تازه‌های خبر
جهان

فرصتی برای جبران پشیمانی انگلیسی ها

فرصتی برای جبران پشیمانی انگلیسی ها برخی افراد به شدت امیدوارند که نتیجه انتخابات برگزیت سال گذشته تنها کابوسی بد باشد و به نتایج انتخابات عمومی زودرس در 8 ژوئن به عنوانی طلوع روزی برای آینده‌ای متفاوت چشم دارند.

اردوغان به آرزوی دیکتاتوری نمی‌رسد

اردوغان به آرزوی دیکتاتوری نمی‌رسد این که اردوغان طرفدارانش را با پرچم سرخ ترکیه به خیابان‌ها می‌آورد تا اراده خود را تحمیل کند به معنای دموکراسی نیست.

هشدار به دولت ترامپ: مقابل ایران قلدری نکنید

هشدار به دولت ترامپ: مقابل ایران قلدری نکنید دولت آمریکا می‌بایست در تماس منظم با حکومت ایران قرار داشته باشد، چیزی که به نظر می‌آید اتفاق نیفتاده است.

سحر نوروززاده؛ قربانی تصفیه دولت ترامپ

سحر نوروززاده؛ قربانی تصفیه دولت ترامپ رسانه‌های محافظه‌کار در دوران اوباما در خصوص نوروززاده نوشتند، وقتی او در شورای امنیت ملی خدمت می‌کرد و در جریان مذاکرات هسته‌ای نقش‌آفرینی کرد که به شدت مورد انتقاد بسیاری از جمهوری‌خواهان قرار گرفت.

اردوغان پیروزی ما را دزدید

اردوغان پیروزی ما را دزدید کشوری که اردوغان در آن حکم می‌راند به شدت از هم گسسته است و رفراندوم تنها این انشقاق را عمیق‌تر کرده است، تنها نیمی از جامعه از اردوغان حمایت کرده است، کسانی که وی را به عنوان رهبر فرقه خود می‌شناسد.

راز مواضع ضدایرانی اردوغان

راز مواضع ضدایرانی اردوغان ترکیه در روابط خود با ایران، رفتاری منطبق بر منافع متقابل نداشته و ندارد.

ریاض از رفتارهای ترامپ خشنود است

ریاض از رفتارهای ترامپ خشنود است حمایت از جان شهروندان عادی یمنی اختلالی در توافق عربستان و امریکا در چارچوب پیمان عربی به رهبری عربستان نگذاشته است.
از ماکرون تا ملانشون، از آمون تا فیون

جولان «بی ثبات‌ها» در انتخابات فرانسه

جولان «بی ثبات‌ها» در انتخابات فرانسه این که فرانسوا اولاند اصلاً در انتخابات امروز (یکشنبه 3 اردیبهشت) فرانسه حضور ندارد نتیجه مستقیم نامحبوب بودن عظیم وی و رسیدن به این نتیجه بدیهی است که اگر هم خواستار حضوری مجدد در کاخ الیزه می‌شد مردم فرانسه به شکلی بسیار بد با او برخورد می‌کردند.
گسترش پوپولیسم در جهان؛

آیا مارین لوپن به ترامپ فرانسه تبدیل می‌شود؟

آیا مارین لوپن به ترامپ فرانسه تبدیل می‌شود؟ پیش‌بینی می‌شود امروز بیش از ۷۰ درصد از شهروندان دارای حق رای در فرانسه پای صندوق‌های رای‌گیری بروند تا رییس جمهور این کشور را برای پنج سال آینده از میان یازده نامزد برگزینند، یازده نامزدی که در میان آنها یکی یعنی مارین لوپن بیش از بقیه همتایان اروپایی فرانسه را نگران کرده‌است، ه...

نگرانی امریکا از تسلط روسیه بر منافع نفتی ونزوئلا

نگرانی امریکا از تسلط روسیه بر منافع نفتی ونزوئلا اعضای کنگره به نظر می‌رسد که نگران این هستند که روسنفت به نحوی توطئه‌ای برای محدود کردن تولید بنزین در آمریکا داشته باشد که می‌تواند به نحوی به تضعیف امنیت ملی ایالات متحده یا اقتصاد آمریکا منجر شود.

حکایت دولت ترامپ و تحریم‌های ایران

حکایت دولت ترامپ و تحریم‌های ایران گواهی پایبندی ایران به تعهداتش باید هر 90 روز برای کنگره صادر شود و این اولین باری بود که چنین گواهی‌ای در دوران دولت ترامپ انجام شد و آخرین مهلت آن نیمه شب بود.
نیویورک تایمز نوشت:

شلیک دقیقه نودی به انتخابات

شلیک دقیقه نودی به انتخابات تاکنون مهاجرت، بیکاری، مالیات ‌ها و جهانی‌ سازی از موضوعاتی بوده‌ اند که کاندیداهای انتخاباتی در فرانسه در طول کارزارهای انتخاباتی درباره آن بحث کردند؛ اما تیراندازی پنجشنبه شب در پاریس می ‌تواند تغییردهنده قواعد بازی باشد.

