تازه‌های خبر
دوشنبه، ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۲:۱۷
چاپ

لیگ قهرمانان آسیا صعود شیرین پرسپولیس در آزادی با هت‌تریک طارمی

پرسپولیس ایران با برتری ۴ بر ۲ بر الوحده امارات و با توجه به شکست الریان قطر برابر الهلال عربستان، به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.
صعود شیرین پرسپولیس در آزادی با هت‌تریک طارمی

در ششمین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره، پرسپولیس ایران در ورزشگاه آزادی میزبان الوحده امارات بود. پرسپولیس با پیروزی ۴ بر ۲ برابر حریف اماراتی و با توجه به شکست الریان قطر برابر الهلال عربستان، به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و حریف لخویا قطر شد.

گل‌های پرسپولیس را مهدی طارمی (سه بار) و سروش رفیعی به ثمر رساندند.

گزارش لحظه‌به‌لحظه بازی را در ادامه می‌خوانید:

نیمه دوم، سه دقیقه وقت تلف شده داشت و بازی در ساعت ۲۱:۵۱ به پایان رسید.

دقیقه ۸۲، شوت محکم مهاجم الوحده را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه ۷۶، مهدی طارمی وارد محوطه جریمه الوحده شد و توپ را به امیری پاس داد اما او نتوانست از موقعیت استفاده کند.

پرسپولیس ۴ - الوحده ۲؛ دقیقه ۷۰، علی علی‌پور که تازه به جای سروش رفیعی به میدان آمده بود، وارد زمین الوحده شد و با پاس عرضی، طارمی را با دروازه‌بان اماراتی روبه‌رو کرد. مهاجم پرسپولیس هم سومین گل خود و گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۶۸، محسن مسلمان در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان الوحده موفق نبود و توپ از پایش فاصله گرفت.

دقیقه ۶۶، پرسپولیس صاحب کرنر دیگری شد اما باز هم از آن استفاده نکرد.

دقیقه ۶۰، مهدی طارمی داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما ضربه فنی او را دروازه‌بان الوحده مهار کرد.

دقیقه ۵۶، الوحده صاحب یک ضربه کرنر شد. این موقعیت به یک ضد حمله برای پرسپولیس تبدیل شد اما سرخ‌پوشان هم نتوانستند از فرصت بهره ببرند.

دقیقه ۵۴، مهدی طارمی با راشد علی تک به تک شد و توپ را از بین پاهای او وارد دروازه الوحده کرد تا باز هم پرسپولیس از حریفش پیش بیفتد.

دقیقه ۵۳، مهدی طارمی نزدیک بود با دروازه‌بان تک به تک شود اما داخل محوطه جریمه سرنگون شد و داور هم اعتقادی به پنالتی نداشت.

پرسپولیس ۲ - الوحده ۲؛ دقیقه ۵۱، ارسال ژوژاک به روی دروازه با ضربه سر تاریه‌بو به گل دوم اماراتی‌ها تبدیل شد.

دقیقه ۴۹، بازیکنان الوحده فرصت خوبی برای گل‌زنی داشتند که خوشبختانه نتوانستند از آن بهره ببرند و شوت مهاجم اماراتی با اختلاف به بیرون رفت.

در همان ثانیه‌های نخست نیمه دوم، پرسپولیس از کنار خط طولی و داخل زمین الوحده صاحب ضربه ایستگاهی شد. ارسال سریع رفیعی را احمدزاده در میان راه قطع کرد اما توپ به کنار دروازه برخورد کرد تا آه از نهاد پرسپولیسی‌ها برآید.

ساعت ۲۱، نیمه دوم دیدار آغاز شد. بازیکنان الوحده با تاخیر وارد زمین شدند.

نیمه نخست، چهار دقیقه وقت تلف شده داشت و در ساعت ۲۰:۴۴ سوت پایان این نیمه زده شد.

دقیقه ۴۶، الوحده داخل زمین پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد. توپ ارسالی بسیار خطرناک بود اما مدافعان سرخ‌پوش توپ را دور کردند.

دقیقه ۳۹، مهدی طارمی در موقعیت تک به تک نتوانست گل سوم را به ثمر برساند. این در حالی بود که وحید امیری رو به روی دروازه خالی منتظر پاس بود.

پرسپولیس ۲ - الوحده یک؛ دقیقه ۳۳، شوت از راه دور الاکبری به گوشه دروازه پرسپولیس رفت و بیرانوند تماشاگر این صحنه بود.

دقیقه ۲۹، اشتباه مدافعان پرسپولیس توپ و موقعیت را به ژوژاک داد اما او نتوانست از پشت محوطه جریمه شوت خوبی بزند و توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۲۷، پرسپولیس باز هم به یک کرنر دست یافت. مسلمان کرنر را ارسال کرد اما مدافعان اماراتی توپ را دور کردند.

دقیقه ۲۴، الوحده صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما نتوانست از آن بهره‌ای ببرد.

دقیقه ۲۲، برخورد کمال کامیابی‌نیا با مدافع الوحده در زمین حریف، باعث شد این بازیکن دقایقی احساس ناراحتی کند و با دستور داور از زمین بیرون برده شود.

پرسپولیس ۲ - الوحده صفر؛ دقیقه ۲۰، حرکت تیمی خوب پرسپولیسی‌ها تا داخل محوطه جریمه الوحده ادامه یافت و در آخرین لحظه، مهدی طارمی با نوک پا توپ را به گوشه دروازه تیم مهمان فرستاد تا اختلاف به عدد دو برسد.

پرسپولیس یک - الوحده صفر؛ دقیقه ۱۷، دروازه‌بان الوحده پاس رو به عقب مدافع این تیم را به اشتباه به سروش رفیعی پاس داد تا این بازیکن با عبور از دروازه‌بان، گل نخست بازی را به ثمر برساند.

دقیقه ۱۵، شوت فرشاد احمدزاده با برخورد به مدافع الوحده به کرنر رفت. ضربه کرنر زده شد و طارمی توپ را با سر به سمت دروازه فرستاد اما راشد علی، دروازه‌بان الوحده توپ را مهار کرد.

دقیقه ۱۱، پرسپولیس به یک کرنر دست یافت اما نتوانست از آن استفاده کند.

دقیقه ۱۰، وحید امیری وارد زمین الوحده شد و با سروش رفیعی یک و دو کرد اما در حالی که روبه‌روی دروازه قرار داشت نتوانست از فرصت اسفاده کند.

قبل از این که پرسپولیسی‌ها ضربه ایستگاهی را بزنند، داور لحظاتی بازی را متوقف کرد و به ناظر بازی گفت که تماشاگران روی چشم دروازه‌بان الوحده لیزر می‌اندازند.

دقیقه ۳، پرسپولیس پشت محوطه جریمه الوحده صاحب ضربه ایستگاهی شد. این ضربه حاصلی نداشت.

دقیقه ۲، اسماعیل مطر، بازیکن باتجربه اماراتی‌ها از پشت محوطه جریمه شوت زد  اما توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دیدار پرسپولیس و الوحده از ساعت ۱۹:۵۵ آغاز شد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
مهندسی فرایند و انرژی فران
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.214