تازه‌های خبر
جهان

تاکید آیت‌الله سیستانی بر انجام اصلاحات واقعی در عراق و تعیین نخست وزیر بدون مداخلات خارجی

تاکید آیت‌الله سیستانی بر انجام اصلاحات واقعی در عراق و تعیین نخست وزیر بدون مداخلات خارجی آیت‌الله سیستانی ضمن تاکید بر لزوم انجام اصلاحات حقیقی در عراق، نیروهای امنیتی را به حفاظت از تظاهرات مسالمت‌آمیز فراخواند.

چه چیزی جلوی فاجعه ترامپ را گرفته است؟

چه چیزی جلوی فاجعه ترامپ را گرفته است؟ بحث بر سر سیاست خارجی ترامپ در دو سال نخست ریاست جمهوری اش، عمدتا حول یک سوال می چرخید و آن هم این بود که سیاست خارجی ترامپ بیشتر بر مبنای تدبیر جمعی است یا نظرات شخص رییس جمهور؟

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟ متوسط هزینه های زندگی در این کشور نزدیک ۹ درصد کم تر از ایران است و می توان گفت ترکیه از جمله کشورهایی است که هزینه زندگی در آن جا پایین است اما هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور یکسان نیست و تفاوت ناچیزی در بین آنها وجود دارد.

آیا «تغییر قانون اساسی» شاه کلید عبور از بحران است؟

آیا «تغییر قانون اساسی» شاه کلید عبور از بحران است؟ یک کارشناس مسائل خاورمیانه معتقد است که تغییر قانون اساسی می تواند عراق را از بحران فعلی خارج کند چرا که پس از سقوط صدام تدوین این قانون از سوی امریکا تعمدا شکل گرفت.

واکنش انگلیس به گام چهارم برجامی ایران

واکنش انگلیس به گام چهارم برجامی ایران «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس به تصمیم ایران برای برداشتن چهارمین گام در جهت کاستن از تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام واکنش نشان داده است.

آیا مردم عراق نظام سیاسی این کشور را سرنگون می‌کنند؟

آیا مردم عراق نظام سیاسی این کشور را سرنگون می‌کنند؟ مهم‌ترین سوال کنونی درباره تحولات عراق، این است که آیا حکومت عادل عبدالمهدی در برابر این اعتراضات دوام می‌آورد یا به زودی کنار می‌کشد.

بروکینگز: ترامپ بهتر از داعش از اینترنت استفاده می کند!

بروکینگز: ترامپ بهتر از داعش از اینترنت استفاده می کند! عملیات نیروهای ویژه آمریکا و کشته شدن البغدادی، نقطه عطف مهمی درجنگ با داعش و مبارزه با تروریسم است. پرزیدنت ترامپ حق داشت که درنطق روز یکشنبه 27 اکتبر که طی آن مرگ البغدادی را اعلام کرد، از مقامات و کشورهایی که در این رابطه کمک کرده بودند تقدیر به عمل آورد.

آشوب همزمان لبنان و عراق نمی تواند اتفاقی باشد

آشوب همزمان لبنان و عراق نمی تواند اتفاقی باشد یک کارشناس مسائل غرب آسیا معتقد است که هدف گیری دو صحنه که مردم آن طرفدار مقاومت هستند نمی تواند اتفاقی باشد.

درخواست علاوی برای استعفای دولت عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام

درخواست علاوی برای استعفای دولت عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام همزمان با اعلام شمار کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات عراق، نخست وزیر اسبق این کشور خواهان برکناری دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد. همچنین یکی از نمایندگان پارلمان عراق در اعتراض به وخامت اوضاع و تحولات اخیر استعفا داد.

پاکستان باز هم به نخست وزیر هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداد

پاکستان باز هم به نخست وزیر هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداد پاکستان اعلام کرد، به نخست وزیر هند به خاطر نقض شدید حقوق بشر در کشمیر تحت کنترل هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداده است.

آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید

آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید سناتور رند پل امروز (یکشنبه) در پیامی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، چنانچه واشنگتن می‌خواهد تا به جنگ‌های بی‌پایان در سراسر جهان خاتمه دهد، در واقع باید از مناطق جنگی خارج شود.

عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه

عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه سخنگوی "نیروهای سوریه دموکراتیک‌" اعلام کرد، نیروهای مدافع خلق کرد با ضمانت‌های روسیه به سمت جنوب سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند.

فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست

فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست همزمان با پیوستن اعضای پارلمانی فراکسیون سائرون به صف معترضان، رهبر جریان صدر عراق از مسئولان عراقی که آن‌ها را "فاسد" خواند، خواست تا پیش از برکناری استعفا کنند.

ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد

ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) گفت: در پی تلاش‌های آمریکا بزرگترین تروریست جهان ابوبکر البغدادی کشته شد، او رهبر داعش و موسس آن بود که بزرگترین گروه تروریستی جهان است. پس از مرگ البغدادی جهان امن‌تر شده است.

