تازه‌های خبر
جهان

تاثیر سیاست های ترامپ در شکل گیری نظام چند قطبی

تاثیر سیاست های ترامپ در شکل گیری نظام چند قطبی تصمیم ترامپ برای خروج از پیمان پاریس، قطع یقین از جمله مهمترین تصمیماتی است که نقش مهمی در تقویت اتخاذ اقدامات مشترک از سوی کشورهای جهان بخصوص کشورهای اروپایی در برابر اقدامات یک جانبه گرایانه دولت ترامپ ایفا خواهد کرد. شاید بتوان این تصمیم ایالات متحده آمریکا را نقطه آغاز به جری...

روسیه: با اطمینان بالا می‌توان گفت «ابوبکر البغدادی» کشته شده است

روسیه: با اطمینان بالا می‌توان گفت «ابوبکر البغدادی» کشته شده است وزارت خارجه روسیه با اطمینان زیاد اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» کشته شده است. اولگ سرومولوتوف تأکید کرد که «اطلاعات در این زمینه حالا از طریق کانال‌های مختلفی تأیید شده است».

افشای جزئیات تازه از نبرد قدرت در عربستان/ بن‌سلمان ۵ شاهزاده سعودی را حصر کرد/بن‌نایف با چه شرایطی کنار رفت؟

افشای جزئیات تازه از نبرد قدرت در عربستان/ بن‌سلمان ۵ شاهزاده سعودی را حصر کرد/بن‌نایف با چه شرایطی کنار رفت؟ برخی محافل سعودی فاش کردند که ولیعهد جدید سعودی پنج شاهزاده و شماری از افسران وزارت کشور سعودی را تحت بازداشت خانگی قرار داده است.

عربستان به سمت خودکشی سیاسی حرکت می‌کند

عربستان به سمت خودکشی سیاسی حرکت می‌کند یک کارشناس مسایل خاورمیانه در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، به بررسی ابعاد و زوایای انتخاب محمدبن سلمان، به عنوان ولیعهد جدید عربستان سعودی می پردازد.

عربستان برای ارتقای روابط با عراق عجله دارد

عربستان برای ارتقای روابط با عراق عجله دارد در آستانه سفر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به عربستان، ریاض چهار نفر را به بغداد معرفی کرده و از آن خواسته است به اختیار خود یک نفر را به عنوان سفیر در خاک خود بپذیرد.

ملک سلمان خطاب به نواز شریف: روشن کن با مایی یا با قطر؟!

ملک سلمان خطاب به نواز شریف: روشن کن با مایی یا با قطر؟! روزنامه «دی اکسپرس تریبیون» که شاخه پاکستانی روزنامه امریکایی نیویورک تایمز است، روز چهارشنبه 14 ژوئن به نقل از یک مقام عالی رتبه دیپلماتیک نوشت که «ملک سلمان، پادشاه عربستان شخصا از نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به صراحت پرسیده است که آیا تو با مایی یا با قطر؟»

ریاض با هیاهوی تقابل با دوحه به دنبال فرار از مشکلات داخلی است

ریاض با هیاهوی تقابل با دوحه به دنبال فرار از مشکلات داخلی است قطر از همان ابتدا نشان داده که در پیگیری سیاست های خود بدنبال حضور و نفوذ بیشترش در فلسطین، مصر، تونس و ... است و با تقویت جریان اخوان المسلمین و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها می خواهد جریانی را در مقابل اندیشه های عربستان سعودی ایجاد کند.

رفتار ترامپ با ایران فضاحت محض است

رفتار ترامپ با ایران فضاحت محض است دموکرات‌ها دارند بهترین دستاورد دموکراتیک پرزیدنت باراک اوباما را به خطر می‌اندازند تا ضربه‌ای اندک به کشوری دیگر وارد کنند.

حماس مجددا به ایران گرایش پیدا می‌کند

حماس مجددا به ایران گرایش پیدا می‌کند حالا که سعودی‌ها و متحدانشان از قطر می‌خواهند روابط خود با حماس را قطع کرده و رهبران آن را دوحه اخراج کند، به احتمال بالا آن‌ها مجددا به سمت ایران گرایش پیدا می‌کنند.

ساخت سد ایلیسو در ترکیه در تضاد حقوق بین الملل

ساخت سد ایلیسو در ترکیه در تضاد حقوق بین الملل مسئله مهم بحران های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ناشی از سدسازی ترکیه باعث کمبود آب در منطقه شده است. به گونه ای که پیش بینی کرده اند تا سال 2045 تقاضای آب در منطقه خاورمیانه به مقدار 60 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

بحران قطر ممکن است ماه‌ها به طول انجامد

بحران قطر ممکن است ماه‌ها به طول انجامد قطر عجله‌ای برای سازگاری ندارد. این کشور ثروتمندتر از آن است که به آسانی کنار گذاشته شود.
به اتهام جلوگیری از اجرای قانون

ترامپ موضوع تحقیقات دادستان ویژه پرونده روسیه شد/زمینه‌ای برای استیضاح ترامپ؟

ترامپ موضوع تحقیقات دادستان ویژه پرونده روسیه شد/زمینه‌ای برای استیضاح ترامپ؟ روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه گزارش کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به اتهام جلوگیری از اجرای قانون، موضوع تحقیقات دادستان ویژه پرونده دخالت های احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است.

