تازه‌های خبر
جهان

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد مک کاریک به برقراری روابط جنسی با دانشجویان رشته های مذهبی متهم است، اتهامی که به استعفای وی از مقام کاردینالی انجامید و «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان نیز استعفای او را پذیرفت.
پس از 35 سال بدون ذکر علتی

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد «عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ» مفتی اعظم 75 ساله عربستان پس از 35 سال از قرائت خطبه روز عرفه بدون ذکر دلیلی، عذرخواهی کرده و فرد دیگری خطبه را به جا آورده است.

چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه

چندین حمله به مقر پلیس در چچن روسیه «رمضان قدیرف» رئیس‌ِ جمهوریِ خودمختار چچن امروز (دوشنبه) اعلام کرد، چندین حمله به مواضع نیروهای پلیس در منطقه چچن روسیه به وقوع پیوسته است.
سبک مافیایی حکمرانی ترامپ مدلی برای تمام مستبدان جهان است

گاردین: ترامپ الهام‌بخش رهبران اقتدارگرا و خطری برای جهان و آمریکایی‎هاست/ نمایندگان جمهوریخواه کنگره می‌توانند او را موقف کنند

گاردین: ترامپ الهام‌بخش رهبران اقتدارگرا و خطری برای جهان و آمریکایی‎هاست/ نمایندگان جمهوریخواه کنگره می‌توانند او را موقف کنند حمله ترامپ به رسانه‌ها را در نظر گیرید. او می‌گوید رسانه‌های اصلی امریکایی "اخبار جعلی" درباره‌اش منتشر می‌کنند. او رسانه‌ها را دشمنان مردم خوانده است. او می‌خواهد از قدرت فدرال برای سرکوب رسانه‌های مخالف استفاده کند.

جنجال‌برانگیز شدن ویدئویی از اعدام یک زن در عربستان+ تصاویر

جنجال‌برانگیز شدن ویدئویی از اعدام یک زن در عربستان+ تصاویر انتشار تصاویر اعدام یک زن در عربستان سعودی جنجال به پا کرد. تصاویری از یک زن منتشر شده است که در حالی که فریاد می‌زند «من کسی را نکشته ام... این ناعادلانه است» با استفاده از شمشیر اعدام می‌شود.

جزئیات اعدام فعال زن عربستانی

جزئیات اعدام فعال زن عربستانی رسانه‌های معتبر اخبار موجود در شبکه‌های مجازی درباره اعدام اسراء الغمغام، فعال حقوق بشری عربستان توسط دولت این کشور را پس از محاکمه محرمانه تایید نمی‌کنند اما شایعات در این باره همچنان به قوت خود باقی است. الغمغام از سال ۲۰۱۵ تحت بازداشت است.

درخواست العبادی از آمریکایی ها برای ماندن در عراق

درخواست العبادی از آمریکایی ها برای ماندن در عراق «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردانهای حزب الله عراق تاکید کرد: حیدر العبادی نخست وزیری که دوره اش در عراق به پایان رسیده بدون تصویب پارلمان از آمریکایی ها خواسته تا در این کشور باقی بمانند.

حکیم،‌ صدر،‌ علاوی و العبادی بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون به توافق رسیدند

حکیم،‌ صدر،‌ علاوی و العبادی بر سر تشکیل هسته اولیه فراکسیون به توافق رسیدند بعد از ماه‌ها کش و قوس بر سر نتایج انتخابات پارلمانی عراق بالاخره دادگاه فدرال نتایج بازشماری دستی آرای مراکزی که در مورد آنها شکایت شده بود را تایید کرد. با چراغ سبز دادگاه فراکسیون‌های سیاسی عراق برای تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی وارد عمل شدند. در این راستا ائتلاف سائرون، الن...
بیزنس اینسایدر:

اشتباهات ترامپ به تشکیل محور روسیه- چین- ایران - ترکیه می انجامد

اشتباهات ترامپ به تشکیل محور روسیه- چین- ایران - ترکیه می انجامد حتی این کشوزرها اخیرا از تمایل خود برای کنار گذاشتن دلار از مبادلات تجاری شان سخن می گویند.
استفان والت نظریه پرداز برجسته در فارین پالسی بررسی کرد:

چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟

چرا سقوط نفوذ آمریکا خبر بدی نیست؟ این هفته دیوید ایگنیشس در واشنگتن پست ، یادداشتی در مورد کاهش « نفوذ » آمریکا در خاورمیانه به نگارش در آورد. موضوع اصلی وی در این یادداشت این بود که « عقب نشینی » امریکا از منطقه خاورمیانه به بازیگران محلی اجازه داده تا خود مسیرهای دستیابی به اهداف خود را ترسیم کنند و اکنون بسیار...
پاکستان از ریاض جدا نمی‌شود و در عین حال، داشتن روابط خوب با تهران را نادیده نخواهد گرفت