آیا ترامپ یک قهرمان است؟

آیا ترامپ یک قهرمان است؟ رئیس جمهور آمریکا همان طور که وعده داده بود بالاخره خبر مهم خود را با ذوق و شعف بسیار اما با کمی استرس عنوان کرد.او گفت ما قهرمانیم!

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد مک کاریک به برقراری روابط جنسی با دانشجویان رشته های مذهبی متهم است، اتهامی که به استعفای وی از مقام کاردینالی انجامید و «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان نیز استعفای او را پذیرفت.
پس از 35 سال بدون ذکر علتی

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد «عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ» مفتی اعظم 75 ساله عربستان پس از 35 سال از قرائت خطبه روز عرفه بدون ذکر دلیلی، عذرخواهی کرده و فرد دیگری خطبه را به جا آورده است.

چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه

چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه «رمضان قدیرف» رئیس‌ِ جمهوریِ خودمختار چچن امروز (دوشنبه) اعلام کرد، چندین حمله به مواضع نیروهای پلیس در منطقه چچن روسیه به وقوع پیوسته است.
سبک مافیایی حکمرانی ترامپ مدلی برای تمام مستبدان جهان است

گاردین: ترامپ الهام‌بخش رهبران اقتدارگرا و خطری برای جهان و آمریکایی‎هاست/ نمایندگان جمهوریخواه کنگره می‌توانند او را موقف کنند

گاردین: ترامپ الهام‌بخش رهبران اقتدارگرا و خطری برای جهان و آمریکایی‎هاست/ نمایندگان جمهوریخواه کنگره می‌توانند او را موقف کنند حمله ترامپ به رسانه‌ها را در نظر گیرید. او می‌گوید رسانه‌های اصلی امریکایی "اخبار جعلی" درباره‌اش منتشر می‌کنند. او رسانه‌ها را دشمنان مردم خوانده است. او می‌خواهد از قدرت فدرال برای سرکوب رسانه‌های مخالف استفاده کند.

جنجال‌برانگیز شدن ویدئویی از اعدام یک زن در عربستان+ تصاویر

جنجال‌برانگیز شدن ویدئویی از اعدام یک زن در عربستان+ تصاویر انتشار تصاویر اعدام یک زن در عربستان سعودی جنجال به پا کرد. تصاویری از یک زن منتشر شده است که در حالی که فریاد می‌زند «من کسی را نکشته ام... این ناعادلانه است» با استفاده از شمشیر اعدام می‌شود.

جزئیات اعدام فعال زن عربستانی

جزئیات اعدام فعال زن عربستانی رسانه‌های معتبر اخبار موجود در شبکه‌های مجازی درباره اعدام اسراء الغمغام، فعال حقوق بشری عربستان توسط دولت این کشور را پس از محاکمه محرمانه تایید نمی‌کنند اما شایعات در این باره همچنان به قوت خود باقی است. الغمغام از سال ۲۰۱۵ تحت بازداشت است.

درخواست العبادی از آمریکایی ها برای ماندن در عراق

درخواست العبادی از آمریکایی ها برای ماندن در عراق «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردانهای حزب الله عراق تاکید کرد: حیدر العبادی نخست وزیری که دوره اش در عراق به پایان رسیده بدون تصویب پارلمان از آمریکایی ها خواسته تا در این کشور باقی بمانند.

حکیم،‌ صدر،‌ علاوی و العبادی بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون به توافق رسیدند

حکیم،‌ صدر،‌ علاوی و العبادی بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون به توافق رسیدند بعد از ماه‌ها کش و قوس بر سر نتایج انتخابات پارلمانی عراق بالاخره دادگاه فدرال نتایج بازشماری دستی آرای مراکزی که در مورد آنها شکایت شده بود را تایید کرد. با چراغ سبز دادگاه فراکسیون‌های سیاسی عراق برای تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی وارد عمل شدند. در این راستا ائتلاف سائرون، الن...
بیزنس اینسایدر:

اشتباهات ترامپ به تشکیل محور روسیه- چین- ایران - ترکیه می انجامد

اشتباهات ترامپ به تشکیل محور روسیه- چین- ایران - ترکیه می انجامد حتی این کشوزرها اخیرا از تمایل خود برای کنار گذاشتن دلار از مبادلات تجاری شان سخن می گویند.
استفان والت نظریه پرداز برجسته در فارین پالسی بررسی کرد:

چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟

چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟ این هفته دیوید ایگنیشس در واشنگتن پست ، یادداشتی در مورد کاهش « نفوذ » آمریکا در خاورمیانه به نگارش در آورد. موضوع اصلی وی در این یادداشت این بود که « عقب نشینی » امریکا از منطقه خاورمیانه به بازیگران محلی اجازه داده تا خود مسیرهای دستیابی به اهداف خود را ترسیم کنند و اکنون بسیار...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.7996