آب در مقابل نفت؛سیاستی که ترکیه دنبال می کند

آب در مقابل نفت؛سیاستی که ترکیه دنبال می کند کارشناسان و صاحبنظران محیط زیست، افزایش فشار ترکیه بر منابع آبی منطقه را مصداق بارز نسل کشی توصیف و تاکید کرده اند که ساخت سد ایلیسو، تالاب ها و زمین های کشاوری عراق و سوریه ، و تالاب هورالعظیم و اروند رود را نابود خواهد کرد.

3 دلیل درباره نزاع جدید در خاورمیانه

3 دلیل درباره نزاع جدید در خاورمیانه قطع ارتباط عربستان و قطر که با همراهی دولت‌های عربیِ متحد ریاض همراه بود نباید موضوعی ناگهانی و یک‌شبه به شمار ‌آید. این موضوع محصول اختلاف‌هایی ریشه دار است.
در نخستین گردهمایی دوباره ظریف، موگرینی و کری مطرح شد

پیام اروپا برای ترامپ

پیام اروپا برای ترامپ اسلو یک سال پیش نیز در همین روزها میزبان همین سه گانه جذاب خبری بود، ظریف، موگرینی و البته جان کری که آن روزها وزیرامور خارجه دولت ایالات متحده به سکانداری باراک اوباما بود. مردی که شاید جهان به دلیل سیاست‌های جانشین وی دونالد ترامپ دچار دلتنگی زودهنگام برای او شده است؛ مردی که ت...
تماس تلفنی پوتین با پادشاه عربستان/واشنگتن: بحران قطر بدترین در مقابل آمریکاست

بحران دیپلماتیک اعراب/سفیر آمریکا در دوحه استعفا کرد/اعزام هیات نظامی ترکیه به‌قطر

بحران دیپلماتیک اعراب/سفیر آمریکا در دوحه استعفا کرد/اعزام هیات نظامی ترکیه به‌قطر از دوشنبه گذشته عربستان، بحرین، مصر، امارات و برخی دیگر از کشورهای عربی روابطشان را با قطر با متهم کردن این کشور به حمایت از افراط‌گرایی و تروریسم به طور کامل قطع کردند.این کشور همه این اتهامات را رد کرده است.

آتش سوزی مهیب در برج 27 طبقه لندن (فیلم و تصاویر)

آتش سوزی مهیب در برج 27 طبقه لندن  (فیلم و تصاویر) گفته می شود این برج مسلمان نشین است. تصاویر حاکی از آن است که بخش هایی از ساختمان در حال فروریختن است.

ضرورت دوری ایران از بحران عربستان و قطر

ضرورت دوری ایران از بحران عربستان و قطر دوحه در انتخاب نهایی خود نه حریمی برای ما قایل خواهد بود و نه حرمی است که بشود برای آن سلحشوری کرد.

در صورت پادشاهی محمد بن سلمان روند تحولات منطقه به کدام سو خواهد رفت؟

در صورت پادشاهی محمد بن سلمان روند تحولات منطقه به کدام سو خواهد رفت؟ محمد بن سلمان فردی جوان و صریح الکلام است که از توانایی رهبری و مدیریت برخوردار است؛ بطوریکه توامان خوداتکایی بیشتر در حوزه امنیت ملی و منطقه ای را تبلیغ می کند.
مشاور پیشین کلینتون مطرح کرد

هشدار درباره احتمال درگیری نظامی آمریکا با ایران؛ نگرانم

هشدار درباره احتمال درگیری نظامی آمریکا با ایران؛ نگرانم مشاور پیشین هیلاری کلینتون هشدار داد در حالی که همه نگاه‌ها به سوی کره شمالی متمرکز شده است،‌ من معتقدم که درگیری نظامی با ایران در دولت ترامپ سناریوی محتمل‌تری است.
شکست سنگین راستگرایان فرانسه

پیروزی چشمگیر حزب مکرون در انتخابات پارلمانی فرانسه

پیروزی چشمگیر حزب مکرون در انتخابات پارلمانی فرانسه نتایج نظرسنجی درون شعب انتخابات پارلمانی فرانسه از پیروزی قاطع ائتلاف میانه به رهبری رئیس‌جمهور این کشور حکایت دارد.

قصد خودکشی ندارم

قصد خودکشی ندارم اگر انتخابات آشوبناکی برگزار کنید، آشوب نصیبتان خواهد شد. ما انتخابات بی‌نقصی می‌خواهیم، نه فقط اینکه انتخابات برگزار کنیم.

تغییر اما بدون مداخله ترامپ

تغییر اما بدون مداخله ترامپ واضح است که قدرت باید در ونزوئلا تغییر کند اما من به هیچ‌وجه خواهان دخالت آمریکا نیستم. دوست ندارم ببینم که ترامپ در امور کشورم مداخله می‌کند.

قمار سیاسی شتاب‌زدۀ عربستان و پیامدهای آن

قمار سیاسی شتاب‌زدۀ عربستان و پیامدهای آن پادشاهی سعودی از مشروعیت و توان لازم برای ایجاد ائتلاف در جهان عرب و یا رهبری آن برخوردار نیست.

فریب شگردهای عربستان را نخوریم

فریب شگردهای عربستان را نخوریم زمانی که که قطر شبکه الجزیره را تاسیس کرد، نشان داد که به دنبال ایجاد چهره ای متمایز از خود در منطقه ای است که دمکراسی و آزادی رسانه به بهای کیمیاست. از همان زمان شبکه تازه تاسیس الجزیره در مواردی خشم دولت های عرب را بر می انگیخت.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
www.parsebazar.com
1.517