تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶
چاپ

امارات متحده میانجی روسیه و آمریکا می‌شود

بنابه گزارش‌ها، پرنس پس از ملاقات با شیخ محمدبن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، از جانب زاید با مقامات دولت انتقالی ترامپ در نیویورک در ماه دسامبر ملاقات کرد. در این جلسه مشاور سابق امنیت ملی مایکل فلین و استیو بنن مشاور سابق او و جارد کوشنر حضور داشتند.
امارات متحده میانجی روسیه و آمریکا می‌شود

بر اساس گزارش واشنگتن پست، روز قبل از مراسم تحلیف دونالد ترامپ، اریک پرنس، بنیانگذار بلک واتر با نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جزایر سیشل برای ایجاد کانالی ارتباطی میان ترامپ و روسیه دیدار کرد.
مقامات با میانجیگری امارات متحده عربی با این امید که روسیه را به فاصله گرفتن از متحداصلی اش ایران تشویق کنند، در جلسه 11ژانویه دیدار کردند. دولت ترامپ همواره شک و تردید خود درباره ایران را بیان کرده و در مبارزات انتخاباتی اغلب توافق هسته ای آمریکا با ایران را به سخره گرفته است.
یک مقام اطلاعاتی سابق در دولت اوباما که با مقامات دوران انتقالی دولت ترامپ ملاقات داشت به واشنگتن پست گفت: «جدا کردن روسیه از ایران مضمونی مشترک در تیم ترامپ بود.» دولت ترامپ ایران را تهدیدی علیه آمریکا می بیند و هر دو کشور ایران و روسیه برای گسترش قدرت خود در خاورمیانه در سال های اخیر در کنار هم کار کرده اند.
بنابه گزارش ها، پرنس پس از ملاقات با شیخ محمدبن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، از جانب زاید با مقامات دولت انتقالی ترامپ در نیویورک در ماه دسامبر ملاقات کرد. در این جلسه مشاور سابق امنیت ملی، مایکل فلین و استیو بنون، مشاور سابق او و جارد کوشنر، داماد ترامپ و مشاور او حضور داشتند. با وجود نداشتن نقش رسمی در دولت انتقالی، پرنس به شیخ زاید گفت که او به عنوان کارگزار غیررسمی ترامپ عمل خواهد کرد. او از زاید خواست که جلسه ای با روسیه ترتیب دهد. واشنگتن پست منابع خود را مشخص کرده است.
پرنس به داشتن ارتباط نزدیک به دولت ترامپ معروف است. او سال گذشته 250هزار دلار برای حمایت از کمپین مبارزات انتخاباتی ترامپ اهدا کرد، رابطه نزدیکی با بنون و بتسی دوس، وزیر آموزش و پرورش دارد و بر اساس گزارش واشنگتن پست در دفتر ترامپ در ماه دسامبر دیده شد.
مقامات ایالات متحده اعلام کرده اند که اف بی آی به عنوان بخشی از تحقیقات خود در روابط بین همکاران ترامپ و روسیه، به دنبال اطلاعاتی از جلسه سیشل است. شان اسپایسر، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به واشنگتن پست گفت: «دولت از جریان جلسات آگاه نیست و اریک پرنس هیچ نقشی در دوران انتقال نداشت.»
سخنگوی پرنس گفت که این جلسه هیچ ربطی به ترامپ نداشت و اضافه کرد: «چرا باید منابع جامعه اطلاعاتی صرف نظارت بر شهروندان آمریکایی شود درحالی که آنها باید تروریست ها را شکار کنند؟»
اما واشنگتن پست اشاره می کند که پرنس با توجه به ارتباطات فراوانش گزینه ایده الی برای ایجاد ارتباط میان دولت ترامپ، امارات متحده عربی و روسیه است. او در سال 2010 به امارات رفت و کارهای فراوانی برای دولت این کشور انجام داد. زاید دارای ارتباط لازم با روسیه است و بر اساس گزارش ها سال 2016 دوبار پوتین را ملاقات کرده است.
براساس گزارش تاجری آمریکایی که زاید را می شناسد این امکان وجود دارد که دولت ترامپ در جلسه مخفی سیشل توافقاتی را به امضا رسانده باشد. «زاید بسیار محتاط است.» این منبع همچنین اضافه کرد اشاراتی از دستیاران وجود دارد که نشان می دهد توافقاتی از سوی پوتین و ترامپ وجود داشته تا زاید برای ترتیب دادن این ملاقات احساس راحتی کند.
اینتسپت در اوایل سال جاری اعلام کرد پرنس به عنوان مشاوری غیررسمی «در سایه ها در کمین دولت ترامپ نشسته بود». همسر پرنس عکس هایی خصوصی از ستاد انتخاباتی ترامپ در شب پیروزی منتشر کرده بود. همکاران ترامپ تحت بررسی دقیقی برای ارتباطاتشان با روسیه هستند. کمیته های اطلاعاتی هر دو مجلس نمایندگان و سنا در حال بررسی دخالت روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده هستند و اف بی آی نیز تحقیقات خود را دنبال می کند.
منبع: بیزنس اینسایدر

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر
فروشگاه اینترنتی پرسه بازار

0.3107