رقابت منطقه‌ای عربستان و ایران/ آیا عمران‌خان می‌تواند میان ریاض و تهران توازن ایجاد کند؟

رقابت منطقه‌ای عربستان و ایران/ آیا عمران‌خان می‌تواند میان ریاض و تهران توازن ایجاد کند؟ عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان در تاریخ 18 آگوست در هفتاد و یکمین سالگرد استقلال پاکستان سوگند یاد کرد. عمران‌خان در نخستین سخنرانی پس از پیروزی در انتخابات 25 جولای گفت که پاکستان به اهمیت روابط خود با ایران، عربستان سعودی و سایر کشورهای خاورمیانه واقف است. آشکار است که پاکستان از ...
پیش بینی دنیس راس:

ایران و آمریکا در نهایت با میانجیگری پوتین، توافق می کنند

ایران و آمریکا در نهایت با میانجیگری پوتین، توافق می کنند دنیس راس مدعی شده ایران و آمریکا در سال 2019 با میانجیگری پوتین به پای میز مذاکره خواهند رفت و توافقی جدید خواهند کرد.

مرکل: پایبندی به برجام، نگرانی از برنامه موشکی ایران

مرکل: پایبندی به برجام، نگرانی از برنامه موشکی ایران مرکل در مورد سوریه: باید برای فاجعه انسانی در این کشور کاری بکنیم.
نماینده پارلمان اروپا، رئیس جمهور روسیه را "ستیزه‌جوترین مخالف سیاست خارجی اتحادیه اروپا" نامید

عصبانیت اروپایی‌ها از حضور پوتین در مراسم ازدواج وزیرخارجه اتریش؛ پوتین دشمن اتحادیه اروپاست+عکس

عصبانیت اروپایی‌ها از حضور پوتین در مراسم ازدواج وزیرخارجه اتریش؛ پوتین دشمن اتحادیه اروپاست+عکس "میشل رایمون" نماینده پارلمان اروپا از طرف اتریش از "کنایسل" به خاطر دعوت پوتین به عروسی خود انتقاد کرده و رئیس جمهور روسیه را "ستیزه‌جوترین مخالف سیاست خارجی اتحادیه اروپا" نامید.
واشنگتن در قبال تهران چه هدفی را دنبال می کند؟

شرکت های اروپایی تنها بازنده تحریم های امریکا علیه ایران

شرکت های اروپایی تنها بازنده تحریم های امریکا علیه ایران ایالات متحده هفته گذشته اولین دور تحریم های اقتصادی علیه ایران را به اجرا درآورد که پس از تصمیم دونالد ترامپ به خروج از توافق هسته ای، اقدامی قابل پیش بینی بود. دور دوم تحریم ها هم علیه صنعت نفت و گاز ایران در ماه نوامبر اجرایی می شوند. اما سوال این است که واشنگتن از این رویکرد خ...

چرا العبادی با تحریم ایران همراه شد اما با تحریم ترکیه مخالفت کرد؟

چرا العبادی با تحریم ایران همراه شد اما با تحریم ترکیه مخالفت کرد؟ حیدر العبادی در سفر خود به آنکارا معیارهای دو گانه ای را در تعیین مواضع بغداد در خصوص مسائل منطقه ای اتخاذ کرده و پس از آنکه از التزام به تحریمهای آمریکا علیه ایران سخن گفته بود، این بار از ایستادن در کنار ترکیه علیه تحریمهای ایالات متحده خبر داد.

هنوز فرصت نجات برجام وجود دارد/ اروپا باید مسئولیت تضمین بقای برجام را بپذیرد

هنوز فرصت نجات برجام وجود دارد/ اروپا باید مسئولیت تضمین بقای برجام را بپذیرد دولت ترامپ با خروج از توافق هسته ای ایران، برجام، نشان داده که مصمم است تا توافقات بزرگ جهانی را نابود کند. این تصمیم ضربه ی بزرگی به برجام خواهد بود و کل دنیا را به خطر خواهد انداخت.

