تازه‌های خبر
جهان

اتفاق نادر در واتیکان: احضار سفرای آمریکا و اسرائیل به دلیل فلسطین/ فرانسه به دنبال مجازات اسرائیل

اتفاق نادر در واتیکان: احضار سفرای آمریکا و اسرائیل به دلیل فلسطین/ فرانسه به دنبال مجازات اسرائیل واتیکان کشور بی طرف و کم موضع در جهان است و معمولا در برابر مناقشات و مسائل روز جهان، موضع گیری نمی کند یا حداقلِ موضع گیری را دارد.

فیس بوک در مسیر توییتر: نوشته های مروج نفرت افکنی، علامت‌گذاری می‌شوند

فیس بوک در مسیر توییتر: نوشته های مروج نفرت افکنی، علامت‌گذاری می‌شوند این تغییر در فیس‌بوک بعد از آن صورت می‌گیرد که سکوت مدیریت این شبکه اجتماعی در برابر نوشته‌های جنجالی ترامپ، با انتقادات زیادی از سوی بخشی از کارکنان فیس‌بوک و در خارج از این شرکت روبه‌رو شد.

ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد

ترامپ: بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد رئیس جمهور آمریکا با ابراز خشم خود از اقدام مشاور امنیت ملی سابقش برای انتشار کتاب افشاگرانه گفت که بولتون دیوانه باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد.

شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها

شیوع دوباره کرونا در پکن/ تعطیلی مدارس و لغو پروازها این کلونی جدید ویروس از بازار عمده مواد غذایی "شین‌فادی" (Xinfadi) ظهور کرده است. مقامات چینی نیز رفت‌وآمد در برخی از مناطق را ممنوع کرده‌اند/ چند استان چین نیز ورود مسافران از پکن را ممنوع کرده‌اند/ در پکن نیز دستور تعطیلی دوباره مدارس و بازگشت دوباره به کلاس‌های آنلاین صادر شده...

جزییات حساب بانکی ترامپ لو رفت

جزییات حساب بانکی ترامپ لو رفت کایلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی چک 100 هزار دلاری کشیده شده از حساب بانکی رئیس جمهور را که طبق هر سال به یکی از نهادهای دولتی اهدا می‌شود، نشان داد اما تصادفا هم شماره حساب بانکی شخصی ترامپ و هم دیگر جزئیات آن را افشا کرد.

فعالیت‌های عجیب در جاده منتهی به ویلای کیم جونگ اون

فعالیت‌های عجیب در جاده منتهی به ویلای کیم جونگ اون درحالیکه مقام‌های کره شمالی همچنان درباره ادعاهای مربوط به بیماری سخت رهبری این کشور سکوت اختیار می‌کنند، یکی از نیروهای امنیت نظامی ارشد این کشور مدعی شده که مسیر اختصاصی منتهی به ویلای کیم جونگ اون شاهد فعالیت‌ها و رفت و آمدهای عجیب در روزهای گذشته بوده است.

رسانه های ژاپن: رهبر کره شمالی عمل ناموفقی را پشت سر گذاشته

رسانه های ژاپن: رهبر کره شمالی عمل ناموفقی را پشت سر گذاشته به دنبال انتشار شایعاتی در مورد وضعیت نامناسب جسمانی رهبر کره شمالی، رسانه های ژاپن گزارش کردند «کیم جونگ اون» در روزهای اخیر عمل ناموفقی را پشت سر گذاشته است.
استاد دانشگاه اوتاوا

ترامپ به کرونا به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد/ تحریم‌ها سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

ترامپ به کرونا به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد/ تحریم‌ها سلامت مردم ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد استاد دانشگاه اوتاوا با انتقاد از تحریم‌ها، تاکید کرد:ترامپ اکنون به کرونا به عنوان فرصتی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و به عنوان اسلحه‌ای علیه ایران می‌نگرد.

تاکید آیت‌الله سیستانی بر انجام اصلاحات واقعی در عراق و تعیین نخست وزیر بدون مداخلات خارجی

تاکید آیت‌الله سیستانی بر انجام اصلاحات واقعی در عراق و تعیین نخست وزیر بدون مداخلات خارجی آیت‌الله سیستانی ضمن تاکید بر لزوم انجام اصلاحات حقیقی در عراق، نیروهای امنیتی را به حفاظت از تظاهرات مسالمت‌آمیز فراخواند.

چه چیزی جلوی فاجعه ترامپ را گرفته است؟

چه چیزی جلوی فاجعه ترامپ را گرفته است؟ بحث بر سر سیاست خارجی ترامپ در دو سال نخست ریاست جمهوری اش، عمدتا حول یک سوال می چرخید و آن هم این بود که سیاست خارجی ترامپ بیشتر بر مبنای تدبیر جمعی است یا نظرات شخص رییس جمهور؟

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟ متوسط هزینه های زندگی در این کشور نزدیک ۹ درصد کم تر از ایران است و می توان گفت ترکیه از جمله کشورهایی است که هزینه زندگی در آن جا پایین است اما هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور یکسان نیست و تفاوت ناچیزی در بین آنها وجود دارد.

