تازه‌های خبر
اقتصاد
لیلاز:

اعتراضات دی ماه 96، توطئه‌ای از درون بود/حاکمیت دوگانه یک جا باید تمام شود

اعتراضات دی ماه 96، توطئه‌ای از درون بود/حاکمیت دوگانه یک جا باید تمام شود از حمله مغول به بعد، هرگز فشاری به اندازه امروز بر این کشور وارد نشده.

افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری نزد بانک مرکزی به ۱۳ درصد

افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری نزد بانک مرکزی به ۱۳ درصد این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود و هدایت نرخ تورم به سمت نرخ هدف، اتخاذ شده و از روز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ اجرا می‌شود.

قرارداد ترکمنچای عظیم خودرو با مشتریان

قرارداد ترکمنچای عظیم خودرو با مشتریان دومین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد.

محسن رنانی: امروز در موضع فتح خرمشهر هستيم

محسن رنانی: امروز در موضع فتح خرمشهر هستيم امروز تنها و تنها بايد اميدوار باشيم كه دولت در سال جاري بتواند اقتصاد را به خوبي مديريت كند كه با انهدام بورس يا انفجار بازارهاي ديگر همراه نشود و با آرامش به سال بعد برود.

دلار 20 هزار تومانی از کرونا خطرناک‌تر است

دلار 20 هزار تومانی از کرونا خطرناک‌تر است دو دسته در این کشور خیلی شبیه مردم نیستند. یکی مسؤولان و دیگری آنهایی که تبلیغات تلویزیونی می‌سازند. گویا آنها در دنیای دیگری زندگی می‌کنند .
رئیس بانک مرکزی:

وضعیت اقتصادی کشور رشد خوبی را طی می کند/ دیگر در تامین ارز برای واردات گشاده‌ دستی نمی‌کنیم

وضعیت اقتصادی کشور رشد خوبی را طی می کند/ دیگر در تامین ارز برای واردات گشاده‌ دستی نمی‌کنیم رییس کل بانک مرکزی گفت: دیگر مثل گذشته در تامین ارز برای بخش‌های مختلف از جمله واردات گشاده دستی نمی‌کنیم و آن را فقط برای تامین مواد اولیه، دارو و کالاهای اساسی اختصاص می‌دهیم.

ضربه سخت کرونا به اقتصاد جی۷

ضربه سخت کرونا به اقتصاد جی۷ در پی شیوع کرونا حتی کشورهای با اقتصاد پیشرفته عضو G۷ نیز تصاویری از روند رشد بیکاری در جهان توسعه یافته را ارائه می‌دهد.

نیاز به ۱۰ میلیون گوشی تلفن همراه در سال/ چگونه دانش‌آموزان صاحب گوشی ارزان‌قیمت شوند؟

نیاز به ۱۰ میلیون گوشی تلفن همراه در سال/ چگونه دانش‌آموزان صاحب گوشی ارزان‌قیمت شوند؟ با یکی از واردکنندگان رسمی و قانونی هماهنگی صورت گرفته و همچنین ارز با کمترین تعرفه بازرگانی و هزینه سربار به آن اختصاص داده شود و با ارائه مشخصات به دانش‌آموزان تحویل داده شود.

رأی قطعی پرونده سکه ثامن صادر شد

رأی قطعی پرونده سکه ثامن صادر شد وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت:‌ رأی پرونده سکه ثامن صادر شده که این رأی قطعی است؛ متهم ردیف اول پرونده به ۱۵ سال حبس و دو سال تبعید بعد از اتمام مدت حبس محکوم شده است.

آغاز رسمی معاملات سهام عدالت در بورس/ وراث منتظر اطلاعیه باشند

آغاز رسمی معاملات سهام عدالت در بورس/ وراث منتظر اطلاعیه باشند مدیر عملیات بازار سهام با صدور اطلاعیه‌ای جزئیات معاملات سهام در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت را اعلام کرد.
فرشاد مومنی

زیاده خواهی‌ بانک‌های خصوصی باید متوقف شود

زیاده خواهی‌ بانک‌های خصوصی باید متوقف شود استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: به مسئولان محترم بانک مرکزی نیز باید گوشزد کرد که نباید تحت عنوان هدفگذاری تورمی، نرخی را تعیین کرد که در درجه اول با استمرار سیاست‌های نادرست کنونی امکان پذیر نیست و حتی اگر محقق هم شود، ایران همچنان در زمره ده اقتصاد با بالاترین ن...

صادرات گاز ایران به ترکیه به کجا رسید؟

صادرات گاز ایران به ترکیه به کجا رسید؟ خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در دوازدهم فروردین ماه از سوی نیروهای پ. ک. ک در نزدیکی مرز ایران منفجر و جریان گاز به ترکیه از ایران قطع شد، طبق گفته مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران پیش بینی می شود که احتمالا تا خرداد ماه صادرات گاز به ترکیه از سر گرفته شود.

از جلسه تعیین حق مسکن کارگران خبری نیست

از جلسه تعیین حق مسکن کارگران خبری نیست نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به لغو جلسه شورای عالی کار و عدم اعلام زمان برگزاری نشست تعیین حق مسکن کارگران، گفت: با گذشت دو ماه از سال ۱۳۹۹ شورای عالی کار تنها به نشست تعیین دستمزد بسنده کرده و از زمان جلسه بررسی حق مسکن کارگران خبری نیست.
شرایط جدید فروش خودرو

خداحافظی با خودروهای تحویل فوری

خداحافظی با خودروهای تحویل فوری با تغییرات مدیریتی جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، بازار و صنعت خودرو نیز دچار تحولاتی شده است؛ اما نکته جالب این تغییرات، تحویل خودروها به شیوه‌ی قرعه‌کشی دهه ۶۰ است.

