سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون امنیت ملی آقای ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام گفت که آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.

حسین موسویان دیپلمات پیشین ایران و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا و ابوقاسم بینات استاد دانشگاه هاروارد آمریکا طی مقاله ای مشترک در نشریه آمریکایی به بررسی چگونگی احیای توافق هسته ای پرداختند.

رسانه های رسمی چین و ژاپن ضمن بازتاب اخبار مربوط به «نه ایران به پیشنهاد مذاکره غیر رسمی با آمریکا»، این موضوع را در صدر اخبار خود قرار دادند و نوشتند ایران پیش از هرگونه مذاکره با آمریکا، خواهان لغو تحریم های...

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید براینکه اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی‌دهد، گفت: اقدام مثبت را با اقدام مثبت پاسخ می‌دهیم و اگر عمل متفاوت مشاهده کنیم، پاسخ متناسب خواهیم داد.

یک کارشناس مسائل خاورمیانه به خبرآنلاین گفت: جو بایدن و تیم او سعی می کنند ناامنی ها را در این کشور برای بازسازی داعش ایجاد کنند. ضمن اینکه بایدن الان دست به بازسازی نیروهای فراری حزب بعث با کمک عربستان، امارات و اردن است.

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: دولت جدید آمریکا سیاست وقت‌کشی را در قبال احیای برجام در پیش گرفته است و با توجه با این وضعیت، دولت و مجلس باید یکصدا به ضرب‌الاجلی که برای بازگشت واشنگتن...