تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۵۹
چاپ

تحلیلگر مسائل آمریکا و دیپلمات پیشین: نتایج انتخابات ماه نوامبر در آمریکا به نفع ترامپ نخواهد بود

انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، در ماه نوامبر پیش رو، فرصتی برای مخالفان رئیس‌جمهور ایالات متحده است تا بلکه بتوانند از راه تغییر معادلات کنگره، او سیاست‌هایش را محدود کنند.
نتایج انتخابات ماه نوامبر در آمریکا به نفع ترامپ نخواهد بود

«فریدون مجلسی»، تحلیلگر مسائل آمریکا و دیپلمات پیشین، در خصوص وضعیت مخالفان ترامپ در انتخابات آتی و امید دموکرات‌ها، گفت: «جراید و رسانه‌های آمریکا به صورت عمده بازتاب دهنده افکار و سیاست‌های حزب دموکرات هستند. دموکرات‌ها عموماً چپ هستند و مخالف ترامپ، از این رو با رفتار و ادبیات او مشکل دارند. اینها ممکن است آرزوهای خود را بیان کنند و از شکست قطعی ترامپ و حزب جمهوری‌خواه در ادوار بعدی انتخابات بگویند. ترامپ مانند بقیه پوپولیست‌ها به عوام وابسته است و این قشر در آمریکا دست بالا را دارند. اگر ترامپ همچنان آنها را راضی نگه دارد و بخشی از وعده‌های خود را برای ملی‌تر کردن اقتصاد آمریکا محقق کند دوباره پیروز میدان خواهد بود.»

مجلسی ادامه داد: «در عین حال باید توجه داشت خانم کلینتون به عنوان نامزد حزب دموکرات در دوره قبل، محبوبیت چندانی نداشت و بسیاری از دموکرات‌ها به دلیل حضور او از شرکت در انتخابات خودداری کردند. اما در انتخابات پیش روی سنا و مجلس نمایندگان حزب دموکرات انگیزه بالایی برای شرکت گسترده دارد، چرا که بعد از دو سال از انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن ترامپ، خطر بیش از گذشته بیخ گوش آنان است و می‌خواهند هر طور شده او را محدود کنند.»

این دیپلمات باسابقه و قدیمی در نهایت وضعیت نیروهای سیاسی آمریکا در انتخابات آینده را این‌طور پیش‌بینی کرد: «برداشت من این این است در انتخابات ماه نوامبر آینده، دموکرات‌ها دست کم در سنا اکثریت را به دست آورند. ضمن اینکه بخشی از جمهوری‌خواهان نیز با ترامپ سر سازش ندارند. این دسته نیز می‌توانند در انتخابات آینده برای به دست آوردن کرسی‌ها بخت بالایی داشته باشند. ترامپ با هرکس که بخواهد ذره‌ای از عقلانیت را وارد سیاست خارجی دولت او کند به مشکل برمی‌خورد. از این رو چه دموکرات‌ها و چه جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی مجلس نمایندگان دست بالا پیدا کنند، معادله جدید در کنگره به نفع ترامپ نخواهد بود.»

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
فروشگاه اینترنتی محصولات ایکیا
گفت و گو
تدبیر

0.2315