تازه‌های خبر
دوشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۱۴
چاپ

آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید

سناتور رند پل امروز (یکشنبه) در پیامی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، چنانچه واشنگتن می‌خواهد تا به جنگ‌های بی‌پایان در سراسر جهان خاتمه دهد، در واقع باید از مناطق جنگی خارج شود.
آقای رئیس جمهور برای پایان دادن به جنگ از منطقه جنگی خارج شوید

رند پل، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در پیامی توییتری نوشت: چنانچه شما می‌خواهید تا جنگ‌های بی‌پایان را متوقف کنید، شما در واقع باید از آنجا خارج شوید. حفاظت آمریکا از نفت در سوریه صرفا می‌تواند موجب طولانی شدن جنگ شود و کردها را به درگیری با اسد بکشاند. آقای رئیس‌جمهور، به سخنان لیندسی گراهام و چاک شومر و دیگران که مدت‌هاست اشتباه بودن اقداماتشان ثابت شده است، گوش نکنید.»

رند پل از منتقدان سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا است. ترامپ در هفته‌های گذشته علنا به تحت کنترل گرفتن نفت سوریه بالید. او روز جمعه مجددا این موضوع را مطرح کرده و در توییتی نوشت: «هنگامی که برخی احمق‌ها می‌پرسند که چرا ۲۰ سال در خاورمیانه مانده‌اید خیلی راحت می‌گویم نفت. ما سربازان‌مان را به خانه باز می‌گردانیم. داعش کنترل شده است.»

این نکته حائز اهمیت است که موضوع نفت پیش از بازگرداندن وعده داده شده سربازان آمریکایی به کشور و خنثی کردن تهدید تروریستی داعش از سوی ترامپ، مطرح می‌شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.2274