تازه‌های خبر
جهان
الحیات:

ترامپ دنبال دردسر بگردد، ایران، روسیه و چین قتلگاه او می شوند

ترامپ دنبال دردسر بگردد، ایران، روسیه و چین قتلگاه او می شوند ساکن جدید کاخ سفید مانند ساکن قبلی نخواهد بود. رئیس جمهور باراک اوباما به بخش اعظم شعارهایی که در مبارزات انتخاباتی اش پیش از رئیس جمهور شدن داده بود وفادار ماند. او از همان ابتدا در زمینه سیاست های داخلی و خارجی شفاف بود. نیازی به برشمردن دستاوردهایش یا تشریح میراثی که برجا گذاش...

وعده دیوارکشی ترامپ به سود مکزیک است

وعده دیوارکشی ترامپ به سود مکزیک است برخی از کارشناسان شعار کشیدن دیوار از سوی ترامپ را باعث رونق اقتصادی مکزیک می دانند چرا که برای ساخت 3200 کیلومتر دیوار مرزی باید خرید مصالح و کارگر به دلیل ارزانی از مکزیک تامین شود.

پنج نکته اساسی درباره تیلرسون وزیر خارجه ترامپ

پنج نکته اساسی درباره تیلرسون وزیر خارجه ترامپ چیز قابل توجهی که روز چهارشنبه از تیلرسون شنیده شد، اذعان او به عدم دانش کافی بود. مدیرعامل سابق اکسون موبیل در برابر سوالاتی قرار گرفت که جواب او تمایل به داشتن و آگاهی پیداکردن از اطلاعات بهتر قبل از دادن پاسخگویی بود.
از حمله به ناتو سیاست‌های مرکل تا دفاع از حضور در توئیتر و همکاری با پوتین

۱۰ نکته مهمی که ترامپ مطرح کرد: نمی‌خواهم تمام کارت‌هایم درباره ایران را رو کنم

۱۰ نکته مهمی که ترامپ مطرح کرد: نمی‌خواهم تمام کارت‌هایم درباره ایران را رو کنم ترامپ درباره ایران اظهار کرد که قصد ندارد جزئیات سیاست‌هایش را تشریح کند. او گفت که نمی‌خواهد تمام کارت‌هایش را در این‌باره رو کند. با این حال، او گفت که از توافق اوباما با ایران بر سر برنامه هسته‌ای آن کشور راضی نیست.

لبخندِ ریاض به دونالد ترامپ/ عادل الجبیر: مواضع ما و دولت جدید آمریکا درباره ایران و سوریه همخوانی دارد

لبخندِ ریاض به دونالد ترامپ/ عادل الجبیر: مواضع ما و دولت جدید آمریکا درباره ایران و سوریه همخوانی دارد الجبیر تاکید کرد: اینکه بتوانیم با ایران در صلح و همکاری زندگی کنیم بسیار خوب است اما باید تلاش‌ها دو طرفه باشد.

فدریکا‌موگرینی: برجام متعلق به جامعه‌جهانی است

فدریکا‌موگرینی: برجام متعلق به جامعه‌جهانی است «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بیانیه خود در سالگرد اجرای «برجام» تاکید کرد توافق هسته ای ایران و غرب به کل جامعه جهانی تعلق دارد و فرصت های سودمندی را برای بهبود همکاری منطقه ای برای همه فراهم می کند که باید مغتنم شمرده شود.
در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر چانه‌زنی با چین درباره موضوع اصل «یک چین»

هشدار جدی چین به ترامپ: اصل «یک چین» قابل مذاکره نیست

هشدار جدی چین به ترامپ: اصل «یک چین» قابل مذاکره نیست در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا مبنی بر چانه زنی با چین در ارتباط با موضوع اصل «یک چین»، پکن به وی هشدار جدی داد.