خروج نقدینگی تازه‌ وارد‌ها با ادامه‌ شرایط منفی بورس/ ادامه رکود باعث ناامیدی سهام‌داران می‌شود

خروج نقدینگی تازه‌ وارد‌ها با ادامه‌ شرایط منفی بورس/ ادامه رکود باعث ناامیدی سهام‌داران می‌شود دبیر کل کانون کارگزاران بورس اظهار داشت: باید توجه داشت که تمام سهام‌داران بازار سرمایه از سرمایه‌گذاران خرد نیستند و سرمایه‌گذارانی هم در این بازار حضور دارند نقدینگی قابل توجهی را صرف خرید سهام کرده‌اند این سرمایه‌گذاران ممکن است در این شرایط نقدینگی خود را از بورس خارج و وارد ...

اما و اگرهای جایگزینی «ارز اشخاص» با ارز نیمایی برای واردات برخی کالاها

اما و اگرهای جایگزینی «ارز اشخاص» با ارز نیمایی برای واردات برخی کالاها نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت اظهار داشت: در پی دستورالعمل اخیر بانک مرکزی اولویت‌های تخصیص ارز برای واردات کالا بدون اعلام قبلی تغییر کرده و این امر مجدداً سبب سردرگرمی واردکنندگان و فعالان اقتصادی شده است

آزمون اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری شهریورماه برگزار می‌شود

آزمون اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری شهریورماه برگزار می‌شود طبق اعلام سازمان سنجش تاریخ برگزاری آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ به بیستم شهریور ماه موکول شد.

بزودی پرونده مهمترین ادغام بانکی بسته خواهد شد/ اصلاح منابع و مصارف بانک‌های ادغام شده

بزودی پرونده مهمترین ادغام بانکی بسته خواهد شد/ اصلاح منابع و مصارف بانک‌های ادغام شده رییس بانک مرکزی اعلام کرد: با تصمیماتی که امروز در جلسه اتخاذ شد، انشاالله به زودی مجامع ادغام این بانک‌ها برگزار و پرونده مهمترین ادغام بانکی بسته خواهد شد

سیگنا‌ل‌های جدید برای نیمه دوم قرن/ آیا گاز هم از سبد انرژی جهان رخت بر‌می‌بندد؟

سیگنا‌ل‌های جدید برای نیمه دوم قرن/ آیا گاز هم از سبد انرژی جهان رخت بر‌می‌بندد؟ 3 دهه آینده را نگاه کنیم، وقتی سیگنال مشخص می‌گیریم که تقاضای انرژی به سمت برق می‌رود، ما هم باید اولویت‌ها را از نفت و گاز به سمت برق ببریم، منطق و اقتصاد اقلیمی هم همین را می‌گوید.

آیا نفت باز هم طلا می‌شود؟

آیا نفت باز هم طلا می‌شود؟ شرکت‌های خصوصی که تاکنون به حرف امریکا گوش کردند و ما را تحریم کردند، تحریک می‌شوند به جای اینکه پول‌ و سرمایه‌ها را درمناطق گران و با بازگشت سرمایه پایین و منفی سرمایه‌گذاری کنند، سراغ کشورهایی مثل ما بیایند که هزینه بسیار پایین است.

همه چیز با یک تلفن آغاز شد/ آیا خصولتی‌سازی شتاب می‌گیرد؟!

همه چیز با یک تلفن آغاز شد/ آیا خصولتی‌سازی شتاب می‌گیرد؟! در کل، پروژه‌ی خصوصی‌سازی در ایران را می‌توان پروژه‌ای شکست خورده و وازده قلمداد کرد که همواره منافع مردم و کارگران را به بخش خصولتی و رانتی فروخته است. اما اینکه چرا قرار است این روند شکست خورده، بازهم به بهانه‌ی جهش تولید، استمرار شتابی داشته باشد، مشخص نیست.

ریزش قیمت‌ها در بازار مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟

ریزش قیمت‌ها در بازار مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟ بازار مسکن ایران تغییر فاز داده است و شرایط تازه‌ای را تجربه می کند، این نکته‌ای است که فعالان بازار بدان اذعان دارند.

بسیاری از کولبران مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دارند

بسیاری از کولبران مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دارند یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ظرفیت بالای صادرات در مناطق با کشورهای پیرامون باعث می‌شود جوانان ما از کولبری دست بکشند با جوانان تحصیل کرده‌ای که در این مناطق حضور دارند اما امروز به سبب تامین معاش کولبری می‌کنند می‌توان شرکت‌های دانش بیان تاسیس کرد و علم و فناوری را صا...

رد نان از کوهستان تا گورستان

رد نان از کوهستان تا گورستان کوهستان هم با آزاد و فرهاد دوستی نکرد؛ جسد یکی در گردنه تته مریوان پیدا شد و جسد دیگری چند روز بعد نزدیک جاده شهر. آنها برای یک لقمه نان به کوه زده بودند؛ سفری بی بازگشت برای برادرانی که یکی ۱۷ سال داشت و دیگری فقط ۱۴ سال.

خسارت ۳۳ هزار میلیارد تومانی «دود» به تهران/ سهم هر نفر ۳.۸ میلیون تومان

خسارت ۳۳ هزار میلیارد تومانی «دود» به تهران/ سهم هر نفر ۳.۸ میلیون تومان یک حساب سر انگشتی نشان می‌دهد که با توجه به دلار حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومانی، معادل ریالی خسارت آلودگی هوا در تهران، ۳۳ هزار و ۲۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود. این یعنی با احتساب جمعیت ۸.۷ میلیونی تهران، سهم هر نفر در زیان متاثر از آلودگی هوا، برابر ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان در سال ...
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

9.6762