چرا آمریکایی‌ها "گروه اقدام ایران" تشکیل داده‌اند؟

چرا آمریکایی‌ها نومحافظه کاران احساس می‌کنند که ترامپ بدون توجه به نظر این گروه کار خود را پیش می‌برد. آن‌ها این نگرانی را دارند که در ارتباط با ایران هم همین اتفاق دنباره رخ دهد. وقتی ترامپ اعلام کرد که حاضر به مذاکره بدون پیش شرط با ایران است نگرانی در گروه نومحافظه کار تشدید شد که مبادا او در...
اختلاف در مورد کششیش زندانی امریکایی در ترکیه موجب ایجاد تنش در روابط آمریکا - ترکیه شد

اقتصاد ترکیه چگونه آشفته شد؟ / 5 پرسش درباره بحران میان واشنگتن و آنکارا | تقابل ترامپ و اردوغان تا کجا؟

اقتصاد ترکیه چگونه آشفته شد؟ / 5 پرسش درباره بحران میان واشنگتن و آنکارا | تقابل ترامپ و اردوغان تا کجا؟ تعرفه‌های سنگین وضع شده از سوی امریکا و کاهش ارزش لیر، سرمایه گذاران در بازارهای نوظهور در دیگر کشورهای جهان از جمله آرژانتین و افریقای جنوبی را نیز نگران کرده است؛ کشورهایی که افزایش هزینه قرض‌های خود و بدهی‌های‌شان مشابه با نمونه ترکیه را می‌بینند و نگران هستند. ارزش روپیه هند ...
ونزوئلا:

اعلام پول نفتی جدید از سوی مادورو/ هجوم مردم برای خرید و انبار مایحتاج اساسی از ترس ابرتورم 1 میلیون درصدی (+عکس)

اعلام پول نفتی جدید از سوی مادورو/ هجوم مردم برای خرید و انبار مایحتاج اساسی از ترس ابرتورم 1 میلیون درصدی (+عکس) مادورو وعده افزایش حداقل حقوق ونزوئلایی ها از معادل 1 دلار (آمریکا) کنونی به 28 دلار را داد.
هدف دولت آمریکا، تضعیف ایران در منطقه و در هماهنگی با اسرائیل، عربستان و امارات است

علت تشکیل "گروه اقدام ایران" در دولت ترامپ / آتلانتیک: آمریکا می‌خواهد راه‌های تازه‌ای برای تضعیف تهران بگشاید

علت تشکیل شصت و پنج سال پیش در این هفته در جریان کودتای برنامه‌ریزی شده تحت حمایت سیا، دولت قانونی محمد مصدق، نخست وزیر منتخب و دموکراتیک ایران سرنگون شد. هدف کودتای متحدان محمدرضا پهلوی متحد غرب، تقویت شاه بود. روز پنجشنبه وزیر امور خارجه امریکا مایک پمپئو اعلام کرد که ایجاد گروه اقدام ای...

تعیین مشاور جدید برای پامپئو در امور سوریه/آمریکا تامین مالی بازسازی‌ها را مشروط کرد

تعیین مشاور جدید برای پامپئو در امور سوریه/آمریکا تامین مالی بازسازی‌ها را مشروط کرد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن پست جدیدی را ایجاد کرده که قرار است به عنوان نماینده وزیر خارجه این کشور در امور سوریه فعالیت کند.
المانیتور بررسی کرد؛

این روزها آب ایران و روسیه مانند سابق در یک جوی نمی رود؛ چرا؟

این روزها آب ایران و روسیه مانند سابق در یک جوی نمی رود؛ چرا؟ اشتراک منافع روسیه و ایران، از حلب تا حمص و از دمشق تا پالمیرا در دوران روزهای بد بشار اسد نسبت به امروز که دولت اسد پس از تامین امنیت ادلب آماده اعلام پیروزی خود در جنگ طولانی مدت هفت ساله است، به مراتب بیشتر بود. در شرایط فعلی، سوال اصلی این است که چرا و چگونه روس ها و ایرانی ه...
آمریکا اعلام کرد کمک ۲۳۰ میلیون دلاری پیش‌بینی‌شده‌اش برای باسازی سوریه را به حالت تعلیق درمی‌آورد

یک مقام کاخ سفید مدعی شد: توافق پوتین و دونالد ترامپ بر سر خروج ایران از سوریه

یک مقام کاخ سفید مدعی شد: توافق پوتین و دونالد ترامپ بر سر خروج ایران از سوریه یک مقام رسمی کاخ سفید، در ادعایی به خبرگزاری رویترز گفته است که مبحث سوریه و نقش ایران در این کشور در صدر مذاکرات دوجانبه روسای جمهور آمریکا و روسیه در هلسینکی قرار داشته است.

رهبر عملیات قتل "بن لادن" خطاب به ترامپ: افتخار می‌کنم که نام من هم در لیست مخالفان شما باشد

رهبر عملیات قتل ژنرال بازنشسته "ویلیام مک کاورن" طراح و رهبر عملیات دستگیری (منجر به قتل) "اسامه بن لادن" در سال 2011 بوده است.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2272