نامه پناهنده فلسطینی به پناهنده سوری

نامه پناهنده فلسطینی به پناهنده سوری اصر ولد الهانیه، فعال سیاسی تونسی در یادداشتی در صفحه فیسبوک خود نوشت: اردوگاه شب اول آزاردهنده است. تا این که یک سال می‌گذرد. بعد دیگر با آن صمیمی می‌شوی مثل یکی از افراد خانواده‌ات.
انتقاد از رویکرد ترامپ درباره توافق هسته‌ای

هشدار ژنرال پترائوس به ترامپ: پاره کردن برجام پیامدهای سنگینی دارد

هشدار ژنرال پترائوس به ترامپ: پاره کردن برجام پیامدهای سنگینی دارد مدیر سابق سیا در گفتگوی اختصاصی با سی ان ان گفت: نقض برجام مانوری بسیار پرخطر است که پیامدهای سنگینی در پی دارد.
رئیس جمهوری که می تواند سقوط امپراطوری آمریکا را رقم بزند

مشت محکم ترامپ به رویای شیرین آمریکایی در کنفرانس مطبوعاتی

مشت محکم ترامپ به رویای شیرین آمریکایی در کنفرانس مطبوعاتی مهم ترین وجهی که هم نخبگان را مجذوب آمریکا می کرد و هم زمینه های پروپاگاندای گسترده را برای سردمداری این کشور در پیشانی جهان آزاد فراهم می آورد، آزادی بود، آزادی نقد و نظر، آزادی حرف و انتقاد که مهم ترین و بارزترین نمود آن در مطبوعات و رسانه های آزاد خود را هویدا می کرد.
تیلرسون:

باید برجام را کاملا بازبینی کنیم / این توافق برای همیشه مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نمی شود

باید برجام را کاملا بازبینی کنیم / این توافق برای همیشه مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نمی شود گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده برای وزارت خارجه آمریکا می گوید تحریم های هسته ای مقابل ایران «فوق العاده موثر» بود.

استراتژی اسرائیل ادامه جنگ سوریه است

استراتژی اسرائیل ادامه جنگ سوریه است جنگ در سوریه به خصوص پس از ورود روسیه به آن به معنای ارتباط میان روسیه و ایران است و این امر خطری بالقوه برای اسرائیل محسوب می‌شود.

نامه 17 مقام اروپایی به ترامپ: پوتین بزرگی آمریکا را نمی خواهد

نامه 17 مقام اروپایی به ترامپ: پوتین بزرگی آمریکا را نمی خواهد رئیس جمهوری بلغارستان و 16 تن از مقامهای سابق کشورهای اروپای شرقی و مرکزی در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواستار دفاع از 'منافع و اهداف' مشترک شدند و نسبت به پیامدهای نزدیکی ترامپ با روسیه هشدار دادند.
آخرین سخن اوباما به امریکایی ها:

نظام دموکراسی را حفظ کنید

نظام دموکراسی را حفظ کنید باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آخرین نطق خداحافظی خود در شیکاگو ، توافق هسته ای موسوم به برجام ، برقراری رابطه با کوبا و کشتن بن لادن را مهم ترین دستاورد و موفقیت دولت خود در هشت سال ریاست برکاخ سفید دانست.

10 رویدادی که باید در سال 2017 منتظر آن‌ها باشید

10 رویدادی که باید در سال 2017 منتظر آن‌ها باشید سال 2017 میلادی به گفته بسیاری از تحلیل‌گران، جهان را با شگفتی‌های سیاسی فراتر از آنچه در 2016 مشاهده کرده‌اند، مواجه خواهد کرد. ورود میلیاردر آمریکایی به عرصه سیاست جهان شاید شروعی برای تغییرات اساسی در دنیای پیش رو در یک سال آینده باشد.

نسخه‌پیچی روس‌ها و ترک‌ها برای سوریه

نسخه‌پیچی روس‌ها و ترک‌ها برای سوریه تلاش های انجام شده از سوی روسیه برای پایان دادن به ادامه بحران در سوریه با وارد کردن ترکیه به دور مذاکرات و نشست های د وجانبه یا سه جانبه با حضور ایر ان از جمله اتفاقات و برنامه های انجام شده از سوی روسیه در مدت اخیر در ورای مرزهای سوریه مرتبط با عرصه میدانی سوریه بوده است.