آیا «تغییر قانون اساسی» شاه کلید عبور از بحران است؟

آیا «تغییر قانون اساسی» شاه کلید عبور از بحران است؟ یک کارشناس مسائل خاورمیانه معتقد است که تغییر قانون اساسی می تواند عراق را از بحران فعلی خارج کند چرا که پس از سقوط صدام تدوین این قانون از سوی امریکا تعمدا شکل گرفت.

واکنش انگلیس به گام چهارم برجامی ایران

واکنش انگلیس به گام چهارم برجامی ایران «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس به تصمیم ایران برای برداشتن چهارمین گام در جهت کاستن از تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام واکنش نشان داده است.

آیا مردم عراق نظام سیاسی این کشور را سرنگون می‌کنند؟

آیا مردم عراق نظام سیاسی این کشور را سرنگون می‌کنند؟ مهم‌ترین سوال کنونی درباره تحولات عراق، این است که آیا حکومت عادل عبدالمهدی در برابر این اعتراضات دوام می‌آورد یا به زودی کنار می‌کشد.

بروکینگز: ترامپ بهتر از داعش از اینترنت استفاده می کند!

بروکینگز: ترامپ بهتر از داعش از اینترنت استفاده می کند! عملیات نیروهای ویژه آمریکا و کشته شدن البغدادی، نقطه عطف مهمی درجنگ با داعش و مبارزه با تروریسم است. پرزیدنت ترامپ حق داشت که درنطق روز یکشنبه 27 اکتبر که طی آن مرگ البغدادی را اعلام کرد، از مقامات و کشورهایی که در این رابطه کمک کرده بودند تقدیر به عمل آورد.

آشوب همزمان لبنان و عراق نمی تواند اتفاقی باشد

آشوب همزمان لبنان و عراق نمی تواند اتفاقی باشد یک کارشناس مسائل غرب آسیا معتقد است که هدف گیری دو صحنه که مردم آن طرفدار مقاومت هستند نمی تواند اتفاقی باشد.

درخواست علاوی برای استعفای دولت عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام

درخواست علاوی برای استعفای دولت عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام همزمان با اعلام شمار کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات عراق، نخست وزیر اسبق این کشور خواهان برکناری دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد. همچنین یکی از نمایندگان پارلمان عراق در اعتراض به وخامت اوضاع و تحولات اخیر استعفا داد.

پاکستان باز هم به نخست وزیر هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداد

پاکستان باز هم به نخست وزیر هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداد پاکستان اعلام کرد، به نخست وزیر هند به خاطر نقض شدید حقوق بشر در کشمیر تحت کنترل هند اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را نداده است.

آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید

آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید سناتور رند پل امروز (یکشنبه) در پیامی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، چنانچه واشنگتن می‌خواهد تا به جنگ‌های بی‌پایان در سراسر جهان خاتمه دهد، در واقع باید از مناطق جنگی خارج شود.

عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه

عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه سخنگوی "نیروهای سوریه دموکراتیک‌" اعلام کرد، نیروهای مدافع خلق کرد با ضمانت‌های روسیه به سمت جنوب سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند.

فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست

فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست همزمان با پیوستن اعضای پارلمانی فراکسیون سائرون به صف معترضان، رهبر جریان صدر عراق از مسئولان عراقی که آن‌ها را "فاسد" خواند، خواست تا پیش از برکناری استعفا کنند.

ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد

ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) گفت: در پی تلاش‌های آمریکا بزرگترین تروریست جهان ابوبکر البغدادی کشته شد، او رهبر داعش و موسس آن بود که بزرگترین گروه تروریستی جهان است. پس از مرگ البغدادی جهان امن‌تر شده است.

آیا ترامپ یک قهرمان است؟

آیا ترامپ یک قهرمان است؟ رئیس جمهور آمریکا همان طور که وعده داده بود بالاخره خبر مهم خود را با ذوق و شعف بسیار اما با کمی استرس عنوان کرد.او گفت ما قهرمانیم!

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد

کشیشان همجنس باز کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد مک کاریک به برقراری روابط جنسی با دانشجویان رشته های مذهبی متهم است، اتهامی که به استعفای وی از مقام کاردینالی انجامید و «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان نیز استعفای او را پذیرفت.
پس از 35 سال بدون ذکر علتی

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد

مفتی اعظم عربستان از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد «عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ» مفتی اعظم 75 ساله عربستان پس از 35 سال از قرائت خطبه روز عرفه بدون ذکر دلیلی، عذرخواهی کرده و فرد دیگری خطبه را به جا آورده است.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

6.5015