تازه‌های خبر
جهان

ترامپ، مدیون و مدعی رسانه ها

ترامپ، مدیون و مدعی رسانه ها بر اساس نتایج نظر سنجی که موسسه گالوپ در سپتامبر 2016 منتشر کرد، سطح اعتماد مردم آمریکا به رسانه های این کشور به 32 درصد سقوط کرده است.
منتقدان فقط از افراط گرایی داخل خانه نگرانند

سکوت معنادار مخالفان ترامپ در برابر موضع جنگ طلبانه

سکوت معنادار مخالفان ترامپ در برابر موضع جنگ طلبانه سایت امریکایی «الترنت» که از سایت های منتقد به نظام سیاسی آن کشور به شمار می رود در گزارشی این انتقاد را مطرح کرده است که بسیاری از منتقدان ترامپ زمانی که نوبت به سیاست خارجی به خصوص موضع او در قبال خاورمیانه می رسد انتقادات شان از او را متوقف می کنند.

انتخابات حساس اروپا

انتخابات حساس اروپا باید قبول کرد که در دنیای جهانی امروز که در آن ظهور و تاثیر دولت ـ ملت‌های فردی به شکلی فزاینده کمرنگ‌تر می‌شود، حضور بی پروای ناسیونالیسم پوپولیستی نمی‌تواند در خواسته‌های مردم تغییری ایجاد کند.

رکوردشکنی تظاهرات علیه ترامپ

رکوردشکنی تظاهرات علیه ترامپ ترامپ شخصی است که با بیشترین فاصله رای مردمی را به رقیبش واگذار کرد. ترامپ رئیس جمهوری است که شاهد گسترده ترین اعتراضات در روز تحلیف بوده است. ترامپ، فردی است که بزرگترین تظاهرات سیاسی تاریخ آمریکا علیه وی انجام شده است.

خطر استیضاح یا ترور ترامپ روسیه را نگران کرده است

خطر استیضاح یا ترور ترامپ روسیه را نگران کرده است اصلی ترین نگرانی کرمیلن در این روزها آن است که ترامپ از سمت خود برکنار شده و یا کشته شود. برکناری ترامپ، همانطور که خود کرملین نیز استدلال می‌کند، به ایجاد کمپین خصمانه ضدروسی در هر دو حزب واشنگتن منجر خواهد شد. بنابراین پوتین به شکلی عجیب، به گروگان بقا یا موفقیت ترامپ تبدیل شده...
گزارشی درباره دشواری‌های آزادسازی شهر رقه سوریه

اختلاف آمریکا و ترکیه بر سر «شهر ارواح»

اختلاف آمریکا و ترکیه بر سر «شهر ارواح» اختلاف نظرها بین نیروهای آمریکا و ترکیه و همچنین وجود محدودیت‌های لجستیکی و نظامی موجب شده تا عملیات آزادسازی رقه با کندی و پیچیدگی مواجه شود، شهری که به واسطه ماه‌ها کنترل داعش بر آن، به شهر «ارواح» مشهور شده است.

پدیده ریزگرد گروگان بحران امنیتی منطقه/ چالش آینده عراق بحران زیست محیطی است

پدیده ریزگرد گروگان بحران امنیتی منطقه/ چالش آینده عراق بحران زیست محیطی است اوایل پاییز 2015 ، صدها عراقی وقتی از خواب بیدار شدند، به دلیل صدمات ریوی و تنفسی ناشی از ریزگردهای حمله ور به این کشور ، راهی بیمارستان ها شدند و وضعیت تنفسی و دید به حدی خراب شد که جنگجویان برای مدت چند روزی جنگ را متوقف کردند یا مجبور شدند متوقف کنند.

موافق و مخالف سفر ترامپ به بریتانیا چه می گوید؟

موافق و مخالف سفر ترامپ به بریتانیا چه می گوید؟ نسل‌های آینده ما را قضاوت می‌کنند اگر از روی درماندگی دست‌های دونالد ترامپ را بفشاریم. ما باید تعصب، نژادپرستی و تبعیض را زیر سوال ببریم نه اینکه در برابر بی عدالتی سکوت کنیم.
تنها بعد از یک ماه

ترامپ محبوبیت خود را در آمریکا از دست داد

ترامپ محبوبیت خود را در آمریکا از دست داد بر اساس نظرسنجی‌‌های منتشر شده از میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بعد از یک ماه حضور در کاخ سفید، او با وجود حمایت از سیاست‌های مهاجرتی انتخاباتی خود شاهد کاهش محبوبیت‌اش است. بر اساس این نظرسنجی‌ها آمریکایی‌ها نگران احتمال وقوع جنگ بزرگ دیگری در 4 سال آینده هستند....