2016، سال اوج گیری حملات سایبری

2016، سال اوج گیری حملات سایبری گزارش و ارزیابی جدید منتظر شده از سوی دفتر پلیس اروپا(یوروپل)در مورد خطرات جرائم سازمان‌یافته اینترنتی نشان می دهد که ما در سال 2016 با تکامل و رشد روزافزون روندهای جرائم سایبری روبرو بوده ایم.
از ریگان تا ترامپ؛ روایت نیویورکر از تداوم بحران گروگان‌گیری و تنش میان ایران و امریکا‌

روابط آمریکا-ایران و یک بحران گروگان‌گیری دیگر/تهران با ترامپ وارد منازعه می‌شود؟

روابط آمریکا-ایران و یک بحران گروگان‌گیری دیگر/تهران با ترامپ وارد منازعه می‌شود؟ آیا ایران سناریوی مشابه ازادسازی گروگان های امریکایی در دوران ریگان را در قبال بازداشتی های امریکایی پس از مراسم تخلیف ترامپ تکرار خواهد کرد؟‌/تقریبا دو سوم از امریکایی‌ها در نظرسنجی تازه دانشگاه مریلند گفته‌اند که مخالف لغو توافق هسته‌ای و یا تلاش برای مذاکره مجدد هستند.
ایندیپندنت:

رؤیای عربستان برای تبدیل‌شدن به قدرت مسلط جهان عرب و اسلام بر باد رفت

رؤیای عربستان برای تبدیل‌شدن به قدرت مسلط جهان عرب و اسلام بر باد رفت نشریه ایندیپندنت در گزارشی که روز شنبه منتشر شد، با اشاره به شکست سیاست های مخرب مداخله جویانه و جاه طلبانه ریاض در منطقه از جمله در سوریه و یمن، نوشت: رؤیای عربستان سعودی برای تبدیل‌شدن به قدرت برتر جهان عرب و اسلام برباد رفته است.

مسکو نگاه اقتصادی به منطقه دارد

مسکو نگاه اقتصادی به منطقه دارد اگر روسیه بخواهد دیپلماسی خاورمیانه‌ای نوین خود را با جدیت پیگیری نماید، طبعا سبد شرکای خود را گسترده خواهد کرد.
ترامپ سناتور "چاک شومر" را "دلقک" خوانده بود

جو بایدن خطاب به ترامپ: بزرگ شو! تو رییس‌جمهور هستی!

جو بایدن خطاب به ترامپ: بزرگ شو! تو رییس‌جمهور هستی! معاون اوباما در مصاحبه‌ای گفته است دونالد ترامپ باید بزرگ شود و مانند یک بزرگسال رفتار کند!

آیا امیدی به تغییر عربستان هست؟

آیا امیدی به تغییر عربستان هست؟ به نظر می رسد شاهزاده محمد بن سلمان اهداف بزرگی برای عربستان در سر دارد، اما برای رسیدن به این اهداف باید از هسته وهابیت فراتر رفته و با اقوام و فرقه های مختلفی که در این کشور زندگی می کنند ارتباط مؤثری برقرار کند

افشای چهره پوتین برای ترامپ

افشای چهره پوتین برای ترامپ این جنگ سرد دوم خواهد بود؟ سربازان همه جا می‌توانند باشند، درون لپ تاپ‌ها، در کافه‌های اینترنتی یا در قلب سیستم اطلاعاتی روسیه. سلاح‌های آنها بایت‌های اطلاعاتی هستند نه گلوله. بمب‌های آنها هرج‌ومرج‌های دیجیتال است.

آتش بس سوریه دوام می‌آورد؟

آتش بس سوریه دوام می‌آورد؟ بسیار روشن است که اغراق مدام اسد در اینکه تمام سوریه را پس می‌گیرد، توهم است. ارتش او نمی‌تواند به این هدف برسد و بدون کمک روسیه هرگز در نبرد وحشتناک شرق حلب پیروز نمی‌شد. هیچ کس قصد غرق شدن در رویای اسد را ندارد.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.6229