تازه‌های خبر
جامعه

رعایت اصول "فشم" از سوی مردم و "ده فرمان" توسط دولت

رعایت اصول دورکار کردن 50 درصدی پرسنل ادارات و سازمان های عمومی/ اجباری کردن استفاده از ماسک در معابر و اماکن عمومی و تعریف ضمانت اجرا/ زوج و فرد سازی فعالیت اصناف با مکانیزم هایی مانند فعالیت بر اساس پلاک/ ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به مناطق پرریسک/ اعلام قرنطینه خانگی کامل و ممنوعیت تر...

7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست

7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست مهم ترین روش انتقال کرونا "نفس کشیدن، حرف زدن یا سرفه" ناقلان کووید 19 است و مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه، "ماسک" است. استفاده از ماسک، خطر انتقال بیماری را تا حد بسیار بسیار زیادی کاهش می دهد. ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای.

سرما بخورید تا کووید-۱۹ نگیرید!

سرما بخورید تا کووید-۱۹ نگیرید! دانشمندان آلمانی معتقد هستند که ابتلای یک فرد به بیماری سرماخوردگی می‌تواند سطحی از ایمنی را برای وی در مقابل بیماری کووید-۱۹ ایجاد کند.

آمار جانباختگان کرونا در کشور از ۱۱ هزار نفر گذشت

آمار جانباختگان کرونا در کشور از ۱۱ هزار نفر گذشت از دیروز تا امروز ۱۲ تیر، 2 هزار و ۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران در کشور به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.

۱۳ کشته در آتش سوزی کلینیک شمال تهران +عکس

۱۳ کشته در آتش سوزی کلینیک شمال تهران +عکس معاون استانداری تهران اعلام کرد: نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا در خیابان شریعتی (در شمال تهران) بود/ پلیس: خوشبختانه آتش خاموش شده و نیروهای امدادی در حال تخلیه ساختمان محل حادثه هستند.

آقای قمی! نان و گوشت مردم واجب‌تر از بودجۀ تبلیغات است

آقای قمی! نان و گوشت مردم واجب‌تر از بودجۀ تبلیغات است آیا محمد تقی فلسفی و مرتضی مطهری هم برای تبلیغات خود بودجۀ دولتی می‌گرفتند؟

بازگشت فوتی های کرونا به بالای 100 نفر

بازگشت فوتی های کرونا به بالای 100 نفر با فوت ۱۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۸۳۷ نفر رسید. تاکنون ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اصول مشاوره حقوقی حرفه ای چیست؟

اصول مشاوره حقوقی حرفه ای چیست؟ گروه توسعه خدمات حقوقی داتیکان از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد. داتیکان از اولین دریافت کنندگان نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه است‏.

ضدو نقیض گویی سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

ضدو نقیض گویی سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا او در توجیه ضدونقیض گویی‌ خود گفته:" دربرابر هر پرسشی که ما به پاسخی برایش می‌رسیم، 10 پرسش دیگر نیازمند پاسخ خلق می‌شود."

2 خبر خوب درباره کرونا: ناقل نبودن بیماران بدون‌علامت و اولین واکسن در پاییز امسال

2 خبر خوب درباره کرونا: ناقل نبودن بیماران بدون‌علامت و اولین واکسن در پاییز امسال این 2 خبر خوب امیدواری ها به پایان هر چه زودتر کابوس جهانی کرونا را بیشتر کرده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: ۶۰ درصد بیماران جدید به سفر رفته بودند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: ۶۰ درصد بیماران جدید به سفر رفته بودند بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد بستری شده در ده روز گذشته در تماس با افراد آلوده بودند و مسافرت علت اصلی ابتلای آن‌ها ‌محسوب می‌شود.

نظارت ماموران برای بازگشایی مشاغل گردشگری پولی است؟

نظارت ماموران برای بازگشایی مشاغل گردشگری پولی است؟ نائب رییس جامعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایران تاکید کرد: اماکن اقامتی و بومگردی‌ها برای بازگشایی باید در سامانه اصناف وزارت بهداشت ثبت نام کنند و در ازای بازدیدهای نظارتی مامور بهداشت و گردشگری و دریافت مجوز بازگشایی، هیچ وجهی نباید پرداخت شود.

نتیجه آزمایش واکسن کرونا روی انسان مشخص شد

نتیجه آزمایش واکسن کرونا روی انسان مشخص شد واکسن "کروناویروس" چینی‌ها که روی ۱۰۸ فرد سالم تست شد، نتایج امیدوار کننده‌ای را نشان داد.