آینده قره‌باغ در گرو سیاست ترامپ درباره ایران

آینده قره‌باغ در گرو سیاست ترامپ درباره ایران عدم قطعیت در خصوص سیاست آمریکا در قبال ایران از احتمال آشتی‌جویی میان واشینگتن و باکو خواهد کاست.

شک و تردیدهای ترامپ بعد از حمله به سوریه

شک و تردیدهای ترامپ بعد از حمله به سوریه ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که در مبارزات انتخاباتی متعهد شده بود که در منازعات خارجی درگیر نشود. با این حال با اقدام نظامی علیه دولت اسد او ممکن است درهای دخالت ایالات متحده در جنگ داخلی که روسیه نیز در آن حضور دارد، را گشوده باشد.

تنش های فزاینده در سایه تمامیت خواهی اردوغان

تنش های فزاینده در سایه تمامیت خواهی اردوغان با توجه به این که اردوغان رویکردی تهاجمی را نسبت به تحولات و معادلات منطقه‌ای داشته است، بعد از همه‌پرسی نیز می‌توان پیش‌بینی کرد که راهبرد اردوغان بر تلاش برای ادامه و افزایش نفوذ خود در منطقه باشد.

اخطار ترامپ به رهبر کره شمالی/ ترامپ به سوی جنگ های آخر الزمانی می رود؟!

اخطار ترامپ به رهبر کره شمالی/ ترامپ به سوی جنگ های آخر الزمانی می رود؟! این واکنش تند پس از اقدامات تحریک آمیز کره شمالی در جریان مراسم بزرگداشت تولد موسس کره شمالی و رژه نظامی گسترده و نشان دادن توانایی و قدرت موشکی این کشور، مطرح شده و باید دید سرنوشت این بگو و مگوها به کجا انجامیده و تا مرز انفجار و رویارویی نظامی پیش خواهد رفت؟
ناگفته‌های کمتر شنیده شده از زندگی اردوغان ؛

نیویورک‌ پست : اردوغان در رویای رهبری جهان اسلام و بازگشت به دوران عثمانی

نیویورک‌ پست : اردوغان در رویای رهبری جهان اسلام و بازگشت به دوران عثمانی به گفته تحلیلگران رفراندوم ترکیه و نتیجه آن منجر به بازداشت های گسترده و مشروعیت زدایی مخالفات اردوغان در مجلس این کشور خواهد شد.

تیغ اردوغان بر چهره دموکراسی

تیغ اردوغان بر چهره دموکراسی گزارش‌ها نشان می‌دهد که مردم شهرهای بزرگ و اصلی ترکیه از جمله استانبول و آنکارا به رفراندوم رای منفی داده‌اند در حالی که مناطق شرقی و جنوبی کشور، از جمله برخی استان‌های کردنشین رای آری خود را به صندوق‌های رای ریخته‌اند.

«آری» لرزان تُرک‌ها به تغییرات در قانون اساسی/ اردوغان: تغییرات از سال 2019 آغاز می‌شود

«آری» لرزان تُرک‌ها به تغییرات در قانون اساسی/ اردوغان: تغییرات از سال 2019 آغاز می‌شود کمیته انتخابات ترکیه بعد از شمارش 100 درصد آراء اخذ شده در همه‌پرسی اعلام کرد 51.2 درصد از رای‌دهندگان به تغییرات در قانون اساسی «آری» گفتند و 48.8 درصد با آن مخالفت کردند.

داعش چگونه به کودکان سر بریدن درس داد؟

داعش چگونه به کودکان سر بریدن درس داد؟ عبدل، ۱۰ ساله می‌گوید: کتاب ریاضی‌مان عکس کامیونی پر از تفنگ و مردی داعشی روی آن بود. امیر ۹ ساله: مردان حیوانات را از کتاب علوم تجربی ناپدید کردند. دیگر هیچ شیری در کتاب نبود، فقط داعش.
منتقدان می گویند این همه پرسی به دنبال تقویت اردوغان در حکمرانی است

پیروزی حامیان اردوغان در همه پرسی ترکیه/ حزب مخالف، مدعی تقلب در رفراندوم شد

پیروزی حامیان اردوغان در همه پرسی ترکیه/ حزب مخالف، مدعی تقلب در رفراندوم شد نتایج همه پرسی ترکیه نشان می دهد حامیان اردوغان ( رییس جمهور) با اختلاف چند درصدی به پیروزی رسیده اند.

همه آنچه درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نمی‌دانید

همه آنچه درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نمی‌دانید انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در دو دور و روزهای 23 آوریل (3 اردیبهشت) و 7 می (17 اردیبهشت) برگزار می‌شود. وب‌سایت گاردین در گزارشی، جزئیاتی جالب از این انتخابات ارائه کرده است.

اردوغان در پی استبداد است

اردوغان در پی استبداد است یک چیز قطعی است: فارغ از نتیجه رفراندوم، ترکیه پس از ۱۶ آوریل کشور متفاوتی خواهد بود.

سودی که ترامپ از حمله موشکی برد

سودی که ترامپ از حمله موشکی برد حمله شیمیایی به ادلب سناریوی عمدی برای رهایی ترامپ از انتقادها و شکست‌های این سه ماه زمامداری وی و منحرف کردن اذهان ملت آمریکا و سایر ملل است.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

1.8067