تشابه ترامپ با لنین

تشابه ترامپ با لنین پس از یک هفته ی پرتنش دیگر در واشنگتن، اکنون ترامپ به ماشینی زهوار دررفته و پر از مواد منفجره می ماند که در سراشیبی آمریکا و نظم نوین جهانی گیر کرده است. او در محاصره بستگان، خودی‌ها، ژنرال‌ها و تاجران بانفوذی قرار دارد که هیچ تجربه‌ای از مدیریت مشارکتی ندارند.
از احترام مک مستر به مسلمانان تا ستیزه‌جویی فلین با آنان

سیگنال‌های متناقض ترامپ/ چه تفاوت‌هایی میان «فلین» و «مک‌مستر» وجود دارد؟

سیگنال‌های متناقض ترامپ/ چه تفاوت‌هایی میان «فلین» و «مک‌مستر» وجود دارد؟ «استرلینگ جنسن» که به عنوان مترجم در عراق در استان انبار در سال ۲۰۰۰ میلادی کار کرده و از نزدیک با افسران آمریکایی در ایجاد اتحاد با شیوخ محلی علیه القاعده نقش داشته است، می‌گوید که انتصاب مک مستر یک پیام اطمینان‌بخش به مسلمانان می‌فرستد.

اسرائیل خود بزرگترین معضل منطقه است

اسرائیل خود بزرگترین معضل منطقه است بدون شک این مقاومت، ایثارگری و جانفشانی نیروهای حزب الله لبنان بود که به اشغالگری های بیست ساله اسرائیل در جنوب لبنان پایان داد و باعث شد تا مردم لبنان بتوانند به خانه و کاشانه خود در جنوب این کشور بازگردند.

اروپا برای جنگ آماده می شود؟

اروپا برای جنگ آماده می شود؟ مقامات سازمان امنیت ملی لهستان بر این باورند روسیه بزرگترین و جدی ترین تهدید پیش روی امنیت دریایی این کشور است و این سازمان به دنبال آن است تا با افزایش بودجه های فدرال میزان توانمندی های نیروی دریایی لهستان را ارتقاء بخشیده و از این طریق تهدیدات و خطرات احتمالی را خنثی کند.

به ترامپ خوراک ندهید

به ترامپ خوراک ندهید بسیاری از لیبرال‌ها حالا انگیره پیدا کرده‌اند و من می‌بینم که آنها دقیقا در همان دامی می‌افتند که لیبرال‌های روسیه در آن سقوط کردند. لیبرال‌های روسیه در اتاقی با پژواک‌های خود محبوس شدند. آنها به مردم دسترسی نداشتند درحالی که گمان می‌کردند این دسترسی وجود دارد.
سوال سوئدی‌ها از ترامپ: جمعه شب در این کشور چه اتفاقی افتاد

گاف دونالد ترامپ درباره سوئد/ واکنش سوئدی‎ها؛ ترامپ چی زده بود؟+تصاویر

گاف دونالد ترامپ درباره سوئد/ واکنش سوئدی‎ها؛ ترامپ چی زده بود؟+تصاویر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، توضیح داده که چرا در سخنرانی روز گذشته خود ملبورن فلوریدا به "واقعه تروریستی" در سوئد اشاره کرده که هرگز روی نداده است.
از بولتون تا کلاگ که تهدید متوجه از جانب ایران و داعش را مشابه می‌داند

جانشین‌های احتمالی مایکل فلین/ آن‌ها درباره ایران چگونه فکر می‌کنند؟+تصاویر

جانشین‌های احتمالی مایکل فلین/ آن‌ها درباره ایران چگونه فکر می‌کنند؟+تصاویر «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید با اعلام این خبر گفته است که ژنرال بازنشسته کیت کلاگ، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد، جان بولتون، سرلشگر اچ ار. مک مستر سرپرست آکادمی نظامی آمریکا و ژنرال رابرت کسلن نامزدهای مدنظر ترامپ هستند.

با این طرز تفکر ترامپ روزهای سختی در راه است

با این طرز تفکر ترامپ روزهای سختی در راه است دولت ترامپ چند هفته پیش و در پی آزمایش های موشکی ایران، تحریم‌های جدیدی را علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی به اتهام داشتن ارتباط با برنامه موشکی تهران، وضع کرد.

