاي وزير ! امروزعلاوه بر توجه به بسکتبال بانوان ؛ به اجماع نخبگان بسکتبال ايران و ايجاد و تغيير ساختارهاي متعدد اعم از بسکتبال سه نفره ، ليگ هاي مختلف ، تيم هاي ملي ، استعداديابي ، آموزش و بسياري از موارد ديگر نياز داريم.  بسکتبال از هرگونه نوآوری و خلاقیت که بايد از ویژگی‌های مشهود يک مدیر باشد تهي است و خودتان نمونه اش را در بخش بانوان ديديد  که چگونه بدون هیچگونه تلاشی ، دقايقي پيش از پايان مهلت قانوني جامد مانده بود . بنابراين آقاي وزير ! بسکتبال ايران در تمامي بخش ها به تلاش و تکاپویی برای بازسازی که سال‌هاست تحلیل رفته است ، نياز دارد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.2757