خطر کرونا همچنان جدی است

خطر کرونا همچنان جدی است استاندار ایلام با خاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند، گفت: خطر کرونا همچنان جدی است
وزارت بهداشت:

شناسایی ۲۲۹۴ مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته / مجموع جانباختگان به ۷۰۵۷ نفر رسید / ۹۵۶۶۱ نفر بهبود یافتند

شناسایی ۲۲۹۴ مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته / مجموع جانباختگان به ۷۰۵۷ نفر رسید / ۹۵۶۶۱ نفر بهبود یافتند از دیروز تا امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

درج اعتبار از دفترچه درمانی تأمین اجتماعی حذف شد

درج اعتبار از دفترچه درمانی تأمین اجتماعی حذف شد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور حذف فرآیند تأمین اعتبار دفترچه درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان را ابلاغ کرد.

شهروندان از تردد غیرضروری در شهر اجتناب کنند

شهروندان از تردد غیرضروری در شهر اجتناب کنند فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران تأکید کرد: تهران را هنوز باید آلوده تلقی کرد و بنابراین شهروندان تهرانی همچنان به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

وکیل و مشاور حقوقی متخصص

وکیل و مشاور حقوقی متخصص موسسه حقوقی داتیکان در شهریور ۱۳۹۴ به ابتکار جمعی از نخبگان حقوقی برای نزدیک کردن خدمات حقوقی به نیازهای جامعه تاسیس شد.
تاجیک:

قوه قضاییه می‌تواند از تحقیر مزد کارگران جلوگیری کند/ هرچه دولت بر طبل حبس قانون بکوبد، وضعیت کارگران بدتر می‌شود

قوه قضاییه می‌تواند از تحقیر مزد کارگران جلوگیری کند/ هرچه دولت بر طبل حبس قانون بکوبد، وضعیت کارگران بدتر می‌شود عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور، گفت: حال که قوه قضاییه به دستور آقای رئیسی در پرونده تعیین دستمزد ورود کرده است، دولت باید دست از بهانه قراردادن تورم انتظاری بردارد و منطقی باشد.

نگرانی جدید پزشکان: بسیاری از مبتلایان علائم کرونا ندارند اما ناقل هستند

نگرانی جدید پزشکان: بسیاری از مبتلایان علائم کرونا ندارند اما ناقل هستند نتیجه دو تحقیق پزشکی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که بسیاری از مبتلایان به ویروس جدید کرونا هیچکدام از علائم بیماری «کووید ۱۹» را نداشته‌اند.

یک پیشنهاد برای شکست کرونا؛ 2 روز قرنطینه، 5 روز طرح فاصله گذاری اجتماعی

یک پیشنهاد برای شکست کرونا؛ 2 روز قرنطینه، 5 روز طرح فاصله گذاری اجتماعی می‌شود دو روز از ایام هفته یعنی پنجشنه و جمعه را به طور کامل در کشور تعطیل و قوانین سخت قرنطینه را اجرا کرد. در این دو روز به جز فروشگاه‌های بزرگ، داروخانه‌ها و درمانگاه‌ها بقیه مشاغل بسته باشند. همچون نوروز، سفرهای استانی تعطیل باشد. کسی حق حضور در پارک‌ها را نداشته باشد. طرح تر...

نهادهای حمایتی کرمانشاه برای مقابله با "کرونا" چه کردند؟

نهادهای حمایتی کرمانشاه برای مقابله با یکی از آسیب‌های جدی شیوع بیماری کرونا، صدمه به اقتصاد خانوارهای ضعیف و کم درآمد است که برای جبران بخشی از این مشکلات، دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی در استان کرمانشاه نیز مانند سراسر کشور پای کار آمده‌اند.

۴ گیاهی که ۶۸درصد آب دریاچه ارومیه را بلعیدند

۴ گیاهی که ۶۸درصد آب دریاچه ارومیه را بلعیدند ۴ گیاه گندم، ینجه، سیب و چغندر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه، مسئولیت ۶۸درصد مصرف آب در بخش کشاورزی حوزه آبریز بر عهده دارند، چیزی حدود ۲ میلیارد و ۳۹۰ میلیون مترمکعب آب، در این میان این گیاهان تنها ۸درصد از کل ارزش افزوده اقتصادی تولیدات این منطقه را تشکیل می‌دهند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

6.5579