آفریقا، جایی برای جبران خسارت‌های اردوغان

آفریقا، جایی برای جبران خسارت‌های اردوغان نکته مهم درباره اهمیت آفریقا برای اردوغان در مسائلی چون نفوذ در جغرافیایی سرزمینی و جغرافیای فکری این قاره از یک سو و توجه به قابلیت ژئوپلتیکی موجود در این قاره در جهت قدرت سازی منطقه ای و بین المللی ترکیه از سوی دیگر است.

هرج و مرجی فراگیر یا جنگ جهانی سومی در راه است؟

هرج و مرجی فراگیر یا جنگ جهانی سومی در راه است؟ بدون شک اگر لوپن به قدرت برسد بعد فاشیستی تند خود را اعمال خواهد کرد و اینها هم نشانه های آن است. البته باید بگویم جامعه اروپا حتی فرانسه با آن خصوصیاتی که گفتم مانند آمریکا نیست و نخواهد بود. قطعا نهادهای مدنی و دانشگاهی و احزاب مانع از به قدرت رسیدن لوپن خواهند شد.

پنج اشتباه ترامپ درباره اسلام

پنج اشتباه ترامپ درباره اسلام اسلام هراسان یک بحث جدی در میان خوددارند: تهدیدی که از جانب مسلمانان وجود دارد یک حمله نظامی یا هجوم به آمریکا و اروپا نیست. بلکه، خطر اصلی نفوذ تدریجی "خارجی‌ها" به جوامع غربی است که حاضر نیستند خود را با آن وقف دهند و سعی می‌کنند به‌تدریج ارزش‌های عجیب و بیگانه خود را تحمیل کنن...
گزارشی درباره افزایش خرید اقلام تهاجمی نظامی از سوی دولت سعودی

عربستان آرایش جنگی گرفت

عربستان آرایش جنگی گرفت فقط لفاظی‌ها و اقدامات تهاجمی دیپلماتیک نیست که از سوی عربستان علیه ایران انجام می‌شود بلکه گزارش‌های موثق نشان از افزایش سرسام‌آور خریدهای نظامی دولت سعودی دارد. بلومبرگ در گزارشی این موضوع را بررسی کرده است.

خیال خام ترامپ برای درگیر شدن با چین

خیال خام ترامپ برای درگیر شدن با چین با این حال یکی از نگرانی های موجود این است که عدم وجود نقشه راه مشخصی برای آمریکا در منطقه خاورمیانه و همچنین بی تجربگی رئیس جمهور جدید این کشور در زمینه سیاست خارجی راه را برای چین همواره کند و به این کشور اجازه دهد خلاء ناشی از خروج آمریکا از عرصه جهانی را پر کند.

می باید به ترامپ مسئولیت امریکا را گوشزد کند

می باید به ترامپ مسئولیت امریکا را گوشزد کند اما شاید به می و دولتش باید نصیحت کرد که روی وعده‌ها و سخنان شیرینی که در طول سفرش از واشنگتن دریافت کرده اند، حساب باز نکنند، چرا که «ساموئل گلدوین در جایی می گوید: «توافق شفاهی به اندازه آنچه روی کاغذ می‌آید ارزش ندارد».
دهه ها دیپلماسی با یک جمله رئیس جمهور آمریکا بر باد رفت

خوشحالی بسیار نتانیاهو از جهل ترامپ

خوشحالی بسیار نتانیاهو از جهل ترامپ بی تفاوتی ترامپ نسبت به راه حل دو کشوری یا راه حل یک کشوری نشان از جهل و عدم درک شدید وی نسبت به ابعاد و ویژگی های راه حل یک کشوری دارد.
تحلیل روزنامه اسرائیلی جروزالم پست از نخستین دیدار سران آمریکا و اسرائیل:

پایان «رسمی» تلاش ترامپ برای «پاره کردن» برجام

پایان «رسمی» تلاش ترامپ برای «پاره کردن» برجام ممکن است ترامپ و نتانیاهو علاقه‌ای به توافق هسته‌ای ایران نداشته باشند، شاید با آن کنار نیامده باشند، و شاید در اجرای آن رویکرد تهاجمی‌تری نسبت به دولت اوباما داشته باشند، اما تلاش‌ها برای «پاره کردن» آن به‌طور رسمی پایان یافته است.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.6734